نیمی از سرمایه‌گذاران نسل هزاره اعتماد بیشتری به صرافی‌های کریپتو نسبت به صرافی‌های سهام دارند

براساس مطالعاتی که از سوی پلتفرم سرمایه گذاری eToro انجام شد و در ۱۹ فوریه منتشر شده است، تقریبا نیمی از معامله‌گران نسل هزاره اعتماد بیشتری به صرافی‌های دیجیتال نسبت به صرافی‌های سهام در ایالات متحده آمریکا دارند.

0 84

نسل وای یا نسل ایگرگ که با نام نسل هزاره نیز شناخته می‌شود، به نسلی می‌گویند که پس از نسل ایکس و پیش از نسل زد زاده شده‌اند. بر سر این موضوع که تولّد نسل وای در چه زمانی آغاز شده و کی به پایان رسیده‌است، اجماعی وجود ندارد. برخی صاحب‌نظران بر این باورند که تولد این نسل در جایی در اواخر دهه ۱۹۷۰ یا اوایل دهه ۱۹۸۰ آغاز شده و در اوایل دهه ۲۰۰۰ به پایان رسیده ‌است که در ایران برابر با شروع دهه شصت تا آغاز دهه هشتاد است.

در گزارش ۴۳ درصد از معامله‌گران آنلاین نسل هزاره اعتماد کمتری به بازار سنتی سهام نسبت به بازار کریپتو دارند. ۹۳ درصد از پاسخ‌دهندگان نسل هزاره گفته‌اند که اگر موسسات مالی سنتی پیشنهاد سرمایه گذاری در زمینه پول دیجیتال را بدهند، در این زمینه نسبت به اشکال سنتی بیشتر سرمایه گذاری خواهند کرد. در عین حال ۷۱ درصد از نسل هزاره اعلام کرده‌اند که تنها در صورتی در زمینه رمز ارزها سرمایه گذاری خواهند کرد که از سوی نهادهای معمول پیشنهاد داده شود.

مدیرعامل eToro گای هریش (Guy Hirsch) گفته است که بازار در حال تغییر نسل سرمایه‌گذار است که اعتماد بیشتری نسبت به رمز ارزها نسبت به صرافی‌های سهام سنتی دارد. غیرقابل تغییر بودن ماهیت بلاکچین است و این فناوری باعث می‌شود که حسابرسی در زمان واقعی و مقرون به صرفه انجام شود و به همین دلیل است که نسل هزاره اعتماد بیشتری به این نوع فناوری دارند، زیرا احتمال دستکاری و تغییر در آن وجود ندارد.

۴۵ درصد از پاسخ‌دهندگان ابزار علاقه کرده‌اند که برنامه‌های بازنشستگی‌ آن‌ها از طریق رمز ارزها باشد و ۷۴ درصد گفته‌اند که مایل به دریافت پول دیجیتال به عنوان گزینه‌ای برای برنامه ۴۰۱ (K)هستند. در ایالات متحده آمریکا, برنامه ۴۰۱(K) مزایای بازنشستگی است که در زیربخش ۴۰۱(K) کد درآمد داخلی تعریف شده است. بر اساس این برنامه پول پس انداز شده برای بازنشستگی از سوی کارفرما پرداخت شده و از پرداختی به کارمند پیش از اخذ مالیات کم می‌شود و به حداکثر سالانه‌ای پیش از مالیات محدود می‌شود که این رقم در سال 2017، 18000 دلار است.

تحقیقات مذکور از سوی شرکت eToro در سپتامبر ۲۰۱۸ انجام شده است. طی این مطالعه ۱۰۰۰ سرمایه‌گذار آنلاین از سن ۲۰ تا ۶۵ سالگی مورد بررسی قرار گرفته‌اند. این شرکت ادعا می‌کند که میزان خطای این تحقیق حدود ۳ درصد است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.