مقایسه کراکن و جمینی

کراکن و جمینی معمولا توسط سرمایه‌ گذاران مبتدی به عنوان پلتفرم‌هایی خوب برای شروع معاملات رمز ارز شناخته می‌شوند و در این صرافی‌ها می‎توانید به معاملات رمز ارز بپردازید. هر پلتفرم ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد که به صورت خاص توسط انواع مختلفی از سرمایه‌ گذاران مورد توجه قرار می‌گیرد. در این نوشتار به نقاط مثبت و منفی هر بورس نگاهی انداخته شده تا شما بتوانید تصمیم بگیرید که کدام صرافی برای‌تان مناسب‌تر است.

0 123

کراکن و جمینی

کراکن (Kraken) و جمینی (Gemini) معمولا توسط سرمایه‌ گذاران مبتدی به عنوان پلتفرم‌هایی خوب برای شروع معاملات رمز ارزها شناخته می‌شوند و در این صرافی‌ها می‎توانید به معاملات ارزهای رمزنگاری‌ شده بپردازید. هر پلتفرم ویژگی‌های منحصر به فرد خود را دارد که به صورت خاص توسط انواع مختلفی از سرمایه‌ گذاران مورد توجه قرار می‌گیرد. در این نوشتار به نقاط مثبت و منفی هر بورس نگاهی انداخته شده تا شما بتوانید تصمیم بگیرید که کدام صرافی برایتان مناسب‌تر است.

در این مطلب موارد زیر بررسی خواهد شد:

  • روش‌های سپرده‌گذاری
  • رابط کاربری
  • کارمزدهای معامله
  • ارزهای رمزنگاری‌ شده در دسترس
  • محدودیت‌های انتقال
  • اعتماد به شرکت
  • امنیت سرمایه
  • پشتیبانی از مشتری
  • نتیجه‌گیری

مقایسه کراکن و جمینی؛ اطلاعات کلیدی

صرافی

مقایسه کراکن و جمینی
مقایسه کراکن و جمینی

مقایسه کراکن و جمینی
مقایسه کراکن و جمینی
بررسی‌ها کراکن جمینی
روش‌های سپرده‌گذاری Bank Wires، سپرده‌گذاری رمزنگاری‌شده انتقالات بانکی (ACH)،

Bank Wires، سپرده‌گذاری رمزنگاری‌شده

ارزهای رمزنگاری‌ شده در دسترس BTC ،ETH ،LTC، به علاوه ۱۴سکه دیگر BTC ،ETH
تاریخ آغاز شرکت ۲۰۱۱ ۲۰۱۵
مکان کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا نیویورک، ایالات متحده آمریکا
اعتماد به شرکت عالی عالی
امنیت خوب عالی
پشتیبانی از مشتری متوسط خوب
کارمزدها بسیار پایین بسیار پایین
وبسایت Visit Kraken Visit Gemini

روش‌های سرمایه‌ گذاری

جمینی به شما اجازه می‌دهد تا حساب خود را از طریق انتقالات بانکی (ACH)، انتقالات سیمی ‌و یا سپرده‌های ارزی رمزنگاری‌ شده پر کنید. وقتی که شما برای سرمایه‌ گذاری در حساب خود درخواست دادید، می‌توانید فوری و ‌حتی قبل از احراز هویت حسابتان شروع به انجام معامله کنید. شما نمی‌توانید تا زمان تایید حسابتان هیچ پولی را برداشت کنید اما می‌توانید سکه‌های خود را خریداری کنید. این برای بازاری که امکان دارد قیمت‌ها طی پروسه تایید افزایش یابد، یک مزیت محسوب می‌شود.

اما اینکه چگونه می‌توانید پول را به حساب خود در کراکن ببرید، توسط سطح اعتبار شما مشخص می‌شود. در سطح یک، سپرده‌گذاری و برداشت از حساب شما فقط به شکل رمز ارزها مجاز خواهد بود اما با این وجود قادر خواهید بود که رمز ارزها را همانند ارزهای فیات مبادله کنید. برای سطح یک نیاز است که نام کامل، تاریخ تولد، کشور و شماره تلفن خود را وارد کنید.

سپرده‌های بانکی و برداشت از حساب (از طریق انتقال سیمی) بسته به کشور شما، در سطح دو یا ۳ قابل دسترسی است. سطح دو به آدرس شما نیاز دارد و شما باید یک شماره ملی معتبر و گواهی سکونت در آدرس وارد شده خود را وارد کنید تا به سطح سه برسید.

اگر می‌خواهید سریع شروع به سرمایه‌ گذاری کنید، جمینی باید انتخاب شما باشد و صرافی کراکن، با توجه به پروسه احراز هویت سخت‌گیرانه و طولانی‌ترش، به سرمایه‌ گذارانی پیشنهاد می‌شود که قصد انجام معاملات با گزینه‌های معاملاتی حرفه‌ای‌تر را دارند.

رابط کاربری

کراکن نسبت به جمینی یک تجربه پیشرفته‌تر برای معاملات ارائه می‌دهد. شما می‌توانید با گزینه‌های ساده، متوسط و یا پیشرفته فعالیت کنید. گزینه‌های معاملاتی Market (بهترین قیمت بازار) و Limit (قیمت مقطوع) می‌تواند با استفاده از تب ساده صورت بگیرد و در تب‌های پیشرفته و متوسط شما می‌توانید از گزینه‌های معاملاتی stop limits ،expiration leverage و conditional closes استفاده کنید.

مقایسه کراکن و جمینی
مقایسه کراکن و جمینی
مقایسه کراکن و جمینی
مقایسه کراکن و جمینی

پلتفرم جمینی به منظور ارائه تجربه‌ آسان‌تر برای کاربران معمولی، یک طراحی شفاف و آسان دارد. چارت‌ها کنار فرم ارسال پیشنهاد هستند که شما را نسبت به خرید و فروش بهتر سکه خود آگاه می‌کند و این موضوع برای یک سرمایه‌ گذار ارزشمند است. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد در جمینی، قابلیت سفارش کوین در قالب حراج یا مزایده است و استفاده از این قابلیت برای یک معامله‌گر تازه‌کار توصیه نمی‌شود.

مقایسه کراکن و جمینی
مقایسه کراکن و جمینی

برای سرمایه‌ گذاران با تجربه کراکن پلتفرم بهتری برای اجرای گزینه‌های پیشرفته معاملاتی است. اگر شما در سرمایه‌ گذاری تازه‌کار هستید و هدف شما صرفا خرید و نگه داشتن سکه برای مدتی است، باید جمینی را انتخاب کنید.

کارمزدهای معاملاتی

جمینی و کراکن هر دو کارمزدهای متفاوتی دارند که با حجم معاملاتی ۳۰ روزه شما و اینکه یک سازنده یا دریافت‌کننده هستید مشخص می‌شود (سازنده: پیشنهاد قیمتی که در دفتر پیشنهادات موجود نیست / دریافت کننده: پیشنهاد قیمتی که قبلا توسط شخص دیگری در دفتر پیشنهادات ثبت شده است)

کارمزد یک سازنده در جمینی از حداکثر ۰.۲۵ درصد به ۰.۱۰ درصد می‌رسد که این کارمزد با افزایش حجم معاملاتی شما، با تخفیف بیشتری به مبلغ معامله‌شده اضافه می‌شود. برای دریافت‌کنندگان، نیز کارمزد معاملات ۰.۲۵ درصد است مگر اینکه حجم معامله افزایش زیادی پیدا کند.

در کراکن، کارمزد سازنده معمولا از ۰.۰۰ درصد تا ۰.۱۶ درصد و برای دریافت‌کننده از ۰.۱۰ درصد تا ۰.۲۶ درصد می‌باشد.

به شما توصیه می‌شود کارمزدهای کراکن و جمینی را به صورت ذهنی برای چند معامله‌ای که می‌خواهید انجام دهید محاسبه کنید. سپس می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا تفاوت کارمزدها برای شما نکته مهمی‌در انتخاب پلتفرم خواهد بود یا خیر.

ارزهای رمزنگاری‌ شده در دسترس

کراکن از بسیاری سکه و جفت‌های معاملاتی همانند موارد زیر پشتیبانی می‌کند:

جمینی فقط از اتریوم و بیت کوین پشتیبانی می‌کند و از برنامه‌های آینده خود برای اضافه کردن سکه‌های جدید، چیزی نگفته است.

قطعا اگر شما بخواهید سکه‌های دیگری به جز بیت کوین را معامله کنید، کراکن باید انتخاب شما باشد. آلتکوین‌ها به خاطر ارزش پایین بازارشان، سرمایه‌ گذاری‌های پرخطری محسوب می‌شوند اما به همین دلیل ممکن است سودهای بیشتری هم در پی داشته باشند. برای این سرمایه‌ گذاری‌ها، عبارت “پر خطر ولی پر پاداش” واقعا درست است.

محدودیت‌های انتقال

در جمینی، حداکثر میزانی که می‌توانید از طریق ACH انتقال دهید، روزانه ۵۰۰ دلار است. اما هیچ محدودیتی برای انتقالات سیمی‌ و سپرده‌های رمزنگاری‌شده وجود ندارد. محدودیت برداشت جمینی روزانه ۱۰ هزار دلار است.

سپرده‌های ACH جمینی معمولا ۴ تا ۵ روز کاری برای تایید زمان می‌خواهند. اما همانطور که قبلا توضیح داده شد، شما می‌توانید بلافاصله پس از ایجاد حساب، شروع به معامله کنید.

وقتی که شما یک سرمایه که منبع آن مشخص است فراهم می‌کنید، کراکن با نهایتا ۲۵ هزار دلار روزانه، محدودیت سپرده‌گذاری بالاتری نسبت به جمینی دارد. محدودیت برداشت به ۲۵ هزار دلار روزانه محدود شده است و سپرده‌های کراکن برای تایید ۱ تا ۵ روز کاری زمان می‌برند.

برای سرمایه‌ گذاری با میزان بالا، محدودیت روزانه کراکن ایده‌آل می‌باشد در حالیکه جمینی برای سرمایه‌ گذاری با میزان پایین و شروع سریع‌تر مناسب است.

اعتماد شرکت

کراکن به وسیله شرکت Payward که در سن فرانسیسکو واقع شده اداره می‌شود و بیش از ۶ میلیون دلار سرمایه از سرمایه‌ گذاران قابل توجه زیادی از جمله بلاک چین کپیتال (Blockchain Capital) دریافت کرده است. حجم معامله در پلتفرم از زمان آغاز آن در سال ۲۰۱۳، هر پنج ماه یک بار دو برابر شده است و رشدی همانند این عدد نشان از اعتبار و اعتماد بین اعضای اجتماع دارد.

اکک

تایلر و کمرون وینکلواس، جمینی را در سال ۲۰۱۵ به عنوان اولین بورس آمریکایی معتبر برای معامله اتر و بیت کوین ایجاد کردند. با اینکه آن‌ها به خاطر تاریخچه جنجالی خود در مورد فیسبوک شناخته شده‌اند، اما این دو از اوایل سال ۲۰۱۳ در جامعه بیت کوین فعال بوده‌اند. شایعه شده که این دو نفر، مالک ۱ درصد تمام بیت‌کوین‌های در گردش هستند و بسیاری از پروژه‌های مرتبط با بیت کوین را از طریق وینکلواس کپیتال (Winklevoss Capital) سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

امنیت سرمایه

هر دوی جمینی و کراکن از بهترین وضعیت امنیتی برای سرمایه شما برخوردار هستند. اگرچه جمینی با استفاده از بیمه FDIC احتیاط‌های بیشتری در زمینه حفاظت از سپرده‌های دلار آمریکا صورت می‌دهد.

کراکن تمام سپرده‌های جدید سکه‌ای را در کیف پول سرد (آفلاین) نگه می‌دارد که هکرها نمی‌توانند به آن دسترسی پیدا کنند. تنها سکه‌های دیجیتالی که به صورت آنلاین نگهداری می‌شوند، سکه‌هایی هستند که در بورس نیاز به نقدینگی دارند. توضیحی راجع به بیمه FDIC در وبسایت کراکن نیست اما آن ها اعلام کرده‌اند که تمام شرایط را در نظر می‌گیرند تا از سرقت دارایی‌ها جلوگیری کنند. بخاطر نبود هیچ محافظت FDIC، کراکن برای نگه داشتن سرمایه‌های دلاری شما کمی‌پر خطر تر محسوب می‌شود.

جمینی درصد دارایی‌های نگهداری شده به صورت آنلاین خود را مشخص نمی‌کند اما تضمین می‌دهد که اغلب دارایی‌های دیجیتالی نگهداری شده در سیستم، توسط کیف پول سرد تقویت شده نگهداری می‌شوند. سیستم آن‌ها تضمین می‌دهد که به خاطر استفاده از ماژول امنیتی سخت‌افزاری ایمن (HSMs) به همراه تکنولوژی چند امضایی، هیچ نقطه اختلالی وجود ندارد. جمینی تمام سرمایه‌های دلاری را در بانک‌هایی نگه می‌دارد که برای هر سپرده‌گذار تا سقف ۲۵۰ هزار دلار بیمه در نظر می‌گیرند.

پشتیبانی از مشتری

در حالیکه پشتیبانی از مشتری می‌تواند در بورس‌های دیگر وجود نداشته باشد، جمینی و کراکن معمولا از پشتیبانی خوبی برخوردار هستند.

هر دو بورس شامل کتابخانه‌ای از FAQها هستند که مشکلات پشتیبانی معمول و همچنین سوالات ابتدایی سرمایه‌ گذاران را پاسخ می‌دهند. کراکن این موضوع را یک قدم دیگر پیش برده و راهنمایی معاملاتی مفهومی ‌را برای شروع شما فراهم کرده است.

هر دو شرکت شکایت‌ها را از طریق ایمیل پاسخ می‌دهند و جمینی زمان ۲ تا ۳ روز کاری را برای پاسخ در نظر گرفته است. کراکن اخیرا از طرف بسیاری از تالارهای گفتمان به خاطر زمان کند پاسخ دادن و نادیده گرفتن شکایات مشتری، مورد انتقاد واقع شده است.

بنابراین، اگر شما یک سرمایه گذار جدید هستید و برای آغاز نیاز به کمک دارید، به شما استفاده از جمینی توصیه می‌شود.

نتیجه‌گیری

جمینی و کراکن دو بورس کاملا متفاوت برای سرمایه‌ گذارانی کاملا متفاوت هستند. جمینی رابط کاربری آسان خود را دارد و برای سرمایه‌ گذاران جدید که می‌خواهند معامله ساده با تنظیمات کاربری سریع داشته باشند، بهترین گزینه می‌باشد. کراکن نیز باید برای سرمایه‌ گذاران با تجربه با میزان بالای معاملات و یا سرمایه‌ گذاری روی آلتکوین‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.