میزان استفاده از بلاکچین برای تامین امنیت IoT در سال 2018 دو برابر شد

طبق نظرسنجی اخیر شرکت امنیتی دیجیتال Gemalto، استفاده از تکنولوژی بلاکچین برای کمک به تامین امنیت اینترنت اشیاء، خدمات و دستگاه‌‌ها در سال گذشته دو برابر شده است.

0 78

این شرکت در گزارشی که روز سه شنبه منتشر شد، اعلام کرد که استفاده از بلاکچین در بخش IoT در سال 2018 از 9 درصد به 19 درصد افزایش یافته است، هرچند این صنعت هنوز منتظر تنظیم مقررات مربوط به این فناوری است.

Gemalto 950 متخصص فناوری و کسب و کار در سراسر جهان را برای مطالعه مورد ارزیابی قرار داد، و به این نتیجه نیز رسید که 23 درصد از پاسخ دهندگان معتقدند فناوری بلاکچین یک راه حل ایده آل برای استفاده از دستگاه‌‌های IoT خواهد بود. علاوه بر این، 91 درصد از شرکت‌‌هایی که در حال حاضر از این فناوری استفاده نمی‌‌کنند، احتمالا در آینده استفاده از آن را مد نظر قرار می‌‌دهند.

جیسون هارت (Jason Hart)، مدیر ارشد اجرایی حفاظت از داده‌‌ها در Gemalto، طی بیانیه‌‌ای بر ضرورت شفافیت رگولاتوری تاکید کرد و گفت:

کسب ‌‌و‌‌ کارها فشار حفاظت از مقدار رو به رشد داده‌‌هایی که جمع آوری و ذخیره می‌‌کنند را به وضوح حس می‌‌کنند. در عین حال که تلاش آن‌ها برای رسیدگی به این موضوع توسط سرمایه گذاری روی امنیت بیشتر مانند بلاکچین حرکت مثبتی است، اما برای حصول اطمینان از اینکه که خود را در معرض خطر قرار نمی‌‌دهند به دستورالعمل مستقیمی نیاز دارند. به منظور دستیابی به این هدف، کسب ‌‌و‌‌ کارها باید فشار بیشتری بر دولت اعمال کنند، زیرا در صورت تخلف این آن‌ها هستند که ضربه می‌‌بینند

علیرغم رشد فناوری بلاکچین، پذیرش و استفاده از آن هنوز در مراحل اولیه است. در نتیجه، شرکت‌‌ها همچنان به استفاده از روش‌‌های دیگری برای حفاظت از خود در برابر هک‌‌ها ادامه می دهند. طبق این نظرسنجی، اکثر شرکت‌‌ها (71 درصد) اطلاعات خود را رمزگذاری می‌‌کنند، 66 درصد شرکت‌‌ها روش‌‌های حفاظت رمز عبور را انتخاب می‌‌کنند و 38 درصد سیستم‌‌های تأیید اعتبار دو نفره را مورد استفاده قرار می‌‌دهند.

به هرصورت، تقریبا نیمی از شرکت‌‌های مورد بررسی نمی‌توانند تشخیص دهند که آیا دستگاه‌‌های IoT آن‌ها مورد تخلف قرار گرفته است یا نه و 95 درصد معتقدند که باید قوانین و مقررات امنیتی استاندارد وجود داشته باشد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.