نگاهی به معامله‌کنندگان معروف رمز ارز در سال ۲۰۱۸

معامله‌ ارزهای رمزنگاری شده یکی از شغل‌های محبوب است، زیرا نوسان سرمایه‌های دیجیتال موجب به وجود آمدن فرصت‌های سودآور فراوانی برای افراد شده است. تغییرپذیری قیمت باعث می شود که معامله‌کنندگان حرفه‌ای بتوانند از طریق پیش‌بینی دقیق تغییرات قیمت، سودهایی را به صورت روزانه کسب کنند. طرفداران ارزهای دیجیتال تعداد زیادی از معامله‌کنندگان حرفه‌ای را به صورت آنلاین دنبال می‌کنند، زیرا این معامله‌کنندگان دائما تحلیل‌های فنی (TA) و یا دیدگاه‌های مختصری را در مورد بازارهای کریپتو منتشر می‌کنند. در اینجا به معامله‌کنندگان برتر رمز ارز در توییتر و وبسایت Tradingview نگاهی می‌اندازیم.

0 123

با وجود افت‌هایی که وجود دارد، معامله‌کنندگان Swing، روزانه پول زیادی را در سال ۲۰۱۸ کسب کردند.

معامله‌کنندگان سرمایه‌های دیجیتالی که نام آن‌ها در زیر آمده، هزاران دنبال‌کننده دارند و اغلب ایده‌های خود را منتشر می‌کنند تا دیگران بتوانند از جایگاه معاملاتی آن‌ها اطلاع یابند. با استفاده از معامله‌ی رمز ارز می‌توان پول زیادی به دست آورد و افراد زیادی هستند که از آن به عنوان منبع درآمدی برای زندگی خود استفاده می‌کنند. بسیاری از معامله‌کنندگان Swing و روزانه با بازار بازی می‌کنند تا هر روز سودی کسب کنند و هر نوع تغییری باعث می شود پول کسب کنند. bull run (دوره صعودی) که در سال ۲۰۱۷ در عرصه‌ی ارز دیجیتال رخ داد، باعث شد که معامله‌کنندگان پول زیادی به دست آورند و حتی افرادی که از بازار کم‌رونق سال ۲۰۱۸ استفاده می‌کردند هم توانستند سودهای بیشتری کسب کنند.

فیلاکن (Philakone)

اولین تحلیل‌گر لیست ما یک معامله‌کننده‌ی رمز ارز کانادایی به نام فیلاکن است (@Philakonecrypto). او چند وقتیست که تحلیل‌های خود از بازارهای مختلف ارز‌های دیجیتال را توییت می‌کند و در همین مدت ۱۰۷،۰۰۰ دنبال‌کننده در توییتر به دست آورده است. این معامله‌کننده به صورت منظم در مورد معامله‌ بیت کوین صحبت کرده و در مورد جایگاه فعلی خود نیز توضیح می‌دهد. فیلاکن می‌گوید که با نظریه امواج الیوت درآمیخته است؛ نوعی تحلیل فنی که از روانشناسی سرمایه‌گذار، گرایشات خوش‌بینانه و بدبینانه و نوسانات قیمت استفاده می‌کند تا امواج و انگیزه‌هایی در بازار ایجاد کند. این روش که توسط رالف نلسون الیوت (Ralph Nelson Elliott) به وجود آمده، یک تکنیک فنیست که توسط معامله‌کنندگان رمز ارز فراوانی مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. فیلاکن که از معامله‌کنندگان کریپتو است، تحلیل‌های فنی خود برای کوین‌هایی مثل بیت کوین، ریپل و بیت‌کوین کش را به صورت تصویری و زنده در اینترنت قرار می‌دهد.

A Look at Some of 2018’s Most Popular Cryptocurrency Traders

فیلاکن اغلب در مورد تغییرات رمز ارزها و اینکه چگونه می‌توان این تغییرات را پیش‌بینی کرد، توییت‌هایی را در صفحه‌ خود قرار می‌دهد.

نیک کور (Nick Core)

A Look at Some of 2018’s Most Popular Cryptocurrency Traders

یکی از معامله‌کنندگان دیگر نیک کور (@Crypto Core) است؛ نیک یک معامله‌کننده روزانه و آمارگر است که دیدگاه خود در مورد بازار بیت کوین را به صورت دائمی در توییتر، ‌یوتیوب و وبسایت Tradingview توضیح می‌دهد. تحلیل‌های نیک کور از طریق ویدیوهای مختلف خلاصه‌ای از فعالیت‌های قیمت سرمایه‌های دیجیتال و دیگر نشانگرها را در اختیار شما قرار می‌دهد و خود او نیز در مورد جایگاه‌های فنی در پلتفرم Discord توضیح می‌دهد. این معامله‌کننده ۳۳,۰۰۰ دنبال‌کننده در توییتر و تقریبا ۷۰۰۰ دنبال‌کننده در وبسایت Tradingview دارد. بررسی ایده‌های منتشرشده‌ نیک کور نشان می‌دهد که او از صرافی‌هایی مثل Bitfinex و BitStamp استفاده می‌کند و بیشتر تحلیل‌هایش در مورد بیت کوین، ریپل و لایت‌کوین هستند.

A Look at Some of 2018’s Most Popular Cryptocurrency Traders

ویدیوهای تحلیل فنی نیک کور در وبسایت Tradingview مشهور هستند. او همچنین در توییتر خود مطالبی را در مورد بازارهای رمز ارز به صورت منظم به اشتراک می‌گذارد.

آقای جوزا (Mr. Jozza)

A Look at Some of 2018’s Most Popular Cryptocurrency Traders

آقای جوزا (Mrjozza) یکی از معامله‌کنندگان معروف بیت کوین است که هر روز مطالب زیادی را در مورد روندهای بازار به اشتراک می‌گذارد. برای مثال، در روز جمعه، چهاردهم ماه دسامبر، وقتی که آقای جوزا در مورد روند‌های بیت‌کوین/دلار آمریکا صحبت می‌کرد، در مورد scribble of destiny” بیت‌کوین توضیح داد؛ ” و در عین حال نموداری را به اشتراک گذاشت که پیش‌بینی کوتاه‌مدت او را نشان می‌داد. این معامله‌کننده بیش از ۱۶،۰۰۰ دنبال‌کننده در توییتر دارد و پست‌های او اغلب در مورد روندهای بازاری بیت‌کوین/دلار آمریکا هستند.

A Look at Some of 2018’s Most Popular Cryptocurrency Traders

آقای جوزا یکی از دارندگان بلندمدت بیت کوین و معامله‌کننده‌ای است که دائما تحلیل‌هایی را در مورد تغییر قیمت بیت کوین و دیگر رمز ارزها ارائه می‌کند.

Magic Poop Cannon

یکی از استراتژیست‌های معروف در وبسایت Tradingview که نامش Magic Poop Cannon است، بیش از ۴۴،۰۰۰ دنبال‌کننده دارد. این معامله‌کننده بیش از ۵۰۰ مورد از ایده‌های خود را در مورد قیمت بیت‌کوین و دیگر روندهای بازار نوشته و این نوشته‌ها نزدیک به یک میلیون بار تا به امروز دیده شده‌اند. تحلیل‌های فنی Magic Poop Cannon پر از توضیحات و توصیفاتی است که نظر او را در مورد تغییرات ارزش بیت‌کوین در کوتاه‌مدت نشان می‌دهند. این معامله‌کننده معتقد است که “رئیس نمودارها” است و تحلیل‌های فنی خود را تقریبا هر روز به اشتراک می‌گذارد. Magic Poop Cannon به خاطر مطالبی که در مورد بیت کوین، لایت‌کوین، بایت‌کوین و حتی اوراق سهام مرتبط با صنعت بلاکچین مثل Nvidia می‌نویسد، شخصیت بزرگی به حساب می‌آید.

A Look at Some of 2018’s Most Popular Cryptocurrency Traders

Magic Poop Cannon یکی از مشهورترین تحلیل‌گران بیت‌کوین/دلار آمریکا در پلتفرم Tradingview است.

Excavo

A Look at Some of 2018’s Most Popular Cryptocurrency Traders

یکی دیگر از معامله‌کنندگان مشهور در وبسایت Tradingview تحلیل‌گر معروفیست که نام خود را Excavo گذاشته است. این تحلیل‌گر یک استراتژیست بیت‌کوین/دلار آمریکا است و مطالب او در وبسایت Tradingview بیشترین بازدید را داشته‌اند؛ او نزدیک به ۷۰،۰۰۰ دنبال‌کننده در این پلتفرم دارد. Excavo 1227 گزارش تحلیل فنی نوشته که بیش از ۸۵۰،۰۰۰ بازدید داشته‌اند. این معامله‌کننده‌ی رمز ارز از نشانگرهایی مثل “طولانی” و “کوتاه” در Bitfinex و دیگر روندهای بازار استفاده می‌کند تا بفهمد که قیمت بیت کوین در حال افزایش است یا کاهش. Excavo همچنین کانال معاملاتی خود را در تلگرام دارد و بازارهای دیگر را نیز در کنار رمز ارزها مطرح می‌کند. پست آخر او که در مورد “آغاز غیررسمی بحران مالی” است، تحلیلی انتقادی از میانگین صنعتی Dow Jones را در آستانه‌ی رکود بازار در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد.

A Look at Some of 2018’s Most Popular Cryptocurrency Traders

تمام سوابق نشان می‌دهند که Excavo یکی از مشهورترین تحلیل‌گران وبسایت Tradingview است.

Cryptobull

A Look at Some of 2018’s Most Popular Cryptocurrency Traders

Cryptobull)[email protected]) یک معامله‌کننده‌ بیت کوین و آلتکوین است که در توییتر با ۱۷۳،۹۹۹ دنبال‌کننده بسیار معروف است. در روز شنبه پانزدهم ماه دسامبر، Cryptobull توضیح داد که بیت‌کوین پایین‌تر از ۲۰۰ میانگین متحرک (MA) هفتگی قرار دارد و به این موضوع نیز اشاره کرد که “ما از لحاظ تاریخی وقت زیادی را در اینجا سپری نمی‌کنیم.” این معامله‌کننده در توییت‌های روزانه خود جملات شوخی‌آمیز بسیاری به کار می‌برد؛ اما در میان میم‌های فراوان مرتبط با رمز ارز، پیش‌بینی‌های خود در مورد تغییرات قیمت را نیز بیان می‌کند. Cryptobull انرژی خود را بر روی معاملات بیت‌کوین متمرکز کرده است.

A Look at Some of 2018’s Most Popular Cryptocurrency Traders

Cryptobull اغلب در مورد اهداف بازار توییت‌هایی را در صفحه‌ی خود قرار می‌دهد.

Mr Swing Trader

A Look at Some of 2018’s Most Popular Cryptocurrency Traders

یکی از معامله‌کنندگان رمز ارز با نام اریک چو (Eric Choe) (@Cryptochoe) که با نام آقای Swing Trader نیز شناخته شده است، دیدگاه‌های خود را به صورت روزانه در اختیار ۱۴۲،۰۰۰ دنبال‌کننده‌ی توییتر خود قرار می‌دهد. چو می‌گوید که هر هفته چند معامله‌ی بزرگ انجام می‌دهد و همچنین، ادعا می‌کند که می‌تواند ۱۰۰۰ دلار را به “هر چیزی” تبدیل کند. آقای Swing Trader معروف کانال تلگرام هم دارد و به صورت روزانه مطالبی را در مورد معاملات swing به اشتراک می‌گذارد. در روز جمعه، چو شرح کاملی ارائه داد از اینکه چگونه در زمان‌هایی که سرش شلوغ است معامله می‌کند؛ او بیان کرد که معاملات را در روز یک‌شنبه برنامه‌ریزی می‌کند، ۲۵۰ کوین را بررسی می‌کند، روندها را تشخیص می‌دهد، زنگ هشدار و مراحل بازگشت قرار می‌دهد، وارد شده و در مراحل کلیدی خارج می‌شود. این معامله‌کننده می‌گوید که این تکنیک را ۲ تا ۵ بار در هفته برای معاملات رمز ارز به کار می‌گیرد. آمار گروه معاملاتی و وبسایت چو نشان می‌دهند که این معامله‌کننده دارای جایگاه‌ در بیت کوین، ریپل، اتریوم و EOS نیز هست.

A Look at Some of 2018’s Most Popular Cryptocurrency Traders

اریک چو نتایج معاملاتی خود را در کانال معاملاتی Slack خود به اشتراک می‌گذارد.

Xuan Haimmoer

A Look at Some of 2018’s Most Popular Cryptocurrency Traders

Xuan Haimmoer که یکی از معامله‌کنندگان رمز ارز اهل ویتنام است، با ۶۰۰۰ دنبال‌کننده، یکی دیگر از نویسندگان مشهور پلتفرم Tradingview به حساب می‌آید. او در چند هفته‌ی گذشته از نویسندگان برتر تحلیل‌های فنی این وبسایت بوده و ۵۷۱ پست در مورد بیت کوین، ریپل، EOS و دیگر بازارهای رمز ارز به اشتراک گذاشته است. Haimmoer 14 ساعت پیش تحلیل خود در مورد بیت‌کوین را به اشتراک گذاشت و گفت که هر روز صبح به محض بیدار شدن از خواب وضعیت بازار را از طریق موبایل خود بررسی می‌کند. او دوست دارد به تغییراتی که پس از تحلیل پایانی خود رخ داده اشاره کند. این معامله‌کننده از روش امواج الیوت نیز استفاده می‌کند و در حال حاضر هدف کوتاه‌مدت او بین ۲۸۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار به ازای هر بیت‌کوین است. Haimmoer همچنین برای افرادی که به گزارش‌های معاملاتی او علاقه‌مند هستند، کانال مباحث معاملاتی خود را در تلگرام راه‌اندازی کرده است.

A Look at Some of 2018’s Most Popular Cryptocurrency Traders

Xuan Haimmoer یکی از تحلیل‌گران موفق اهل ویتنام است که توجه زیادی را در چند هفته‌ی گذشته به خود جلب کرده است.

معامله‌کنندگان بسیار زیاد دیگری نیز هستند که مشتاقان رمز ارز به منظور رسیدن به درکی از آنچه که ممکن است در اجتماع کریپتو رخ دهد از آن‌ها پیروی می‌کنند. بعضی از این معامله‌کنندگان حتی معامله‌کنندگان اختصاصی کریپتو نیستند، اما گاهی اوقات در مورد بازار صحبت می‌کنند؛ مثل مخترع تکنیک Bollinger Brands که نامش جان بولینگر (John Bollinger) است (@bbands). دیگر افرادی که می‌توان از آن‌ها پیروی کرد: رئیس Whaleclub یعنی همان BTCVIX  وwoonomic) Willy  [email protected])  و معامله‌کننده‌ی نیمه‌بازنشسته‌ی رمز ارز با نام”CryptoHustle )”TF%[email protected])

تعداد زیادی از طرفداران ارز دیجیتال از معامله‌کنندگانی که در بالا نام برده شد پیروی می‌کنند، زیرا پیش‌بینی‌های این افراد از پیش‌بینی آن‌هایی که دائما می‌گفتند قیمت بیت کوین تا پایان سال به ۲۵،۰۰۰ دلار می‌رسد، بسیار حقیقی‌تر است. این معامله‌کنندگان بسیار حقیقی‌تر بوده و تعدادی از آن‌ها نیز به صورت موفقیت‌آمیز موجب نوسانات کوتاه‌مدت در رمز ارز شده‌اند. کار هوشمندانه‌ای نیست که از تمام اقدامات این معامله‌کنندگان پیروی کنیم، زیرا حتی متخصصان هم اشتباهاتی دارند؛ اما خوب است که نگاهی کلی به فعالیت‌ها و تصمیمات آن‌ها داشته باشیم. موضوع دیگری که باید در نظر داشته باشیم این است که بعضی از معامله‌کنندگان حرفه‌ای در وبسایت Tradingview و توییتر به خاطر تکنیک‌های معاملاتی، شیلینگ و دیگر خطاهایشان به صورت علنی مورد انتقاد قرار گرفته‌اند؛ مثلا، با وجود اینکه بعضی از این استراتژیست‌ها بیش از صدها هزار دنبال‌کننده دارند، اما منتقدان تعدادی از معامله‌کنندگانی که در بالا نام برده شده را تایید نمی‌کنند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.