نسخه ۰.۲۰.۰ بیت کوین کور عرضه شد

نسخه جدید بیت کوین کور (Bitcoin Core) با عنوان ۰.۲۰.۰ Bitcoin Core عرضه شد. این نسخه جدید شامل ویژگی هایی است که از جمله آن ها می¬توان به افزودن مجموعه‌ای از امکانات جدید ، رفع تعدادی از باگ های قبلی و ترجمه های بروز رسانی شده اشاره کرد.

1 87

نسخه جدید بیت کوین کور (Bitcoin Core) با عنوان ۰.۲۰.۰ Bitcoin Core عرضه شد. طبق اعلام یکی از توسعه دهندگان بیت کوین با نام کاربری achow101 در انجمن اینترنتی «بیت کوین تاک (bitcointalk.org)»، این نسخه جدید شامل ویژگی هاییست که از جمله آن ها می‌توان به مجموعه‌ای از امکانات جدید ، رفع تعدادی از باگ های قبلی و ترجمه های بروز رسانی شده اشاره کرد.

این نسخه هم اکنون از آدرس https://bitcoincore.org/bin/bitcoin-core-0.20.0/ قابل دسترسی می‌باشد.

achow101 با انتشار این پست، برخی از جزئیات فنی نسخه جدید بیت کوین کور، شامل نحوه بروزرسانی نسخه های قدیمی نرم افزار، سازگاری این نسخه با سیستم عامل ها، باگ های برطرف شده، تغییرات اساسی و تغییرات جزئی اعمال شده را توضیح داد.

تغییرات اساسی اعمال شده در نسخه جدید، شامل تغییرات شبکه و ارتباطات همتا به همتا (P2P) و همچنین حذف BIP61 (در خصوص نحوه انتشار پیام های رد تراکنش ها در شبکه) است.

نحوه به روز رسانی نسخه جدید

آپدیت مستقیم از نسخه ای از بیت کوین کور که به EOL (تاریخ انقضای کارکرد خود) رسیده باشد، به این نسخه جدید به راحتی امکان پذیر است؛ اما اگر قرار باشد که دایرکتوری داده ها (data directory) کاملا منتقل شود، ممکن است قدری طول بکشد. نسخه های قدیمی تر کیف پول های بیت کوین کور نیز معمولا پشتیبانی می‌شوند.

سازگاری

بیت کوین کور بر روی سیستم عامل های لینوکس کرنل (Linux kernel) ، مک او اس۱۰.۱۲ به بالا  (macOS10.12+ ) و ویندوز ۷ به بالا پشتیبانی ­شده و بار ها بر روی آن ها تست شده است. همچنین بیت کوین کور بر روی اکثر پلتفرم ها با سیستم عامل هایی شبیه یونیکس(unix) کار می­کند اما هنوز به دفعات کافی بر روی آن ها تست نشده است. استفاده از بیت کوین کور بر روی سیستم های پشتیبانی نشده توصیه نمی‌گردد.

از بیت کوین کور ۰.۲۰.۰ به بعد؛ نسخه هایی از سیستم عامل مکینتاش که قدیمی تر از ۱۰.۱۲ هستند پشتیبانی نمی‌شوند. به علاوه ، هنوز فعال کردن حالت تاریک بر روی سیستم عامل مکینتاش تغییری در ظاهر بیت کوین کور ایجاد نمی‌کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تغییرات اعمال شده در این نسخه، می‌توانید به وبسایت بیت کوین تاک مراجعه کنید.

 

منبع: bitcointalk.org

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. […] نسخه ۰.۲۰.۰ بیت کوین کور عرضه شد اولین بار در فینمگ – مجله مالی اقتصادی. پدیدار […]