مقایسه kraken با ‌gdox

کراکن و ‌جی‌داکس هر دو صرافی‌های معروف در تبدیلات ارزهای رمزنگاری‌شده به یکدیگر هستند که برای کسانی که قصد مهاجرت به یک صرافی حرفه‌ای‌تر از ‌کوین‌بیس دارند گزینه‌هایی خوبی به حساب می‌آیند. در این مطلب به مقایسه این دو صرافی معروف با یکدیگر پرداخته شده و سعی شده تا در انتخاب یک صرافی مناسب به مخاطب کمک شود.

0 147
 • کراکن چیست؟
 • ‌جی‌ داکس چیست؟
 • هزینه کراکن چقدر است؟

مقایسه کراکن با جی‌داکس

برای سرمایه‌گذارانی که اندکی باتجربه هستند، هر دوی صرافی‌های کراکن (Kraken) و ‌جی‌داکس (GDAX) پلتفرم‌های خوبی برای شروع ‌سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزنگاری‌شده هستند. با توجه به انبوه گزینه‌های معامله و نمودارهای تحلیلی، هر دوی این صرافی‌ها   انتخاب مطلوبی برای کسانی است که قصد دارند از ‌کوین‌بیس (Coinbase) به یک سایت پیشرفته‌تر مهاجرت کنند.

در این بررسی که مقایسه‌ای بین کراکن و ‌جی‌داکس است، فراتر از بررسی معایب و مزایای دو صرافی رفته‌ایم بنابراین شما ‌می‌توانید تصمیم بگیرید کدام یک برای استراتژی ‌سرمایه‌گذاری شما مناسب‌تر است.

چیزهایی که بحث خواهیم کرد:

 • روش‌های سرمایه‌گذاری
 • رابط کاربری
 • کارمزدهای تبادل
 • ارزهای رمزنگاری‌شده در دسترس
 • محدودیتهای نقل و انتقال
 • اعتماد شرکت
 • امنیت سرمایه‌گذاری
 • پشتیبانی مشتری
 • نتیجه گیری

مقایسه کراکن با جی‌داکس: اطلاعات کلیدی

 

صرافی

مقایسه کراکن با ‌جی‌داکس
مقایسه کراکن با ‌جی‌داکس

مقایسه کراکن با ‌جی‌داکس
مقایسه کراکن با ‌جی‌داکس

نقد و بررسی

GDAX Review

Kraken Review

روشهای سپرده گذاری

Bank Transfer (ACH),

Bank Wires, Crypto Deposits

Bank Wires, Crypto Deposits

رمزارزهای در دسترس

BTC, ETH, LTC

BTC, ETH, LTC, +14 more coins
سال تاسیس شرکت

2012 (Coinbase)

2011

مقر شرکت

کالیفرنیا، آمریکا

کالیفرنیا، آمریکا
اعتماد جامعه

عالی

عالی

امنیت

عالی

عالی
پشتیبانی مشترکین خوب

متوسط

هزینه ها

خیلی کم

خیلی کم
وب سایت

Visit GDAX

Visit Kraken

روش‌های سرمایه‌گذاری

شما به سه روش  انتقال بانکی (ای سی اچ)، انتقال وجه الکترونیکی (wire transfers) و حساب‌های ارزهای رمزنگاری‌شده می‌توانید حساب ‌جی‌داکس خود را تامین مالی کنید. به علاوه ‌می‌توانید حساب “کوین‌بیس” خود را (اگر از یکی از آنها استفاده ‌می‌کنید) فوری و بدون هزینه به حساب ‌جی‌داکس خود انتقال دهید.

کراکن این موضوع را که چگونه شما ‌می‌توانید حساب خود را تامین مالی کنید، توسط تایید سطح‌بندی‌شده (verification tier)  برای هر شخص محدود می‌کند.

در سطح یک، شما فقط می‌توانید ارز دیجیتال را سپرده‌گذاری و برداشت کنید اما قادر به تبادل ارزهای دیجیتال و ارزهای معمول (fiat) نیستید. برای ورود به سطح یک، شما باید اسم کامل خود، تاریخ تولد، کشور و شماره تلفن خود را ثبت کنید.

سپرده‌گذاری و برداشت بانکی (با نقل و انتقالات wire transfer) در سطح دوم یا سوم بسته به کشوری که در آن زندگی می‌کنید در دسترس خواهد بود و برای ورود به رده دوم آدرستان را نیز باید وارد کنید و این در حالی است که برای ورود به سطح سوم، علاوه بر این‌ها باید یک شماره ملی معتبر و مدرکی ارائه کنید که نشان‌دهنده محل سکونت شما باشد.

با نقل و انتقال راحت ‌کوین‌بیس و پروسه راحت‌تر تاییدیه، من ‌جی‌داکس را به کسانی توصیه می‌کنم که می‌خواهند ‌سرمایه‌گذاری را هرچه سریع‌تر شروع کنند.

رابط کاربری

با تجربه من، رابط کاربری ‌جی‌داکس نسبت به کراکن خیلی برای سرمایه گذاران متوسط راحت‌تر است؛ جی‌داکس نمودار قیمت، دفتر پیشنهاد معاملات (order book)، تاریخچه تبادل و فرم‌های پیشنهاد معامله معمول را در یک صفحه و بدون اینکه احساس درهم ریختگی کنید قرار داده است. گرچه عادت به این مساله مدتی زمان ‌می‌برد ولی ارزشش را دارد که وقتی که پیشنهادی ثبت می‌کنید همه این اطلاعات را به صورت یک جا ببینید. در ‌جی‌داکس شما قادر خواهید بود که با سه امکان market (پیشنهاد خرید یا فروش به قیمت لحظه‌‌ای بازار) limit ( پیشنهاد خرید یا فروش در یک محدوده‌ی قیمتی مشخص انجام می‌شود) و توقف ضرر (Stop-loss) پیشنهادات معاملاتی خود را ثبت کنید.

مقایسه کراکن با ‌جی‌داکس
مقایسه کراکن با ‌جی‌داکس

کراکن نسبت به ‌جی‌داکس ویژگی‌های پیشرفته‌تری برای تبادلات به دلیل داشتن قابلیت ثبت پیشنهاد معاملات با استفاده از گزینه‌های ساده، متوسط و پیشرفته در اختیار شما می‌گذارد. گزینه‌های معاملاتی Marketو Limit می‌توانند در قسمت ساده قرار بگیرند و  گزینه‌هایی همچون stop-losses, expirations, leverage و conditional closes می‌توانند در قسمت متوسط و پیشرفته تنظیم شوند.

مقایسه کراکن با ‌جی‌داکس
مقایسه کراکن با ‌جی‌داکس
مقایسه کراکن با ‌جی‌داکس
مقایسه کراکن با ‌جی‌داکس

کراکن، پلتفرم بهتری برای سرمایه‌گذارانی است که ‌می‌خواهند معاملات پیشرفته‌تری را انجام دهند و اگر استراتژی ‌سرمایه‌گذاری شما خرید و نگه‌داری ارز برای یک مدت زمان خاص است شما باید ‌جی‌داکس را انتخاب کنید.

کارمزدهای تبادلات

‌جی‌ داکس و کراکن کارمزدهای تبادلات متغیری دارند که توسط حجم تبادلات سی روزه شما مشخص ‌می‌شود و اگر شما یک سازنده (ثبت کننده یک قیمت جدید در پیشنهادات معاملاتی باشید) باشید و یا یک گیرنده (پر کننده یک قیمت در پیشنهادات معاملاتی باشید) باشید، این قضیه شاید برای شما متفاوت باشد.

در ‌جی‌ داکس برای همه سکه‌ها کارمزدهای پرداختی برای گیرنده بین 1/0 درصد تا 25/0 درصد متغیر است و ‌جی‌ داکس برای سازنده‌ها هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.

در کراکن کارمزد سازنده برای تبادلات بیت‌کوین، اتریوم و لایت‌کوین معمولا بین 00/0 درصد تا 16/0 درصد متغیر است و برای گیرنده‌ها بین 10/0 درصد و 26/0 درصد متغیر است.  بسته به استراتژی تجارت شما، کراکن ممکن است برای تبادلات اتریوم و لایت‌کوین بخاطر کم بودن حداکثر میزان کارمزد (26/0 درصددر مقایسه با 30/0 درصد در جی داکس) مناسب‌تر باشد.

از آنجا که این هزینه‌ها فرد به فرد  متغیر است، من پیشنهاد ‌می‌کنم  از برنامه کارمزد ‌جی‌ داکس و برنامه کارمزد کراکن برای تخمین کارمزدها در چند معامله که ممکن است انجام دهید استفاده کنید. با این برآوردها، ‌می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا تفاوت کارمزدها به اندازه قابل توجهی مهم است یا خیر، و بعد آن شما ‌می‌توانید صرافی خود را تغییر دهید.

ارزهای رمزنگاری‌شده در دسترس

کراکن از تعدادی سکه و جفت‌های مبادلاتی به شرح زیر حمایت می‌کند:

‌جی‌داکس فقط از تبادلات ‌بیت‌کوین، اتریوم و لایت‌کوین پشتیبانی می‌کند و تعدادی شایعه در مورد ‌جی‌داکس وجود دارد که ‌می‌خواهد تعدادی بیشتری ارز به این لیست اضافه کند. به هر حال شرکت هنوز بیانیه ای رسمی‌برای تایید این قضیه نداده است.

اگر شما به دنبال تبادل سکه‌های کمتر شناخته شده هستید (هر سکه به غیر از ‌بیت‌کوین) کراکن انتخاب بهتری برای شما خواهد بود. به دلیل حجم معاملات کم، آلتکوین‌ها (سکه‌هایی که پرطرفدار نیستند) ذاتا سرمایه‌گذاری پر مخاطره‌تری هستند، اما به همین دلیل ‌می‌توانند سود بیشتری داشته باشند.

محدودیت‌های نقل و انتقال

‌جی‌داکس حداکثر مقداری برای سپرده‌گذاری روزانه وضع نکرده است ولی محدودیتی برای سپرده‌گذاری ای سی اچ شما بر اساس سن حساب، تاریخچه خرید و تاییدیه حساب شما مشخص کرده است. سپرده گذاری های ای سی اچ معمولا طی 3-5 روز کاری تایید ‌می‌شوند. سپرده گذاری Wire در ‌جی‌داکس تا سقف 250 هزار دلار محدود شده است و سقفی برای سپرده گذاری ارزهای رمزنگاری‌شده وجود ندارد و همچنین برداشت از حساب در ‌جی‌داکس به روزانه 10 هزار دلار محدود شده است.

سپرده‌گذاری در کراکن برای همه اشخاص محدود به 25 هزاردلار در روز می‌باشد، تا وقتی که مدرکی دال بر منبع پول خود ارائه کنید. محدودیت برداشت از حساب نیز تا 25 هزاردلار در روز ‌می‌باشد. سپرده‌گذاری در کراکن 1-5 روز کاری برای تایید زمان ‌می‌برد.

اعتماد به شرکت

کراکن و ‌جی‌ داکس هر دو عاملان تبدیل مورد اطمینان در مقررات ایالات متحده هستند و تراکنش‌های آنها در روز به بیلیون دلار ‌می‌رسد.

کراکن توسط ” Payward ” اداره ‌می‌شود و در سن فرانسیسکو مستقر است. این صرافی 6 میلیون دلار از چند سرمایه گذار شاخص از جمله بلاک چین کاپیتال (Blockchain Capital) دریافت کرده است. از تاسیس آن در سال 2013 حجم تبادلات در این پلتفرم هر پنج ماه دو برابر شده است که یک رشد قابل ملاحظه است و این رشد بیانگر اعتمادی است که معامله‌کنندگان و اعضای جامعه به این صرافی داشته اند.

جی داکس، در دره سیلیکون مستقر است و در سال 2012 به عنوان یکی از شعب ‌کوین‌بیس تاسیس شد. این پلت فرم با موفقیت 20 میلیارد دلار دارایی دیجیتال برای 8 میلیون نفر مبادله کرده است. ‌جی‌داکس همچنین سرمایه‌های اندرسون هورویت Andreessen Horowitz) (، یونیون اسکوار ونچرز (Union Square Ventures) و بازار سهام نیویورک را جذب کرده است.

سه ماه پیش ارزش اتریوم از بیش از 300 دلار به تقریبا 10 سنت در ‌جی‌ داکس کاهش پیدا کرد و این عمل در پی یک فروش چند میلیون دلاری بود که باعث چند فروش اتوماتیک دیگر شد و در پی یک دومینو دفتر ثبت پیشنهادات معلاملاتی را پایین کشید. بازار در مدت کوتاهی بازیابی شد اما چندین استفاده کننده مقادیر قابل توجهی از پول را در این سقوط عجیب از دست دادند. ‌جی‌ داکس برای جلب اعتماد بازار، پول کسانی که در این سقوط تحت تاثیر قرار گرفتند را بازپرداخت.

امنیت سرمایه‌گذاری

هردوی ‌جی‌ داکس و کراکن بهترین متد امنیتی را برای حفاظت از وجوه دیجیتال به خدمت گرفته‌اند. به علاوه ‌جی‌ داکس همه دلارهای امریکایی را در یک بانک با بیمه فدرال تا سقف 250 هزار دلار برای هر سپرده گذار، نگهداری می‌کند.

کراکن همه سپرده‌های سکه جدید را در یک کیف پول رمزنگاری‌شده بصورت آفلاین نگه‌داری می‌کند که هکرها قادر به دسترسی به آنها نیستند. آنها فقط وقتی که می‌خواهند عملیات تبادل در جریان باشد سکه‌های دیجیتالی را بصورت انلاین نگهداری می‌کنند. کراکن همچنین ذخایر کامل را برای جلوگیری از هر گونه امکان اجرای بانک فراهم ‌می‌کند.

‌جی‌ داکس اکثر دارای‌های دیجیتابش را بصورت سرد (آفلاین) نگه‌داری و به صورت رمزنگاری‌شده در درایوهای یو اس بی و به همراه نسخه پشتیبان کاغذی ذخیره می‌کند. کمتر از 2% دارایی های دیجیتال این شرکت به صورت آنلاین نگه‌داری می‌شود و همان هم توسط ‌جی‌ داکس بیمه شده هستند.

پشتیبانی از مشتریان

کراکن و ‌جی‌ داکس معمولا پشتیبانی خوبی برای مشترکین‌شان دارند، چیزی که صرافی‌های کوچکتر معمولا در آن نقص دارند.

شما ‌می‌توانید به یک قسمت کامل از سولات متداول دسترسی داشته باشید که به سوالات مبتدیان همانند سوالات معمول پاسخ داده شده است. کراکن همچنین با قسمت راهنمای تبادل به شما در شروع کار کمک می‌کند.

هر دو شرکت با ایمیل به پشتیبانی ‌می‌پردازند و ‌جی‌ داکس یک زمان معمول برای پاسخ در 2-3 روز از روزهای کاری دارد.

جدیدا، کراکن انتقاداتی مبنی بر پاسخگویی کند و مورد توجه قرار ندادن تیکت‌های پشتیبانی از مشتری را دریافت کرده است (گرچه من تا به حال با چنین چیزی روبرو نشده ام).

اگر شما سرمایه‌گذار مبتدی هستید که ممکن است برای شروع به کمک نیاز داشته باشد به جمینی (Gemini) و سیستم پشتیبانی قدرتمند آن اعتماد کنید.

نتیجه گیری

‌جی‌ داکس و کراکن دو قشر از سرمایه گذاران را هدف گرفته اند.

‌جی‌ داکس یک رابط کاربری ساده دارد که برای سرمایه گذاران که کوین‌های پایه را برای ‌سرمایه‌گذاری انتخاب کرده اند بهترین است و یک سیستم تایید حساب آسان هم دارد.

کراکن با طیف گسترده از جفت سکه هایی که دارد برای سرمایه گذاران با تجربه تر  که به سکه های جایگزین علاقه مند هستند مناسب است.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.