نحوه تبادل رمز ارزها در صرافی‌های کریپتو

صرافی‌های ارز رمزنگاری شده، پلتفرم‌های آنلاینی هستند که در آن می‌توانید نوعی از دارایی دیجیتال را برای دیگری و بر مبنای ارزش بازار دارایی‌های ارائه‌شده صرافی کنید. در ادامه با فرآیند خرید، فروش و تبادل رمز ارزها با استفاده از کیف پول‌‌های رمز ارز و صرافی‌ها آشنا خواهید شد.

0 104

محبوب‌ترین صرافی‌ها در حال حاضر بایننس (Binance) و جیداکس (GDAX) هستند. نباید صرافی‌های رمز ارزها را با کیف‌های رمز ارز یا کارگزاران رمز ارز اشتباه بگیریم. کیف پول‌‌های رمز ارز و کارگزاران کیف پول به طور کلی به شما اجازه می‌‌دهند محدوده کوچکی از دارایی‌‌های محبوب دیجیتال (بیت کوین و اتریوم) را خریداری و به فروش برسانید، که پس از آن می‌‌توانید به تبادل متفاوتی جهت تجارت برای سایر دارایی‌‌های دیجیتال مانند آلتکوین بفرستید. این توضیح کاملا منحصر به فرد نیست؛ اغلب صرافی‌های رمز ارز معمولا کاربران خود را فقط برای تجارت دارایی‌‌های دیجیتال با دارایی‌‌های دیجیتال محدود می‌‌کنند، اما تعداد محدودی از ارزهای فیات مانند دلار آمریکا برای صرافی با رمز ارزها امکان‌‌پذیر است. نمونه‌‌ای از چنین صرافی‌‌ای، کراکن (Kraken) است که در حال حاضر وجوه را به صورت USD، JPY، CAD و GBP دریافت می‌‌کند و از معامله‌‌ها با مونرو، ریپل و لایت‌‌کوین و همچنین بیت کوین و اتریوم پشتیبانی می‌‌کند.

صرافی‌های رمز ارز و کیف پول‌‌های رمز ارز

اگر بخش‌‌های بالا برای شما گیج‌‌کننده بودند، نگران نباشید، ما کل فرآیند خرید، فروش و تجارت رمز ارزها را با استفاده از کیف پول‌‌های رمز ارز و صرافی‌ها شرح خواهیم داد. اگر می‌‌خواهید تا ارز فیات خود را (مانند دلار آمریکا) به صورت دارایی دیجیتال سرمایه گذاری کنید‌‌، نیاز خواهید داشت تا یک حساب آنلاین ایجاد کنید. در حال حاضر، کوین بیس محبوب‌‌ترین روش در میان تمام روش‌‌هایی است که یک نفر می‌‌تواند از آن استفاده کند. در کوین بیس‌‌، می‌‌توانید محبوب‌‌ترین و مفیدترین ارزهای دیجیتال، عمدتا بیت کوین و اتریوم را بخرید و کاستدی کنید. ما بعدا به این مساله پی خواهیم برد که چرا این دو ارز رمزنگاری شده بسیار مفید هستند. بعد از اینکه این کیف پول را ایجاد کردید، می‌‌توانید با استفاده از آدرس کیف پول خود کوین‌‌ها را دریافت کنید و آن‌‌ها را به سایر کیف پول‌‌ها منتقل کنید.

اگر نخواهید که فقط روی بیت کوین و اتریوم سرمایه گذاری کنید، اما در عوض روی برخی آلتکوین‌‌ها مانند ریپل و استلار سرمایه گذاری کنید چه می‌‌شود؟ اگر کیف پول شما اجازه ندهد که این ارزهای رمزنگاری شده را خرید و فروش کنید، در این صورت نیاز خواهید داشت تا یک اکانت تبادل ارز رمزنگاری شده در پلتفرمی مانند بایننس ایجاد کنید. هنگامی که یک اکانت در صرافی ارز رمزنگاری شده ایجاد کنید، نیاز خواهید داشت تا به این اکانت تعدادی کوین منتقل کنید تا تبادلات خود را شروع کنید. شما نیاز خواهید داشت تا بیت کوین یا زرا از کیف پول رمزنگاری‌‌شده خودتان (یا هر واسطه تبادل‌‌کننده که ارزرمز از آن استفاده می‌‌کند) به آدرس ارز رمزنگاری شده متناظر در اکانت خودتان بفرستید. حالا که شما کوین‌‌هایی برای صرافی دارید، می‌‌توانید آن‌‌ها را با کوین‌‌هایی مانند مونرو و Ethos تبادل کنید. با این حال، اگر بخواهید این کوین‌‌ها را بخاطر سود بفروشید، فرآیند بسیار پیچیده خواهد بود. دلیل این امر این است که در حال حاضر آدرس‌‌ها یا کیف پول‌‌هایی عموما وجود ندارند که هر دو امکان ذخیره‌‌سازی و درگاه فیات (فرآیند تبادل ارزهای فیات بین‌‌المللی به رمز ارزها) را برای بسیاری از آلتکوین‌‌ها فراهم کنند. بنابراین، نیاز خواهید داشت تا این آلتکوین‌‌ها را با کوین‌‌های پایه مانند اتریوم صرافی کنید. سپس این کوین‌‌های پایه را از اکانت تبادل ارز رمزنگاری شده به آدرس کیف پول‌‌تان (قبلا گفتیم که این ارز رمزنگاری شده مفید خواهد بود) بفرستید، که در آن می‌‌توانید این کوین‌‌ها را بفروشید و نقد کنید.

فرآیندهایی مانند این ممکن است لایه‌‌های اضافی از عوارض قانونی داشته باشد. بنابراین، یادآوری می‌‌کنیم که لطفا قبل از تجارت رمز ارزها، در مورد قوانین رمز ارزها در حوزه قضایی محلی خود بخوانید و در مورد آن‌‌ها آموزش ببینید. بعضی از کشورها مانند ایالات متحده آمریکا، در مورد ارزهای دیجیتال همانند اموالی عمل می‌‌کنند که مشمول مالیات بر سود سرمایه گذاری هستند. سایرین، خرید و فروش چنین ارزهای دیجیتال را به طور کامل غیرقانونی اعلام کرده‌‌اند.

صرافی‌های رمز ارز و مسائل مربوط به کاستدی (Custody)

پس مشکل کجاست؟ خوب، مانند همه واسطه‌‌های مالی که قبل از صرافی‌های ارز رمزنگاری شده وجود داشتند، جنبه‌‌های منفی نیز وجود دارد. اکثریت تجارت دارایی دیجیتال بر اساس آنچه که صرافی‌های متمرکز یا CEX نامیده می‌‌شود رخ می‌‌دهد. در حال حاضر، این نوعی از تبادل است که ما به آن رجوع خواهیم کرد. این صرافی‌های باید با احتیاط استفاده شوند، چون آن‌‌ها نیازمند کاستدی دارایی دیجیتال شما به منظور ایجاد صرافی‌های هستند. این امر دارای پیچیدگی‌‌های بزرگی در مورد خرید و فروش آلتکوین‌‌ها است. صرافی آلتکوین‌‌ها در صرافی‌های ارز رمزنگاری شده بر فقدان کاستدی ذاتی شما بر دارایی‌‌های جدیدتان اشاره دارد.

این ایثار در کاستدی نیز معقول است، زیرا همانند هر موسسه بانکی یا مالی، صرافی‌های، دارایی‌‌های دیجیتال شما را برای دوره‌‌های متغیر زمانی به منظور افزایش سود نگه خواهند داشت. این مسائل مربوط به کاستدی و تمرکز زدایی، از زمان ظهور بیت کوین در سال 2009، موجب نگرانی برای جامعه بلاکچین شده است و راه را برای اقتصاد غیرمتمرکز و اقتصاد مالی هموار کرده است. خوشبختانه، ما هر روز به حل این مسائل نزدیک‌‌تر می‌‌شویم. ما بر این باوریم که تکنولوژی جدید و برنامه‌‌های کاربردی دیجیتالی، اقتصاد بی نظیر و غیرمتمرکز دیجیتال را به خط مقدم جامعه می‌‌رساند.

کاستدی در Ethos و کیف پول جهانی Ethos

Ethos هر روز کار می‌‌کند تا مشکلات مربوط به انتقال متمرکز کاستدی را حل کند. پس از انتشار کیف پول جهانی Ethos، ما راه حلی برای مشکلات تبادل رمز ارز با ایجاد پلتفرمی پیشنهاد کردیم که به کاربران اجازه می‌‌دهد تا خود کاستدی تمام اموال دیجیتال خود را حفظ کنند. این بدین معنی است که اگر شما در یک پلتفرم تبادل رمز ارز آلتکوین‌‌هایی دارید که می‌‌خواهید امن باشند، می‌‌توانید یک کیف پول جهانی Ethos ایجاد کنید و کوین‌‌ها را به آدرس کیف پول خود بفرستید و کاستدی از تمام اموال دیجیتال خود را حفظ کنید.

کیف پول جهانی Ethos به شما اجازه می‌‌دهد تا کوین‌‌ها را از سایر کیف پول‌‌ها دریافت کنید و بطور ایمن چندین نوع رمز ارز را در یک محل ذخیره کنید. خوشبختانه، کیف پول جهانی Ethos از فناوری کلید هوشمند استفاده می‌‌کند که به کاربران اجازه می‌‌دهد تا به رمز ارزها در تمام کیف پول‌‌ها، تنها با استفاده از یک کلید واحد دسترسی داشته باشند و ارسال کنند. در بازگویی‌‌های آینده از کیف پول جهانی Ethos، ما درگاه فیات را از طریق نرم‌‌افزار ترکیب خواهیم کرد. این کار به کاربران اجازه خواهد داد تا رمز ارزها را در پلت‌‌فرم ما خرید و فروش نمایند. ما این کار را بر طبق یک ماموریت کلی در Ethos انجام می‌‌دهیم: تا عجایب اقتصاد دیجیتالی جدید را در دسترس همگان قرار دهیم.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.