مهلت چهارهفته‌‌ای دیوان عالی هند به دولت جهت انتشار مقررات کریپتو

درگاه خبری محلی Inc42 در تاریخ ۲۵ فوریه اعلام کرد که طبق گزارشات صورت گرفته، دادگاه عالی هند چهار هفته به مقامات هند مهلت می‌‌دهد تا سیاست‌‌های تنظیم مقررات و نظارت کریپتوکارنسی را ارائه دهند.

0 82

در این مقاله آمده است که اگر دولت هند در عرض این چهار هفته یک چهارچوب نظارتی ارائه نکند، دیوان عالی می‌‌تواند نتیجه نهایی قضاوت خود را اعلام کند.

در جلسه دادرسی ۲۵ فوریه، دادگاه برای آخرین بار به اتحادیه هند فرصت داد تا به توسعه قوانین کریپتو بپردازند و تأکید کرد که پس از آن، دادگاه برگزاری جلسات دادرسی پرونده‌‌های مرتبط با کریپتو از جمله احزابی که خواستار نقض بخشنامه کریپتو منتشر شده توسط توسط بانک مرکزی هند (RBI) هستند را متوقف خواهد کرد.

بخشنامه RBI، که در اوایل آوریل ۲۰۱۸ منتشر شد بانک‌‌ها را از ارائه خدمات به هر شخص یا کسب و کاری که با کریپتو سروکار دارد منع می‌‌کند. این بخشنامه متعاقبا توسط دادگاه عالی دهلی که ادعا کرد که تصمیم RBI برای جلوگیری از کار با کسب و کارهای کریپتو، قانون اساسی را نقض می‌‌کند، مورد ارزیابی قرار گرفت، در حالی که دادگاه عالی، حتی پس از دادرسی به یک سری درخواست‌‌ها، ظاهرا همچنان از ممنوعیت RBI حمایت می‌‌کند.

با وجود اینکه RBI نظری منفی در مورد استفاده از کریپتوکارنسی دارد، بانک مرکزی از برنامه‌‌های خود برای ایجاد پول دیجیتال بانک مرکزی تحت پشتیبانی روپیه هند (INR) در اوت ۲۰۱۸ خبر داد، اما پس از آن برنامه‌‌های خود را برای انتشار CBDC در ژانویه ۲۰۱۹ متوقف کرد.

در همین حال، یک کمیته دولتی هند اخیرا گزارشی را منتشر کرده است که موجب شدت گرفتن نگرانی‌‌ها در مورد تأثیر کریپتوکارنسی‌‌ها روی ارز فیات محلی در صورت استفاده از کریپتو برای پرداخت‌‌ها شد. از سوی دیگر، در یکی دیگر از گزارش‌‌های کمیته دولتی آمده است که رمزارزها باید در کشور قانونی شوند و تاکید شده است که عموم مردم توافق دارند که کریپتوکارنسی نمی ‌‌تواند به عنوان یک ارز کاملا غیرقانونی رد شود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.