نقد و بررسی صرافی Coinbase

کوین ‌بیس یک صرافی ارز رمزنگاری‌شده می‌باشد که از ارزهای فیات و دیجیتال پشتیبانی می‌کند. کوین‌بیس با دارا بودن رابط کاربری آسان برای کاربران مبتدی بسیار مناسب می‌باشد. البته این صرافی کارمزدهای بالایی دارد و مقررات مربوط به مالیات را رعایت می‌کند. این مقاله یک نقد و بررسی از این صرافی است که مطالعه آن برای کسانی که به ارز رمزها علاقمند هستند، بسیار مفید خواهد بود.

2 836

آیا صرافی کوین ‌بیس مطمئن است؟

با وجود بیش از 13.3 میلیون کاربر فعال، تعداد کمی صرافی وجود دارد که به‌اندازه کوین ‌بیس قابل ‌اعتماد و اطمینان باشند. اگر می‌خواهید ارزهای رمزنگاری ‌شده (cryptocurrency) را با پول نقد (یورو EUR، دلارUSD و غیره) خریداری کنید، ممکن است کوین ‌بیس (Coinbase) صرافی مناسبی برای شما باشد.

در این نقد و بررسی صرافی کوین ‌بیس، مطالب پایه و اساسی این صرافی شامل تعریف، چگونگی کارکرد، مزایا و معایب و اینکه آیا برای شما مناسب است یا اینکه مناسب نمی‌باشد، پوشش داده شده است.

زمانی‌که، خواندن این مقاله را تمام کنید، درک خوبی از کوین ‌بیس و آنچه ارائه می‌دهد، خواهید داشت و از همه مهم‌تر، می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا کوین‌بیس صرافی مناسبی برای شما است یا اینکه اینگونه نیست.

فهرست محتوی

کوین ‌بیس چیست؟

کوین ‌بیس صرافی واسطه‌ای (broker exchange) ارز دیجیتالی است که در آن می‌توانید بیت‌کوین و چند ارز رمز دیگر را خریداری کرده و معامله کنید. کار این صرافی‌ها با کار دیگر صرافی‌های رایج در زمینه رمزارزها متفاوت است زیرا در آن می‌توانید با استفاده از ارزهای فیات، ارز رمزها را خریداری کنید.

کوین‌بیس یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌ها واسطه‌ای ارز رمزنگاری ‌شده در جهان محسوب می‌شود!

این صرافی بیش از 20 میلیارد دلار دارایی نگهداری می‌کند و از سال 2012 که در سانفرانسیسکو کالیفرنیا کار خود را آغاز کرده است، بیش از 50 میلیارد دلار معامله ارزهای رمزنگاری ‌شده در پلتفرم آن انجام‌شده است.

درواقع، کوین‌بیس دارای دو محصول اصلی است؛ یکی صرافی واسطه‌ای است و دیگری یک پلتفرم حرفه‌ای برای معاملات ارزی است که جی‌داکس (GDAX) نام دارد. البته، این دو می‌توانند مستقل از یکدیگر مورد استفاده قرار گیرند.

آیا کوین‌بیس یک کیف پول است؟

بله، کوین‌بیس یک صرافی است، اما یک کیف پول داخلی هم دارد.

بنابراین اگر مایل باشید، می‌توانید ارز رمزهای خود را در پلتفرم کوین ‌بیس نگه دارید. البته این‌کار توصیه نمی‌شود و به شدت توصیه می‌شود به محض این‌که ارز خریدید، آن را ازکوین‌ بیس انتقال دهید، زیرا این نوع کیف پول‌ها دارای امنیت حداقلی می‌باشند.

درعوض، بهتر است که به فکر یک کیف‌پول سخت‌افزاری باشید، چند نوع از امن‌ترین کیف‌پول‌های ارز رمزنگاری‌شده وجود دارند!

برای مقایسه دو نوع کیف پول سخت افزاری خوب، مقایسه Terzor و  ledger را مطالعه کنید.

آیا کوین ‌بیس قانونی است ؟

صرافی‌های زیادی در بازار وجود دارند که به اندازه‌ی ادعای خودشان، قابل اعتماد نیستند. این‌یکی از دلایلی است که این نقد و بررسی صرافی کوین ‌بیس نوشته شده است تا به شما نشان دهد که مشروعیت کوین‌بیس نسبت به بقیه چگونه است.

آیا کوین‌بیس قانونی است؟ واقعیت این است که کوین‌بیس احتمالاً تا حد لازم قانونی است.

کوین‌بیس تنها برای به‌کارگیری در30 ایالت آمریکا، بیش از40 مجوز دارد. این اقدام تضمین می‌کندکه روش‌های آن‌ قانونی بوده و پول شما را با داشتن یکپارچگی مدیریت و کنترل می‌کنند.

اگر در حال خواندن این نقد و بررسی کوین ‌بیس هستید، اولین چیزی که باید بدانید این است که آیا می‌توانید از این صرافی در منطقه خود استفاده کنید یا اینکه نمی‌توانید این‌کار را انجام دهید؟

کوین‌ بیس را می‌توان برای تراکنش‌هایی مانند ارسال کردن و دریافت یا ذخیره‌سازی ارزها، در بسیاری از کشور‌ها به‌کار گرفت. البته، امکانات خرید و فروش کوین ‌بیس تنها در32 کشور توسعه یافته جهان در دسترس است.

از این رو باید قبل از ثبت نام در کوین ‌بیس مطمئن شوید که می‌توانید آن را در کشور خود استفاده کنید.

امکانات کوین‌بیس

این صرافی فقط ارز رمزهای مطمئن را پیشنهاد می‌دهد.

در اغلب موارد، کوین‌بیس به‌عنوان یک نقطه برای ورود به بازار ارز رمز استفاده می‌شود. بنابراین، می‌توانید بیت‌کوین(Bitcoin)، لایت‌کوین (litecoin)، اتریوم (ethereum )، بیت‌کوین ‌کش (Bitcoin cash ) را در این صرافی خریداری کنید. این چهار ارز دیجیتالی تنها ارزهایی هستند که می‌توانید از کوین ‌بیس خریداری کنید.

این به خاطر این است که کوین ‌بیس فقط کوین‌هایی ارائه می‌دهد که ارز رمز یا کالاهای تضمین‌شده هستند و توکن‌هایی که به‌صورت بالقوه اوراق بهادر یا سهام باشد را پوشش نمی‌دهد. افزودن کوین‌های جدید در کوین‌بیس به ندرت رخ می‌دهد.

این دلیل دیگری است که کوین ‌بیس به عنوان یک پلتفرم قابل ‌اطمینان و امن در نظر گرفته شده است.

رابط کاربری دارای استفاده آسان

زمانی را برای خواندن این نقد و بررسی رابط کاربری صرافی کوین ‌بیس قرار دهید. کوین‌بیس دارای یک رابط کاربری با استفاده آسان است. که برای وارد شدن به صنعت ارز رمز، آن را به ابزاری قدرتمند تبدیل می‌کند. طراحی دقیق کوین ‌بیس، ناوبری را آسان کرده و ابزارهایی را برای شما فراهم می‌کند که درست زیر انگشت شما هستند.

نقد و بررسی صرافی Coinbase
نقد و بررسی صرافی Coinbase

کوین‌بیس ارز فیات را قبول می‌‌کند

برخلاف صرافی‌های ارزهای رمزنگاری ‌شده رایج، کوین‌بیس برای هر چهار ارز رمز دیجیتال خود چندین نوع ارزفیات را می‌پذیرد. ارزهایی که قبول می‌کند، شامل یورو(EUR )، پوند(GBD ) و دلار(USD) هستند.

علاوه براین، کوین‌بیس برای کمک به مشتریان خود در تهیه پول رایج در این پلتفرم جهت خرید ارز رمزنگاری‌ شده، انواع مناسبی از روش‌ها را جهت پرداخت کردن پیشنهاد می‌دهد. این روش‌ها انتقال بانکی، کارت اعتباری یا کارت‌های نقدی(debit card) ،پی پال(paypal) و حتی انتقالات SPEA (برای شهروندان اروپایی) هستند.

صرافی آنی

کوین‌بیس برای کسانی که مایل به ارسال پول در قالب بیت‌کوین هستند ولی می‌خواهند با ارز فیات معامله کنند، دارای امکانی به نام “صرافی آنی” است. به‌جای استفاده از ارز فیات و سپس ارسال آن به گیرنده، جهت خرید بیت‌کوین، می‌توانید از این امکان برای ایجاد یک فرایند یکپارچه و آنی، استفاده کنید. به‌راحتی با ارز فیات پرداخت می‌کنید و این پرداخت به بیت‌کوین تبدیل خواهد شد. برای این سرویس هیچ کارمزد اضافی وجود ندارد و این مسئله یکی دیگر از جنبه‌های مثبتی است که در این نقد وبررسی به حساب آورده شده است!

شیفت کارت (shift card)

اگر می‌خواهید در کیف پول کوین ‌بیس، بیت‌کوین قرار دهید. به‌راحتی می‌توانید با شیفت کارت این‌کار را انجام دهید. کارت نقدی کوین‌ بیس، در حقیقت، یک کارت‌ نقدی ویزا (visa debit card) است که به کاربران ایالات‌متحده آمریکا در ایالت‌های منتخب اجازه می‌دهد تا بیت‌کوین را از کیف پول کوین ‌بیس خود خرج نمایند.

این کارت به‌ سادگی هر کارت ویزای دیگری کار می‌کند، هنگامی‌که با این کارت تراکنشی را صورت می‌دهید، ارزش معادل بیت‌کوین از کیف پول آنلاین شما کسر خواهد شد. متأسفانه، این کارت هنوز در همه کشورها موجود نیست، البته، کوین‌بیس به غیر‌از ایالات‌متحده آمریکا، در داخل یا خارج از هر کشوردیگری نیز عمل می‌کند.

به‌روزرسانی جی‌داکس (GDAX) به‌صورت رایگان

اگر دائماً ارزهای رمزنگاری شده خرید و فروش می‌کنید و به انجام معاملات علاقه دارید، به‌راحتی می‌توانید به پلتفرم خواهر کوین ‌بیس یعنی جی‌داکس انتقال دهید.

با استفاده از جی‌داکس (GDAX)، می‌توانید رمز ارزها را معامله کنید. درحقیقت، در جی داکس (GDAX) می‌توانید مجموعه بزرگتری از ارز رمزها را برای معامله پیدا کنید.

با این وجود, سیاست کوین‌بیس درمورد اوراق بهادار و سهام هنوز بر قراراست. جی داکس ( GDAX ) تنها با کوین‌هایی معامله می‌کند که به‌عنوان ارز دیجیتال تلقی می‌شوند.

پول شما امن است

با وجود این‌که جای پول شما در هیچ صرافی آنلاینی هرگز 100 درصد امن نیست، کوین ‌بیس یکی از امن‌ترین کیف‌ پول‌های تحت وب است که می‌توانید مورد استفاده قرار دهید. کوین‌ بیس‌تقریباً 99 درصد دارایی‌ها را دریک بستر ذخیره‌سازی آفلاین سرد نگهداری می‌کند که قابل‌دسترسی نیست، زیرا در ذخیره‌سازی سرد، امکان هک کردن وجود ندارد!
تنها یک درصد از دارایی‌های این پلتفرم در سیستم کیف پول آنلاین گرم قرار داشته و در دسترس هستند و این دارایی‌ها در برابر هر ضرر وزیانی بیمه ‌شده‌اند. به‌این‌ترتیب، اگر کیف پول شما به هر دلیلی از کوین ‌بیس دزدیده شود، می‌توانید دوباره پول خود را به‌دست آورید.

نقد و بررسی صرافی Coinbase
نقد و بررسی صرافی Coinbase

آیا کوین‌بیس امن است ؟

کوین‌بیس تنها یکی از 4 صرافی‌ است که در نیویورک دارای مجوز پایلوت بیت‌لایسنس (pilot BitLicense) است. به همین صورت، با قوانین سخت‌گیرانه KYC نیز (مشتری خود را بشناسید) مطابقت دارد و تا جای ممکن با مقررات و قوانین سازگار است.

همان‌طور که قبلاً ذکرشد، این صرافی فقط برای استفاده در ایالات‌متحده آمریکا دارای بیش از 40 مجوز بوده و در 31 کشور دیگر که آن را لیست کرده‌اند، از نظر قانونی مجاز است.

از این مهم‌تر این است که، کوین‌بیس دارایی‌های خود را بیمه می‌کند، پس ازلحاظ فنی، به‌هیچ‌وجه پول خود را به‌خاطر هک شدن و سرقت کردن از دست نمی‌دهید!

چیز دیگری که کوین‌بیس را برای استفاده بسیار امن می‌کند، در حقیقت این است که نمی‌توان به‌صورت ناشناس از آن استفاده کرد. براساس قوانین KYC، کاربران باید یک شناسه صادرشده توسط دولت از ID را ارائه دهند و در بعضی موارد، به‌منظور استفاده از امکانات خریدوفروش پلتفرم باید تایید آدرس را نیز در نظر بگیرند. امنیت، یکی دیگر از جنبه‌های مثبتی است که در این نقد و بررسی صرافی کوین‌بیس به آن اشاره شده است.

این مسئله پلتفرم را برای استفاده صادقانه کاربران بسیار قانونی کرده است و هرکسی که به دنبال انجام هرکار مشکوکی باشد و قصد کلاهبرداری داشته باشد، نمی‌تواند با این صرافی کنار بیاید.

بررسی عمیق کوین‌بیس

تا اینجا، در این نقد و بررسی صرافی کوین‌بیس بسیاری از موارد مثبت در مورد آن پوشش داده شد. البته، مهم است که بدانید که در این صرافی تعداد کمی جنبه منفی برای برخی افراد نیز وجود دارد.

محدودیت‌های حساب

درحالی که کوین‌بیس اجازه می‌دهد که ارز فیات را تبدیل به ارز دیجیتال کنید، ولی توانایی و تعداد دفعات خرج کردن را محدود می‌کند.

بنا به انجمن پشتیبانی وبسایت آن‌ها، این‌کار برای “امنیت، مطابقت با قانون و جلوگیری از تقلب “می‌باشد. این محدودیت‌ها بر اساس عوامل متعددی هستند که شامل روش پرداختی مورد استفاده، سن حساب شما، تاریخ خرید و دیگر موارد است. این محدودیت‌ها به‌صورت خودکار محاسبه می‌شوند.

خوشبختانه چندین راه وجود دارد که می‌توانید محدوده حساب خود را افزایش دهید. هرچند که، برای استفاده از امکانات خرید و فروش، برخی از این مراحل اجباری هستند.

با استفاده از پلتفرم کوین‌ بیس می‌توانید یک شماره تلفن اضافه کرده، اطلاعات شخصی بیشتر و یک عکسID را ارائه‌دهید و تاریخ خرید معینی را برای خرید و فروش (معامله) ایجاد کنید.

در نظر داشته باشید که این محدودیت‌ها برای هر حساب کاربری که به کیف پول کوین‌بیس شما متصل می‌کنید متفاوت هستند، برای مثال، محدودیت خرید برای کارت اعتباری شما از حساب بانکی متصل شما متفاوت و مستقل می‌باشد.

کارمزدهای بالا

در کوین ‌بیس می‌توان با بسیاری از ارز رمزهای مختلف معامله کرد و طیف وسیعی از روش‌های پرداخت را دارا بود. به همین خاطر، این سرویس کارمزدهای نسبتاً بالایی در مقایسه با دیگر صرافی‌ها دریافت می‌کند. کارمزدهای بالا یکی از بزرگ‌ترین جنبه‌های منفی در این نقد و بررسی صرافی کوین ‌بیس هستند.

این کارمزدها در هر تراکنش اعمال شده و به وسیله دو روش محاسبه و پرداخت می‌شوند. برای معاملات زیر 200 دلار، حداقل کارمزد اعمال می‌شود. ولی، برای معاملات بیش از 200 دلار، یک درصد کارمزد اعمال می‌شود.

برای مثال، اگر با یک حساب بانکی ایالات‌متحده آمریکا خرید یا فروش ‌کنید، ارزش مؤثر کارمزد تبدیل تراکنش‌های بیش از 200دلار، 1.49 درصد است. البته، اگر معامله شما زیر 200 دلار باشد، نرخ پایه 4 درصدی اعمال می‌شود. این نرخ پایه برای ایالت متحده آمریکا است و بر اساس کشور و منطقه شما متفاوت است.

نقد و بررسی صرافی Coinbaseنقد و بررسی صرافی Coinbase
نقد و بررسی صرافی Coinbase

عدم ناشناس بودن

اگرچه، این مسئله ‌یکی از امکاناتی است که کوین‌بیس را برای استفاده امن می‌کند ولی برای برخی از افراد، ناشناس نبودن می‌تواند یک مشکل باشد. کوین‌بیس متعهد است تا اطلاعات مربوط به کاربران خود را به دستگاه‌های دولتی گزارش دهد تا آن را تنظیم کنند. این بدان معنا است که هر چه ارز رمز دارید، رسماً ثبت شده و از شما انتظار می‌رود تا آن چیزی را پرداخت کنید که بر اساس قوانین کشور شما لازم است به عنوان مالیات ارزهای رمزنگاری ‌شده، پرداخت گردد. در زمینه ارز رمز برای بعضی‌ها ناشناس بودن اهمیت دارد، زیرا چنین کاری را انجام می‌دهند تا روشی غیرمتمرکز و ناشناس برای معاملات مالی داشته باشند.

مشکل دیگر این است که کوین ‌بیس بر چگونگی مصرف کوین‌های کاربران پیگیری و نظارت می‌کند.

اگر متوجه شوند که معاملات مشکوکی، مانند پرداخت یا دریافت پول از خدمات بزرگ، قمار، فروش کالاهای غیرقانونی یا هر چیز دیگری که به نظر مشوک می‌رسد را انجام می‌دهید، می‌توانند کیف پول کوین ‌بیس شما را مسدود کنند.

اگر کوین‌بیس نامتمرکز بود این موضوع مشکلی ندشت. و نمی‌توانستند حساب را مسدود کنند زیرا در آن صورت روی حساب کنترلی نداشتند.

مزایای کوین‌بیس

 • رابط کاربری آسانی دارد.
 • فقط 4 ارز رمزنگاری‌شده قابل‌اعتماد را ارائه می‌دهد که BTC (بیت‌کوین )، Ltc (لایت کوین )،ETH (اتریوم )، BCC( بیت کانکت) می‌باشند.
 • انجام معاملات با ارز فیات را می‌پذیرد.
 • روش‌های پرداخت متعددی داشته و به‌راحتی به‌حساب‌های بانکی ایالات‌متحده آمریکا متصل می‌شود.
 • به‌شدت کنترل می‌شود تا پلتفرمی امن و قانونی باشد.
 • از سیاست‌هایی پیروی می‌کند که آن را شفاف و قابل‌اعتماد می‌سازد.
 • به جی‌داکس (GDAX) متصل می‌شود، بنابراین، می‌توانید ارز رمزها را معامله کنید.
 • برای کاربران آمریکایی کارت‌ نقدی کوین ‌بیس به‌عنوان کارت شیفت شناخته ‌شده است.

معایب کوین‌بیس

 • در همه کشورها در دسترس نیست .
 • محدودیت‌هایی در زمینه خرج کردن یا برداشت از حساب، در آن وجود دارد.
 • کارمزدهای کوین‌ بیس‌ بالاتر از کارمزدهای میانگین است.
 • سیاست سخت‌گیرانه KYC اجازه می‌دهد تا معاملات تحت نظارت قرار گرفته و از ناشناس بودن جلوگیری به عمل آید.
 • با اداره مالیات سازگار بوده و اطلاعات شما را با مقامات مالیاتی به اشتراک می‌گذارد.

چه کسانی باید از کوین‌بیس‌ استفاده کنند؟

مبتدی‌ها

کوین‌بیس یک پلتفرم بسیار خوب برای سرمایه‌گذاران مبتدی است!

رابط کاربری آسان آن به شما جهت یادگیری کمک می‌کند تا انجام تبدیلات در صرافی‌های آنلاین را یاد بگیرید. می‌توانید برای معامله و تراکنش به‌راحتی به جی‌داکس ( GDAX) انتقال دهید و حتی با ارزهای رمزنگاری ‌شده‌ای معامله کنید که بیش‌تر از آنچیزی است که در کوین‌بیس پیشنهادشده است.

هرکس که به دنبال خرید کردن با ارز فیات است

همانگونه که در این مقاله بارها اشاره شد، کوین‌بیس یک صرافی واسطه‌ای است که به شما اجازه می‌دهد تا با ارز فیات، ارز رمزها را خریداری کنید. این مسئله باعث شده تا کوین ‌بیس نقطه ورودی عالی برای ورود به دنیای ارز رمزها باشد. درواقع، بخش بزرگی از سرمایه‌ای که به صنعت ارز رمزها وارد می‌شود از طریق کوین‌بیس و کاربران آن وارد شده است .

شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران کوچک‌تر

کوین بیس برای شرکت‌هایی با مقیاس کوچک و سرمایه‌ گذارانی که به دنبال سرمایه‌گذاری پول نقد خود در زمینه ارز رمز هستند، یک گزینه عالی است. البته، برای شرکت‌های بزرگ‌تر و سرمایه‌گذارانی که علاقه‌مند به سرمایه ‌گذاری با مبالغ پول بیشتری هستند، کارمزدهای کوین ‌بیس می‌تواند بیش ‌از حد بالا باشد.

این نوع سرمایه ‌گذاران ممکن است با گزینه‌های‌ بهتری راحت‌تر باشند که کارمزدهای ارزان‌تر و حفاظت از حریم خصوصی مشتری بیشتری دارند.

نتیجه

اگر از کوین ‌بیس استفاده می‌کنید، دیگر کار از نقد و بررسی آن گذشته است. حالا می‌دانید که آیا کوین ‌بیس برای شما مناسب است یا اینکه اینگونه نمی‌باشد! همچنین جوانب مثبت، منافع آن و چیزهایی را می‌دانید که برای استفاده بهتر است.

حقیقت این است که کوین ‌بیس یکی از بهترین صرافی‌های واسطه‌ای موجود در اینترنت است. کوین ‌بیس بسیار قابل‌اطمینان بوده، بسیار خوب بیمه‌شده است و آموختن و به‌کارگیری آن برای مبتدی‌ها بسیار آسان می‌باشد.

باوجود چند جنبه منفی که این صرافی دارد ولی همچنان ساده‌ترین راه برای خرید ارز رمزها است. باید در نظر داشت که مجبور نیستید ارزهای رمزنگاری‌ شده را در وب‌سایت کوین‌ بیس‌ رها کنید. بلکه اگر می‌خواهید ارزهای رمزنگاری ‌شده را در دراز مدت داشته باشید، می‌توانید آن‌ها را به یک کیف پول سخت‌افزاری انتقال دهید.

آیا کوین ‌بیس برای شما مناسب است؟ از آن برای خرید، فروش، معامله یا ذخیره‌سازی ارزهای رمزنگاری‌ شده استفاده می‌کنید؟

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر
 1. شهرام

  سلام خسته نباشیددرمورد پلتفرم یا…چطورمیشه اطمینان کرد آیا این صرافی های اینترنتی قابل اطمینان هستن

  1. مدیر سایت

   سلام و ارادت، در مورد صرافی های آنلاین بین المللی که معاملات جهانی در آن ها انجام می شود حجم معاملات روزانه و تعداد رمز ارزهای معتبر موجود در آن ها راه های ارزیابی و اعتبار سنجی آن هاست. نکته دیگه در مورد صرافی ها بیمه بودن دارایی های معامله گران است که از این حیث هم میشه نسبت به یک صرافی ارزیابی داشت. در کنار این موارد در صورتی که صرافی یک رمز ارز داشته باشد میزان اعتبار و ارزش آن در بازار معیار خوبی برای ارزیابی یک صرافی می باشد.