هارد فورک اتریوم تا ژانویه ۲۰۱۹ به تعویق افتاد

طی جلسه‌ای در ۱۹ اکتبر، توسعه دهندگان هسته اتریوم (ETH) به اجماع رسیدند تا یک هارد فورک برنامه ریزی شده پروتکل را که « Constantinople » نام گرفته است، تا ژانویه ۲۰۱۹ به تعویق بیاندازند.

0 56

هارد فورک Constantinople، برای اولین بار در تاریخ ۱۳ اکتبر در تست نت (testnet) عمومی اتریوم (Ropsten) محک خورد و انتظار می‌رفت تا در پایان سال جاری در بلاکچین اترویم فعال شود. یک تست نت، یک نسخه شبیه سازی شده از شبکه اصلی است که به توسعه دهندگان اجازه می‌دهد تا قراردادهای هوشمند یا ارتقاها را بدون پرداخت هزینه (هزینه محاسباتی) آزمایش کنند.

در پایان جلسه چهار ساعته دیروز، توسعه دهندگان در نهایت به اجماع رسیدند ارائه Constantinople را «حداقل» تا ژانویه ۲۰۱۹ به تعویق بیندازند.

در طول این نشست، شخصی به شوخی گفت که شاید تغییر نام این تحول از «هارد فورک» به یک «به روز رسانی» سیاستمدارانه‌تر یا کمتر بحث برانگیز باشد.

نشست دیروز در حالی صورت گرفت که پس از شروع به کارConstantinople در Ropsten در ۱۳ اکتبر، مشکلاتی به وجود آمده بود. پیش از فعال سازی آن در بلاک ۴۲۳۰۰۰۰، فورک برای دو ساعت در بلاک ۴۲۹۹۹۹۹ گیر کرد و ماینرهای تست نت نتوانستند تراکنش را فعال کنند. آلفی شویدن (Alfri Schoeden) توسعه دهنده کلاینت اتریوم توضیح داد که در آن زمان، این اتفاق به دلیل «مشکلی در اجماع» رخ داده است که یک «فورک سه‌گانه» بین Geth و Parity (دو کلاینت اتریوم) را ایجاد کرده است.

شویدن طی یادداشت‌هایی که پیش از جلسه دیروز منتشر شد، اظهار داشت که «توان هشی که اخیرا اضافه شده منجر به کاهش زمان بلاک‌ها گشته و باعث شده است که تا هارد فورک بسیار زودتر از آن چه شنبه پیش‌بینی می‌شد اتفاق بیفتد» که به نظر وی «از همه لحاظ بدترین وقت برای عرضه یک هارک فورک است.»

او به این نکته اشاره کرد که فورک ۶ روز پس از آخرین عرضه از کلاینت Geth و ۱ روز پس از به روز رسانی کلاینت Parity اتفاق افتاده است و کاربران زمان کافی برای ارتقا در اختیار نداشته‌اند. بر اساس یک یادداشت که پس از عرضه کلاینت در Fellowship of Ethereum Magicians (همنشینی جادوگران اتریوم) در ابتدای هفته جاری منتشر شده است، توسعه دهندگان همچنین متوجه یک باگ اجماع در Parity شده‌اند.

شویدن اشاره می‌‌کند که هیچ کاربری در حال استخراج از بلاکچین Constantinople نبوده است، و به همین دلیل شروع به پردازش بلاک ۴۳۲۰۰۰۰ دو ساعت به طور انجامیده است. به علاوه، وی می‌گوید که جامعه در حال حاضر از پایشگری برای فورک تست نت به جز http://ropsten-stats.parity.io برخوردار نیست، که «اطلاعاتی در مورد چِین‌های مختلف ارائه نمی‌دهد.»

در پرتو این مشکلات، توسعه دهنده هادسن جیمسون (Hudson Jameson) یک پیشنهاد خوب از یکی دیگر از توسعه دهندگان شرکت‌کننده در آن جلسه را به کار گرفته است، که «به طور منظم تست نت‌های موقت را ایجاد و از آن‌ها استخراج می‌کند تا تراکنش‌ها با Constantinople را بیازماید.» به نظر جیمسون، در یک بچه تست نت، «اگر هر اتفاقی بدی بیفتد، همه به سرعت از آن مطلع می‌شویم.»

همانطور که قبلا گزارش شده بود، هارد فورک Constantinople یک بروز رسانی کلی اتریوم است که قصد دارد بهره‌وری سیستم را افزایش دهد و به طور قابل ملاحظه‌ای شامل برنامه‌هایی برای کاهش پاداش‌های بلاکی برای ماینرها شده و همچینن شامل ساز و کار‌هایی مورد اجماع است که مقاومت آن را در برابر ماینرهای ASIC افزایش می‌دهد.

در زمان نگارش، اتریوم ۲۰۳ دلار معامله می‌شود که نشان‌دهنده ۱٫۴ درصد رشد روزانه است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.