ممنوع کردن فعالیت کاربران ایرانی در صرافی رمز ارز LocalBitcoins

صرافی رمز ارز LocalBitcoins در تازه‌‌ترین اعلامیه خود خبر از منع شدن کاربران ایرانی در این پلتفرم داده است. به نظر می‌‌رسد که این اقدام در راستای تحریم‌‌های اعمال شده از جانب ایالات متحده است. اما صرافی رمز ارز غیرمتمرکز HodlHodl در همین عین اعلام کرده است که آماده سرویس‌‌دهی به کاربران ایرانی است و به صورت رسمی از رابط کاربری فارسی خود پرده برداشت.

0 107

بر اساس وب‌‌سایت صرافی رمز ارز LocalBitcoins ، این شرکت کاربران ساکن در ایران را از سرویس خود منع کرده است.

یک منبع ناشناس قبلا در ایمیلی به کوین‌‌تلگراف گفته بود که منع کردن کاربران ایرانی به دلیل پیروی از قانون‌‌گذاری کشور فنلاند است. به علاوه، صرافی‌‌های رمز ارز به شیوه‌‌ای روزافزون کاربران ایرانی را به خاطر تحریم‌‌های اعمال شده توسط ایالات متحده از خدمات خود منع می‌‌کنند.

صرافی‌‌های رمز ارز کوین بیس‌‌ (Coinbase) و بایننس (Binance) نیز در حال حاضر از کاربران ایرانی پشتیبانی نمی‌‌کنند.

یکی از مهم‌‌ترین مزایای LocalBitcoins برای کاربرانی ایرانی عدم نیاز به کارت اعتباری یا پرداخت آنلاین بود و به همین دلیل کاربران ایرانی می‌‌توانند بدون داشتن حساب‌‌های بانکی بین‌‌المللی رمز ارزهای مختلف را خرید و فروش کنند.

تا زمان نوشتن این گزارش، LocalBitcoins به درخواست کوین‌‌تلگراف مبنی بر توضیح این مسئله پاسخ نداده است.

بلافاصله بعد از اعلام این خبر، صرافی غیرمتمرکز HodlHodl اعلام کرد که از کاربران ایرانی استقبال می‌‌کند و همچنین یک رابط کاربری فارسی برای این پلتفرم رونمایی شد.

کوین‌‌تلگراف در ژانویه سال جاری گزارش داد که ایران قصد دارد رمز ارز مخصوص به خود را برای دور زدن تحریم‌‌ها معرفی کند.

برد شرمن، نماینده کنگره آمریکا، اوایل ماه مه اذعان داشت که رمز ارزها تهدیدی بزرگ برای سیاست‌‌های خارجی آمریکا هستند. شرمن پیشنهاد داد که شهروندان آمریکایی باید به صورت کامل از خرید و فروش رمز ارزها منع شوند، چرا که کریپتو می‌‌تواند قدرت دلار آمریکا به عنوان استاندارد مالی بین‌‌المللی را از بین ببرد.

منبع

کلمات کلیدی:

صرافی رمز ارز, ایران, LocalBitcoins, تحریم, HodlHodl , ممنوعیت رمز ارز

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.