مقایسه kraken با poloniex

پلونیکس (Poloniex) و کراکن (Kraken) نام دو صرافی آمریکایی برای سرمایه‌ گذاری و مبادلات ارزهای رمزنگاری شده است. هر کدام از این صرافی‌ها دارای ویژگی‌های مخصوص به خود هستند که به صورت خلاصه در این مقاله آمده است؛ بزرگ‌ترین تفاوت این دو صرافی نیز این است که در صرافی پلونیکس امکان کار با ارزهای فیات (اسکناس معمولی) را ندارید و فقط می‌توانید ارزهای رمزنگاری‌شده را با یکدیگر مبادله کنید.

0 160
 • کراکن چیست؟
 • کراکن چگونه کار می‌کند؟
 • مزایای کراکن در برابر پلونیکس چیست ؟

کراکن در برابر پولونیکس

صرافی ها

پلونیکس polonix
پلونیکس polonix

kraken کراکن
kraken کراکن

بررسی ها

پلونیکس

کراکن
 

نوع سایت

صرافی ارزرمزنگاری‌شده

صرافی ارزرمزنگاری‌شده

مناسب بودن برای مبتدیان

برنامه موبایل

روش های خرید/سپرده

ارز رمزنگاری‌شده

ارز رمزنگاری‌شده، انتقال بانکی

روش فروش/برداشت

ارز رمزنگاری‌شده

ارز رمزنگاری‌شده، انتقال بانکی

ارزهای رمزنگاری قابل دسترس

بیت‌کوین، اتریوم، لایت کوین و بیش از 90 مورد دیگر

بیت‌کوین، اتریوم، لایت کوین و 14 مورد دیگر

راه اندازی شرکت

2014

2011

مکان

دلاور، ایالات متحده آمریکا

کالیفرنیا، ایالات متحده آمربکا

قابل اعتماد بودن برای جامعه کاربری

بسیار خوب

عالی

امنیت

خوب

خوب

پشتیبانی مشتریان

ضعیف

متوسط

کارمزدها

خیلی کم

خیلی کم

سایت

پلونیکس

کراکن

 

پلونیکس (Poloniex) و کراکن (Kraken) دو صرافی رایج برای سرمایه‌ گذارانی است که به دنبال توسعه افق‌های خود با سکه‌های جایگزین (به اختصار altcoin) برای انجام معاملات هستند.

سلب مسئولیت: اگر چه قصد دارم در این پست‌ها بی‌طرف باشم، اما باید به شما هشدار دهم گزارش‎های متعددی از پلونیکس مبتنی بر امتناع از برداشت پول برای کاربران وجود دارد و به نظر می‌رسد تیکت‌هایی که برای پشتیبانی ارسال می‌شود ماه‌ها بدون جواب می‌ماند.

 

بعد از خواندن این مقاله “مقایسه صرافی‌های پلونیکس و کراکن” می‌توانید صرافی‌ای را که با برنامه سرمایه‌ گذاری شما به خوبی مطابقت دارد انتخاب کنید.

ما در این مقاله موارد زیر را پوشش می‌دهیم:

 • روش‌های تامین مالی
 • رابط کاربری
 • کارمزدهای معامله
 • ارزهای رمزنگاری موجود
 • محدودیت‌های انتقال
 • اعتماد شرکت
 • امنیت دارایی
 • پشتیبانی مشتری
 • نتیجه گیری

روش‌های سرمایه گذاری

پلونیکس فقط اجازه معامله ارزهای رمزنگاری با یکدیگر را می‌دهد و شما نمی‌توانید با ارزهای فیات(مانند دلار) در صرافی معامله کنید.

با این حال شما می‌توانید موجودی حساب‌تان را با هر نوع سکه موجود بر روی این صرافی افزایش دهید، من پیشنهاد می‌کنم یکی از سکه‌های بیت‌کوین، اتریوم، مونرو (Monero)، تتر (Tether) را در حساب‌تان ذخیره کنید زیرا همه سکه‌های روی پلتفرم برای انجام معامله با این چهارسکه جفت می‌شوند.

کراکن برای تعیین سطح توانایی شما برای افزایش موجودی حساب‌ از سطوح اعتبارسنجی استفاده می‌کند؛ شما می‌توانید در سطح 1 هر نوع ارز دیجیتالی را ذخیره یا برداشت کنید، همچنین در این سطح می‌توانید ارز دیجیتال را به راحتی ارزهای فیات معامله کنید. برای دسترسی به سطح 1 شما باید اسم کامل‌، تاریخ تولد، کشور محل سکونت، و شماره همراه‎تان را ارسال کنید.

در لایه 2 و 3(طبق کشور محل اقامت‎تان) برداشت‌ و سپرده‎گذاری بانکی از طریق کانال بانکی قابل دسترسی هستند.

آدرس‌تان برای سطح 2 ضروری است، در حالی که برای سطح 3 باید یک شماره ملی معتبر و اثباتی برای محل زندگی‎تان آپلود کنید.

رابط کاربری

پلونیکس یک رابط کاربری سر راست دارد که همه نمودارهای مرتبط و گراف‎ها روی یک صفحه قرار گرفته‌اند؛ تاریخچه قیمتی، دفاتر معاملات، عمق بازار، و تاریخچه معاملات برای تجزیه و تحلیل آسان‌تر در یک ستون سازماندهی شده اند.

مقایسه کراکن با پلونیکس
مقایسه کراکن با پلونیکس

 

مقایسه کراکن با پلونیکس
مقایسه کراکن با پلونیکس

همچنین می‌توانید در قسمت‎های حاشیه معامله کنید و سکه‎ها را به شرکای تجاری قرض بدهید، اما اینها استراتژی‎های پیشرفته تجاری هستند که تنها تاجران با تجربه باید مبادرت به انجام آن کنند.

روی کراکن می‌توانید پیشنهادهایتان را روی یکی از رابط‌های کاربری ساده، متوسط و حرفه‌ای قرار دهید.

مقایسه کراکن با پلونیکس
مقایسه کراکن با پلونیکس
مقایسه کراکن با پلونیکس
مقایسه کراکن با پلونیکس

با استفاده از تب Simple  می‌توانید با گزینه‌های market (بهترین قیمت بازار) و Limit (قیمت ثابت شده) معامله کنید و در تب‌های Intermediate و Advanced می‌توانید معاملات خود را با گزینه‌های stop limits ، leverage options و conditional closes انجام دهید.

هر دوی این پلتفرم‎ها برای هر نوع سرمایه‌گذاری با طیف گسترده‌ای از سطوح تجربه به وجود آمده‌اند؛ هر دوی این صرافی‌ها را چک کنید و آن صرافی که برای انجام معاملات شما راحت‌تر است را انتخاب کنید.

کارمزد معاملات

پلونیکس و کراکن از دو فاکتور برای محاسبه کارمزد معاملات استفاده می‌کنند:

 • وضعیت‎ سازنده/گیرنده
 • حجم معاملات 30 روزه

هنگامی‌که روی دفترها با قیمتی که کمتر از پایین‌ترین قیمت تقاضا است یک سفارش خرید ( یا یک سفارش فروش با قیمتی که بیشتر از بالاترین قیمت مزایده است) ایجاد می‌کنید شما به عنوان یک سازنده ((maker شناخته می‌شوید.

اگر قیمتی که با تقاضایتان تعیین کرده‌اید با قیمت یک پیشنهاد روی دفتر مطابقت کند، شما به عنوان یک دریافت کننده (taker) شناخته می‌شوید.

کارمزد پلونیکس در محدوده 0.00%  تا 0.15% برای سازنده ها و از 0.05% تا 0.25% برای دریافت کننده‌ها است.

با این حال برای دریافت یک نرخ پایین تر نیاز است که ارزش معامله تان بیش از  600BTC  در ماه باشد.

در کراکن کارمزد سازنده ها حداکثر 0.16% و تا 0.00% برای اکثر معاملات کاهش می‌یاید و کارمزد برای دریافت کننده‌ها بین 0.10% تا 0.26% است.

می‌توانید از آن تخمین ها استفاده کنید تا ببینید که آیا تفاوت هزینه‎ها به اندازه کافی بزرگ است یا خیر.

ارزهای رمزنگاری‌شده موجود در کراکن و پلونیکس

پلونیکس به عنوان یک صرافی رمزنگاری از جفت‌های بیت‌کوین، اتریوم، مونرو و تتر به همراه سکه‌های زیر پشتیبانی می‌کند:

به علاوه 57 سکه دیگر.

کراکن از بسیاری از سکه ها و جفت های زیر پشتیبانی می‌کند:

 • بیت‌کوین
 • بیت‌کوین‌کش
 • دش
 • EOS
 • اتریوم کلاسیک
 • اتریوم
 • Gnosis
 • Iconomi
 • لایت کوین
 • Melon
 • Augur
 • تتر
 • Dogecoin
 • Steller Lumens
 • مونرو
 • ریپل
 • ZCash

واضح است که هر کدام از این صرافی ها تعداد زیادی سکه دارند و من پیشنهاد می‌کنم که هر دوی این صرافی ها را چک کنید تا ببینید کدام یک از آن‌ها بیشترین منفعت را برای استراتژی سرمایه‌گذاری‌تان دارد .

محدودیت انتقال در Kraken و Poloniex

پلونیکس هیچ محدودیتی برای سپرده‌گذاری ندارد، با این حال کمترین میزان سپرده برای هر ارز  در زیر آدرس سپرده گذاری آن لیست شده اند.

مطمئن شوید که سپرده شما (با در نظر گرفتن کارمزدها) به حد نصاب این محدوده می‌رسد و حساب کاربری شما بدهکار نمی‌شود.

محدودیت برداشت از پلونیکس 25.000 دلار برای هر کاربر است اما شما می‌توانید در خواست بدهید تا این میزان را افزایش بدهند. من این مورد را در زیر بیشتر توضیح داده‌ام، اما چندین برداشت پول از پلونیکس وجود داشته که پول هرگز به حساب مقصد واریز نشده است، پس لطفاً با احتیاط معامله کنید.

هنگامی‌که در کراکن اثبات منبع دارایی‌ها را ارائه می‌کنید، یک محدودیت سپرده گذاری 25.000دلار در روز را دارید؛ سپرده‌گذاری‌ها معمولاً 2-3 روز کاری برای روشن شدن زمان نیاز دارند و محدودیت برداشت روزانه نیز 25.000 دلار است.

اعتماد شرکت

Kraken توسط Payway Inc که درسانفرانسیسکو قرار دارد اداره می‌شود؛ شرکت 6.5میلیون دلار سرمایه از چندین سرمایه گذار از قبیل Roger Ver،Blockchain Capital دریافت کرده است و از زمان راه‌اندازی آن در سال 2013، حجم معامله روی صرافی به طور میانگین هر 5 ماه دو برابر شده است و این رشد چشمگیر نشان می‌دهد که معامله‌کنندگان به طور مداوم از آن استفاده کرده و به پلتفرم اعتماد دارند.

Poloniex در سال 2014 در Wilmington Delawar آغاز به کار کرد؛ این صرافی همواره جزو 10 صرافی برتر از نظر حجم معامله قرار داشته، اما چندین مشکل وجود داشت که سبب کاهش اعتماد جامعه کاربری به آن شد؛ چندین معامله‌کننده گزارش دادند که برای آن‌ها تیکت‎های پشتیبانی ارسال کرده‌اند اما چند ماه است که هیچ جوابی نگرفته اند و اغلب اوقات، این تیکت‎ها مربوط به زمانی بودند که برداشت وجه در حال قفل شده یا منتظر تایید در یک دوره زمانی اتفاق افتاده بود.

همان طور که گفته شد، سرمایه‌ گذارانی هم هستند که با پلونیکس بدون هیچ مشکلی کار می‌کنند .

امنیت دارایی‌ها

هر دوی این شرکت‎ها در ایالات متحده قرار دارند و شما می‌‌توانید مطمئن شوید که پلونیکس و کراکن برای تامین امنیت دارایی‌های شما بهترین روش های این صنعت را دنبال می‌کنند.

Poloniex از روش‌های امنیتی‌شان جزئیات زیادی را نگفته است، اما آنها می‌گویند که اکثر سپرده‌های مشتریان به صورت آفلاین ذخیره شده و در فضای ذخیره سازی سرد قرار دارد.

آن‌ها تنها به اندازه کافی دارایی را به صورت آنلاین نگه‌داری می‌کنند تا نقدینگی مورد نیاز برای تجارت فعال را تسهیل کنند.

صرافی به صورت 24/7/365  برای رصد فعالیت های مشکوک نظارت می‌شود و همه حساب ها از تایید اعتبار دو مرحله ای استفاده می‌کنند.

کراکن همانند پلونیکس بیشتر دارایی‌های دیجیتال را به صورت آفلاین در کیف پول‌های رمزنگاری شده ذخیره می‌کنند در حالی که بقیه سکه ها برای نگه داشتن نقدینگی روی صرافی باقی می‌مانند، کراکن همچنین ذخایر کامل را حفظ می‌کند تا تضمین کند که عملیات های بانکی روی صرافی امکان پذیر نیست.

Kraken درباره بیمه FDIC در وب سایت شان هیچ توضیحی نداده است؛ این بیمه یک احتیاط امنیتی است که روی صرافی های محبوب دیگر از جمله کوین‌بیس (coinbase) و جمینی (Gemini) استفاده می‌شود.

پشتیبانی مشتری

پلونیکس به خاطر پشتیبانی ضعیف از مشتریان شناخته می‌شود و همان طور که قبلاً ذکر شد، امکان دارد تیکت‌های پشتیبانی تا 4-5 ماه بدون جواب بماند. پلونیکس یک قسمت پشتیبانی مشتری روی وب سایتشان دارد که شامل FAQs(پرسش های متداول)است و این در حالی است که مجموعه سوالات موجود در آن خیلی محدود است.

کراکن نه تنها لیست بزرگی از FAQs ها را دارد بلکه یک راهنمای آموزشی هم برای کمک به سرمایه‌ گذاران تازه کار ارائه کرده است.

در فروم‌ها از Kraken انتقاداتی به دلیل زمان طولانی برای پاسخگویی پشتیبانی شده است، اما شکایت‎ها هیچگاه به اندازه Poloniex که اخیراً زیاد شده نیست.

اگر شما در معاملات تازه‌کار هستید و نیاز به پشتیبانی فعال برای شروع کارتان دارید، من به شما پلتفرم کراکن را پیشنهاد می‌کنم.

نتیجه گیری

با پشتیبانی و مشکلات برداشت از حساب که در پلونیکس شایع شده است، من به اکثر کسانی که این مقاله را می‌خوانید توصیه می‌کنم برای انجام معامله به کراکن مراجعه کنند.

من Poloniex را تنها برای آن دسته از معامله‌گران پیشنهاد می‌کنم که به استراتژی خاصی علاقه دارند و نمی‌توانند آن را روی Kraken انجام دهند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.