موسسه BIS: بیت کوین باید از الگوریتم اثبات کار جدا شود

براساس تحقیقی که از سوی بانک بین‌‌‌المللی پرداخت (BIS) در 21 ژانویه منتشر شد، مشکلات بیت‌‌‌کوین تنها با کنار گذاشتن سیستم الگوریتم اثبات کار حل خواهد شد.

0 81

با توجه به این مقاله، هنگامی که در آینده پاداش استخراج بلاک های بیت‌‌‌کوین به صفر برسد و تنها تعداد محدودی بیت‌‌‌کوین ایجاد شود، کارمزدهای تراکنش‌‌‌ها قادر نیستند که هزینه‌‌‌های استخراج بیت‌‌‌کوین را متحمل شوند.

محاسبات ساده نشان می‌‌‌دهد که بالاخره زمانی پاداش بلوک‌‌‌ها به صفر خواهد رسید، این موضوع می‌‌‌تواند چندماه قبل از این که بیت‌‌‌کوین به پایان راه برسد، محقق شود. تنها راه‌‌‌حل این است که فناوری‌های پرداخت توسعه پیدا کند

این مطالعه همچنین یادآور می‌‌‌شود که راه‌‌‌حل‌‌‌هایی مانند شبکه Lightning می‌‌‌تواند کمک کند اما تنها راه‌‌‌حل اصلی کنار گذاشتن سیستم اثبات کار است. چنین اقدامی مطابق این گزارش تنها از طریق همکاری‌‌‌های اجتماعی یا رسمی ممکن خواهد بود.

نتیجه کلی این مقاله این است که در عصر دیجیتال، پولی خوب است که در یک ساختار اجتماعی بکار گرفته شود و فقط روی زمینه های فناوری ساخت کار نکند.

BIS که سازمانی مستقر در سوئیس است، متشکل از 60 بانک مرکزی می‌‌‌باشد و براساس گزارشات حدود 95 درصد از تولید ناحالص جهان را محاسبه می‌‌‌کند.

همان‌‌‌طور که یک رسانه خبری اخیرا گزارش داد، مقاله دیگری از BIS در تاریخ 8 ژانویه منتشر شده که نشان می‌‌‌دهد حدود 70 درصد از بانک‌‌‌های مرکزی در سراسر جهان در زمینه انتشار ارزهای دیجیتال در حال تحقیق هستند.

گزارش دیگری که توسط BIS در ماه سپتامبر سال گذشته منتشر شد، ارتباطات قوی بین قیمت‌‌‌ کریپتو و اخبار مربوط به تصویب قانون را در سطح جهانی نشان می‌‌‌دهد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.