هارد فورک آتلانتیس برای اتریوم کلاسیک در ۱۷ سپتامبر راه‌اندازی خواهد شد

طبق فراخوان نهایی‎سازی پروتکل توسعه اتریوم کلاسیک، که در تاریخ ۲۰ ژوئن از طریق وبسایت Discord منتشر شد، قرار است هاردفورک آتلانتیس (The Atlantis hard fork) برای اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic or ETC) به طور رسمی در بلاک شماره ۸۷۷۲۰۰۰ بلاک چین روی دهد.

0 126

طبق بحث‎های مطرح شده در فراخوان نهایی‎سازی پروتکل توسعه اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic Improvement Protocol or ECIP)، توسعه دهندگان و مشارکت کنندگان پیشتر قصد داشتند هاردفورک مورد نظر را در بلاک شماره ۸.۷۵ میلیون (که طبق پیشبینی‎ها در ۱۵ سپتامبر روی می‎دهد) اجرا نمایند.

از آنجا که ۱۵ سپتامبر روز یک‎شنبه است، ETC Labs تصمیم گرفت تعداد بلاک‌ها را طوری افزایش دهد که بروزرسانی برنامه ریزی شده را در طول هفته اجرا نماید. علت این تصمیم آن بود که در طول هفته، مشارکت کنندگان بیشتری نظیر صرافی‌ها و توسعه دهندگان حضور داشته و مایل به کشف و مقابله با هرگونه پیش‌آمد احتمالی هستند.

از آنجا که هنوز چند ماه تا راه‎اندازی هاردفورک جدید زمان باقی‎ست، شماره‎ی بلاک، وابسته به تخمین غیردقیقی از تاریخ روز است. با این حال شماره بلاک مورد نظر به گونه‎ای تغییر داده شده است که هاردفورک در روز سه شنبه ۱۷ سپتامبر و حوالی ظهر (به وقت زمان استاندارد جهانی) روی دهد.

به نظر می‎رسد این تصمیم به اتفاق آرا اتخاذ شده باشد.

وبلاگ رسمی ETC طی پستی در تاریخ ۱۹ ژوئن، این جابجایی تاریخ را پیشنهاد داد و بر مبنای آن، بلاک شماره ۸.۷۷۲ میلیون را برای هاردفورک یاد شده در تاریخ ۱۷ سپتامبر انتخاب نمود. بحث امروز در واقع این تصمیم را تقویت کرد.

در این پست همچنین به این نکته اشاره شد که آتلانتیس در حال حاضر تحت آزمایش‎های گوناگونی‎ست که ایرادات آن را رفع کرده و پیامدهای ناخواسته‌ی معرفی کد هاردفورک جدید به طرح اولیه‎ی ETC را تا حد امکان کاهش می‎دهد.

این پست همچنین موارد زیر را به عنوان اولویت‎های اصلی هاردفورک آینده معرفی می‎کند:

  1. توسعه نرم‌ افزار بلاک چین با کیفیت بالا؛ به گونه‌ای که امنیت شبکه را حفظ نماید.
  2. در نظر گرفتن نظرات و نگرانی‎های جامعه‎ی اتریوم کلاسیک.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.