نقش XRP در خدمات پرداخت ریپل

XRP ارز رمز پلتفرم بلاکچینی ریپل است که در سال‌های اخیر توجه زیادی را در عرصه فناوری‌های رمزنگاری به خود جلب کرده است. این استارت‌‌آپ مدعی است که فناوری به کار رفته در آن می‌‌تواند انقلابی در زمینه‌‌ی پرداخت‌‌های بین‌‌المللی ایجاد کند و با نوآوری‌‌های آن روش‌‌های قدیمی‌‌ انتقال پیام و پول میان غول‌‌های مالی را متحول کند. رپیل می‌گوید که محصولاتش ارزان‌‌تر و سریع‌‌تر هستند و به طور کلی با بکارگیری فناوری بلاکچین و ارز رمزنگاری شده، کارآمدتر از سرویس‌‌های موجود در بازار خواهند بود. در این مقاله سه محصول ریپل، xCurrent، xRapid و xVia معرفی شده و نقش و تاثیر XRP مورد بررسی قرار می‌گیرد. همچنین درمورد همکاری نام‌های بزرگ در عرصه بانکداری و موسسات مالی با ریپل صحبت خواهیم کرد.

0 129

در اینجا قصد داریم به ریپل (Ripple) و ارز رمز زیرمجموعه‌‌ی آن یعنی XRP بپردازیم.

شرکت استارت‌‌آپ بلاکچین ریپل چنان در کانون توجه سرمایه‌‌گذاران قرار گرفته که قیمت XRP در سال جاری بیش از ۱۰۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است. ریپل همچنین با صدور اطلاعیه‌های پیوسته و منظم توجه بسیاری از مشتریان جدید را نیز به خود جلب کرده و به موضوع داغ مباحث کریپتو یا رمزنگاری در سال ۲۰۱۸ بدل شده است.

با این وجود، افراد تازه وارد باید توجه داشته باشند که هیاهوی ایجاد شده پیرامون ریپل تا حد زیادی از ادعاهای مطرح شده از سوی این استارت‌‌آپ سرچشمه می‌‌گیرد. از جمله ادعای این استارت‌‌آپ مبنی براینکه فناوری به کار رفته در آن می‌‌تواند انقلابی در زمینه‌‌ی پرداخت‌‌های بین‌‌المللی ایجاد کند و با نوآوری‌‌های آن روش‌‌های کهنه‌‌ جابجایی پیام و پول میان غول‌‌های مالی را متحول کند. رپیل نه تنها مدعی است که محصولاتش ارزان‌‌تر و سریع‌‌تر هستند، بلکه می‌‌گوید این محصولات به طور کلی کارآمدتر از سرویس‌‌های موجود در بازار است؛ ادعایی که در اصل برپایه‌‌ی به کارگیری فناوری بلاکچین و ارز رمزنگاری شده شکل گرفته است. با این وجود همه‌‌ی محصولات ریپل نتوانسته‌‌اند همانند XRP بازاری ۳۵ میلیارد دلاری ایجاد کنند.

در حقیقت دارایی دیجیتال XRP که به آسانی می‌‌توانید آن را بخرید و معامله نمایید، تنها بخش کوچکی از مجموعه محصولات این استارت‌‌آپ واقع در سانفرانسیسکو است. محصولاتی که برخی از آن‌‌ها اصلا ارتباطی با ارز رمزنگاری شده ندارند.

در اینجا قصد داریم سه محصول ریپل را معرفی کنیم و ضمن بررسی xCurrent، xRapid و xVia، توضیح دهیم که XRP در این میان چه نقشی دارد.

xCurrent

Ripple

xCurrent روی یک دفتر ثبت توزیع شده به نام اینترلِجِر (دفتر ثبت تقابلی) ساخته شده و فناوری آن با XRP

تفاوت دارد. در XRP از سیستم جداگانه‌‌ای استفاده شده که آن را «دفتر ثبت XRP» می‌‌نامند. اینترلجر به دست کارشناسان اجرایی ریپل ساخته شده اما خود شرکت آن را اداره نمی‌‌کند، بلکه در اختیار گروه کنسرسیوم شبکه جهانی وب (W3C) است. مدیریت این گروه بر عهده‌‌ی یک نهاد برجسته و غیرانتفاعی است که کار اصلی آن گسترش و بهبود استانداردهای اینترنت می‌‌باشد.

کار xCurrent این است که میان ارزهای مختلف (نه فقط ارزهای دیجیتال) امکان فعالیت مشترک ایجاد کند. به کمک xCurrent بانک‌‌ها می‌‌توانند با یکدیگر تراکنش انجام دهند حتی اگر فرستنده بخواهد مبلغ را به دلار ارسال و گیرنده بخواهد آن را به یورو دریافت کند.

این محصول همچنین دارای یک پلتفرم پیام‌‌رسان است. استفان توماس (Stefan Thomas) سرپرست بخش فناوری ریپل می‌‌گوید این پلتفرم طراحی شده تا بانک‌‌ها بتوانند میان یکدیگر اطلاعات رد و بدل کنند و با هم هماهنگ شوند. بانک‌‌ها به کمک این پلتفرم می‌‌توانند برای یکدیگر دیتا ارسال و از آن‌‌ها دیتا دریافت کنند. امکان آپدیت آنی در پیام‌‌رسان xCurrent وجود دارد، به همین خاطر خطاهای ساده همچون اشتباه در نوشتن نام پذیرنده در پرداخت‌‌ها وقفه ایجاد نمی‌‌کند و بر روند سریع آن‌‌ها تاثیرگذار نیست. همچنین ابزار دیگری وجود دارد که به کمک آن می‌‌توان پرداخت‌‌ها را تا نقطه‌‌ی نهایی، البته با حفظ حریم خصوصی مشتریان، پیگیری کرد.

استفان توماس می‌‌گوید:

« این ابزار با وجود حفظ اطلاعات پرداخت مشتریان و حفاظت از حریم خصوصی آن‌‌ها، یک مرجع یکتای اطلاعات درست را در اختیار طرفین تراکنش قرار می‌‌دهد.»

با وجود اینکه بخشی از هیاهوی موجود پیرامون XRP مربوط به مشتریان xCurrent بود، اما این محصول ریپل لزوما متکی بر ارز رمزنگاری شده نیست. همان‌‌طور که از xCurrent در کار با پول‌‌های رایج مانند دلار و یورو و پول‌‌های دیجیتال مانند بیت‌‌کوین و اتر استفاده می‌‌شود، XRP را هم می‌‌توان در سیستم xCurrent داد و ستد کرد.

xRapid

Ripple 1
Ripple 1

 

هنگامی که XRP در درون سیستم xCurrent رد و بدل می‌‌شود، ریپل آن را یک محصول جدید می‌‌بیند، محصولی که نام آن xRapid است. هر چه در سال جاری جلوتر می‌‌رویم، شمار بیش‌‌تری از مشتریان فعلی و جدید ریپل علاقمندی خود را برای آزمایش XRP از طریق xRapid اعلام می‌‌کنند.

اگر به زبان ساده بگوییم، xRapid یک شیوه‌‌ی نقدی است. شرکت‌‌ها می‌‌توانند با swap(معامله پایاپای ارز) کردن دارایی‌‌های خود به درون و بیرون از XRP، به لطف پروتکل پرداختxCurrent ، سرمایه‌‌های خود را سریع‌‌تر در ریپل جابجا کنند. به این ترتیب، چنین شرکت‌‌هایی در بازار کلی تقاضای XRP ایجاد می‌‌کنند.

با وجود این‌‌که این محصول از دیگر ارزهای رمزنگاری شده نیز پشتیبانی می‌‌کند، اما XRP از مزایای ویژه‌‌ای برخوردار است. توماس در مصاحبه‌‌ای می‌‌‌‌گوید:

« می‌‌توان دیگر دارایی‌‌های دیجیتالی را هم در این محصول به کار برد اما XRP سریع‌‌تر و ارزان‌‌تر است. این فاصله به لحاظ قیمتی در مقیاس پِنی و به لحاظ زمانی سه ثانیه برای هر تراکنش است.»

غول‌‌های خدمات پولی همچون Western Union و Moneygram، در کسب و کارهای خود کار ساخت زیربنای xRapid را آغاز کرده‌‌اند. چندین موسسه دیگر هم درصدد شروع این زیرساخت هستند. تاکنون تنها یک شرکت به نام کالیکس (Cuallix) در تراکنش‌‌های خود با پول نقد به استفاده از xRapid روی آورده؛ با این وجود ریپل در ماه ژانویه اعلام کرد سه شرکت از میان پنج موسسه برتر انتقال پول جهان به زودی وارد این مسیر خواهند شد. چنین اقدامی قطعا برای کسانی که با تردید می‌‌نگرند و می‌‌گویند بانک‌‌ها هرگز به ارز رمزنگاری شده رو نخواهند آورد، جالب توجه خواهد بود.

توماس اطمینان دارد که xRapid در آینده برای موسسات مالی در سراسر جهان جذابیت بیشتری پیدا خواهد کرد. او می‌‌گوید:

« موتور محرکه‌‌ی ارزش، میزان استفاده است. اگر بخواهیم نگاه سنجشی داشته باشیم و این مساله را از دید اعداد و ارقام بنگریم باید ببینیم چه مقدار نقدینگی وارد چرخه‌‌ی توکن شده است. من فکر می‌‌کنم که اصل قضیه همین است؛ توکن سعی می‌‌کند تا آن‌‌جا که ممکن است نقدینگی بیشتری را منتقل کند و هر چه نقدینگی بیشتر شود ارزش آن بیشتر خواهد شد؛ این همان کاری است که ما برای انجام آن می‌‌کوشیم.»

xRapid در ریپل نقش آخرین فاز از یکی از طرح‌‌های کنسرسیوم را بازی می‌‌کند. این طرح ریپل‌‌نت (RippleNet) نام دارد و XRP دارایی مرکزی آن است و تمامی پروتکل‌‌های پرداخت گوناگون ریپل را به یکدیگر مرتبط می‌‌سازد. توماس در مصاحبه خود می‌‌گوید:

« به عنوان یک اندوخته‌‌ی ارزش، ما سرمایه‌‌گذاری بسیار زیادی روی خروجی دکترین XRP انجام داده‌‌ایم. از میزان دارایی XRP ما مشخص است که به روشنی به توانایی XRP در بلند مدت باور داریم و می‌‌دانیم که به واسطه‌‌ی افزایش استفاده، ارزش آن اوج خواهد گرفت.»

xVia

Ripple 2
Ripple 2

افزون بر این، ریپل تمایل دارد مشتریان را به سمت محصول دیگر خود یعنی xVia ببرد. این ابزار پرداخت نقش میانجی را ایفا می‌‌کند و تجربه‌‌ی کاربر در کار با xCurrent و xRapid را بهبود می‌‌بخشد. هما‌‌ن‌‌طور که شرکت WhatsApp به کمک یک میانجی کاربری (UI) ساده و جذاب، پیچیدگی‌‌های پیام‌‌رسانی آنی از دید کاربر پنهان می‌‌سازد، xVia نیز پیچیدگی‌‌های پرداخت در دیگر محصولات ریپل را می‌‌پوشاند.

به این ترتیب، xVia در حالت پیش‌‌فرض از ارز رمزنگاری شده‌‌ی شرکت سازنده (ریپل) استفاده نمی‌‌کند، بلکه این امکان به صورت آپشن به کاربران ارائه شده است. در xVia هم همانند xCurrent امکان پیگیری پرداخت‌‌ها وجود دارد و کاربران می‌‌توانند از تراکنش‌‌های خود فاکتور یا صورت‌‌حساب بگیرند. با وجود آن که این محصول آخرین قطعه از پازل اکوسیستم ساخت ریپل محسوب می‌‌شود، اما دو موسسه انتقال پول تصمیم گرفته‌‌اند از آن استفاده کنند. موسسه برزیلی بیتِک (Beetech) و موسسه کانادایی زیپ رِمیت (Zip Remit) اعلام کرده‌‌اند که به کارگیری از xVia را در دستور کار خود قرار داده‌‌اند.

با این ‌‌وجود هنوز هم پیرامون این مساله که خود محصول دقیقا چیست سردرگمی‌‌هایی وجود دارد و در یک گزارش منتشر شده در رِدیت آمده که کار xVia آسان کردن پرداخت‌‌هاست. ریشه‌‌ی این سردرگمی‌‌ها در این است که محصولات ریپل معمولا تا حدی به لحاظ کاربرد همپوشانی دارند و از سوی دیگر، آگاهی‌‌رسانی اندکی درباره‌‌ی xVia انجام پذیرفته است.

Ripple 3
Ripple 3

شرکت‌‌هایی که از XRP استفاده می‌‌کنند:

ریپل مدعی است سه شرکت بزرگ انتقال پول در سال ۲۰۱۸ استفاده از XRP را آغاز می‌‌کنند

سه شرکت از میان پنج غول جهانی پول در سراسر جهان در سال جاری توکن XRP ریپل را وارد سیستم‌‌های گردش پرداخت خود خواهند کرد؛ این ادعایی است که ریپل پنج‌‌شنبه‌‌ی گذشته در یک توییت منتشر کرد. در این توییت به شرکاء اشاره نشده و ریپل در حالی این ادعا را مطرح می‌‌کند که XRP به شدت در حال رقابت بر سر تصاحب مکان دوم رتبه‌‌بندی ارز رمزها از نظر سرمایه بازار است و ریپل به خاطر شیوه‌‌ی خوشبینانه و گاه مبهم خود در صحبت پیرامون این توکن از سوی بسیاری مورد انتقاد قرار دارد.

بخشی از انتقادهای مطرح درباره‌‌ی ریپل ناشی از آن است که این شرکت بیش از ۱۰۰ موسسه مالی را به استفاده از محصول xCurrent خود (یک پلتفرم پیام‌‌رسانی) ترغیب کرده، اما این محصول شامل XRP نمی‌‌شود؛ در نتیجه بسیاری از سرمایه‌‌گذاران جدید تصور می‌‌کنند این موسسات از XRP پشتیبانی می‌‌کنند.

تا روز پنج‌‌شنبه، تنها یک شرکت اعلام کرده بود که برای جابجایی پول در حوزه‌‌ی فرامرزی از XRP استفاده می‌‌کند. یک شرکت خدمات مالی به نام Cuallix که در مکزیک قرار دارد. اما توییت شرکت ریپل در کنار کامنت‌‌های آشیش بیرلا (Asheesh Birla) معاون بخش محصولات ریپل در اوایل هفته نشان می‌‌دهد که در سال جاری شاهد روی آوردن شرکت‌‌های دیگری خواهیم بود.

در اواخر روز پنج‌‌شنبه، برد گارلینگ‌‌هاوس (Brad Garlinghouse) مدیر عامل ریپل، در توییتی، به مقاله‌‌ی روزنامه‌‌ی نیویورک تایمز درباره‌‌ی مشکوک بودن میزان استفاده از XRP واکنش نشان داد. وی توضیحات خود، نظرات بانک‌‌ها و موسسات مالی را به اشتراک گذاشت که ارز دیجیتال ریپل را آزمایش کرده‌‌اند.

گارلینگ‌‌هاوس با اشاره به محصول دیگر ریپل به نام xRapid که XRP را با پلتفرم پیام‌‌رسانی xCurrent ریپل ادغام می‌‌کند، نوشت:

« در طی چند ماه گذشته من با برخی بانک‌‌ها و موسسات مالی صحبت کرده‌‌ام. آن‌‌ها برای به کارگیری xRapid (یکی از محصولات ما ویژه‌‌ی پرداخت XRP) برنامه دارند و به طور جدی در پی استفاده از آن هستند.»

با این‌‌که چندی پیش XRP رشد کرد و قیمت هر سکه‌‌ی آن به ۴$ رسید، اما امروز با افت همراه بود. این افت پس از آن اتفاق افتاد که کوین‌‌بیس اعلام کرد در حال حاضر هیچ برنامه‌‌ای برای افزودن این ارز رمزنگاری شده (یا هر ارز جدید دیگری) به صرافی یا پلتفرم جی‌‌داکس (GDAX) خود ندارد.

بانک‌‌های ژاپنی فناوری DLT ریپل را در خدمت اپلیکیشن پرداخت مشتری درمی‌‌آورند

شماری از بانک‌‌های ژاپنی قصد دارند فناوری پرداخت مبتنی بر بلاکچین ریپل را در یکی از محصولات ویژه‌‌ی مشتری خود به کار بگیرند که به زودی عرضه می‌‌شود. در بیانیه‌‌ای که روز سه‌‌شنبه توسط استارت‌‌آپ ریپل واقع در سانفرانسیسکو منتشر شد، آمده است بانک‌‌های سومیشین (SBI Net Sumishin)، سوروگا (Suruga) و رسونا (Resona) در پاییز امسال اپلیکیشنی به نام MoneyTap را برای تلفن‌‌های هوشمند منتشر خواهند کرد که بر اساس فناوری دفتر ثبت توزیع شده‌‌ی (DLT) ریپل طراحی شده است.

ریپل می‌‌گوید این اپلیکیشن جدید به مشتریان امکان می‌‌دهد در ۲۴ ساعت از ۷ روز هفته، برای انجام تراکنش‌‌های داخلی از هر سه بانک استفاده نمایند. ریپل همچنین اشاره کرده که کاربران می‌‌توانند با استفاده از شماره حساب، شماره تلفن یا اسکن کد QR به صورت لحظه‌‌ای تراکنش‌‌ انجام دهند و دیگر با موانع رایج در نقل و انتقالات معمول بانکی مواجه نخواهند شد.

هر سه‌‌ی این بانک‌‌ها عضو کنسرسیوم بانک ژاپن تحت هدایت SBI ریپل آسیا هستند و به نظر می‌‌رسد در حال حاضر همگی در مرحله‌‌ی آزمایش محصول به سر می‌‌برند. قرار است پس از انتشار این سرویس تلفن هوشمند، ۶۱ بانک ژاپنی دیگر عضو کنسرسیوم نیز به آن بپیوندند. SBI ریپل آسیا، سازمانی است که به طور مشترک توسط ریپل و SBI هولدینگ (غول سرمایه‌‌گذاری ژاپنی) ایجاد شده است. این سازمان که اخیرا اقداماتی را در زمینه‌‌ی تراکنش‌‌های فرامرزی میان بانک‌‌ها انجام داده، در تازه‌‌ترین اقدام خود به دنبال ایجاد خدمات انتقال پول متکی بر بلاکچین برای مشتریان است.

به گزارش کوین‌‌دسک (CoinDesk)، SBI ریپل آسیا به تازگی با استفاده از سیستم DLT ریپل زیرساختی را راه‌‌اندازی کرده است که تراکنش را میان موسسات مالی مختلف در ژاپن و کره‌‌جنوبی جابجا می‌‌کند. بانک ووری (Woori Bank) کره‌‌جنوبی به تازگی به جرگه‌‌ی شرکت‌‌هایی از سراسر جهان پیوسته که از محصولات پرداخت ریپل در تراکنش‌‌های فرامرزی خود استفاده می‌‌کنند.

ده مشتری تازه به شبکه پرداخت جهانی ریپل می‌‌پیوندند

Ripple 4
Ripple 4

ریپل مفتخر است که از اضافه شدن ۱۰ مشتری جدید به شبکه‌‌ی جهانی و رو به رشد خود خبر دهد. این موسسات مالی جدید عبارت‌‌‌اند از: MUFGBBVASEBAkbankAxis BankYES BANK, SBI Remit ، پرداخت جهانی کمبریج (Cambridge Global Payments)، اتحادیه اعتباری استار وان (Star One Credit Union) و eZforex.com و شماری از بزرگ‌‌ترین بانک‌‌های جهان، بانک‌‌های متوسط نوآور و موسسات ارائه دهنده‌‌ی خدمات پرداخت (PSP) را تشکیل می‌‌دهند. ما تنها ارائه دهنده‌‌ی بلاکچینی هستیم که موارد کاربردی حقیقی دارد و مشتریان از آن‌‌چه ارائه می‌‌دهد استفاده‌‌ی تجاری می‌‌کنند. در همین راستا رفته رفته مشتریان بیشتری برای برخورداری از امکانات پرداخت فرامرزی به سراغ ریپل می‌‌آیند.

برد گارلینگ‌‌هاوس (Brad Garlinghouse) مدیرعامل ریپل می‌‌گوید:

« بزرگ‌‌‌‌ترین بانک‌‌های جهان پیش از همه فناوری ریپل را به خدمت گرفته‌‌اند و تاثیر مجموعه مشتریان ما روی شبکه در حال افزایش است. مردم می‌‌دانند ریپل تنها شیوه‌‌ی پرداخت مبتنی بر بلاکچین است که در دنیای واقعی ثابت شده و این مساله باعث شکل‌‌گیری تقاضا از سوی همه نوع موسسه مالی با اندازه‌‌های مختلف است؛ موسساتی که تمایل دارند پیشگام بمانند.»

در این‌‌جا با بیان چند نمونه نشان می‌‌دهیم که این گروه تازه از مشتریان چگونه با استفاده از ریپل، زمان و هزینه‌‌ی انجام تراکنش‌‌های بین‌‌المللی خود را کاهش می‌‌دهند.

  • BBVA در میان ۵۰ بانک بزرگ جهان قرار دارد و ریپل را برای پرداخت‌‌های آنی بین اروپا و مکزیک به کار می‌‌برد.
  • Akbank پیشگام بانکداری دیجیتال و یکی از بزرگ‌‌‌‌ترین بانک‌‌های خصوصی در ترکیه، نخستین بانک ترکیه‌‌ای است که از بلاکچین استفاده کرده است. این بانک مدلی برای دیگر بانک‌‌هاست که می‌‌خواهند بدون نیاز به هماهنگی و با سرعت بیش‌‌تر پرداخت‌‌های برون‌‌مرزی انجام دهند.
  • استار وان (Star One) نخستین اتحادیه اعتباری است که خدمات پرداخت ریپل را از طریق com در اختیار مشتریان خود قرار داده است. این مساله نشان می‌‌دهد که بانک‌‌های کوچک‌‌تر چگونه می‌‌توانند هزینه‌‌های خود را کاهش دهند و شرایط بسیار بهتری را برای مشتریان خود فراهم کنند.
  • موسسات پرداخت جهانی کمبریج و Earthport درحال همکاری با ریپل هستند تا ضمن بهبود تجربه‌‌ی مشتری و گسترش حیطه‌‌ی دسترسی خود هزینه‌‌های پرداخت آنی برون‌‌مرزی را کاهش دهند.

این ده مشتری جدید از جمله خوش‌‌فکرترین و پیشروترین نهادهای مالی سراسر جهان هستند که برای شکست مرزها مصمم هستند و با بهره‌‌گیری از مجموعه‌‌ی بلاکچین ریپل به جابجایی پول در دنیای امروز دست زده‌‌اند. نظر شماری از موسسات مالی پیرامون استفاده‌‌ی آن‌‌ها از شبکه‌‌ی بلاکچین ریپل:

هیروفومی آیهارا (Hirofumi Aihara)، مدیر کل بانک توکیو – میتسوبیشی UFJ، عضو MUFG:

« ما بسیار خرسند هستیم که در ارائه‌‌ی شکل‌‌های نوینی از خدمات پرداخت با ریپل کار می‌‌کنیم و با بهره‌‌گیری از نیروی فناوری بلاکچین، تجربه‌‌ی مشتریان خود را تغییر داده‌‌ایم. برای نشان دادن تعهد خود به این فناوری، در پیوستن به کنسرسیوم بانک ژاپن هستیم تا بتوانیم در همکاری با دیگر بانک‌‌های۱۵ ژاپنی، به سمت استفاده‌‌ی تجاری از شبکه جهانی ریپل حرکت کنیم. من بر این باورم که می‌‌توانیم تجربه‌‌ی خود از کنسرسیوم بانک ژاپن را به گروه هدایت پرداخت جهانی بیاوریم.»

تولگا اولوتاش (Tolga Ulutaş)، معاون اجرایی و سرپرست بانکداری مستیم آک‌‌بانک:

« ما هیجان‌‌زده و خوشحالیم زیرا نخستین بانکی در ترکیه هستیم که گام مهم بکارگیری فناوری بلاکچین در خدمات انتقال پول بین‌‌المللی را برداشته است. به باور ما این فاز جدید در تکنولوژی، سرعت و شفافیت را برای مشتریان ما افزایش می‌‌دهد و در کنار آن از هزینه‌‌های ارائه‌‌ی خدمات با کیفیت بالا می‌‌کاهد.»

آمرش آچاریا (Amresh Acharya) رئیس گروه بانکداری جهانی هند و YES BANK:

« هند یکی از بزرگ‌‌ترین دریافت‌‌کنندگان نقل و انتقال شخصی پول در جهان است و ما به عنوان یک بانک پیشرو در هند تمرکز زیادی روی تکنولوژی داریم و خرسندیم که در راستای بهبود کارایی بلاکچین در پرداخت‌‌های فرامرزی آنی با ریپل همکاری داریم. این همکاری همراستا با دیدگاه YES BANK در به کارگیری برترین فناوری برای ارائه‌‌ی تجربه‌‌ی بانکی بهتر برای مشتریان است.»

آقای شرینیواسام، معاون مدیر بانک اکسیس (Axis):

« ما خود را به بهره‌‌گیری از نوآوری در تکنولوژی متعهد کرده‌‌ایم تا کار با بانک‌‌ را برای مشتریان خود راحت‌‌تر و آسان‌‌تر سازیم. جابجایی وجه، یک حوزه‌‌ی راهبردی کلیدی برای ما محسوب می‌‌شود و ما در بانک اکسیس از پتانسیل فناوری بلاکچین و آن‌‌چه در انتقال آنی پول به ارمغان می‌‌آورد خرسند و هیجان‌‌زده هستیم. ما همکاری با ریپل را آغاز کرده و در حال مشورت با دیگر بانک‌‌های شبکه هستیم تا نسخه‌‌های مختلف را آزمایش کنیم و در بحث انتقال پول همکاری داشته باشیم.»

پائولا داسیلوا (Paula da Silva)، سرپرست خدمات تراکنش در SEB:

« ما درحال اجرای پرداخت فرامرزی آنی با بهره‌‌گیری از ریپل هستیم. برای ما این نخستین گام در برخورداری از مزیت‌‌های بلاکچین و فناوری دفتر ثبت توزیع شده در حوزه‌‌ی پرداخت است. ما قدردان مشارکت خود با ریپل هستیم.»

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.