نباید با فناوری نوظهور مانند بلاک چین با بی عدالتی برخورد شود

آژیت پای (Ajit Pai) می‌گوید که نباید با فناوری‌های نوظهور مانند بلاک چین با بی‌عدالتی برخورد کرد. او معتقد است وجود قوانین قدیمی موجب بروز اشکال در مسیر این فناوری‌های نوظهور شده است و دولت‌ها نباید با این قوانین قدیمی به فناوری‌های نوین مانند بلاک چین، هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و غیره ایراد بگیرند.

0 95

رئیس رگولاتوری ارتباطات مخابراتی در روز جمعه ۲۶ اکتبر به خبرگزاری روزانه‌ ایندین اکسپرس (Indian Express) گفت که آمریکا نباید به خاطر مقررات “قدیمی” با فناوری‌های نوظهوری مثل بلاک چین برخوردی ناعادلانه داشته باشد.

آژیت پای (Ajit Pai)، رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده آمریکا (FCC)، در سخنرانی خود در کنگره موبایل هند در سال ۲۰۱۸، خواستار گفتگو با غول‌های فناوری مانند فیس بوک و گوگل در مورد شفافیت اطلاعات شد.

در ایالات متحده، او توضیح داد که مقررات حاکم بر ارتباطات مخابراتی در ابتدا در دهه ۱۹۳۰ به قانون تبدیل شد و حتی با وجود اصلاحات موجب شد تا مسئولینی که برای دست یافتن به فناوری‌هایی مانند بلاک چین، هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشینی تلاش می‌کردند با مشکل مواجه شوند.

او گفت: ” اینها صنایع بسیار پویایی هستند و می‌توان آن را در دهه‌های پیش رو پیش‌بینی کرد، چیزهایی مانند هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، بلاک چین، محاسبات کوانتومی تاثیر قابل توجهی روی نحوه‌ی عملکرد شبکه‌های ارتباطات خواهد داشت.

ما روی این شرکت‌ها تسلط نداریم، اما این یکی از مواردی است که ما تلاش می‌کنیم یاد بگیریم. فناوری‌های در حال ظهور که روی این فضا تأثیر می‌گذارند، چه فناوری‌هایی هستند و افکار ما در مورد آنها چگونه باید تکامل یابد.

با وجود اینکه یک تحقیق در اوایل سال جاری نشان می‌دهد که بلاک چین فقط در ارتباطات مخابراتی تا سال ۲۰۲۳ یک میلیارد دلار خواهد شد، موضوع مقررات مناسب برای صنایع مرتبط با بلاک چین، هم در آمریکا و هم در هند مورد بحث است.

به گفته‌ی کوین‌تلگراف (Cointelegraph)، هند در حال حاضر شاهد بروز آشفتگی‌های در رابطه با یک ممنوعیت بانکی در سرتاسر سرویسهای تجاری مرتبط با ارز رمز است، چرا که مقامات ارشد ادعا می‌کنند که این فناوری غیرقانونی است.

خود پای نیز از جنجال در موضع خود در FCC در امان نبوده است. سال گذشته او قوانین خنثی سازی شبکه (Net Neutrality) را لغو کرد و باعث ایجاد نگرانی‌هایی در مورد تاثیر منفی آن روی دیدگاه مصرف کننده آمریکایی نسبت به ارز رمزها شد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.