نقد و بررسی صرافی رمز ارز ZB.Com

ZB.Com یک صرافی رمز ارز نسبتاً موفق است که در سال 2017 در مدت کوتاهی بعد از منع عرضه اولیه سکه (ICO) در چین، راه‌اندازی شد. راه‌اندازی ZB.Com به علت اقدامات قانونی چین بر علیه رمز ارزها به راستی معرکه‌ای را در فضای رمز ارز ایجاد کرد. با این‌حال، این صرافی طوری موقعیت را مدیریت کرد تا وارد عمل شده و امیدی را که بیش از همه در فضای رمز ارز چین بسیار موردنیاز بود، ایجاد کند.

0 280

مطالب

پلتفرم صرافی

صرافی ZB.com خدمات صرافی رمز ارزها را هم برای کریپتو به فیات و هم جفت‌های معاملاتی کریپتو به کریپتو ارائه می‌دهد. از زمان راه‌اندازی در سال 2017 تا کنون، ZB.com در رتبه‌ صرافی‌های رمز ارز صعود قابل توجهی داشته است و در حال حاضر در رتبه 20 صرافی رمز ارز برتر قرار دارد. دفاتر مرکزی این صرافی‌ها در حال حاضر در هنگ کنگ قرار دارد که از قوانین سخت و خشن چین علیه معاملات رمز ارزها مصون است. با این‌حال، این صرافی هنوز باید سامان داده شود درست مانند سایر صرافی‌های رمز ارزی که در خارج از هنگ کنگ قرار دارند.

این صرافی در درجه اول به سرمایه‌گذاران و معامله‌گران چینی و آسیایی خدمات ارائه می‌دهد، اما معامله‌گران سایر نقاط دنیا را نیز می‌پذیرد و وب‌سایت این صرافی هم به زبان انگلیسی و هم ماندارین (متداول‌ترین زبان در چین) در دسترس است. اکنون، بگذارید جنبه‌هایی که این صرافی رمز ارز را می‌سازد بطور عمیق کند و کاو کنیم و ببینیم چه چیزی ZB.com را جدا از رقبایش قرار می‌دهد و آیا می‌توان به آن‌ها اعتماد کرد یا خیر.

ZB.com جنبه‌های یک پلتفرم معاملاتی مبتنی بر وب بسیار تحسین‌برانگیز را نمایش می‌دهد که در انواع نسخه‌ها در دسترس است که هم مناسب معامله‌گران مبتدی و هم باتجربه رمز ارز است. رابط پلتفرم این صرافی کارکشته، یکی از بهترین رابط‌های معاملاتی در این صنعت است. نمایش نمودارها عالی به نظر می‌رسد و معامله‌گران به ابزارها و شاخص‌های فنی بیشماری برای تجزیه و تحلیل نموداری دسترسی دارند. کل این رابط بسیار شهودی است و حتی یک مبتدی می‌تواند از این رابط معاملاتی پیشرفته بخاطر صفحه‌آرایی قشنگ و فهم‌پذیری آن، لذت ببرد. نمودارها در گوشه سمت چپ بالا قرار دارند و دفترچه سفارش در سمت راست این نمودار است، و درست زیر آن، پنجره سفارش قرار دارد که در آنجا معامله‌گران، سفارش‌های به قیمت بازار (market orders) خود را ارائه می‌دهند. سفارشهای limit و stop limit را می‌توان روی رابط اصلی صرافی ارائه داد. پس معامله‌گران حرفه‌ای اگر می‌خواهند از تمام ویژگی‌های پیشرفته معاملاتی استفاده کنند باید بین این دو تغییر کنند.

صرافی زد بی

بازارهای صرافی

ZB.com اکیداً یک صرافی رمز ارزی است و هیچ نوع دیگری از دارایی‌های قابل معامله را عرضه نمی‌کند. با این وجود، بازارهای متعددی وجود دارند که در آن‌ها این رمز ارزها می‌توانند معامله شوند. برای نمونه، معامله‌گران می‌توانند رمز ارزها را در مقابل QCash) QC)، تتر (USDT) و بیت‌کوین (BTC) معاوضه کنند. مقدار کل رمز ارزهای موجود برای معاوضه در این بازارها حدود 40 تاست. با این‌حال، این رقم در صورت حذف یا اضافه شدن رمز ارزهای جدید تغییر می‌کند. در میان این رمز ارزهای موجود، پرتقاضاترین سکه‌ها وجود دارند اما اکثر سکه‌ها نسبتاً اسمشان شنیده نشده است و نقدینگی کمی دارند. برخی اوقات ZB.com رمز ارزهایی را نشان می‌دهد که شدیداً کم ارزش جلوه داده شده‌اند و برای معامله‌گران رمز ارزها خریدهای عالی‌ هستند.

صرافی زی بی

کارمزدها

ZB.com درباره کارمزدهایشان بسیار شفاف است، چرا که تمام آن‌ها بطور واضح در بخش کارمزد روی وبسایت این صرافی خلاصه شده است. کارمزد معامله برای تمام سکه‌ها در تمام بازارها 0.2% به ازای هر معامله است. این یک نرخ بسیار رقابتی و برای بسیاری از معامله‌گران چیزی بیش از قابل قبول است. همچنین اگر کارمزد را در صرافی‌هایی پرداخت کنید که معروف‌ترین توکن رمز ارز آن‌ها ZB coin باشد، این کارمزد را می‌توان نصف کرد. به همین صورت برای سپرده‌گذاری و برداشت، ZB.com هیچ کارمزدی برای سپرده‌ها ندارد، اما معامله‌گران باید یک کارمزد برداشت پرداخت کنند که از کریپتو به کریپتو فرق می‌کند. برای نمونه، کارمزد برداشت بیت کوین 0.0001 BTC، برای لایت‌کوین 0.005 LTC برای اتریوم 0.01 ETH است. این کارمزدها بسیار قابل قبول هستند و حتی در مقایسه با بسیاری از رقبا، کم به حساب می‌آیند.

امنیت و مطلوبیت

ZB.com به عنوان یک صرافی رمز ارز امن و ایمن در میان اعضای جامعه رمز ارزها معروف است. این صرافی، آخرین و عالی‌ترین معیارهای امنیتی را پیاده می‌کند تا به کاربران اطمینان خاطر دهد که وجوهشان امن می‌ماند. برای نمونه، معامله‌گران می‌توانند احراز هویت دوعاملی گوگل را برای ورود به حساب و انجام حواله و برداشت اجرا کنند. همچنین می‌توان احراز هویت ایمیلی و پیامکی و نیز یک PIN مبادلاتی را که با رمزعبور لاگین شما فرق دارد را نیز فعال ساخت. تمام این ویژگی‌های امنیتی به مصون‌سازی حساب‌های معامله‌گر از دسترسی بدون مجوز و حمله‌های هک، کمک می‌کند.

پشتیبانی

خدمات مشتریان ZB.com بطور 7/24 از طریق ایمیل و چت در دسترس است. نماینده‌های پشتیبانی بسیار سریع پاسخ می‌دهند و در خصوص جوابدهی بسیار مطلع و کمک‌کننده هستند. همچنین مشتریان از طریق مرکز کمک‌رسانی وب‌سایت‌ها می‌توانند پشتیبانی دریافت کنند. مرکز کمک‌رسانی، درباره موضوعات متعدد اطلاعات گوناگونی دارد. اغلب اوقات، کاربران می‌توانند جواب سوالات خود را قبل از تماس با قسمت پشتیبانی در اینجا پیدا کنند.

صرافی زی بی

مزایا و معایب

مزایا

 • استفاده و رابط بی‌نهایت آسان
 • نقدینگی بالا
 • تنوع گسترده‌ی دارایی‌های رمز ارزی
 • پلتفرم معاملاتی پیشرفته و چندجنبه‌ای
 • کارمزدهای بسیار پایین

معایب

یک صرافی تحت نظارت نیست

ارزهای فیات را پشتیبانی نمی‌کند

سوالات پرتکرار

در اینجا برخی از عادی‌ترین سوالات هستند که درباره خدمات معاملاتی کریپتوی ZB.com پرسیده می‌شوند.

 • آیا ZB.com تحت نظارت است؟

هیچ یک از وبسایت‌های ZB.com یک صرافی رمز ارز نظارت‌شده نیستند.

 • پایگاه ZB.com در کجاست؟

ZB.com در خارج از هنگ کنگ مستقر است

 • ZB.com چگونه پول می‌سازد؟

ZB.com برای هر مبادله‌ی معاملاتی، کارمزدهای market maker and taker را مطالبه می‌کنند. به همین صورت، آن‌ها کارمزدهای برداشت را نیز دریافت می‌کنند. همچنین ZB.com رمز ارزی خودشان موسوم به ZB Coin را دارند.

 • چگونه می‌توانم در حساب ZB.com سپرده‌گذاری کنم؟

ZB.com تنها سپرده‌های رمز ارز را می‌پذیرد.

 • چگونه می‌توانم از ZB.com پول برداشت کنم؟

از طریق ارسال رمز ارز خود به نشانی کیف پول شخصی خود می‌توانید از ZB.com برداشت کنید.

 • آیا با گوشی همراه خودم می‌توانم روی ZB.com معامله انجام دهم؟

بله، برای معامله روی ZB.com از طریق اپلیکیشن موبایلی قابل دانلود آن‌ها می‌توانید از تلفن همراه خود استفاده کنید.

 • آیا ZB.com قابل اطمینان است؟

ZB.com ثابت کرده است که یک صرافی قابل اعتماد و مطمئن است که هنوز نتوانسته هک شود.

 • آیا ZB.com کلاهبرداری است؟

هیچ کدام از صرافی‌های ZB.com بسیار قانونی نیست، اما کلاهبردار هم نیست.

نتیجه‌گیری

ZB.com یک صرافی رمز ارز کارآمد است که انواع گسترده‌ای از دارایی‌های دیجیتال را برای صرافی به معامله‌گران عرضه می‌کند. این پلتفرم بسیار پیشرفته و با این وجود بسیار کاربرپسند است و دو رابط مجزا را در خود دارد که هم برای معامله‌گران مبتدی و هم پیشرفته سودمند هستند. متأسفانه این صرافی از هیچ ارز فیات برای خرید و فروش رمز ارزها پشتیبانی نمی‌کند. با این‌حال، عملکرد و قابلیت اطمینان این صرافی بر فاکتور ارز فیات می‌چربد. ZB.com یک صرافی رمز ارز عالی برای خرید و فروش رمز ارزهای کمتر معروف و نیز برخی از انواع مهمتر است.

جزئیات صرافیاطلاعات
کشور دفاتر مرکزیچین
سال تأسیس2017
نوعصرافی
معاملات مجازندبله

اطلاعات تماس

Web:https://www.zb.com

Email:support@zb.com

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.