موسسه تحقیقات بانکداری هند، طرح اولیه اجرای بلاک چین را منتشر می‌‌کند

طبق گزارش فایننشال اکسپرس (Financial Express) که در روز سه شنبه ۲۲ ژانویه منتشر شد، موسسه توسعه و تحقیق در فناوری بانکداری هند (IDRBT) طرح اولیه اجرای بلاکچین در بخش بانکی را منتشر کرده است.

0 95

IDRBT در سال ۱۹۹۶ به منظور انجام تحقیق و آزمایش در بخش بانکی توسط بانک مرکزی هند (RBI) تاسیس شد. طبق گزارشات صورت گرفته این سازمان برای ساخت یک پلتفرم بلاکچین با قابلیت تعمیم و سازگاری، با دولت هند، بانک‌‌ها و فعالان صنعت همکاری می‌‌کند.

از آنجایی که هیچ مقررات مربوط برای حوزه بلاکچین در هند وجود ندارد، این طرح احتمالا نقشه راهی برای استفاده از این فناوری در چندین حوزه ارائه می‌‌دهد و پیشنهاد ساخت پروتکل‌‌هایی را می‌‌دهد که امکان تعامل از طریق پلتفرم‌‌های غیرمتمرکز را برای نهادهای مالی فراهم می‌‌کنند.

آر گاندی (R Gandhi)، مدیر سابق RBI گفت که بخش بانکداری و مالی به علت “افزایش استفاده از فناوری‌‌های پیچیده‌‌ای که به سرعت در حال تحول هستند … افزایش استفاده از فناوری‌‌های تلفن همراه توسط مشتریان، از جمله رشد سریع اینترنت اشیاء (IoT) و تهدیدات امنیت اطلاعات بین المللی” در معرض خطرات امنیت سایبری بیشتری قرار گرفته و در مقابل این خطرات آسیب پذیرتر است.

طبق گفته بیزینس استاندارد (Business Standard)، این طرح در مورد یک مکانیسم داخلی برای نظارت رگولاتوری اکوسیستم بلاکچین نیز توضیح می‌‌دهد. به گفته IRDBT، این امر به پذیرش بیشتر این فناوری کمک خواهد کرد.

دولت هند در سال ۲۰۱۸ نسبت به فناوری‌‌های مربوط به رمزنگاری یک رویکرد پیچیده و گاها خصمانه اتخاذ کرده است. در حالی که RBI رسما تمام بانک‌‌ها را از خرید اوراق قرضه در ماه آوریل منع کرد است و طبق گزارشات صورت گرفته یک پنل دولتی ممنوعیت کاملی در نظر گرفت، RBI تصمیم گرفته است که برای راه اندازی یک ارز دیجیتالی با پشتوانه روپیه نیز برنامه‌ریزی کند.

در ماه ژانویه RBI گزارش داد که به خاطر اینکه تحقیقات انجام شده توسط یک گروه بین سازمانی به نتایج ناخوشایندی دست یافته، از برنامه‌‌های کریپتو-روپیه خود دست کشیده است.

در روزهای آتی همین ماه، پلیس هند در ایالت جامو و کشمیر در مورد خطرات احتمالی مربوط به سرمایه گذاری روی کریپتوکارنسی‌‌ها هشدار داد و به عموم مردم یادآور شد که رمزارزها تحت نظارت دولت نیستند. علاوه بر این، دیجی بانک (Digibank) هند تعدادی از حساب‌‌هایی که درگیر فعالیت‌‌های مرتبط با کریپتو بودند را مسدود کرد، در حالی که طبق گزارشات صورت گرفته بانک کوتاک ماهیندرا (Kotak Mahindra Bank)، دومین بانک بزرگ بخش خصوصی هند از لحاظ سرمایه بازار محدودیت‌‌هایی در رابطه با کریپتو اعمال می‌‌کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.