نهنگ‌های بیت کوین در ۲ ماه گذشته هزاران سکه جمع کرده‌اند

بازارهای رمز ارز در سال گذشته یک چرخه خرسی طولانی را تجربه کرده‌اند که در سال ۲۰۱۹ نیز ادامه دارد. در حالی که برخی از برترین رمز ارز‌ها مانند بیت کوین کش (BCH) و بیت کوین (BTC) ارزش فیات قابل توجهی را از دست داده‌اند، سکه‌داران کلان، که به عنوان «نهنگ» از آن‌ها یاد می‌شود،‌ موفق به جمع‌آوری مقدار زیادی دارایی دیجیتال شده‌اند. با توجه به فهرست ۱۰۰ ثروتمند این دو سکه، ثروتمندترین دارندگان بیت کوین از «ناامیدی بازار» و قیمت‌های ارزان بهره بسیار برده‌اند.

0 109

BTCداران کلان از ۱۷ دسامبر ۲۰۱۷ ۱۵۰٬۰۰۰ سکه جمع‌آوری کرده‌اند.

در ابتدای تعطیلات آخر هفته در تاریخ ۲۲ فوریه، رمز ارز‌های محبوب پس از افزایشی مطلوب در چند روز قبل، بدون نوسان باقی‌مانده بودند. اما در روز ۲۴ فوریه قیمت ها به شدت کاهش یافت و بیشتر سکه‌ها ۱۰ درصد از ارزش فیات خود را طی ۳۰ دقیقه از دست دادند. این روند در طی ۱۴ ماه گذشته تکرار شده است. این افت و خیزهای قیمتی به صاحبان کلان BTC و BCH اجازه می‌دهد تا در هر بار کاهش قیمت سکه‌ها را با نرخی ارزان‌تر تصاحب کنند و نهنگ‌ها به این ترتیب موفق به ذخیره هزاران سکه شده‌اند. با نگاهی به فهرست ۱۰۰ کیف پول ثروتمند هر دو شبکه درمی‌یابیم که نهنگ‌ها در طی هر کاهش شدید دارایی خود را افزایش داده‌اند. ریزش شدید ۲۴ فوریه نیز استثنا نبوده و نهنگ‌ها موفق شدند بلافاصله پس از کاهش قیمت‌ها BCH و BTC بسیار بیشتری خریداری کنند.

نهنگ‌های بیت‌کوین در ۲ ماه گذشته هزاران سکه جمع کرده‌اند ۲۴ فوریه ۲۰۱۹، ارزش BTC در برابر دلار ۱۰ درصد سقوط کرده و بسیاری دیگر از بازارهای رمز ارز نیز از همین الگو پیروی کردند.

چند صرافی نیز در فهرست ۱۰۰ ثروتمند بیت کوینی دیده می‌شوند، اما این کیف پول‌ها به وضوح طوری برچسب خورده‌اند که عموم بتوانند آن‌ها را دنبال کنند. امروز ۲۵ فوریه، Bittrex صرافی رمزارز، دارنده بزرگترین کیف پول سرد BTC با ۱۳۰٬۰۰۵ BTC (۴۹۴ میلیون دلار) است. در حقیقت، پنج آدرس بزرگ BTC ثبت شده در Bitinfocharts.com همگی متعلق به صرافی‌های Bitfinex، Bitstamp، Huobi و Binance هستند. به جز کیف پول‌های متعلق به صرافی‌ها، بخش بزرگی از صاحبان کیف پول‌های کلان ناشناخته هستند و مشاهده فهرست ثروتمندان به خوبی نشان دهد که نهنگ‌ها چه تاثیری بر قیمت‌ها دارند.

نهنگ‌های بیت‌کوین در ۲ ماه گذشته هزاران سکه جمع کرده‌اند فهرست ثروتمندان بیت کوین‌کش (BCH) و بیت کوین (BTC) نشان می‌دهد که نهنگ‌های بزرگ پس از چند دور نوسان بازار بسیار بزرگ‌تر شده‌اند.

در حال حاضر ۱۰۰ آدرس ثروتمند هر یک بین ۱۰٬۰۰۰ تا ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ BTC دارند که مجموعا معادل ۱۶٫۱۸ درصد کل BTC در گردش است. از ۱۷ دسامبر ۲۰۱۸ تا ۲۵ فوریه ۲۰۱۹، پنج کیف پول بزرگ متعلق صرافی‌ها، موجودی خود را ۲٬۸۷۹ BTC (معادل ۱۰٫۸ میلیون دلار) افزایش داده‌اند. اما بقیه ۱۰۰ نهنگ بزرگ (که برخی از آن‌ها صرافی‌های کوچکتر هستند) موفق شده‌اند در مدت کمتر از دو ماه ۱۵۱٬۴۰۵ BTC (معادل ۵۷۲ میلیون دلار) جمع کنند. بیت کوین‌دارانی که از ۱۰۰ تا ۱٬۰۰۰ BTC در اختیار دارند (۱۴٬۷۴۹ آدرس) ظاهرا سکه‌های زیادی را به بیت کوین‌داران بسیار بزرگ‌تر واگذار کرده‌اند، چرا که سهم این دسته از کیف پول‌ها از ۷۲٫۱۳ درصد به ۶۲٫۰۸ درصد کاهش یافته است.

نهنگ‌های بیت‌کوین در ۲ ماه گذشته هزاران سکه جمع کرده‌اند ارقام فهرست ثروتمندان BTC بر اساس اطلاعات Bitinfocharts.com ، ۱۰۰ نهنگ بزرگ موفق به جمع آوری ۱۵۱٬۴۰۵ بیت کوین (۵۷۲ میلیون دلار) در دو ماه گذشته شده‌اند.

نهنگ‌های بیت کوین کش ذخایر خود را افزایش می‌دهند

فهرست ۱۰۰ آدرس ثروتمند بیت‌کوین کش (BCH) نیز وضعیت مشابهی را نشان می‌دهد، اما توزیع سکه‌های در گردش تا حدی متفاوت است. ۱۹۵ نشانی ۱۰٬۰۰۰ تا ۱٬۰۰۰٬۰۰۰ BCH در اختیار دارند که ۲۶٫۵ درصد BCH در گردش را تشکیل می‌دهد. ۱۰۰ نشانی برتر BCH پس از هر کاهش قیمت افزایش چشمگیری را شاهد بوده‌اند و پس از ریزش ۲۴ فوریه سکه‌های زیادی انباشته شده است. یک آدرس BCH حاوی ۵۷٬۸۸۹٫۴۵ BCH (معادل ۷٫۸ میلیون دلار) پس از دسامبر ۲۰۱۸ و طی دو ماه گذشته افزایش چشمگیری را شاهد بوده است. ۱۰۳٬۳۸۲ نشانی با بین ۱۰ تا ۱۰۰ BCH وجود دارند که حدود ۲۰٫۶۶ درصد سکه‌های در گردش را تشکیل می‌دهند. با وجود اینکه توزیع BCH متفاوت از BTC است، نهنگ‌های بزرگ BCH حاضر در فهرست ۱۰۰ ثروتمند نیز در دوره‌های کاهش قیمت هزاران BCH جمع‌آوری کرده‌اند. پنج دارنده کلان توانسته‌اند از ۱۷ دسامبر ۲۰۱۸ میزان ۱۳۸٬۰۱۴ BCH (معادل ۱۹٫۲ میلیون دلار) جمع‌آوری کنند.

نهنگ‌های بیت‌کوین در ۲ ماه گذشته هزاران سکه جمع کرده‌اند ارقام فهرست ثروتمندان BCH بر اساس اطلاعات Bitinfocharts.com در ۲۵ فوریه ۲۰۱۹، ۱۰۰ نهنگ بزرگ موفق به جمع آوری ۱۳۸٬۰۱۴ BCH (۱۹٫۲ میلیون دلار) در دو ماه گذشته شده‌اند.

همچنین مشاهده شده است که برخی از ثروتمندترین آدرس‌های بیت کوین که سال‌ها غیرفعال بوده‌اند از الگوهای انباشت مشابهی پیروی کرده‌اند. از آنجایی به نظر می‌رسد قیمت‌های کریپتو به «پایین‌ترین» حد رسیده یا حداقل به آن نزدیک شده باشد،‌ نهنگ‌های غیرفعال نیز از ماه نوامبر سال گذشته شروع به جمع‌آوری سکه‌های بیشتر کرده‌اند. ناظران معتقدند که این نهنگ‌ها که تاکنون غیرفعال بوده‌اند، در تلاش هستند با نوسان‌گیری در زمان مناسب سکه‌های بیشتری را احتکار کنند.

سال‌ها است که دارندگان کلان کریپتو و نهنگ‌ها موضوع بحث جامعه هستند و این روند همچنان ادامه دارد. هر بار که پدیده‌های غیر قابل توضیح بازاری مانند تحرکات قیمتی آخر هفته گذاشته اتفاق می‌افتد، مردم نهنگ‌ها را مسئول می‌دانند. با این حال، نگاشت توزیع ثروت بیت کوین پس از این حوادث تصویری واضح‌تر از دوره‌های انباشت عظیم BCH و BTC به دست می‌دهد. علاوه بر این، فهرست‌های دیگری از ثروتمندان رمز ارز نشان می‌دهند که دارندگان کلان اتریوم (ETH)، لایت کوین (LTC) و سایر سکه‌های محبوب نیز در حال اندوختن دارایی هست.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.