مقایسه صرافی Coinbase با Changelly

کوین‌بیس و Changelly دو صرافی ارز دیجیتالی هستند که سرویس‌های متفاوتی برای جامعه بلاکچین مهیا می‌کنند. از کوین‌بیس در ابتدا به عنوان یک راه فرعی برای تبدیل ارز رسمی (مثل دلار) به دارایی‌های بلاکچین استفاده می‌شد، در حالیکه بیشتر سرمایه‌ گذاران از Changelly به منظور تبدیل ارزهای دیجیتالی خود به یکدیگر استفاده می‌کنند. این مقاله به هر دو صرافی نگاهی می‌اندازد تا شما به راحتی بتوانید مناسب‌ترین صرافی را برای کار خود انتخاب کنید.

0 290
 • چگونه از Changelly استفاده کنیم؟
 • قیمت های Changelly چگونه هستند؟
 • آیا Changelly امن است؟

این مقاله به بررسی این موارد می‌پردازد:

 • روش‌های سپرده‌گذاری
 • رابط کاربری
 • کارمزدهای معاملات
 • ارزهای دیجیتال در دسترس
 • محدودیت‌های انتقال
 • اعتماد شرکت
 • امنیت سرمایه‌گذاری
 • پشتیبانی مشتری
 • نتیجه‌گیری

مقایسه کوین‌بیس و چنجلی؛ اطلاعات کلیدی

صرافی

مقایسه صرافی Coinbase با Changelly
مقایسه صرافی Coinbase با

مقایسه صرافی کوین‌بیس با چنجلی
مقایسه صرافی کوین‌بیس با چنجلی
بررسی ها Coinbase Review بررسی به زودی منتشر می‌شود
نوع سایت روش خرید و فروش آسان خرید و فروش ارز دیجیتالی
آسان بودن برای کاربران ابتدایی مقایسه صرافی Coinbase با Changelly مقایسه صرافی Coinbase با Changelly
نرم افزار موبایل مقایسه صرافی Coinbase با Changelly مقایسه صرافی Coinbase با Changelly
روش‌های خریدن و ذخیره کردن کارت نقدی، کارت اعتباری، انتقالات بانکی، ارز رمزنگاری شده کارت نقدی، کارت اعتباری،  ارز رمزنگاری شده
روش های فروش و خارج کردن سرمایه پی پال، انتقالات بانکی، ارز رمزنگاری شده ارز رمزنگاری شده
ارزهای دیجیتالی در دسترس بیت‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین بیت‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین و ۶۹ ارز دیگر
تاریخ آغاز شرکت ۲۰۱۲ ۲۰۱۳
مکان سانفرانسیسکو، آمریکا پراگ، جمهوری چک
اعتماد به شرکت عالی خوب
امنیت عالی عالی
پشتیبانی مشتری خوب متوسط
نیازمند تایید بله نه
هزینه ها متوسط بالا
سایت کوین‌بیس چنجلی

روش‌های سپرده‌گذاری

در کوین‌بیس شما می‌توانید حساب خود را از طریق روش‌های مختلف سپرده‌گذاری کنید، که این روش‌ها شامل نقل و انتقال بانکی (bank transfers)، کارت‌های اعتباری (credit cards)، کارت‌های نقدی (debit cards) و bank wires می‌شود. شما همچنین می‌توانید حساب خود را همراه با ارز دیجیتال (مخصوصا بیت‌کوین، اتریوم و لایت‌کوین) سرمایه‌گذاری کنید، اما نمی‌توانید بین آن‌ها نقل و انتقالی انجام دهید. برای انجام این کار، شما قبل از خرید یک ارز دیجیتال، ابتدا باید یکی از ارزهای دیجیتال خود را برای ارز فیات بفروشید. این موضوع تعداد هزینه‌هایی را که شما می پردازید دو برابر می‌کند چراکه این پروسه در کوین‌ بیس به عنوان دو معامله محاسبه می‌شود.

در چنجلی هیچ کیف پولی وجود ندارد، بنابراین از نظر فنی هیچ حسابی برای شما وجود ندارد که در آن سرمایه‌گذاری کنید. در عوض، شما از یک کارت نقدی یا کارت اعتباری برای خرید ارز رمز استفاده می‌کنید و آن را به یک کیف پول، بیرون از سیستم چنجلی انتقال می‌دهید. این صرافی همچنین یک لیست بلند بالا از ارزهای دیجیتالی دارد که شما می‌توانید برای سرمایه‌گذاری از آن‌ها استفاده کنید که به شما راهی آسان برای تبادل دارایی‌های بلاکچین ارائه می‌دهد.

به خاطر این ساختارهای کاملا متفاوت، توصیه می‌شود از کوین ‌بیس برای خرید ارز دیجیتال و از چنجلی برای تبادل بین آن‌ها استفاده کنید.

رابط کاربری

کوین‌بیس با نگاهی به سرمایه ‌گذاران مبتدی طراحی شد. شما با چند کلیک در وبسایت یا نرم‌افزار موبایل آن‌ها به سادگی می‌توانید بیت‌کوین، لایت‌کوین و اتریوم بخرید و بفروشید. کوین‌ بیس همچنین شامل یک داشبورد شفاف برای دنبال کردن عملکرد سکه‌ها در سبد سرمایه‌‌گذاری شما می‌شود.

مقایسه صرافی کوین‌بیس با چنجلی
مقایسه صرافی کوین‌بیس با چنجلی

چنجلی نیز یک رابط کاربری آسان دارد و شما صرف نظر از سطح تجربه‌تان، هرگز مشکلی در استفاده از آن نخواهید داشت. شما فقط ارز مورد معامله خود را انتخاب می‌کنید، میزانی را که می‌خواهید انتقال دهید وارد کرده و نهایتا کیف پول موردنظرتان را انتخاب می‌کنید.

مقایسه صرافی Coinbase با Changelly
مقایسه صرافی Coinbase با Changelly

با وجود اینکه پروسه چنجلی ساده و سرراست بود، چندین و چند مشکل فنی هنگام استفاده از این پلتفرم مشاهده شده است. سایت چندین بار خراب شد و تا زمانی که صفحه را دوباره بارگذاری نمی‌کردید، دکمه‌های زیادی کار نمی‌کردند. زمانی که تیم چنجلی این مشکلات را برطرف کند، این پلتفرم روشی فوق‌العاده برای سرمایه‌گذاران خواهد بود تا شروع به جا به جا کردن دارایی‌های بلاک‌چین خود کنند.

کارمزدهای معاملاتی

رابط کاربری آسان کوین ‌بیس باعث شده تا کارمزدهای بالاتری را نسبت به باقی صرافی‌های محبوب درخواست کند. کوین ‌بیس یک مبلغ اضافی برای زمانی که ارز دیجیتالی را می‌خرید یا می‌فروشید از شما می‌گیرد. این مبالغ با ۱.۴۹ درصد خرید یا فروش استاندارد از یک حساب بانکی یا کیف کوین‌بیس آغاز می‌شود. حداکثر کارمزد مبلغ ۳.۹۹ درصد برای خرید‌های با کارت اعتباری یا کارت نقدی است.

چنجلی تنها ۰.۵ درصد مبلغ انتقال را برای هر تبادل می‌گیرد اما کیفیت ضعیف پلتفرم باعث می‌شود تا شما مبالغ نامرئی دیگری را نیز بپردازید. نرخ‌های تبادل در چنجلی اغلب کیفیت بسیار پایینی در مقایسه با باقی پلتفرم‌ها دارند (گاهی تا ۵۰ درصد پایین‌تر از باقی آن‌ها).

در تصویر زیر یک اسکرین‌شات از سایت coinmarketcap.com می‌بینید که یکی از معتبرترین سایت‌های اطلاعات بازار محسوب می‌شود. در هنگام نگارش این مقاله، این سایت قیمت بیت‌کوین را ۵۳۳۷.۶۹ دلار می‌داند.

مقایسه صرافی کوین‌بیس با چنجلی
مقایسه صرافی کوین‌بیس با چنجلی

با استفاده از ماشین حساب معاملاتی چنجلی، شما با ۵۳۳۸ دلار می‌توانید ۰.۸۶۶ بیت‌کوین خریداری کنید. این یعنی مقدار بیت‌کوینی که شما از این صرافی دریافت می‌کنید ۱۳ درصد کمتر از یک بیت‌کوین کامل می‌باشد؛ در نتیجه کارمزدی که این صرافی بر می‌دارد، خیلی فراتر از ۰.۵ درصدی است که آن‌ها تبلیغ می‌کنند.

مقایسه صرافی Coinbase با Changelly
مقایسه صرافی Coinbase با Changelly

ارز رمزهای موجود بر روی این صرافی‌ها

در کوین ‌بیس شما می‌توانید بیت‌کوین، لایت‌کوین و اتریوم بخرید. شایعاتی پیرامون این موضوع وجود داشت که به زودی سکه‌های دیگری هم اضافه خواهند شد، اما هیچ تاییدی از سوی شرکت منتشر نشده است.

چنجلی سکه‌های متفاوت و پرشماری را پوشش می‌دهد که شامل موارد زیر می‌شود:

سرمایه ‌گذارانی که به گزینش سکه اهمیت می‌دهند باید چنجلی را انتخاب کنند اما به شما توصیه می‌شود اگر سرمایه‌گذاری در Bitcoin، Ethereum و Litecoin را می‌خواهید، به همان کوین‌بیس بسنده کنید.

محدودیت‌های انتقال

Changelly میزانی را که شما می‌توانید طی اولین هفته معامله خود منتقل کنید، محدود می‌کند. سقف انتقال برای شهروندان آمریکایی، کانادایی و استرالیایی در اولین معامله ۵۰ دلار است. اگر طی چهار روز بعدی یک خرید دیگر انجام دهید، این سقف به ۱۰۰ دلار محدود می‌شود. در هفت روز، شما به ۵۰۰ دلار محدود می‌شوید. بعد از آن، آزاد هستید که بدون محدودیت، هر چقدر می‌خواهید خرید و فروش کنید.

محدودیت انتقالی در کوین ‌بیس از شخصی به شخص دیگر تغییر می‌کند و به وسیله تاریخچه خرید شما، سن و سطح اعتبارتان مشخص می‌شود. اگر یک حساب آمریکایی معتبر داشته باشید، می‌توانید به صورت هفتگی تا حداقل این میزان، فعالیت انجام دهید:

 • ۵۰۰۰ دلار برای خرید‌های حساب بانکی
 • ۵۰ دلار برای خرید‌های با کارت اعتباری و کارت نقدی

خرید‌های صورت گرفته با کارت اعتباری، کارت نقدی یا کیف USD در کوین‌بیس، فورا تکمیل می‌شوند. انتقال‌های بانکی معمولا ۳ تا ۵ روز کاری زمان می‌برد اما کوین‌بیس اخیرا اعلام کرد که کاربران اکنون می‌توانند خریدهای فوری انجام دهند. شما همچنین می‌توانید در ۲ تا ۴ روز کاری انصراف دهید.

اعتماد شرکت

کوین‌بیس در Silicon Valley واقع شده و از سال ۲۰۱۲ به سرمایه‌گذاری معاملاتی مشغول بوده است. با جذب ۲۰ میلیارد دلار دسترسی دیجیتالی در ۱۰ میلیون حساب، کوین ‌بیس یکی از مشهورترین پلتفرم‌های این صنعت می‌باشد. همچنین تعداد زیادی سرمایه‌گذار قابل توجه همانند Andreessen، Horowitz ، Union Square Ventures و New York Stock Exchange در کوین‌بیس سهم خریده‌اند.

چنجلی در سال ۲۰۱۳ به وسیله تیم سازندگان MinerGate (یک استخر استخراج بیت‌کوین) تاسیس شد. از زمان انتشار آن در سال ۲۰۱۵، چنجلی پایگاه کاربرانش را به بیش از ۵۰۰،۰۰۰ معامله‌گر رسانده است. آن‌ها همکاری قابل توجهی با Coinomi و کیف پول جکس برقرار کرده‌اند. حتی با وجود این همکاران، Changelly به خاطر نرخ‌های خرید و فروش مخفی یا نامرئی که بالاتر درباره آن صحبت کردیم، اعتماد برخی از جوامع را به دست نیاورده است.

امنیت سرمایه‌گذاری

شما باید هنگام استفاده از هر کدام از این صرافی‌ها، از این که سرمایه شما امن خواهد ماند، حس اطمینان داشته باشید.

کوین‌بیس تمام سپرده‌های دلار آمریکایی خود را در بانک‌هایی نگه می‌دارد که برای هر سپرده‌گذار، ۲۵۰۰۰۰ دلار بیمه در نظر گرفته است. بیش از ۹۸ درصد دارایی‌های دیجیتالی به صورت آفلاین درUSB درایوهایی  ذخیره می‌شوند که به همراه بکاپ‌های کاغذی، در صندوق‌های امانات سراسر دنیا نگهداری می‌شوند. این موضوع تضمین می‌کند که یک حمله مخرب روی صرافی، تاثیری روی بخش عمده سرمایه شما نخواهد گذاشت و آن‌هایی هم که تحت تاثیر قرار بگیرند به وسیله کوین‌بیس بیمه هستند.

چنجلی همانند کوین ‌بیس درباره سیاست‌های امنیتی خود اطلاعاتی منتشر نمی‌کند. اما احتمال اینکه سرمایه شما به دنبال یک حمله به صرافی دزدیده شود، بالا نیست. این پلتفرم هیچ ذخیره‌ای از سپرده‌ها ندارد و معاملات به صورت فوری انجام می‌گیرند. Changelly همچنین از احراز هویت دو فاکتوری استفاده می‌کند تا از حساب شما بیشتر و بهتر حفاظت کند.

پشتیبانی مشتری

کوین ‌بیس یک سیستم پشتیبانی قدرتمند دارای کتابخانه  FAQ، ربات پشتیبانی از مشتری و پروسه ارسال تیکت برای حل مشکلات پیچیده دارد. به بیشتر تیکت‌های پشتیبانی طی ۱ تا ۳ روز کاری پاسخ داده می‌شود.

دریافت پشتیبانی مشتری در چنجلی به صورت مستقیم نیست. در برخی از صفحه‌ها، کلیک کردن بر روی “پشتیبانی” شما را به صفحه خانه بر می‌گرداند و در باقی صفحه‌ها، یک پنجره پاپ‌آپ آزاردهنده در مکانی باز می‌شود که می‌توانید مشکل خود را در آن بنویسید. یک بخش FAQ هم در وبسایت آن‌ها وجود دارد که اغلب سوالات یک سرمایه‌گذار ابتدایی درباره صرافی را پاسخ می‌دهد.

نتیجه‌گیری

کوین ‌بیس یک پلتفرم عالی برای شروع سرمایه ‌گذاری در دارایی‌های بلاکچین است. رابط کاربری آسان، پشتیبانی مشتری قوی و پروسه سرمایه‌ گذاری آسان برای افراد غیرحرفه‌ای در ارز دیجیتالی عالی است.

چنجلی در صورتی برای شما بهتر خواهد بود که هدف شما سرمایه‌ گذاری در سکه‌های متنوع باشد. به محض اینکه مشکلات پشتیبانی از مشتری و اختلالات وبسایت آن‌ها حل شود، بدون شک این پلتفرم به محبوبیت زیادی خواهد رسید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.