نئو سوپر: نسل جدید بلاکچین یا کلاهبرداری کریپتو؟

اشکالاتی که پروژه‌‌ نئو و یکی از زیرشاخه‌‌های آن به نام نئو سوپر (NEO Super) در خود دارند، در این مقاله به تصویر کشیده شده است. مهم‌‌ترین ایرادی که متوجه به پروژه می‌‌شود، نبود امنیت در این پروژه‌‌هاست و کاربران از تقلبی بودن صفحات LinkedIn این پروژه شکایت داشتند.

0 138

بسیاری از گزارش‌‌های محرمانه‌‌ نئو از یکی از انشعابات خود به نام نئو سوپر (NEO Super) گله داشتند. این فعالیت اقتصادی مدتی است به انجام رسیده است، ولی به نظر می‌‌رسد هیچ سودی ندارد. زیرا تنها یک پروژه‌‌ی افتخارآمیز در کارنامه‌‌ی خود دارد که آن هم اپلیکیشن کیف پولی است که در آن امکان کلاهبرداری از کاربران وجود دارد. احتمالا بعضی از اعضای انجمن می‌‌توانند با استفاده از رمز شخصی کاربران نئو از آن‌‌ها کلاهبرداری کنند.

نوشتن این نوع پروژه‌‌ها سخت یا غیرممکن نیست. در نئو، کاربران ممکن است ناخودآگاه برای بازگشایی کیف پول خود از رمز شخصی استفاده کنند و این باعث غیرقابل اعتماد شدن این تکنولوژی می‌‌شود. بهترین راه برای ذخیره‌‌ی تعداد زیادی رمز شخصی، استفاده از یک کیف پول تقلبی است. این کیف پول به راحتی با استفاده از نئو بلاکچین ساخته می‌‌شود و با آن می‌‌توان تعداد بسیار زیادی پول را کش رفت.

“نئو سوپر” در توییتر تنها ۳۹ نفر دنبال‌‌کننده دارد و یک حساب کاربری که ظاهرا به نئو سوپر مرتبط بوده است، به وسیله‌‌ی توییتر بسته شده است. کدهای نئو در صفحه‌‌ی GitHub تغییر به خصوصی نکرده است. یکی از کاربران نوشته است:

“وقتی به صفحات NEO در LinkedIn مراجعه کنید متوجه می‌‌شوید تک تک آن‌‌ها تقلبی‌اند.”

در واقع CEO و رهبر گروه سازنده‌‌ی آن جان دی. مارتین علی رغم فعالیت حرفه‌‌ای ۷ ساله‌‌ی خود، تنها ۳ صفحه در LinkedIn دارند.

یک معرفی‌‌نامه‌‌ی کامل، یک وب‌‌سایت زیبا، یک کپی از عملکرد دیگر سرویس‌‌های کیف پول نئو (به غیر از توانایی پرینت گرفتن از کیف پول که مهم‌‌ترین عملگر در نئو به شمار می‌‌رود) تمام چیزی است که این پروژه ساخته است. آخرین دست‌‌آورد آن نیز در این گزارش آمده و احتمالا حقیقت دارد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.