نتایج بررسی آماری انجمن لیسک عالی است

به منظور تلاش برای شناخت بهتر رفتار و ارزش های اعضای انجمن، چندی پیش یک بررسی دقیق در اعضای انجمن صورت گرفت. اکثر اعضای این تحقیق از کشورهای لهستان، آلمان، هلند و آمریکا بودند. در نتیجه‌ی این تحقیق، مشخص شد که اغلب افراد می‌خواهند پست‌های وبلاگ لیسک را به صورت هفتگی ببینند. همچنین انجمن خواهان این بود که لیسک در تلگرام، دیسکورد و استیمیت حضور موثرتری داشته باشد. شرکت‌کنندگان تحقیق همچنین از لیسک خواسته‌اند تا با توسعه‌دهندگان انجمن بیشتر در ارتباط باشد تا نهایتا بتواند توسعه‌دهندگان جاوا اسکریپت را از پتانسیل بالای لیسک مطلع کند.

0 115
lisk

چندی پیش در ماه جاری، مدیر انجمن لیسک، مت، یک بررسی دقیق در اعضای انجمن لیسک صورت داد. این تحقیق به منظور تلاش برای شناخت بهتر رفتار و ارزش‌های اعضای انجمن انجام شد. از این اطلاعات برای پاسخ بهتر به نیازهای انجمن استفاده خواهد شد.

در ابتدا بازه‌ی سنی شرکت کنندگان در تحقیق مشخص شد. نصف شرکت‌کنندگان، سنی بین ۲۵ تا ۳۴ سال دارند. گروه بعدی، یعنی ۲۰ درصد افراد بین ۱۸ تا ۲۴ سال بوده‌اند، در حالیکه ۱۸.۳ درصد افراد شرکت کننده ۳۵ تا ۴۴ سال داشتند.

اگرچه اکثریت این افراد انگلیسی صحبت می‌کنند (۸۴.۶ درصد افراد)، زبان‌های آلمانی، لهستانی و هلندی هم در بین زبان‌های دیگر وجود دارد. ضمن این، ده‌ها زبان دیگر توسط شرکت‌کنندگان استفاده می‌شود.

همچنین بر طبق اطلاعات به دست آمده اعضای انجمن لیسک در تمام نقاط جهان زندگی می‌کنند که شامل استرالیا، ژاپن، کره‌جنوبی، هند، اروپای غربی و شرقی، انگلستان، هند و اسکاندیناوی می‌شود. اما این تحقیق بین اعضای زیادی از کشورهای لهستان، آلمان، هلند و آمریکا صورت گرفته است.

اکثریت اعضای جامعه لیسک بیش از ۱۵۰۰ توکن LSK (27 درصد) برای خود دارند. بیش از ۲۰ درصد اعضای جامعه بین ۵۰۱ تا ۱۵۰۰ LSK، حدود ۲۰ درصد ۱۵۱ تا ۵۰۰ LSK، ۱۴.۲ درصد بین ۵۱ تا ۱۵۰ LSK و نهایتا ۱۲.۱ درصد بین ۱۱ و ۵۰ LSK دارند. فقط ۴.۹ درصد شرکت‌کنندگان زیر ۱۰ LSK دارند. ۶۹.۴ درصد از شرکت کنندگان این توکن ها را در کیف نانوی لیسک خود نگهداری می‌کنند.

اکثریت شرکت کنندگان از فناوری بلاکچین در آغاز لیسک یعنی در سال ۲۰۱۶ مطلع شدند. هرچند بخش قابل توجهی از اعضا با موضوع بلاکچین از سال ۲۰۱۰ آشنا هستند. اغلب شرکت کنندگان سال گذشته درباره لیسک اطلاعاتی کسب کردند اما تعداد زیادی از آن ها در همان سال ۲۰۱۶ از موضوع لیسک باخبر شدند.

از نظر شبکه‌های اجتماعی مورد انتخاب برای اخبار و به روز رسانی‌های لیسک، رقابت بین ردیت و توییتر تنگاتنگ و برابر است.

حالا بیایید کمی بیشتر وارد ماجرا شویم؛ اعضای انجمن در سال جدید چه چیزی‌ از پلتفرم می‌خواهند؟

اغلب افراد می‌خواهند پست‌های وبلاگ لیسک را به صورت هفتگی ببینند. همچنین انجمن لیسک می‌خواهد لیسک در تلگرام، دیسکورد و استیمیت حضور موثرتری داشته باشد. حساب رسمی تلگرامی و کانال های دیسکورد لیسک تا به حال به ترتیب ۱۲۰۰ و ۱۰۰۰ عضو را جذب کرده و این عدد با سرعت زیادی در حال افزایش می‌باشد.

شرکت‌کنندگان تحقیق همچنین از پلتفرم لیسک خواسته‌اند تا با توسعه‌دهندگان انجمن بیشتر در ارتباط باشند تا نهایتا بتوانند توسعه‌دهندگان جاوا اسکریپت را از پتانسیل بالای لیسک مطلع کنند. لیسک در این موضوع فعالیت بالایی داشته است. در حقیقت، برنامه نویس لیسک، ویل، در ماه جاری با JAXenter مصاحبه کرد. به علاوه، لیسک می‌خواهد تعداد زیادی کنفرانس جاوا اسکریپت در سال جاری برگزار کند. همچنین در ماه مه جاری، در کنفرانس اجماع ۲۰۱۸ در نیویورک حاضر خواهد بود و دو غرفه برای این کار رزرو کرده‌ و می‌خواهد بسیاری از اعضای انجمن خود را در آنجا ملاقات کند.

لیسک می‌خواهد فناوری بلاکچین را برای همه قابل دسترسی و البته قابل فهم کند و برای رسیدن به این موضوع، آکادمی لیسک را تاسیس کرده است. تیم لیسک تلاش سختی برای ایجاد این منبع تحصیلی می‌کند. از آکادمی لیسک در روز ۲۰ فوریه در وبسایت تازه لیسک رو نمایی خواهد شد. بسیاری از اعضای انجمن درخواست کرده بودند که وبسایت لیسک به زبان‌های مختلفی در دسترس باشد. این هم چیزی است که در دست اقدام است و بازارهای غیر انگلیسی زبان، در سال جاری بهبود خواهد داشت.

یکی از شرکت‌کنندگان از لیسک خواسته بود تا یک تیم علمی بسازد. تا به این لحظه، لیسک موفق به استخدام اولین عضو تیم عملی شده‌ و نام او Cryptographer Iker است. این تیم اولویت اصلی است و لیسک قصد دارد در سال جاری افراد بیشتری را استخدام کند.

علاوه بر این، لیسک قصد دارد ویدئوهای به روز رسانی اجتماعی بسازد که در آن سازندگان و اعضای تیم بازاری لیسک روی پیشرفت محصولات و نوآوری‌ها مباحثه کنند. در این ویدئوها به سوالات اعضای انجمن پاسخ داده خواهد شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.