نرم‌‌افزار تقلبی Bitcoin Collector که وعده بیت کوین‌‌ و و اتریوم رایگان می‌‌داد

اخیرا نرم‌‌افزاری در میان کاربران اینترنتی محبوب شده بود که به آنها وعده بیت کوین‌‌ رایگان در ازای اشتراک‌‌گذاری چند لینک را می‌‌داد. اما به نظر می‌‌رسد که این نرم‌‌افزار نیز در میان بدافزارهای بیشمار فضای کریپتو قرار دارد که سعی دارند از طریق سرقت اطلاعات کاربران، رمز ارزهای آنان را به آدرس‌‌هایی دیگر انتقال دهند.

0 105

بر اساس توییت 20 مه یکی از کاربران توییتر که خود را با عنوان “شکارچی مستقل بدافزارها” معرفی کرده است، نرم‌‌افزار Bitcoin Collector که به کاربران وعده 45 دلار در روز به صورت بیت کوین‌‌ می‌‌‌‌دهد کاملا تقلبی است.

نرم‌‌افزار مذکور با نام Bitcoin Collector بر روی وب‌‌سایتی تبلیغ می‌‌شود که ظاهرا کاربران را قادر می‌‌سازد با استفاده از اشتراک‌‌گذاری یک آدرس اینترنتی خاص و پس از کلیک کردن 1,000 نفر بر روی آن، 3 اتریوم (حدود 800 دلار در زمان نوشتن این گزارش) درآمد داشته باشند.

اما بر اساس گفته‌‌های یکی از متخصصین امنیتی که در توییتر با نام مستعار Frost شناخته می‌‌شود، این نرم‌‌افزار به منظور دزدیدن اطلاعات ورود و سرقت پول طراحی شده است.

در ابتدا دانلود این نرم‌‌افزار باعث راه‌‌اندازی باج‌‌افزاری شد که به کاربران هشدار می‌‌داد تمامی اطلاعات آنها با استفاده از “پیچیده‌‌ترین الگوریتم‌‌های موجود رمزنگاری شده‌‌ است. هیچ سیستمی در دنیا نمی‌‌تواند بدون داشتن رمز عبور این مشکل را حل کند.”

این کلاهبرداری اخیرا به صورت تروجان (Trojan) درآمد و به تبهکاران اجازه می‌‌داد کیف پول‌‌های رمز ارز، فایل و اطلاعات ورود را به سرقت ببرند، از صفحه کامپیوتر اسکرین‌‌شات بگیرند و بدون اطلاع شخص تاریخچه وب‌‌گردی وی را مرور کنند.

همانطور که کوین‌‌تلگراف گزارش داده است، بدافزارهایی که سعی دارند طرفداران بی‌‌تجربه رمز ارزها را فریب دهند در فضای کریپتو بسیار رایج هستند. همچنین هفته گذشته، محققین امنیتی نرم‌‌افزاری را در فروشگاه گوگل پیدا کردند که از کیف پول سخت‌‌افزاری Trezor تقلید می‌‌کرد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.