نمایندگان SEC برای آشنایی بهتر با صنعت کریپتو به سفر تحقیقاتی خواهد رفت.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) با امید به ملاقات با کارآفرینان کریپتو که در غیر این صورت ممکن است با این ‌رگولاتور ارتباط برقرار نکنند، سفری را در شهرهای آمریکا آغاز خواهد کرد. فین هاب (FinHub)، یک شعبه از SEC که به تعامل با‌ استارت‌آپ‌های فناوری اختصاص دارد، هفته گذشته اعلام کرد که از شهرهای بزرگ ایالات متحده بازدید می‌کند و به افراد یا تیم‌ها اجازه می‌دهد تا برای پرسش سوالات خود و یا ارائه بازخورد در مورد صدور توکن‌‌ها و یا مسائل دیگر تحت نظارت این رگولاتور با کارکنان این آژانس جلساتی حضوری داشته باشند.

0 86

این سفر در روز ۲۶ مارس در اداره SEC در سانفرانسیسکو آغاز می‌شود و مقصد بعدی Denver خواهد بود.

والری شتزپانیک (Szczepanik)، مشاور ارشد صندوق سرمایه گذاری دیجیتال و نوآوری و مدیر ارشد بخش مالی شرکت گفت:

اکرچه کارکنان فین‌هاب در این جلسات قادر به پاسخگویی به سوالات مربوط با پروژه‌های استارت‌آپ‌ها هستند، اما نمی‌توانند مشاوره حقوقی ارائه دهند.

شتزپانیک، که در رویداد سان فرانسیسکو شرکت خواهد کرد، به کوین دسک گفت:

ما نمی‌توانیم به هیچ یک از اشخاص یا اعضای عموم مشاوره قانونی بدهیم، اما اغلب به مردم توصیه می‌کنیم که از طریق پروژه‌های پیشنهادیشان با ما صحبت کنند

یکی‌از این‌پروژه‌ها به نام Gladius Network LLC، بدون پذیرش (یا رد) اتهامات، اتهام عرضه اوراق بهادار ثبت نشده را حل و فصل کرد و SEC به دلیل اینکه این شرکت خودش در این مورد به آژانس گزارش کرده بود آن را جریمه نکرد‌.

یکی دیگر از این استارت‌آپ‌ها، کوین آلفا (CoinAlpha)، پس از اطلاع SEC در مورد عرضه اوراق بهادار ثبت نشده توسط این استارت‌آپ، ۵۰ هزار دلار جریمه شد، اما شرکت اتهامات را حل و فصل و اتهامات را قبول و یا انکار نکرد.

به این ترتیب، مجازات شرکت‌هایی که همکاری می‌کنند نسبتا سبک است.

SEC همتا به همتا می‌شود

هدف این جلسات حضوری – که در وبسایت فین هاب ” local P2P” نام دارد، این است که به استارت‌آپ‌های کریپتو کمک کند “تا برای این رگولاتور چهره‌ای انسانی متصور شوند،” شتزپانیک توضیح داد:

ما واقعا می‌خواهیم با افرادی که به دنبال نوآوری در این حوزه هستند ارتباط برقرار‌ کنیم و این افراد باید بدانند که این یک تجربه مثبت است. من امیدوارم این را در سطح محلی نیز ادامه دهم، چرا‌که همه نمی‌توانند به دی سی یا نیویورک سفر کنند

تعداد استارت‌آپ‌هایی که از زمان‌راه اندازی فین هاب در اکتبر سال گذشته، جهت درخواست بازبینی فرایند عرضه توکن یا توصیه‌های عمومی‌تر به آن مراجعه کرده‌اند به صورت عمومی اعلام نشده و معلوم نیست که چه تعداد از این استارت‌آپ‌ها برای نشست روز چهارشنبه مورخ ۲۶ مارس برنامه ریزی کرده‌اند.

با این حال، تا کنون تنها چند استارت‌آپ بازخوردهای خود را به شعبه ارائه کرده‌اند. همانطور که هستر پیرس (Hester Peirce)، عضو SEC در نشست DC بلاکچین هفته جاری اشاره کرد، در پاسخ به درخواست ارائه بازخورد در مورد نامه‌ای که توسط دالیا بلس (Dalia Blass)، مدیر بخش مدیریت سرمایه‌گذاری منتشر شد، تنها “پنج یا شش نامه” به این گروه ارسال شده است.

این نامه به طور موثری شرکت‌ها را از راه اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETFها) که با استفاده از کریپتوکارنسی‌هایی تحت قانون شرکت سرمایه گذاری ۱۹۴۰ ارزش کسب می‌کنند (ارزش افزوده ETF‌های بیت‌کوین که تاکنون تحت قانون اوراق بهادار ۱۹۳۳ ثبت شده‌اند) منع می‌کند.

پیرس گفت: “ما واقعا از مردم می‌خواهیم که بنویسند.”

در روز دوشنبه، شتزپانیک گفت که SEC نظر مثبتی به فین هاب دارد.

شتزپانیک گفت:

ما در مورد این تعامل که از طریق فین‌هاب بدست آورده‌ایم خوشحالیم... اطلاعاتی که مردم در مورد نقاط اصطکاک به ما می‌دهند بسیار به ما کمک می‌کند، زیرا در اینصورت هنگامی که در مورد پاسخ‌های رگولاتوری مناسب فکر می‌کنیم می‌دانیم که این نقاط چه چیزی هستند و ما باید به چه چیزی بپردازیم

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.