موارد استفاده بلاک چین در صنعت بیمه در سال 2018

شرکت‌‌ها به علت ادعاهای دروغین و کلاهبرداری‌‌هایی که هر روز در صنعت اتفاق می‌‌افتد، زیان‌‌های بسیاری را متحمل می‌‌شوند. برای غلبه بر مسائلی از این قبیل، شرکت‌‌های بیمه، تکنولوژی‌‌هایی مانند بلاک چین‌‌ را در گردش کاری موجود خود استفاده می‌‌کنند. بلاک چین‌‌ به عنوان مخزن مرکزی شفافیت برای بسیاری از صنایع و موارد استفاده، رشد کرده است. شرکت‌‌های بیمه در حال استفاده از بلاک چین‌‌ هستند، زیرا اطلاعات شفافی را در مورد معاملات به ارمغان می‌‌آورد که احساس اعتماد را در مردم ایجاد می‌‌کند.

0 249

در این مقاله به بررسی سه حوزه عمده می‌پردازیم که بلاک چین‌‌ در آن‌ها در حال تغییر صنعت بیمه است:

تعهد خرید اوراق بهادار (UNDERWRITING)

تعهد خرید اوراق بهاداریکی از مهمترین بخش‌‌های یک شرکت بیمه است. اداره مسئول تأیید صحت ادعا و تعیین اینکه پرونده مدعی چگونه می‌‌تواند پوشش داده شود، همیشه نیازمند یک مخزن داده قابل اطمینان است.

بلاک چین‌‌ می‌‌خواهد مخزن مرکزی شفافیت باشد. با استفاده از بلاک چین‌‌، متعهدین خرید اوراق بهادار می‌‌توانند داده‌‌ها را از منابع خارجی به صورت خودکار و برای برخی از جنبه‌‌های تعهد خرید اوراق بهادار به ارمغان بیاورند، زیرا اطلاعات در بلاک چین‌‌ قابل اعتماد است و از یک منبع تأیید شده آمده است.

بررسی مطالبات

بهبود روش‌‌های بررسی مطالبات همیشه در لیست کارهای شرکت‌‌های بیمه موجود است. و برای کاربر، ارسال مطالبات و تایید آن، یک روند خسته کننده دیگر است. با توجه به تعداد نقاط داده برای تایید و همچنین مقدار تلاش‌‌های دستی مورد نیاز پردازش می‌‌تواند مدت زمان زیادی طول بکشد.

با بلاک چین‌‌، اکثر اطلاعات لازم برای تایید ادعاهای مورد نیاز را می‌‌توان در حداقل زمان پردازش کرد. از آنجا که بلاک چین‌‌ می‌‌تواند ورودی‌‌های مختلفی از منابع مختلف را بدون دستکاری اطلاعات داشته باشد، بیمه‌‌گران می‌‌توانند از داده‌‌های موجود در بلاک چین‌‌ برای ردیابی استفاده از یک دارایی استفاده کنند. پروانه یکی از محدوده‌‌های اصلی است که بیمه‌‌گران می‌‌توانند در آن از مزایای بلاک چین‌‌ استفاده کنند.

جذب مشتری

امروزه هر مشتری به تایید KYC خود با شرکت بیمه نیاز دارد. بیمه‌‌گذاران و مشتریان زمان زیادی را صرف تأئید اسناد و هویت خود می‌‌کنند. شدت این مساله می‌‌تواند با یک پلتفرم بلاک چین‌‌ که می‌‌تواند با سایر پلتفرم‌‌های بلاک چین‌‌ برای هویت کاربر در تعامل باشد، کاهش یابد.

سوابق در بلاک چین‌‌ می‌‌تواند در دسترس کسانی باشد که مجوز مشاهده اطلاعات را دارند. همه سوابق کاربر با استفاده از تکنیک‌‌های رمزنگاری امن در بلاک چین‌‌ ذخیره می‌‌شوند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.