نقش کریپتو در توییتر

توییتر بستری برای ابراز نظرات مختلف و گاهی اوقات جایی برای مبارزه و مناظره‌‌ی بی‌‌سروصدا بین عقاید مختلف است. چیزی که در مورد توییتر صدق می‌‌کند این است که این محیط کمتر به عنوان محل کسب آگاهی و محیطی حرفه‌‌ای شناخته شده و بیشتر برای سرگرمی، میم‌‌ها و ترول‌‌ها به سراغ توییتر می‌‌رویم. کریپتو نیز در این محیط راه پیدا کرده و گویا نتیجه‌‌ی دلخواه خود را به دست نیاورده است.

0 98

شیو مدن (Shiv Madan) مدیر عامل و موسس استارتاپ بلیت‌‌فروشی بلاکچین، Blockparty است. مدن قبلا رییس بخش موسیقی Time با برند NME.com بود.

در ادامه، همکاری او با کوین دسک در ۲۰۱۸ بررسی شده است.

جنگ بین بیت‌‌کوین ABC و بیت‌‌کوین SV بر سر هش‌‌ها، بازار را آشفته کرده است و اخبار مربوط به ارزهای رمزنگاری شده را در چند هفته از سپتامبر امسال به خود اختصاص داده است. جنگ بر سر وایت پیپر بیت کوین بین سازندگان و گیرندگان اولیه برای چندین سال جریان داشت.

علاوه بر این، جنگ هش‌‌ها با احزابی با هزاران کامپیوتر پرهزینه و مخرب برای ساختن یک شبکه‌‌ی اجماع جدید، بدون هیچ برنده و بازنده‌‌ مشخصی ادامه دارد. این جنگ آرامش پایداری ایجاد نمی‌‌کند، اما حداقل پایان‌‌پذیر است. این جنگ‌‌ها در برابر جنگ‌‌های بی‌‌پایان هشتگ‌‌ها قرار دارد.

توییتر می‌‌تواند صدای جهان کریپتو باشد ولی گاهی پیام اشتباهی را به مردم می‌رساند.

به عنوان مثال، توییتر جایی است که در باره‌‌ی بیت‌‌کوین کش، حضور بیل کلینتون در کنفرانس ریپل و بازارهای فروش ارزان بحث می‌‌کنیم. در همین‌‌جا تیم درپر (Tim Draper) پیش‌‌بینی کرد که قیمت بیت کوین تا ۲۰۲۲ به ۲۵۰۰۰۰ دلار می‌‌رسد و جن مکافی (John McAfee) اذعان کرد سخت‌‌افزار کیف پول BitFi قابل هک کردن نیست.

آیا توییتر کریپتو واقعا نوآورانه است؟ یا فقط مثل یک طعنه به نظر می‌‌رسد؟ آیا بحث‌‌های بی‌‌پایان بر سر توییتر واقعا تغییر مثبتی ایجاد می‌‌کند؟ یا فقط میم‌‌ها و داستان‌‌های توییتری را درست می‌‌کند؟

بسیاری از خوانندگان با میم‌‌های معروف و هشتگ‌‌های کریپتو در توییتر آشنا هستند. ممکن است هشتگ #xrparmy را در توییتر به کار برده باشید یا آن را به عنوان یک #maximalist بیت کوین مسخره کنید. شاید ترجیح داده اید بیرون گود بایستید و با هشتگ #dogecoin از مزایای گوناگون آن بهره‌‌مند شوید.

با کدام حزب هم‌‌کاری کنید، در هر بحثی شرکت کنید و کدام‌‌یک شما را قانع کند، به شکل کاملا اجتناب‌‌ناپذیری دچار ترس، عدم اطمینان و شک خواهید شد. همیشه کسی پیدا می‌‌شود که ویژگی‌‌های مثبت شما را با هر جایگاه فلسفی، اقتصادی و تخصصی، ناچیز بشمرد.

جنگ هشتگ‌‌ها، تقابل پروژه‌‌ها یا نظریه‌‌های کریپتو با یک دیگر است. این جنگ می‌‌تواند افراد ناکارآمد را وارد دنیای کریپتو کند. متقلبان زیادی در حال طرح‌‌ریزی ربات‌‌هایی برای تخریب ارز رمزها کرده اند. بسیاری از افراد با هویت‌‌های جعلی در توییتر بر علیه یک حزب فعالیت کرده اند.

قاعدتا باید کاربردهای بهتری از توییتر وجود داشته باشد.

مثال‌‌های خوب

بهترین توییتر کریپتو چگونه خواهد بود؟

یکی از بهترین چیزهایی که در توییتر در سال ۲۰۱۸ دیدیم، مناظره‌‌ی بین آری پائول (Ari Paul) و مراد محمودوف (Murad MAhmudov) بود که جو ویسنتال (Joe Weisenthal) از بلومبرگ (Bloomberg) نیز به این بحث کشانده شد. این مکالمه در نهایت بی هیچ توافقی خاتمه یافت ولی امیدوار بودیم که طرفین بحث پادکستی از این بحث تدارک ببینند.

از آنجا که هیچ یک از طرفین پیروز بحث نبود، هر دو از بحث رضایت داشتند. پائول و محمودوف با عقاید یکدیگر به هر نحو ممکن مخالفت کردند و از عقاید و موقعیت خود دفاع کردند.

همان طور که پائول گفت، هدف از بحث‌‌ها قانع کردن طرف مقابل نیست؛ بلکه “حتی بدون رسیدن به نتیجه‌‌ی خاصی، تشریح اطلاعات جدید و فرضیاتی که به طور کلی در مورد سیستم می‌‌دانیم، خود نتیجه‌‌ی اثرگذاری است.”

می‌‌توانیم تعدادی از این بحث‌‌های دوستانه را نام ببریم، اما حتا سرسخت‌‌ترین ماکسیمالیست‌ها هم قبول می‌‌کنند که حضور ویتالیک بوترین در توییتر تحسین‌‌برانگیز است.

او فردی درونگرا است؛ او ترجیح می‌‌دهد از ایده‌های دیگران حمایت کند تا اینکه با ایده‌های خودش به آن‌‌ها حمله کند.

در دسامبر، او گفت که ۳۰۰۰۰۰ دلار به سازندگان اتریوم اختصاص داد تا بتوانند بدون صرف هزینه، تمام‌‌وقت روی بلاکچین آن کار کنند.

بخش طعنه‌‌آمیز ماجرا اینجاست که: این بخشش ممکن است تلاشی ناکارآمدتر از جنگ هشتگ‌‌های ربات‌‌ها و اهالی کریپتو باشد!

اعلام صلح

در جنگ هشتگ‌‌ها، طرفین هیچ تفاهمی با هم ندارند.

البته هر دو بر این عقیده اند که ارز رمز باید از چیزی که هست جلوتر برود. برای افزایش بحث‌‌های کریپتویی در توییتر، مشکلاتی نیز وجود دارد. توییتر بعضی از توییت‌‌ها را ممنوع کرده و تشخیص متقلبان مانند ربات‌‌های “دور ریختن اتریوم” از کاربران واقعی را سخت کرده است. تضارب آراء در جامعه‌‌ی ارز رمز تنها راه شنیده شدن نظرات و بهبود کریپتو است. این جامعه برای یافتن راه حل، به توهین و میم‌‌های توییتری نیاز ندارد.

گاهی در میان مناظره‌‌ها، ترول‌‌ها و هشتگ‌‌ها، تغییرپذیر بودن ارز رمز نادیده گرفته می‌‌شود. امروزه تکنولوژی ارتباط بی‌‌واسطه بدون مرز، بین همه‌‌ی انواع ارز رمزها و ایدئولوژی‌‌ها را امکان‌‌پذیر کرده است.

هنوز هم افراد خشمگین و غیر منطقی در جامعه‌‌ی ارز رمزها دیده می‌‌شوند که فکر می‌‌کنند با ترول‌‌ها و میم‌‌ها می‌‌توانند کریپتو را گسترش دهند. با چنین رفتار معترضانه و بدون فکری نمی‌‌توان آگاهی افراد را نسبت به کریپتو افزایش داد.

شاید بتوانیم از توییتر شروع کنیم.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.