مقایسه Binance و Bittrex

باینانس و بیت‌رکس دو صرافی بزرگ معاملاتی هستند، که در ارائه پلفترمی امن برای معامله ارزهای رمزنگاری شده با یکدیگر، بسیار مشهور هستند. این دو صرافی در معاملات ارز رمزها بسیار محبوب هستند، به همین دلیل در این مقاله این دو صرافی در مسائلی همچون کارمزدها، رابط کاربری، امنیت، کوین‌های در دسترس و موضوعات دیگر با یکدیگر مقایسه می‌شوند، تا شما بتوانید بین این دو صرافی، گزینه مناسب خود را انتخاب کنید.

0 194

همه ما در مورد این دو صرافی معاملاتی شنیده‌‌ایم، اما آیا از تفاوت‌‌هایی که بینشان وجود دارد آگاهید؟ آیا می‌‌دانید کدام یک برای شما بهتر است؟

به یکی از مطرح‌‌ترین موضوعات دنیای ارز رمزها خوش آمدید. ما در این مقاله تمام تفاوت‌های کلیدی بین دو صرافی‌‌ را برجسته کرده و به شما کمک می‌کنیم تا در مورد اینکه کدام یک از این دو صرافی برای شما بهترین است تصمیم بگیرید.

ما سابقه، تیم و خدمات هر دو صرافی را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا شما بتوانید اعتبارشان را قضاوت کنید. سپس، به مقایسه‌‌ی کاملبیت‌رکس و باینانس در مورد چیزهایی مانند امنیت، رابط کاربری، زمان معامله، کارمزدها و غیره خواهیم پرداخت.

در آخر شما از تفاوت‌‌های بین دو صرافی و اینکه هر صرافی‌‌ برای کدام نوع از سرمایه‌‌گذاران بهتر است درک روشنی خواهید داشت.

پس اجازه دهید شروع کنیم!

فهرست مطالب

 • مقایسه باینانس وبیت‌رکس: باینانس یا بیت‌رکس چیست؟
  • باینانس
  • بیت‌رکس
 •  مقایسه باینانس وبیت‌رکس: مقایسه
  • کارمزدها
  • امنیت
   • باینانس
   • بیت‌رکس
  • راه‌اندازی و سهولت استفاده
   • راه‌اندازی
   • سهولت استفاده
   • رابط کاربری باینانس
   • رابط کاربری بیت‌رکس
  • پشتیبانی
   • پشتیبانی مشتری یت‌رکس
   • پشتیبانی مشتری باینانس
  • معامله با تلفن همراه
  • کوین باینانس (BNB)
 • مقایسه باینانس وبیت‌رکس: مزایا و معایب

3-1  باینانس

3-2بیت‌رکس

 • مقایسه باینانس وبیت‌رکس: به کدام یک از این دو صرافی باید مراجعه کنید؟
 • مقایسه باینانس وبیت‌رکس: افکار نهایی

مقایسه باینانس وبیت‌رکس: باینانس یا بیت‌رکس چیست؟

باینانس و بیت‌رکس از نظر کاری که انجام می‌‌دهند بسیار شباهت دارند. باینانس وبیت‌رکس مانند بورس‌های سهام یا بورس‌های فارکس به کاربران اجازه می‌‌دهند تا به معامله یک دارایی بپردازند. با این تفاوت که در باینانس و بیت‌رکس، دارایی‌‌ها به شکل ارز رمز هستند.

در برخی صرافی‌‌‌‌ها می ‌‌توانید با استفاده از ارزهای فیات (USD، EUR و غیره) ارز رمزنگاری ‌‌شده خریداری کنید. این صرافی‌‌‌‌ها به عنوان صرافی‌های کارگزار شناخته می‌‌شوند.

با این حال در باینانس و بیت‌رکس شما نمی‌‌توانید با فیات ارز رمزنگاری شده خریداری کنید. در عوض می‌توانید با استفاده از رمزارزهای دیگر ارز رمزنگاری شده خریداری کنید. به عنوان مثال، ممکن است برای خرید (OmiseGo (OMG با استفاده از اتر (Ether) (ETH) سراغ باینانس بروید. به همین دلیل است که عنوان معامله به آن داده می‌‌شود و باینانس و بیت‌رکس به عنوان صرافی‌‌‌‌های معاملاتی شناخته می‌‌شوند.

بنابراین، برای استفاده از باینانس یا بیت‌رکس، باید از پیش مقداری ارز رمز داشته باشید. اگر می‌‌خواهید ارز رمزنگاری شده را برای استفاده در باینانس یا بیت‌رکس بخرید، راهنمای ما با عنوان چگونگی خرید ارزرمزنگاری شده را بخوانید. وقتی ارزرمزنگاری شده خود را دریافت کردید، می‌‌توانید آن را به Binance یا Bittrex انتقال دهید و معامله را شروع کنید.

مردم به دلایل بسیاری از صرافی‌‌‌‌های معاملاتی استفاده می‌کنند: برخی جهت دست یافتن به سود بیشتر هر روز معامله انجام می‌دهند و برخی فقط برای خرید یک ارز رمزنگاری شده که نمی‌‌توانند با ارز فیات آن را خریداری کنند از صرافی‌‌‌‌های معاملاتی استفاده می‌کنند. (همانطور که شما فقط می‌‌توانید در صرافی‌‌ کارگزاری، با فیات ارزهای رمزنگاری شده به خصوصی را خریداری کنید).

با توجه به این موضوع اجازه دهید تحقیقات خود را با نگاهی به سابقه و مبانی هر صرافی‌‌ آغاز کنیم.

Binance

باینانس در ژوئیه 2017 توسط چانگ‌‌پنگ‌‌ژائو (Changpeng Zhao) با استفاده از یک ICO از ژاپن آغاز شد. این ICO تا به امروز یکی از موفق ترین ICOها است.

نکته: یک ICO (عرضه اولیه سکه) (Initial Coin Offering) یک رویداد تامین مالی جمعی است که با استفاده از یک قرارداد هوشمند بلاکچینی میزبانی می‌‌شود.

ژائو با کار کردن در بازار ارز رمزنگاری شده تجربه‌‌های زیادی دارد. او قبل از شروع کار با باینانس، با بلاک‌‌چین.اینفو (Blockchain.info) و اوکی‌‌کوین (OKCoin) کار کرده بود.

باینانس در زمان راه‌‌اندازی با فروش 200 میلیون توکن، 15 میلیون دلار سرمایه جذب کرد. این موضوع آنقدر ادامه پیدا کرد تا باینانس در کمتر از یک سال به بزرگترین صرافی‌‌ معامله ارز رمزنگاری شده تبدیل شد!

بر اساس گزارش کوین‌‌مارکت‌‌کپ، باینانس در حال حاضر هر روز حدود 24/1 میلیارد دلار معامله دارد! این خیلی عجیب است!

Binance از 100ها کوین پشتیبانی می‌کند و به یک مکان عالی برای کسب محبوبیت کوین‌‌ها و توکن‌‌های جدید تبدیل شده است. اگر یک کوین یا توکن در لیست باینانس قرار بگیرند، افراد بسیار زیادی آن را مشاهده خواهند کرد. به همین دلیل، باینانس می‌‌تواند از پروژه های ارز رمزنگاری شده جدیدی که می‌‌خواهد در لیست صرافی‌‌ش قرار بگیرد پول زیادی به دست بیاورد.

Binance حتی با فهرست کردن کارمزدهایی که دریافت می‌‌کند کوین‌‌ها را با سرعت بسیار زیادی به پلتفرم خود اضافه کرده است. همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، حتی دارای یک تب (tab) به نام لانچ‌‌پد (Launchpad) می‌‌باشد که پروژه‌های آینده بلاکچین و راه‌اندازی کوین‌‌هایشان را نشان می‌‌دهد.

باینانس یک مکان بسیار محبوب برای سرمایه‌‌گذارانی است که در جستجوی پروژه‌‌های جدید برای سرمایه‌‌ گذاری هستند.

مقایسه Binance  و Bittrex
مقایسه Binance  و Bittrex

Bittrex

بیت‌رکس، که در سال 2014 تاسیس شد، یکی از قدیمی‌‌ترین صرافی‌‌‌‌های ارز رمزنگاری شده است. بیت‌رکس توسط بیل شیهارا (Bill Shihara) و ریچی لای (Richi Lai) در لاس وگاس ایالات متحده آمریکا تاسیس شد و هنوز فعالیت خود را از آنجا ادامه می‌‌دهد.

بیت‌رکس برای مدت زمانی بسیار طولانی‌‌تر از Binance وجود داشته و بنابراین پیشینه‌‌ی اثبات شده‌‌تری دارد. طبق گزارش کوین‌‌مارکت‌‌کپ (coinmarketap)، گردش مالی بیت‌رکس حدود 240 میلیون دلار در روز است! این مقدار گردش مالی به اندازه باینانس که  $ 1.24 میلیارد می‌‌باشد نیست، اما هنوز عدد بزرگی محسوب می‌‌شود.

Bittrex در عرضه آلتکوین‌ها محبوبیت به دست آورده است، زیرا وقتی که بیشتر صرافی‌‌‌‌های دیگر فقط تعداد کمی ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت‌‌کوین (Bitcoin)، اتریوم (Ethereum) و لایت‌‌کوین (Litecoin) ارائه ‌‌می‌کنند، بیت‌رکس کوین‌‌های جدید زیادی را ارائه می‌‌دهد.

در حال حاضربیت‌رکس حدود 190 کوین را پشتیبانی می‌کند اما اخیرا سرعتش در افزودن کوین‌‌های جدید کم شده است. در واقع، اکثر ICO ها ازبیت‌رکس حذف شده‌اند. این یکی از دلایلی است که بیت‌رکس شروع به از دست دادن کاربران کرده است. زیرا سرمایه گذارانی که مایل به خرید مستقیم توکن‌‌های جدید از ICO ‌‌ها هستند، مجبور شده اند برای پیدا کردن توکن‌‌های مورد نیاز سراغ صرافی‌‌‌‌های دیگر بروند.

بنابراین، حالا که اطلاعات بیشتری در مورد این دو صرافی‌‌ و نحوه شروع آنها داریم، می توانیم به مقایسه ویژگی های باینانس وبیت‌رکس بپردازیم.

مقایسه باینانس و بیت‌رکس

کارمزدها

هم باینانس و هم بیت‌رکس کارمزد دریافت می‌‌کنند. مواردی که در پایین آمده کارمزدهایی هستند که برای هر معامله توسط این دو صرافی‌‌ دریافت می‌‌شوند:

 • کارمزدهای Binance: %1/0 کارمزد معامله

اگر شما توکن باینانس  (BNB) نداشته باشید نیز می‌‌توانید به صورت پیش‌‌فرض از BNB برای پرداخت کارمزدهای معامله استفاده کنید. اگر این کار را انجام دهید، کارمزدهایتان فقط %05/0 خواهد بود!

نکته: توکن BNB، ارز رمزنگاری شده متعلق به خود Binance است. بعدا بیشتر درباره آن صحبت خواهیم کرد.

 • کارمزدهای بیت‌رکس: کارمزد ثاتب معاملات برابر با %25/0 است.

همانطور که می‌بینید، در جاییکه کارمزدهای معاملاتی مورد توجه باشند، باینانس برنده بی‌‌چون و چرای این مقایسه است. این کارمزدها می توانند تفاوت قابل توجهی ایجاد کنند، به ویژه اگر شما به میزان زیاد و یا هر روزه به انجام معاملات بپردازید.

اجازه دهید تا با بررسی یکی دیگر از فاکتورهای مهم ببینیم امنیت اجرایی باینانس وبیت‌رکس چطور است.

امنیت

صدها میلیون دلار به خاطر هک شدن معاملات ارز رمزنگاری شده از بین رفته است، بنابراین دانستن چگونگی امنیت این دو صرافی‌‌ بسیار مهم است. اجازه دهید ببینیم این دو صرافی‌‌ چگونه  به رقابت می‌‌پردازند…

Binance

باینانس برای انتقال، تاییدیه ایمیل و برای ورود به سیستم، احراز هویت دو فاکتوری ارائه می‌‌دهد. یعنی شما باید هر برداشتی که از Binance دارید را با استفاده از آدرس ایمیل خود تایید کنید. هربار که برای یک انتقال از کیف پول باینانس خود به هر کیف پول دیگر اقدام می‌‌کنید، یک ایمیل با لینک تاییدیه دریافت می‌‌کنید.

این ویژگی‌‌هایی هستند که به شما امکان محافظت از حساب خودتان را می‌‌دهد. اما باینانس برای محافظت از سرورهای واقعی که روی آنها اجرا می شود، ویژگی های امنیتی خاص خود را دارد. به خاطر این ویژگی‌ها، باینانس هنوز هم با موفقیت هک نشده است.

Bittrex

امنیت ارائه شده توسط بیت‌رکس مشابه امنیت Binance است. بیت‌رکس تاییدیه ایمیل و احراز هویت دو فاکتوری ارائه می دهد.

به نظر می رسد امنیتی که بیت‌رکس روی سرورهایش پیاده می‌‌کند به خوبی کار می‌‌کند. این صرافی در حدود 4 سال تصدی طولانی مدتش تابحال هک نشده است.

با اطمینان می‌‌توان گفت که از جنبه‌‌ی امنیتی هر دو خوب عمل می‌‌کنند.

با این حال، شما نباید مقدار زیادی ارز رمز را در یک صرافی‌‌ سپرده‌‌گذاری کنید. نه در بیت‌رکس، نه در باینانس و نه در هر صرافی‌‌ دیگر! برای ذخیره ارز رمز، ذخیره سازی در یک صرافی‌‌ از کمترین امنیت برخوردار است. در عوض، باید یک کیف پول نرم افزاری یا سخت افزاری در نظر داشته باشید.

کیف پول‌‌های سخت افزاری امن ترین نوع کیف پول هستند و ما لجر نانو اس (Ledger Nano S) را توصیه می‌‌کنیم. کیف پول ترزور (Trezor) نیز واقعا خوب است. تصمیم‌‌گیری برای اینکه از کدام یک استفاده کنید بسیار دشوار است، بنابراین اگر نیاز به کمک دارید، مقاله سایت ما با عنوان مقایسه ترزور و لجر نانو اس  را مطالعه کنید.

راه‌‌اندازی و سهولت استفاده

راه‌‌اندازی

راه‌اندازی یک حساب کاربری در هر دو صرافی‌‌ شبیه به یکدیگر است.

اگر در بیت‌رکس یا باینانس ثبت‌‌نام می‌‌کنید، پس از ثبت نام، باید خودتان هویت خود را تأیید کنید. اطلاعاتی که باید ارائه دهید شامل آدرس ایمیل، شناسه عکس، شماره تماس و آدرس و غیره است.

پس از ثبت نام و تأیید، یک ایمیل تاییدیه دریافت خواهید کرد که به شما می‌گوید که می‌‌توانید شروع به معامله کنید.

اگر چه  ثبت‌نام در Binance و Bittrex راحت و آسان است، اما همیشه در دسترس نیست. منظورم این است که باینانس و بیت‌رکس به حدی درگیر ثبت‌‌نام‌‌های بسیار زیاد هستند (هر روزه ده‌‌ها هزار ثبت نام دریافت می‌‌کنند)، که گاهی اوقات به کاربران جدید اجازه ثبت‌‌نام نمی‌‌دهند.

بنابراین، قبل از اینکه تصمیم بگیرید که در کدام یک ثبت‌‌نام کنید، بررسی کنید آیا در حال حاضر کاربران جدید را می‌‌پذیرند یا خیر.

 سهولت استفاده

نه باینانس و نه بیت‌رکس هیچ کدام از قابلیت سهولت استفاده برخوردار نیستند. اگر کاملا مبتدی هستید، توصیه می‌کنیم برخی از آموزش‌‌های یوتیوب (YouTube) را تماشا کنید. همانطور که در عکس‌‌های زیر می‌‌توانید مشاهده کنید، Binance و بیت‌رکس برای مبتدیان بسیار پیچیده هستند.

رابط کاربری Binance

درک سریع رابط کاربری باینانس برای کاربر دشوار است و برای اینکه کاربر به آن عادت کند نیاز به صرف زمان است. چیزهای زیادی هست که در یک صفحه نمایش اتفاق می افتد. اگر چه این برای معامله‌‌گران باتجربه بسیار خوب است، اما می‌‌تواند برای یک تازه کار کاملا ترسناک به نظر برسد.

مقایسه Binance  و Bittrex
مقایسه Binance  و Bittrex

رابط کاربری بیت‌رکس

بیت‌رکس در مقایسه با Binance کمی کاربرپسندتر است، اما هنوز هم به اندازه‌‌ای که می‌‌تواند برای مبتدیان ساده نیست. هرچند استفاده از آن راحت‌‌تر است، و خواندن نمودارهای آن برای مبتدیان کمی ساده‌‌تر است.

بر خلاف باینانس، دربیت‌رکس نمودارهای 1-دقیقه‌‌ای نیز در دسترس است.

مقایسه Binance  و Bittrex
مقایسه Binance  و Bittrex

اگر بخواهیم در مقایسه باینانس و بیت‌رکس از جهت سهولت استفاده برنده‌‌ای تعیین کنیم، آن برنده بیت‌رکس خواهد بود. در صورت در نظر گرفتن رابط کاربری، بیت‌رکس یک جایگزین خوب برای باینانس است.

هرچند گفتیم Binance و Bittrex برای تازه‌‌کارها کاربرپسندترین سایت نیستند، توجه به این نکته که این موضوع برای اکثر صرافی‌‌‌‌های معاملاتی صدق می‌‌کند هم مهم است. پیدا کردن یک صرافی‌‌ معاملاتی که مثل یک صرافی‌‌ کارگزاری (مانند کوین‌‌بیس (Coinbase)، کوین‌‌ماما (Coinmama) و غیره) کاربرپسند باشد بسیار نادر است.

در واقع اگر فقط در مورد صرافی‌‌‌‌های معاملاتی به گفتگو بپردازیم، Binance و Bittrex در میان گزینه‌‌های انتخابی ما به عنوان دوستانه‌‌ترین سایت‌‌ها برای مبتدیان قرار خواهند گرفت.

بنابراین، اکنون که ما به خود پلتفرم‌‌های باینانس و بیت‌رکس نگاه می‌کنیم، اجازه دهید در مورد پشتیبانی مشتریانشان بحث کنیم. پشتیبانی مشتریان می تواند نقش بسیار مهمی ایفا کند زیرا اکثر کاربران این پلتفرم در معامله ارز رمز با یکدیگر تازه‌‌کارند.

پشتیبانی

جنبه دیگری که می‌‌توانیم توانایی تیم‌‌های پشت Binance و Bittrex را از نظر آن قضاوت کنیم، پشتیبانی مشتری است.

 پشتیبانی مشتری Bittrex

اخیرا ازبیت‌رکس برای عدم پشتیبانی مشتری شکایات زیادی صورت گرفته است. در سراسر اینترنت، کاربران گفته اند بیت‌رکس در پاسخ به درخواست‌های مشتریان کند بوده است.

در گذشته مواردی وجود داشت که مشتریان بیت‌رکس نگران عدم شفافیت نشان داده شده توسط تیم بیت‌رکس بودند.

این موضوع منجر به بروز نگرانی‌ها و بی اعتمادی زیادی شد، به ویژه هنگامی که سال گذشته مشتریان بیت‌رکس واقعا قادر به برداشت ارز رمزنگاری شده خود نبودند. متاسفانه، آنچه که باعث بدتر شدن وضعیت شد عدم پاسخگویی از طرف تیم بیت‌رکس بود.

پشتیبانی مشتری Binance

باینانس تا به حال به اندازه Bittrex شکایت نداشته است. باینانس از طریق ایمیل و رسانه‌های اجتماعی به مشتریان پاسخ می‌دهد و به نظر نمی رسد که انجام این کار زمان زیادی طول بکشد!

باینانس با افزایش ترافیک در پلتفرمش با برخی مسائل فنی مواجه می‌‌شود، اما به نظر می رسد به خوبی به این مسائل رسیدگی می‌‌شود و به تمام سوالات مشتریانش پاسخ می‌‌دهد.

می‌‌توانم بگویم که از این لحاظ Binance برنده است و تا جاییکه پشتیبانی مشتری از اهمیت برخوردار است، باینانس جایگزین خوبی برای بیت‌رکس است.

 معامله با تلفن همراه

باینانس در اینجا از یک مزیت برخوردار است زیرا برای کاربران اندروید و iOS اپلیکیشن‌‌های تلفن همراه دارد. بیت‌رکس نه اپلیکیشنی دارد و نه استفاده از وب‌‌سایتش برای تلفن‌های هوشمند آسان است. در جامعه امروز، گوشی‌‌های هوشمند برای امور مختلف زیادی جایگزین کامپیوترها شده‌‌اند. بسیاری از کاربران ترجیح می دهند که از تلفن‌‌های خود برای معاملات ارز رمزنگاری شده استفاده کنند. از نقطه نظر معاملات با تلفن همراه، باینانس برنده بی چون و چرای این مقایسه است!

کوین (Binance (BNB

همانطور که در آغاز این راهنما قول دادیم، اکنون کمی درباره کوین BNB به شما خواهیم گفت. در این مقایسه، کوین BNB مزیت عمده‌‌ای برای باینانس ارائه می‌دهد!

BNB، توکنی است که Binance در ICO خود ایجاد و منتشر کرد. این توکن می تواند با هر ارزرمزنگاری شده دیگری در صرافی‌‌ باینانس معامله شود. همچنین اگر شما با استفاده از BNB معامله می‌‌کنید، بنابراین 50٪ در کارمزدهای معاملات خود صرفه‌جویی می‌کنید! این مقدار کمی نیست، هست؟

ثانیا اگر صرافی‌‌ باینانس به خوبی عمل کند و به رشد خود ادامه دهد، افزایش قیمت BNB نیز کاملا محتمل است. بنابراین، احتمال اینکه سود خوبی از خود توکن BNB به دست بیاید نیز وجود دارد.

در واقع، توکنBNB  باینانس یکی از بهترین ارزهای رمزنگاری شده شناخته شده در سال 2017 بود. همانطور که می توانید از نمودار زیر مشاهده کنید، تقریبا از صفر شروع کرد تا در کمتر از یک سال به حجم معاملاتی بالای 24 میلیون دلار رسید.

مقایسه Binance  و Bittrex
مقایسه Binance  و Bittrex

در تاریخ 14 مارس 2018، به خاطر انتشار اعلامیه ای با مضمون اینکه که باینانس در حال راه‌‌اندازی بلاک‌‌چین عمومی خود است، BNB در حدود 25 درصد افزایش قیمت پیدا کرد. Binance این کار را برای ایجاد یک صرافی‌‌ غیرمتمرکز جدید انجام می‌دهد. اگر این اتفاق بیفتد، باینانس بیشتر از اینکه یک کمپانی باشد، تبدیل به یک جامعه خواهد شد، که ممکن است خبر خوبی برای کاربران باشد.
بیت‌رکس از خودش هیچ کوینی ندارد و هنوز هیچ اعلامیه‌‌ای برای راه‌‌اندازی چیزی مثل این منتشر نکرده است. شاید Bittrex بعدا چیزی شبیه این انجام دهد، شاید هم نه. خواهیم دید!

مزایا و معایب

 باینانس

 مزایا

 • کارمزدهای پایین معاملات برابر با 1/0٪ در هر معامله
 • ICOها و کوین‌‌های جدید زیادی به طور مرتب اضافه می‌‌شوند
 • توکن متعلق به خودش را دارد – کوین BNB، که می‌تواند برای معامله با کارمزد کمتر از %05/0 مورد استفاده قرار بگیرد
 • تاکنون هیچ نقض امنیتی وجود نداشته است.
 • تیمی که از صرافی‌‌ پشتیبانی می‌‌کند بسیار مجرب و پویا است. آنها در حال کار روی راه‌‌اندازی بلاکچین خود نیز هستند
 • دارای اپلیکیشن تلفن همراه برای iOS و اندروید است.

معایب

 • رابط کاربری، خیلی کاربر پسند نیست.
 • صرافی‌‌ بسیار جدیدی است بنابراین هنوز هم باید در طولانی مدت خودش را ثابت کند
 • پشتیبانی مشتریش از Bittrex بهتر است، اما هنوز نیاز به بهبود دارد
 • ارز فیات (USD، EUR، JPY و غیره) قبول نمی‌‌کند

بیت‌رکس

مزایا

 • دارای یک رکورد پیگیری اثبات شده برای حدود 4 سال است – شهرت خوب
 • هرگز هک نشده است – باینانس نیز تابحال هک نشده اما بیت‌رکس به مدت 3 سال بیشتر از باینانس در حال فعالیت است، بنابراین مدت بیشتری را بدون هک دوام آورده است.
 • درک آن برای مبتدیان آسان‌‌تر از Binance است.
 • از بیش از 190 کوین پشتیبانی می‌‌کند.

معایب

 • کارمزد های معاملاتی بالا برابر با %25/0 در هر معامله
 • عدم پاسخ و شفافیت از طرف پشتیبانی مشتری
 • کوین‌‌های جدید را به طور منظم اضافه نمی‌‌کند
 • کوین یا توکن خاصی مانند Binance ندارد
 • ارز فیات (USD ، یورو، JPY و غیره) قبول نمی‌‌کند
 • اپلیکشین تلفن همراه ندارد

سراغ کدام صرافی‌‌ باید بروید؟

هر دوی آنها صرافی‌‌‌‌های بسیار محبوبی هستند و توسط تعداد زیادی از کاربران در سرتاسر جهان استفاده می‌‌شوند. بنابراین، اینکه شما باینانس یا Bittrex را انتخاب کنید واقعا بستگی به این دارد که چه چیزی به شخصه برای شما مهم‌‌تر است.

شما در صرافی‌‌ به دنبال چه چیزی هستید؟ اگربه دنبال یک صرافی‌‌ با اعتبار و کاربرپسند هستید، شاید ترجیح شما بیت‌رکس باشد. اگر حجم معامله شما کم است و نگران پرداخت کارمزد بالاتر نیستید، بیت‌رکس می‌تواند برای شما کار کند.

اما اگر به دنبال سرمایه‌‌گذاری در ICOهای آینده و کوین‌‌هایی که جدیدا لیست شده‌‌اند هستید، احتمالا باید جایگزینی برای بیت‌رکس پیدا کنید … شاید باینانس؟

اگر به دنبال یک صرافی‌‌ برای خرید مستقیم توکن‌‌ها و کوین‌‌هایی که جدیدا لیست شده‌‌اند از ICO هستید. باینانس به طور مرتب کوین‌‌های جدید اضافه می‌کند و به سرعت به پیام ها پاسخ می‌‌دهند. بدیهی‌‌ترین دلیل انتخاب باینانس، علی‌‌الخصوص در صورت بالا بودن حجم معاملات، کارمزدهای پایین‌‌تری است که Binance ارائه می‌‌دهد.

(به یاد داشته باشید اگر با BNB معامله کنید، بیشتر از 50 درصد از کارمزدهای معاملاتی خود را صرفه جویی می‌‌کنید.)

باینانس در چنین زمان کوتاهی چنین شهرت خوبی را برای خود به وجود آورده است، این باورنکردنی است. تنها نکته مهم این است که باینانس برای اثبات خود مدت زمان بیشتری بدون هک شدن دوام بیاورد.

از نقطه نظر امنیت باینانس بسیار خوب عمل می‌‌کند، اما آیا می‌‌تواند همین روند را حفظ کند؟ امیدواریم که اینطور باشد.

بسیاری از معامله‌‌گران حرفه‌ای هم از Binance و هم از بیت‌رکس استفاده می‌کنند. بدین ترتیب، از بهترین ویژگی‌های هر دو بهره‌‌مند می‌‌شوند. به عنوان یک مبتدی، ممکن است مجبور به انجام این کار نباشید و به جای آن می‌توانید تنها یکی را انتخاب کنی.

افکار نهایی

در حال حاضر شما درک خوبی از اینکه Bittrex و باینانس چه چیزی هستند، کی شروع به کار کرده‌‌اند، و چه تفاوت‌‌های با یکدیگر دارند، دارید. شما می‌دانید از لحاظ کارمزدهای معاملاتی، کوین‌‌های پشتیبانی‌‌شده، کاربرپسند بودن، امنیت، تیم و دیگر عوامل مهم چگونه مقایسه می‌‌شوند.

با استفاده از مزایا و معایب هر صرافی‌‌، باید بتوانید تصمیم بگیرید که کدام صرافی‌‌ برای شما و نیازهای شما مناسب‌‌تر است.

بنابراین، امیدواریم از این راهنما لذت برده باشید و به شما کمک کرده باشد تا در مقایسه باینانس و بیت‌رکس تصمیم خود را بگیرید!

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.