نگاهی دقیق به کیف سخت‌‌افزاری Trezor مدل T

کیف‌‌های سخت‌‌افزاری رمز ارز به عنوان پایه‌‌ای در اقتصاد دارایی دیجیتال شناخته می‌‌شود. بیش از سال‌‌هاست که این خدمات سیر تکاملی داشته‌‌اند. پس از طراحی نخستین سخت‌‌افزار کیف پول بیت کوین در بازار، شرکت مستقر در شهر پراگ جمهوری چک به نام Satoshilabs یک خط تولید جدید Trezor را که مدل T نامیده می‌‌شد، تولید کرد. در ادامه، روی اینکه رمز ارز کیف پول Trezor T و نمای کلی ویژگی‌‌های اولیه آن چگونه باید باشد، صحبت خواهد شد.

0 176

آزمون صفحه لمسی Trezor مدل T

در این هفته، من مدل T Trezor را در ایمیلم دریافت کردم و تصمیم گرفتم که خلاصه‌‌ای از چگونگی نصب این کیف پول سخت افزاری تهیه کنم. همچنین در این بازبینی، به تفاوت‌‌های میان نسخه جدید و Trezor One اشاره کردم. این جعبه خیلی خوب در مقایسه با Trezore One به طوری مناسب بسته‌‌بندی شده‌‌ است. من سالها پیش آن را خریده بودم و اکنون محصول جدید را با لوازم جانبی مختلفی دریافت می‌‌کنم. درون بسته یک دستگاه Trezor T ، یک کابل USB-C ، دو کارت بازیابی Seed، یک نگه‌‌دارنده مغناطیسی برای دستگاه و یک دسته استیکر وجود دارد. امکانات این ماشین، پس از احراز هویت، یک نمایشگر صفحه لمسی RGB LCD و یک رابط USB را قادر به شناسایی است. علائم (جهت‌‌های) داخل بسته توضیح می‌‌دهد که دارنده آن نیاز دارد به وبسایت Trezor مراجعه کند تا برای ساخت کیف پول خود، نخستین گام را بردارد.

کیف پول ترزور مدل T

همه چیز در مدل Trezor T با دیواره مغناطیسی همراه است.

چیزی که قابل توجه است، مقدار فشار مورد نیاز برای قراردادن کابل USB-C است. ابتدا، مشکلاتی با شروع سیستم عامل آن داشتم چرا که کامپیوتر من از طریق کابل قادر به شناسایی Trezor نبود. همه Trezor ها به صورت خالی دریافت می‌‌شوند و هیچ سیستم عاملی به دلایل امنیتی روی آن‌‌ها نصب نشده ‌‌است. با این وجود، من از دوستان ساتوشی‌‌لبز یاد گرفتم که باید کانکتور را با فشار زیادی متصل کنید تا صدای کلیک را بشنوید. پس از انتخاب نسخه T در وبسایت، شما به مرورگر کیف‌‌پول Trezor بتا، برای شروع کار سیستم عامل دستگاه، منتقل می‌‌شوید. در حالتی که شما قصد ندارید از نسخه بتا استفاده کنید، این راه‌‌اندازی می‌‌تواند از کیف پول اصلی ترزور به جای نسخه بتا استفاده کند. مدل T برای راه‌‌اندازی سیستم عامل تنها دو دقیقه زمان نیاز دارد. از اینجا من قادر به شروع نصب کیف پول و فرایند بک‌‌آپ بودم.

کیف پول ترزور مدل T

راه‌‌اندازی سیستم عامل، ساخت یک کیف پول جدید و گرفتن بک‌‌آپ از Seed‌‌

بک‌‌آپ گرفتن از seed ، افزودن PIN و نامگذاری کیف پول

صفحه دستگاه به کاربر اخطار خواهد داد که بک‌‌آپ هنوز تکمیل نشده‌‌است و مرورگر کیف‌‌پول، این فرایند را آغاز می‌‌کند. از اینجا، پس از سلب مسئولیت عادی در مورد اینکه هیچ اسکرین‌‌شات و نوشته‌‌ای به صورت جداگانه seed down نشده است، صفحه دستگاه یک عبارت seed 12 کلمه‌‌ای قابل حفظ کردن را نشان خواهد داد. بعد از نوشتن کلمات روی کارت Seed‌‌ درون جعبه، باید برخی از کلمات را به صورت تصادفی تایید می‌‌کردم تا مطمئن شوم که Seed‌‌ به صورت صحیح نوشته‌‌شده است. هنگامی که دستگاه عبارت نوشته شده توسط کاربر را تایید می‌‌کند، عملیات نصب روی افزودن یک PIN به دستگاه و نام‌‌گذاری آن انجام می‌‌شود. هر کاری نیاز به تایید با استفاده از صفحه لمسی دستگاه دارد. در حالی که روی انتخاب یک اسم، فکر می‌‌کردم، تصمیم گرفتم که اسم این ابزار را “ترزور ساتوشی” بنامم. چرا که همه ما اهل ساتوشی هستیم. کیف پول مرورگر این سوال را می‌‌پرسد که آیا شما می‌‌خواهید یک ایمیل به سیستم بیافزایید یا خیر که من از انجام این گام گذشتم.

کیف پول ترزور مدل T

تنظیم PIN و نامگذاری دستگاه

پس از اینکه تنظیمات کیف پول انجام شد، من ذره‌‌ای از حساب بیت کوین را به کیف پولم واریز می‌‌کنم تا از اینکه همه چیز درست کار می‌‌کند، اطمینان حاصل کنم. ترزور T نیز BTC ، BTG ، DASH ، DGB ، DOGE ، LTC ، NMC ، VTC ، ZEC ، ETH ، ETC ، XLM ، XEM و ADA را پشتیبانی می‌‌کند. بعضی از کیف پول‌‌های ارز‌‌های رمزنگاری شده مانند ETH ، ADA و XLM شما را به کیف واسطه‌‌ای متصل می‌‌کند که حساب را به دستگاه شما ارتباط می‌‌دهد. همانند Trezor One ، مدل T می‌‌تواند به عنوان دستگاه U2F برای حساب‌‌های آنلاین مانند Dropbox و Gmail عمل کند. علاوه بر این، ساتوشی‌‌لبز یک ویژگی دیگر دارد که اجازه می‌‌دهد تعامل بین کیف پول و پلتفرم واسطه برقرار شود تا کاربر بتواند بدون ترک موارد امنیتی نرم‌‌افزار ترزور، سکه‌‌ها را جابجا کند.

داشبورد Trezor

داشبورد Trezor و تمامی گام‌‌های آن شامل ساخت و seed بک‌‌آپ می‌‌شود.

یک مدل تکامل‌‌یافته

در مجموع، مدل T مثمر ثمر واقع شد ولی با وجود اینکه من از سخت‌‌افزار USB-C به طور منظم استفاده می‌‌کنم، وقت قابل توجهی از من گرفت تا نحوه قراردادن کابل USB-C را نحوه قراردادن کابل USB-C را یاد بگیرم. سخت‌‌افزار کیف پول ارز رمزنگاری شده Keepkey که اخیرا آن را مشاهده کرده‌‌ام، نصب آن به طور قابل توجهی سخت تر از USB است. پس از استفاده از اتصال برق، انجام این کار ساده‌‌تر می‌‌شود ولی شما ممکن است بخواهید که از یک کابل بلندتر استفاده کنید. صفحه نمایش لمسی LCD مناسب است ولی با انگشتان چاق من، زیاد همخوانی ندارد! این صفحه لمسی زمان می‌‌برد تا به خوبی کار کند و صفحه به طور کامل برای PIN کیف پول مورد استفاده قرار بگیرد. این کار به جای استفاده از پد PIN تصادفی روی صفحه نمایش با Trezor One استفاده می‌‌شود.

An In-Depth Look at the Trezor Model T Hardware Wallet

ارسال ۱۵ سنت به حساب بیت کوین کش (BCH) برای امتحان کردن کیف پول

دستگاه به خوبیِ نخستین کیف پول Trezor من، کار می‌‌کند ولی کاربران تفاوت‌‌های نامحسوسی بین هرکدام پیدا خواهند کرد. برای مثال، مدل T با یک micro-SDبرای عوامل پیشرفته‌‌ای که به سیستم عملیاتی در آینده اضافه خواهند شد، مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. حتی با صفحه لمسی T ، خریداران آینده‌‌نگر ممکن است تصمیم به خرید نسخه One آن را داشته باشند چرا که این نسخه از مدل T ارزان تر بوده و به همان اندازه امن است. نسخه T تقریبا ۱۶۹ دلار است که این مبلغ، شامل هزینه‌‌های حمل و نقل DHL نمی‌‌شود. مطلب واضح دیگر این است که من به استفاده از کیف پول سخت‌‌افزار مدل T ادامه خواهم داد، برخلاف برخی از دستگاه‌‌های تولیدکنندگان دیگر که قبلا درباره آن‌‌ها نقد نوشتم و اکنون فقط خاک می‌‌خورند!

منبع: https://news.bitcoin.com/

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.