نگاهی به نرم‌افزار Gateway.cash: درگاه پرداخت بیت‌کوین کش برای سایت ها

در هجدهم ماه اکتبر، پردازنده‌ی پرداخت جدید و مستقلی به طرفداران بیت‌کوین معرفی شد که نام آن Gateway.cash بود. این نرم‌افزار به همه‌ی آن‌هایی که دارای آدرس بیت‌کوین کش هستند اجازه می‌دهد که با ایجاد دکمه پرداخت در یک سایت، پرداخت و کمک‌ها را بپذیرند.

0 211

بررسی Gateway.cash

نرم‌افزار پرداخت بیت‌کوین کش جدیدی به نام Gateway.cash وجود دارد که می‌توانید آن را امتحان کنید. این برنامه شبیه به پلتفرم‌های Badger.cash و Money Button. Gateway است که اخیرا راه‌اندازی شده‌اند. این برنامه چهارشنبه هفته پیش منتشر شد و سازندگان آن توضیح دادند که این پروتکل به همه‌ی کسانی که دارای آدرس بیت‌کوین کش معتبر و وبسایت قابل ویرایش هستند، اجازه می‌دهد تا دکمه پرداخت بیت‌کوین کش ایجاد کنند. بعد از انتشار آن news.Bitcoin.com تصمیم گرفت به Gateway فرصت دهد تا ببیند که ایجاد کردن یک دکمه و افزودن آن به وبسایت چقدر ساده است.

A Look at the Gateway.cash BCH Payment Button for Websites

به منظور استفاده از Gateway.cash، یک آدرس عمومی بیت کوین و یک پسورد مناسب و قوی باید به حساب افزوده شوند.

در هنگام ورود به وبسایت با صفحه‌ای رو‌به‌رو خواهید شد که از شما یک آدرس عمومی بیت‌کوین کش با عنوانی که قبلا در Gateway ثبت‌ شده است را می‌خواهد. پس از وارد کردن یک آدرس عمومی بیت‌کوین کش ، وبسایت از شما می‌خواهد که پسوردی قوی و مناسب ایجاد کرده و سپس، سایت شما را به حسابتان خواهد برد. Gateway این امکان را به کاربر می‌دهد که دکمه ایجاد کند، پراخت‌ها را مشاهده کند و به بخش تنظیمات برود. در بخش تنظیمات، کاربران می‌توانند نوع ارزی که می‌خواهند نرم‌افزار از آن استفاده کند را انتخاب کنند؛ همچنین می‌توانند عنوان Gateway را به آدرس بیت‌کوین کش ثبت شده وصل کنند. این کار باعث می‌شود افراد بتوانند به جای اینکه هر بار آدرس طولانی بیت‌کوین کش را وارد کنند، با استفاده از عنوان همیشگی وارد سایت شوند.

A Look at the Gateway.cash BCH Payment Button for Websites

این برنامه به کاربران اجازه می‌دهد تا صورت‌حساب پرداخت و دکمه را تغییر دهند.

چون حساب ما هیچ پرداختی دریافت نکرده، باعث می‌شود که در عکس هیچ چیز در بخش “مشاهده‌ی پرداخت‌ها” وجود نداشته باشد. اما، اگر شما با استفاده از دکمه‌ی Gateway پرداخت‌های زیادی را جمع‌آوری کرده‌اید، آنگاه کل تاریخچه‌ی تراکنش‌ها در اینجا خواهد بود. علاوه بر این، اگر کسی بخواهد که پلتفرم Gateway تمام پرداخت‌های انجام‌نشده و پردازش‌نشده را پیگیری کند، می‌تواند این مثال‌ها را در پلتفرم ببیند. این به آن معناست که بازدیدکننده تصادفا بر روی دکمه‌ی پرداخت کلیک کرده و یا کنجکاو بوده که ببیند چه کاری انجام می‌دهد، اما پلتفرم همچنان هم می‌تواند این پرداخت‌های انجام‌نشده را ثبت کند.

A Look at the Gateway.cash BCH Payment Button for Websites

پس از آنکه از طریق منو، درگاه خود را شخصی سازی کردید، کد این درگاه ایجاد می‌شود و می‌توانید آن را کپی پیست کنید.

پس از آن، نوبت به ایجاد دکمه می‌رسد که تا حدی intuitive بوده و آنچه باید انجام دهید این است که اطلاعات توصیفی متصل به کد دکمه را تکمیل کنید. اساسا کاربران می‌توانند عنوان گفتگو، متنی که بر روی دکمه ظاهر می‌شود، مقدار، نوع ارزی که در صورت‌حساب نشان داده می‌شود و یک آیدی منحصربه‌فرد و مرتبط که برای پرداخت‌ها به این دکمه فرستاده می‌شوند را تغییر دهند. برای مثال، ID پرداختی ممکن است عبارت “کمک” یا هر یادداشت توصیفی دیگری باشد. در بعضی گزینه‌ها، نسبت به تعداد حروفی که می‌توانید استفاده کنید، محدودیت وجود دارد. وقتی که بخواهید متن دکمه را تغییر دهید، پلتفرم محدودیت ۲۵ حرفی خواهد داشت.

A Look at the Gateway.cash BCH Payment Button for Websites

پس از تکمیل تمام اطلاعات، یک کد در زیر فیلد تغییر ایجاد می‌شود. برای امتحان کردن کارآیی دکمه، به website builder رفتیم و کد را در کادری که در آن‌ جا وجود داشت، نوشتیم و سپس، محل دکمه را مشخص کردیم. به یاد داشته باشید که باید پس از کلیک کردن بر روی دکمه‌، نسبت به اینکه فضای کافی برای کل صورت‌حساب‌ها وجود دارد، اطمینان حاصل کنید. صفحه اعلان صورت‌حساب بسیار از دکمه بزرگ‌تر است و بنابراین، این موضوع باید در جریان صفحه‌آرایی در نظر گرفته شود. به دنبال آن، پیش نمایشی از وبسایت ببینید یا اگر حس می‌کنید که دکمه دقیقا به همان شکلی است که میخواستید، بر روی publish (انتشار) کلیک کنید. سازندگان مسلط به وب به جای اینکه از web builder i-frame box استفاده کنند، ‌به راحتی می‌توانند کد را کپی کرده و آن را مستقیما در سایت پیست کنند.

درگاه پرداخت پس از اجرای چند مرحله آزمایشی، به خوبی کار خواهد کرد

دکمه به خوبی کار کرده و زمانی که بر روی آن کلیک می‌شود، صورت‌حساب پرداختی را می‌بینید که بر روی آن یک آدرس بیت‌کوین کش نوشته شده است؛ بنابراین، فردی که می‌خواهد پرداخت کند می‌تواند آدرس را کپی پیست کند. کیوآر کد نیز موجود است، بنابراین، کیف‌پول‌های اسکن کیوآر به این طریق هم به راحتی می‌توانند صورت‌حساب را پرداخت کنند. وقتی که ما دکمه را امتحان کردیم، مرورگر هیچ خطایی نداد؛ به علاوه، برای پرداخت صورت‌حساب نیاز به عضویت نیست.

A Look at the Gateway.cash BCH Payment Button for Websites

اطمینان حاصل کنید که در زمان قرار دادن دکمه، برای صفحه‌ی صورت‌حساب نیز به قدر کافی فضای خالی در وبسایت دارید.

به طور کلی، این روند به چند دلیل کمی بیشتر از ایجاد دکمه‌های دیگر زمان برد. یک دقیقه زمان برد تا ببینیم که کد چگونه باید در i-frame قرار داده شود؛ و دوم اینکه فهمیدن اینکه وبسایت ما برای صفحه صورت‌حساب به فضای خیلی بیشتری احتیاج داشت باعث شد که چند دقیقه‌ی دیگر هم تلف شود. این روند برای آن‌هایی که با عملیات‌های پایه‌ی کیف‌پول آشنایی کامل دارند کاملا بدیهی است. علاوه بر این، این برنامه تنها یکی از گزینه‌های فراوانیست که امروزه وجود داشته و صاحبان وبسایت و سازندگان محتوا را قادر به جمع‌آوری درآمد بیت‌کوین کش می‌سازد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.