مقایسه PayPal و Skrill (و اینکه چرا ممکن است هر دو را لازم داشته باشید)

در دنیای سامانه‌های پرداخت آنلاین، PayPal و Skrill دو غول قدرتمند و رقیب یکدیگرند. دیگر سامانه‌ها در مقایسه، شرکت‌های کوچکی هستند که در حاشیه‌ پرداخت‌های آنلاین قرار دارند و حتی شامل Payoneer و Authorize.Net نیز می‌شوند (برای اکثریت معامله گران، Bitcoin حتی در صفحه‌ی رادار هم قرار ندارد).

0 121

با اینکه (Paypal و Skiller) شرکت‌های بزرگی هستند، همچنان تعداد کسب و کارهای آنلاینی که از این سامانه‌ها امتناع می‌کنند شگفت آور است. یکی از دلایل آن هزینه است، اما موارد بسیار بیشتری وجود دارد. اعتماد اصلی‌ترین مساله برای بازرگانان است، اما Paypal همواره تمایل نشان داده ابتدا حساب‌ها را قفل کند و پس از آن سوالاتی بپرسد. سال‌های زیادی است که این اتفاق رخ می‌دهد و نتیجه‌اش این شده که همانند “American Express” ترسناک، PayPal در بین بازرگانان تقریبا بدنام شده است.

از سوی دیگر PayPal برای مشتریان، یک مورد واقعا عالی است. دقیقا به خاطر همین محبوبیتش در بین مشتریان است که باید به طور جدی به آن فکر کنید و آن را به عنوان یک گزینه‌ پرداخت در نظر بگیرید اگر تا کنون این کار را نکرده‌‌اید.

یکی از دلایل اصلی که مشتریان PayPal را بسیار دوست دارند این است که لازم نیست اطلاعات مالی خود را به بازرگانان نشان دهند. این برای آن‌ها یک مزیت است که در ارتباط با اطلاعات مالی خود، به جای چند شخص مختلف به یک نهاد واحد اعتماد کنند.

آن‌ها می‌توانند یکبار جزئیات خود را در PayPal ثبت کنند و سپس می‌توانند از طریق آن حساب با چندین بازرگان مختلف تعامل داشته باشند بدون اینکه حتی یکبار اطلاعات مالی خود را برای بازرگانان افشا کنند. یکی دیگر از مزایای PayPal (و Skrill) این است که مشتری نیازی به داشتن کارت اعتباری یا debit card ندارد، آن‌ها می‌توانند تنها یک حساب بانکی معمولی داشته و همچنان قادر به ارسال و دریافت پرداخت باشند.

بنابراین PayPal به دلیل محبوبیتش در بین مشتریان ارزش بررسی کردن را دارد، حتی با در نظر گرفتن داستان‌های ترسناکی که از دیگر بازرگانان می‌شنوید. حقیقت این است که اگر همه‌ی کارها را به ترتیب پیش ببرید و کسب وکار خود را درست اداره کنید، این شانس را خواهید داشت که هیچ‌گاه با PayPal به مشکل بر نخورید.

متاسفانه جایی که PayPal کم می‌آورد، در بخش خدمات به مشتری است. برطرف کردن مشکلات هیچ‌گاه آسان به نظر نمی‌رسد و کارکنان بخش خدمات به مشتری و بررسی انطباق (با قوانین شرکت) خیلی دقیق از قوانین و دستورالعمل‌ها پیروی می‌کنند. انگار که هیج جایی برای حواس پرتی، درک یا توجیه شرایط خاص وجود ندارد.

Skrill رقیب بسیار کوچکتری است (اما همچنان در راس دیگران قرار دارد) و به نظر نمی‌رسد که سخت‌گیری PayPal را داشته باشد، اما به طور طعنه آمیزی زمانی که مشکلی به وجود بیاید آن‌ها به نظر ناجورترند و با توجه به چندین شکایت ثبت شده در اینترنت معروف است که بخش حمایت از مشتری Skrill حتی از PayPal هم بدتر است.

اکنون مشکل واضح این است که در هر دو مورد اگر حساب شما قفل شود، می‌توانید انتظار دورانی سخت را برای برطرف کردن این مشکل داشته باشید. اگر دوران سختی ندارید و همه چیز عالی پیش می‌رود، خوب این عالی است، اما روی آن حساب نکنید. به همین خاطر وجوه خود را در حسابتان حبس نکنید. شما باید عادت کنید به طور منظم وجوهی را به حساب بانکی خود انتقال دهید. هیچ‌کدام از دو سرویس بابت وفاداری یا راکد نگه داشتن پولتان در سیستمشان به شما پاداش نمی‌دهند.

PayPal و Skrill: مزایا و معایب هر سامانه

Skrill PayPal
زبان‌ها ۷ زبان مهم اروپا در عمل تمام زبان‌ها
واحدهای پولی ۴۰ ۲۰
چند واحد پولی در یک حساب؟ فقط برای حساب‌های VIP نا محدود
روش تایید برداشت مبلغ کمی از حسابتان واریز مبلغ کمی به حسابتان
زمان لازم برای ثبت و تایید ۱ روز ۲ روز
تعداد حساب‌های مجاز برای هر مشتری ۱ ۲
اخذ هزینه بابت … ارسال پول دریافت پول
کارمزد سپرده گذاری از ۰% تا ۷% کل مبلغ رایگان
کارمزد تراکنش تجاری ۲.۹۹% (+ مقدار ثابت) ۴.۵% (+مقدار ثابت)
کارمزد تبدیل واحد پول ۲.۹۹% تا ۳.۹۹% رایگان
کارمزد تراکنش برون مرزی رایگان از ۰.۵% تا ۷.۴% کل مبلغ
کارمزد حساب راکد ۱ یورو در هر ماه بعد از ۱۲ ماه رایگان
شرط‌ بندی مجاز و تشویق شده نیازمند تایید قبلی
جایزه برای شرکت در شرط‌ بندی بله، در تشویقیه‌ها عرضه می‌شود اوه … نه
می‌توان از آن برای خرید و فروش خدمات مختص بزرگسالان استفاده کرد؟ بله – آنها برای اخلاق شخصی شما تصمیم نمی‌گیرند اگر بدانند که چه چیزی را دارید می‌خرید یا می‌فروشید خیر
مقبولیت در بین بازرگانان در حال حاضر بازرگانان بسیار کمی پرداخت از طریق Skrill را قبول می‌کنند به طور گسترده پذیرفته شده اما نه

در سطح جهانی

ارائه‌ی MasterCard، Debit Card برای همه‌ی مشتریان فقط برای مشتریان آمریکایی

زمانی که شما پرداخت با یکی از این دو سامانه را عرضه می‌کنید، مادامی که یک حساب تجاری داشته باشید می‌توانید پرداخت‌هایی که از طریق MasterCard یا Visa (و گاهی اوقات دیگر کارت‌های اعتباری) انجام می‌شوند را دریافت کنید. این بدان معناست که شما الزاما نیازی به یک سامانه‌ پرداخت جداگانه برای دریافت پرداخت‌های کارت‌های اعتباری ندارید و این یعنی با استفاده از این سرویس‌ها، مسئولیت انطباق PCI بر عهده‌ی شما گذاشته می‌شود.

اکنون یک نکته‌ی خیلی مهم که شما بخواهید هنگام اخذ تصمیم‌هایتان در مورد آن فکر کنید این است که در صورت عدم ارائه‌ی روش پرداخت مطلوب مشتریان توسط شما، آن‌ها خوشحال نخواهند بود. این می‌تواند به قیمت از دست دادن یک فروش برای شما تمام شود. هرچه قدر گزینه‌های پرداخت بیشتری ارائه کنید، فروش بیشتری به دست خواهید آورد. ورای PayPal و Skrill مشهور، می‌توانید حتی روش‌های پرداخت کمتر شناخته شده مانند ۷-eleven Smart Payments را در نظر بگیرید (در این سامانه مشتریان می‌توانند یک کوپن چاپ کرده و آن را به ۷-eleven ببرند تا یک پرداخت خارج از بورس یا در زبان اصلی over-the-counter payment انجام دهند اما این امکان در همه‌ی کشورها وجود ندارد).

نکته اینجاست که همه‌ روش‌های پرداخت مزایا و معایب خود را دارند. گاهی اوقات یک روش کارمزدهای بالاتری نسبت به یک روش دیگر دارد و این باعث می‌شود بازرگانانی که اهل خرج کردن نیستند فقط روشی را انتخاب کنند که کارمزدهای پایین‌تری دارد. این یک اشتباه است. بهتر است ۹۶% مبلغ یک فروش را به دست آورید تا ۰%، اگر شما روش پرداخت مطلوب مشتری را ارائه نکنید و او به سمت دیگری برود این اتفاق رخ خواهد داد.

فقط به یاد داشته باشید هر روش پرداختی که ارائه می‌کنید، برای اجتناب از مسدود شدن دارایی‌هایتان در زمانی که سامانه‌ی پرداخت بررسی‌هایی را انجام می‌دهد، ترجیحا وجوه خود را به تعداد دفعات ممکن (از حسابی که در سامانه دارید) منتقل کنید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.