منطقه‌‌ رشد فناوری مالی چین کار خود را به صورت رسمی در استان گوانگدونگ آغاز کرد

طبق گزارش پایگاه خبری چینی Chinese Developer Network) CSDN) در 21 دسامبر، منطقه‌‌ رشد فناوری مالی واقع در استان گوانگدونگ فعالیت‌‌های خود را به صورت رسمی شروع کرده است.

0 86

بنابر این مقاله، این منطقه – که کار خود را به صورت رسمی در 20 دسامبر شروع کرد – بالغ بر 120 کیلومتر مربع مساحت دارد و اداره‌‌ی مرکزی بیش از 20 شرکت در آن قرار دارند. بر اساس گزارشات منتشرشده، این منطقه و مدیریت آن گزینه‌‌هایی از قبیل تامین مالی پروژه‌‌ها، فضای اداری و دستورالعمل‌‌های مقرراتی را در اختیار شرکت‌‌ها قرار خواهند داد و به صورت کلی در امر “تحول و به‌‌کارگیری پیشرفت‌‌های فناوری تلاش خواهند کرد”.

CSDN خاطرنشان می‌‌کند که منطقه‌‌ی فناوری مالی گوانگدونگ “بر روی نیازهای عمده و نقص‌‌های بزرگ صنایع مالی تمرکز خواهد کرد و باعث ارتقاء بلاکچین و فناوری‌‌های موجود در بخش مالی، سازندگی و تجارت خواهد شد”. این منطقه کار خود را با راه‌‌اندازی طرح‌‌های آزمایشی شروع خواهد کرد و سپس تلاش بیشتری را به کار خواهد گرفت تا “چندین شرکت را در حوزه‌‌ی فناوری مالی بلاکچین به همراه تیم‌‌های نوآوری به وجود آورد”.

در ماه نوامبر، “اتحاد بلاکچینی گوانگدونگ، هنگ‌‌کنگ و ماکائو” به وجود آمد تا نوآوری‌‌ را ارتقاء داده و توسعه‌‌ی فناوری بلاکچین همچنان ادامه یابد. CSDN از این سه منطقه به عنوان نواحی اصلی گسترش استفاده از این فناوری یاد می‌‌کند.

کشور چین، که از طریق ممنوع کردن صرافی‌‌های داخلی و خارجی و حتی حساب‌‌های اجتماعی مرتبط با کریپتو برای مدتی طولانی سخت‌‌گیری‌‌های زیادی را بر روی رمز ارز‌‌ها اعمال کرده است، به نظر می‌‌رسد که اکنون به شدت مشغول سرمایه‌‌گذاری در فناوری بلاکچین است. همانطور که Cointelegraph در هفته‌‌ی جاری گزارش داد، یک توافقنامه‌‌ی کپی‌‌رایت در پکن حاصل شده است تا محافظت‌‌های لازم در هنگام استفاده از فناوری بلاکچین فراهم شود.

همچنین در ماه دسامبر، شنزن، که یکی از شهرهای عمده در استان گوانگدونگ و محل اولین منطقه‌‌ ویژه‌‌ اقتصادی در چین است، اعلام کرد که از فناوری بلاکچین برای فاکتورهای مالیاتی الکترونیک استفاده خواهد کرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.