مقایسه صرافی بیت‌استمپ با صرافی کوین‌بیس: آیا بیت‌استمپ از کوین‌بیس بهتر است؟

انتخاب یک صرافی ارز رمزنگاری شده خوب همیشه امری مهم می باشد. به‌همین‌جهت در این مقاله دو صرافی کوین‌بیس و بیت‌استمپ از جنبه‌های مختلف با یکدیگر مقایسه شده و مزایا و معایب استفاده از هریک بیان شده است.

0 166

 در سال 2008، نوع جدیدی از پول خلق شد. بیت‌کوین اولین پول دیجیتال غیر‌متمرکز بود. به این معنی که ما را قادر می‌سازد بدون استفاده از بانک به سراسر جهان پول ارسال کنیم و حتی نیازی نیست که نام خود را ارائه دهیم! ارز رمز‌نگاری‌‌شده، یکی از هیجان‌انگیز‌ترین تکنولوژی‌هایی است که از زمان اختراع اینترنت توسعه یافته‌است. بنابراین بیایید دو صرافی بسیار محبوب بیت‌استمپ (Bitstamp) و کوین‌بیس (Coinbase) را که می‌توانید از آن‌ها مقداری ارز رمزنگاری‌شده بخرید با هم مقایسه کنیم.

از زمان خلق بیت‌کوین، صدها ارز رمزنگاری‌شده‌ی دیگر آغاز به ‌کار کردند. برخی از آن‌ها قیمت بالایی دارند و برخی دیگر نه، اما ممکن است روزی ارزش بسیاری پیدا کنند. هرروزه، میلیون‌ها نفر با استفاده از صرافی‌های رمزنگاری‌شده، ارز رمزنگاری‌شده خریدوفروش می‌کنند. اگر شما در حال خواندن این راهنما هستید، حدس می‌زنم که مایلید یکی از این افراد باشید.

صرافی  CoinMarketCap  دویست و دوازده ارزرمزنگاری‌ شده را در وب‌سایت خود فهرست کرده‌است. بنابراین، صرافی‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد! انتخاب صرافی درست ممکن است برای شما بسیار گیج‌کننده باشد، اما نگران نباشید، من به شما کمک خواهم کرد. در این راهنما، درباره‌ی دو عدد از محبوب‌ترین صرافی‌های رمزنگاری‌شده؛ یعنی بیت‌استمپ و کوین‌بیس توضیح داده شده است.

همه چیز درباره‌ی مقایسه‌ی بیت‌استمپ و کوین‌بیس بیان شده است. هنگامی که خواندن این مطلب را به پایان برسانید، نقاط قوت و ضعف هر صرافی را خواهید شناخت. همچنین قادر به انتخاب بهترین صرافی برای خود خواهید بود.

فهرست مندرجات

1-تاریخچه

1-1-داستان Bitstamp

1-2-داستان کوین‌بیس

2- مقایسه بیت‌استمپ با کوین‌بیس: انداره

3- مقایسه بیت‌استمپ با کوین بیس: ارزها

3-1- مبادله ارز فیات

4-مبادله ارز رمزنگاری‌شده

5- مقایسه بیت استمپ با کوین‌بیس: کارمزدها

5-1-کارمزدهای بیت‌استمپ

5-2-کارمزدهای کوین‌بیس

6-مقایسه بیت‌استمپ با کوین‌بیس: کاربرپسند‌بودن

7-مقایسه بیت‌استمپ با کوین‌بیس: برنامه‌های موبایل

8- مقایسه بیت‌استمپ با کوین‌بیس: امنیت

8-1-آیا Bitstamp امن است؟

8-2-آیا کوین‌بیس امن است؟

9-ملاحظات پایانی

تاریخچه

دانستن چگونگی آغاز به کار کوین‌بیس و Bitstamp پیش از شروع معامله با آن‌ها مهم است.

داستان بیت‌استمپ

مقایسه صرافی بیت‌استمپ با صرافی کوین‌بیس : آیا بیت‌استمپ از کوین‌بیس بهتر است؟
مقایسه صرافی بیت‌استمپ با صرافی کوین‌بیس : آیا بیت‌استمپ از کوین‌بیس بهتر است؟

بیت‌استمپ در زمانی تأسیس شد که مردم واقعا به بورس‌های ناشناس اعتماد نداشتند. در سال 2011، بزرگترین صرافی جهان، یعنی Mt.Gox، پول بسیاری از کاربران خود را از دست داد. دو اسلوونیایی به نام‌های Nejk Kodric و Damijan ، تصمیم به ایجاد زیرساختی گرفتند که کاربران می‌توانستند به آن اعتماد کنند.

Merlak و Kodric، بیت‌استمپ را به این منظور طراحی کردند که مانند لویدز (Lioyds) یا سانتاندر (Santander) یک مؤسسه‌ی مالی قانونی باشد. ارائه‌کنندگان سرویس مالی جهانی، در نظر مشتریان خود مورداعتماد هستند زیرا از قوانین و آیین‌نامه‌های بسیاری پیروی می‌کنند. این قوانین به امن نگاه‌داشتن سرمایه‌ی مشتریان کمک می‌کنند. همچنین، این قوانین مانع استفاده‌ی غیرقانونی سرویس‌ها از سرمایه‌ی مشتریان می‌شوند.

هنگامی که بیت‌استمپ در سال 2011 آغاز به کار کرد، قوانین بسیار کمی برای صرافی‌های رمزنگاری‌شده وجود داشت. مؤسسین Bitstamp به منظور قانونی‌نمودن بورس خود بسیار تلاش کردند. آن‌ها ابتدا برخی از کارهای خود را به منظور نزدیک‌تر‌بودن صرافی به مرکز مالی اروپا، به لندن انتقال دادند. سپس، به جستجوی مکانی پرداختند که بیت‌استمپ می‌توانست در آنجا کاملا تحت‌نظارت باشد. Kodric و Merlak، لوکزامبورگ را انتخاب کردند.

در سال 2016، بیت‌استمپ اولین صرافی رمزنگاری‌شده‌ی کاملا مجاز گردید. لوکزامبورگ، عضوی از اتحادیه‌ی اروپاست و به این معنی است که اگر در لوکزامبورگ مجاز باشید، در تمام 28 ایالت اتحادیه‌ی اروپا نیز مجاز هستید. این موضوع، Bitstamp را یکی از قدرتمندترین صرافی‌های اروپا نمود‌ه‌است.

در حال حاضر، بیت‌استمپ با مؤسسات مالی سراسر جهان در ارتباط است. همچنین، بیت‌استمپ مدل چگونگی عملکرد آیین‌نامه‌ی صرافی رمزنگاری‌شده در آینده را خلق کرده‌است.

اما داستان کوین‌بیس چیست؟

داستان کوین‌بیس

کوین‌بیس در سال 2012 توسط Brian Armstrong و Fred Ehrsam تأسیس شد. این صرافی، در سان‌فرانسیسکوی کالیفرنیا مستقر است.

کوین‌بیس همزمان با شروع کشمکش و ورشکست‌شدن صرافی‌های دیگر ایجاد شد. Mt. Gox در سال 2014 و 3 سال بعد از اولین باری که موردنفوذ قرار گرفت، ورشکست گردید. کوین‌بیس مانند Bitstamp مایل بود که نوع متفاوتی از صرافی رمزنگاری‌شده باشد.

ابتدا، کوین‌بیس تمام ارزهای رمزنگاری‌شده‌ی سپرده‌گذاری‌شده در صرافی خود را بیمه کرد. سپس، همزمان با مجازشدن Bitstamp در لوکزامبورگ، کوین‌بیس بیت‌لایسنس (BitLicense) نیویورک را دریافت کرد.

تا پایان سال 2016، کوین‌بیس همان‌قدر در ایالات متحده‌ی آمریکا قانونی بود که بیت‌استمپ در اروپا بود. همچنین، کوین‌بیس ترتیبی داد که پرداخت‌های بیت‌کوین، موردتأیید دل (Dell)، اکسپدیا (Expedia)، تایم (.Time Inc) و سایر برندهای شناخته‌شده باشد.

در ماه اوت سال 2017، کوین‌بیس اولین صرافی تکشاخ (Unicorn) گردید! متأسفانه، این اتفاق کاملا به آن خوبی‌ای که به نظر می‌رسد نیست. تک‌شاخ مالی، یک اسب افسانه‌ای با یک شاخ نیست. تک‌شاخ مالی، شرکتی است که ارزش آن، بیش از 1 میلیارد دلار آمریکا (USD) تخمین زده ‌شده‌است. همچنین، Brian Armstrong در فهرست تأثیرگذارترین تاجران جوان مجله‌ی فوربز (Forbes)، در جایگاه دهم قرار گرفت.

پیش از آنکه درباره‌ی خصوصیات هر زیرساخت صحبت کنم، مایلم دورنمایی از میزان بزرگی کوین‌بیس و بیت‌استمپ در اختیار شما قرار دهم…

Bitstamp در مقایسه با کوین‌بیس: اندازه

کوین‌بیس در 32 کشور دردسترس است و ادعا می‌کند که به بیش از 10 میلیون مشتری خدمات‌رسانی نموده‌است. بیش از 50 میلیارد دلار آمریکا در این زیرساخت خرید و فروش شده‌است.

بیت‌استمپ در فهرست CoinMarketCap، در بین 212 صرافی دارای رتبه‌ی پانزدهم است. حجم معاملات روزانه‌ی بیت‌استمپ، 734,091,195 دلار آمریکاست.

توجه: حجم معاملات روزانه، میزان کل ارز رمزنگاریشدهای است که در یک صرافی و در یک روز خرید و فروش شدهاست. (عدد بالا مربوط به 01/05/2018 میباشد).

کوین‌بیس و بیت‌استمپ، از زمان آغاز به کار خود تاکنون بزرگ‌تر و قوی‌تر شده‌اند. اما در مقایسه‌ی بین بیت‌استمپ و کوین‌بیس، کدام بهترین است؟ آیا Bitstamp بهتر از کوین‌بیس است؟ برای درک تفاوت‌های بین کوین‌بیس و بیت‌استمپ، لازم است که نگاهی به خدمات ارزی ارائه‌شده‌ توسط هریک داشته‌باشیم…

بیت‌استمپ در مقایسه با کوین‌بیس: ارزها

2 نوع معامله ارزی وجود دارند که توسط صرافی‌های رمزنگار‌ی‌شده ارائه می‌شوند. این 2 نوع معامله شامل معاملات ارز رمزنگاری‌شده و معاملات ارز فیات می‌شوند.

معاملات ارز فیات

ارزهای فیات، ارزهای رسمی کشورها هستند. این ارزها، به‌صورت قانونی توسط یک دولت ملی حمایت می‌شوند. ین ژاپن (JPY)، دلار کانادا (CAD) و روپیه‌ی هند (INR)، نمونه‌هایی از ارزهای فیات هستند.

بیت‌استمپ، معامله ارز فیات را با یورو (EUR) و دلار آمریکا (USD) ارائه می‌کند.

اشارهی کوتاه: میتوانید از پوند بریتانیا و فرانک سوئیس نیز در Bitstamp استفاده کنید اما نمیتوانید با آنها معامله کنید. آنها برای انجام معامله باید به یورو یا دلار آمریکا تبدیل میشوند.

کاربران کوین‌بیس قادرند با استفاده از ارزهای فیات تمام 32 کشوری که کوین‌بیس در آن‌ها دردسترس است، ارزهای رمزنگاری‌شده خریداری نمایند. شما می‌توانید در تمام 32 کشور به جز استرالیا و کانادا، ارزهای رمزنگاری‌شده را بفروشید.

به عنوان یک مبتدی، انتخاب آن صرافی که معامله ارز فیات را ممکن می‌سازد مهم است. اگر از بیت‌استمپ یا کوین‌بیس استفاده می‌کنید، لازم نیست پیش از شروع معامله به صرافی دیگری مراجعه کنید. بنابراین از این نظر در مقایسه‌ی بین Bitstamp و کوین‌بیس، هر دو این صرافی‌ها با هم برابرند زیرا در هر دو، تمام چیزهای موردنیاز خود را می‌توانید در یک مکان بیابید.

در ادامه، بیایید گزیده‌ای از ارزهای رمزنگاری‌شده‌ی ارائه‌شده توسط 2 زیرساخت را با هم مقایسه کنیم…

معاملات ارز رمزنگاری‌شده

شما قادرید با 5 ارز رمزنگاری‌شده‌ی مختلف در بیت‌استمپ تجارت کنید که عبارتند از:

  • بیت‌کوین (BTC)
  • بیت‌کوین‌کش (BCH)
  • اتریوم (ETH)
  • ریپل (XRP)
  • لایت‌کوین (LTC)

بیت‌استمپ 11 جفت معاملاتی جداگانه دارد.

توجه: یک جفت معاملاتی، 2 ارز هستند که می‌توانند معامله شوند. معامله، مانند صرافی فرودگاه یک نرخ تبدیل خواهد داشت. نمونه‌ای از یک جفت معاملاتی ارائه‌شده توسط بیت‌استمپ عبارت است از: 1 لایت‌کوین (LTC) = 18,148 دلار آمریکا (USD).

کوین‌بیس در مقایسه با بیت‌استمپ، خدمات نسبتا متفاوتی ارائه می‌دهد. این صرافی‌ مانند بیت‌استمپ، خریدار و فروشنده را در یک معامله گرد هم می‌آورد. برای مثال، اگر بخواهم 4 LTC  را به قیمت 595 USD بخرم، آنگاه Bitstamp برای من فروشنده‌ای را می‌یابد که 4 LTC را به قیمت 595 USD می‌فروشد. سپس بیت‌استمپ، درصدی از معامله را به عنوان کارمزد از هر معامله‌کننده دریافت می‌کند.

کوین‌بیس به‌ صورت نسبتا متفاوتی عمل می‌کند. کوین‌بیس، یک صرافی واسطه‌ای است. به این معنی که کوین‌بیس، ارز رمزنگاری‌شده را به ازای ارز فیات خرید و فروش می‌کند. در واقع خریداران و فروشندگان با یکدیگر معامله نمی‌کنند، بلکه با کوین‌بیس معامله می‌کنند.

در زمینه‌ی مقایسه‌ی معاملات بین Bitstamp و کوین‌بیس، کوین‌بیس جفت‌های معاملاتی را به بیت‌استمپ ارائه نمی‌دهد. در عوض، کوین‌بیس خدمت تبدیل دارد. کوین‌بیس، یک قیمت یا نرخ تبدیل معین برای هر معامله‌ای ارائه می‌دهد. این نرخ بسیار شبیه به نرخ‌های ارائه‌شده توسط بیت‌استمپ است. در واقع، کارمزدهای تبدیل کوین‌بیس متکی به نرخ‌های ارز جی‌داکس (GDAX) هستند.

توجه: جیداکس (صرافی دارایی دیجیتال جهانی)، یک صرافی رمزنگاریشدهی حرفهایست که متعلق به کوینبیس میباشد و توسط آن اداره میشود. جیداکس به کاربران، گزینههای معاملاتی پیشرفتهتری از کوینبیس ارائه میکند. هنگامی که در کوینبیس ثبتنام میکنید، اجازهی دسترسی به جیداکس نیز به شما داده خواهد شد.

ارزهای رمزنگاری‌شده‌ای که قادر به خرید و فروش آن‌ها با استفاده از خدمت تبدیل کوین‌بیس هستید عبارتند از:

  • بیت‌کوین (BTC)
  • لایت‌کوین (LTC)
  • اتریوم (ETH)
  • بیت‌کوین‌کش (BCH)

اکنون که به انواع ارزهای ارائه‌شده توسط هر زیرساخت برای معامله آگاه هستید، بیایید نگاهی به کارمزدهای درخواستی آن‌ها داشته باشیم…

مقایسه Bitstamp با کوین‌بیس: کارمزدها

کارمزدهای پرداختی یک معامله‌کننده به مکان زندگی او، اندازه‌ی معامله و شیوه‌ی پرداختی مورداستفاده‌ی او بستگی دارد. بنابراین، از نظر کارمزدها تفاوت بین کوین‌بیس و بیت‌استمپ در چیست؟

کارمزدهای بیت‌استمپ

در مقایسه با سایر صرافی‌های بازار، کارمزدها در Bitstamp نسبتا پایین هستند. بیت‌استمپ، برای تمام معاملات زیر 000,20 دلار، 0.25% معامله را درخواست می‌کند. به این معنی که هم در خرید و هم در فروش ارز رمزنگاری‌شده، کارمزد یکسانی پرداخت می‌کنید. این وضعیت برای تازه‌واردان عالی است. بعضی از صرافی‌های دیگر مانند کراکن (Kraken)، کارمزدهای متفاوتی برای خرید و فروش درخواست می‌کنند. با این حال، بیت‌استمپ کارمزدهای خود را مناسب و ساده نگاه می‌دارد!

در مقایسه‌ی کارمزدهای بیت‌استمپ با کوین‌بیس، کارمزدهای بیت‌استمپ برای واریزها و برداشت‌های فیات، مقداری پیچیده‌تر هستند. بیت‌استمپ برای واریزهایی به واحد یورو در SEPA کارمزدی درخواست نمی‌کند و برداشت‌های به واحد یورو در SEPA، 0.90 یورو هزینه دارند.

توجه: SEPA، حوزه پرداختهای یکپارچهی یورو میباشد. این حوزه، شامل 33 کشور میشود. SEPA، انتقال پول در سراسر EEA (حوزهی اقتصادی اروپا) را سریع و آسان مینماید.

با این حال بیت‌استمپ، حداقل 7.5 دلار برای واریزها به واحد دلار ایالات متحده وضع می‌کند. بیت‌استمپ کارمزدی برای برداشت‌های ارزهای رمزنگاری‌شده درخواست نمی‌کند. برداشت‌های کمتر از 1000 USD، 10 USD هزینه دارند و برداشت‌های بیش از 1000 USD، کارمزدی 2 درصدی خواهند داشت.

همچنین، کاربران Bitstamp قادرند برای خرید ارز رمزنگاری‌شده از کارت‌های اعتباری استفاده کنند. کارمزد استفاده از کارت اعتباری، 5% مبلغ معامله می‌باشد.

کارمزدهای کوین‌بیس

کارمزدهای تجاری کوین‌بیس، تقریبا 6 برابر کارمزدهای بیت‌استمپ هستند. در هر خرید یا فروش ارز رمزنگاری‌شده، یک کارمزد 1.49 درصدی درخواست می‌شود. این کارمزد، برای خریدهای انجام‌شده با کارت اعتباری به 3.99% افزایش می‌یابد.

واریزها به واحد یوروی کوین‌بیس در SEPA رایگان هستند. برداشت‌های به واحد یورو در SEPA، کارمزدی 0.15 یورویی تحمیل می‌کنند. واریزهای انجام‌شده با دلار ایالات متحده در یک انتقال بانکی رایگان هستند. برداشت‌های به واحد دلار ایالات متحده، 10 USD کارمزد دارند.

کارمزدهای کوین‌بیس در مقایسه با صرافی‌هایی مانند CEX و کوین‌ماما (Coinmama) که خدمات مشابهی را ارائه می‌دهند، پایین هستند.

بزرگترین شباهت کارمزدهای بیت‌استمپ و کوین‌بیس در این است که هر دو به آسانی قابل درک هستند. یک فرد مبتدی، هر یک از دو زیرساخت را که انتخاب نماید، قادر است کاملا درک کند که روی چه چیزی و به چه علت کارمزد پرداخت می‌کند. بنابراین، کارمزدهای هر دو زیرساخت، مبتدی‌پسند هستند. اما کدام زیرساخت، دارای کاربردی آسان‌تر است؟ بیایید بفهمیم!

مقایسه بیت‌استمپ با کوین‌بیس: کاربرپسند‌بودن

کوین‌بیس اغلب به افراد مبتدی پیشنهاد می‌شود، اما چرا؟ و بیت‌استمپ چه امکاناتی برای ارائه به تازه‌واردان رمزنگاری دارد؟ بیایید مقایسه‌ی بین بیت‌استمپ و کوین‌بیس را ادامه دهیم.

بیت‌استمپ، یک زیرساخت دارای طراحی خوب و همراه با میزان محدودی از قابلیت‌های معاملاتی است. به این معنی که تنها دارای میزان اندکی از ارزهای رمزنگاری‌شده است و کارهای اندکی را با این ارزها می‌توان انجام داد. با این حال، شیوه‌ی نمایش برخی از اطلاعات معاملاتی بیت‌استمپ، آن‌چنان ساده نیست. گاهی‌اوقات، افراد مبتدی از پیچیدگی بسیار صفحه‌ی نمایش اطلاعات معاملاتی(Tradeview) بیت‌استمپ شکایت دارند. این موضوع را در نمودار زیر مشاهده می‌کنید:

مقایسه صرافی بیت‌استمپ با صرافی کوین‌بیس : آیا بیت‌استمپ از کوین‌بیس بهتر است؟
مقایسه صرافی بیت‌استمپ با صرافی کوین‌بیس : آیا بیت‌استمپ از کوین‌بیس بهتر است؟

استفاده از برخی قابلیت‌های گیج‌کننده‌ی بیت‌استمپ، توسط صفحه‌ی راهنمای (help) دقیق آن، آسان‌تر گشته‌است. پیشنهاد می‌کنم که تازه‌واردان در هنگام اولین استفاده‌ی خود از بیت‌استمپ، این صفحه را مورداستفاده قرار دهند.

احتمالا کوین‌بیس بهترین زیرساخت برای افراد مبتدی است. این صرافی به گونه‌ای طراحی شده‌است که دارای رابط کاربری‌ بسیار آسان می‌باشد. همان‌طور که قبلا اشاره شد، کوین‌بیس یک صرافی واسطه است و بیشتر از آنکه یک صرافی باشد به یک فروشگاه شبیه است.

خرید و فروش آسان گشته‌است. طرح‌بندی و خصوصیات کوین‌بیس مانند برنامه‌های بانکداری آنلاین و خرید می‌باشد و کوین‌بیس را می‌توان همانند آمازون (Amazon) برای ارزهای رمزنگاری‌شده در نظر گرفت!

کوین‌بیس، روشی کم‌استرس برای خرید اولین ارز رمزنگاری‌شده‌ی شماست. کوین‌بیس، کاربردی آسان‌تر از بیت‌استمپ و تقریبا هر صرافی دیگری دارد!

همچنین، هر دو زیرساخت دارای برنامه‌ی موبایل برای آی‌اواس (iOS) و اندروید (Android) می‌باشند. اما کدام‌یک از این برنامه‌ها بهتر است؟

مقایسه بیت‌استمپ با کوین‌بیس: برنامه‌های موبایل

کاربران برنامه‌ی موبایل بیت‌استمپ درباره‌ی کمبود امکانات و به‌روزرسانی‌های کند آن شکایت داشته‌اند. این برنامه‌ی موبایل، تنها دارای امتیاز 1.7 از 5 در اپل استور (Apple Store) است.

برنامه‌ی موبایل کوین‌بیس، نقد و بررسی‌های بهتری دریافت کرده‌است. کاربران درباره‌ی میزان سادگی و قابل‌اطمینان‌بودن برنامه اظهارنظر کرده‌اند و این برنامه، دارای امتیاز 4.7 از 5 در اپل استور است.

اکنون شما همه‌چیز را درمورد مقایسه‌ی بین ارزها و کارمزدهای Bitstamp و کوین‌بیس می‌دانید. همچنین آگاهید که کاربری آن‌ها تا چه اندازه آسان است، اما آن‌ها تا چه میزان امن هستند؟

مقایسه بیت‌استمپ با کوین‌بیس: امنیت

امنیت، برای بیشتر صرافی‌های رمزنگاری‌شده موضوع مهمی است. بیایید نگاهی به چگونگی مقابله‌ی کوین‌بیس و بیت‌استمپ با این مشکل داشته باشیم…

مقایسه صرافی بیت‌استمپ با صرافی کوین‌بیس : آیا بیت‌استمپ از کوین‌بیس بهتر است؟
مقایسه صرافی بیت‌استمپ با صرافی کوین‌بیس : آیا بیت‌استمپ از کوین‌بیس بهتر است؟

آیا بیت‌استمپ امن است؟

بیت‌استمپ، امنیت کاربر را بسیار مهم می‌داند. در ماه ژانویه‌ی سال 2015، 19.000 BTC از بیت‌استمپ دزدیده‌شد. کل زیرساخت به‌منظور حفظ امنیت بازسازی شد و هیچ یک از مشتریان، پولی از دست نداد.

بیت‌استمپ تقریبا تمام دارایی‌های دیجیتال خود را در فضای ذخیره‌سازی سرد نگهداری می‌کند؛ به این معنی که این دارایی‌ها آفلاین و دور از دسترس دزدها و هکرها هستند. همچنین بیت‌استمپ توسط حسابداران شرکت ارنست‌اندیانگ (Ernst and Young) حسابرسی شده‌است. به این معنی که بیت‌استمپ به‌منظور حصول اطمینان از اینکه پول مشتریان خود را به‌طور صحیح استفاده و ذخیره می‌کند، موردسنجش قرار گرفته‌است. همچنین این زیرساخت به کاربران، قابلیت تأییدهویت دومرحله‌ای (two-factor authentication) ارائه می‌کند.

توجه: تأییدهویت دومرحلهای، قابلیتی است که در آن حساب کاربر 2 نوع رمزعبور (password) دارد.

بنابراین، حدس می‌زنم که پاسخ شما به سؤال “آیا بیت‌استمپ امن است؟” بله باشد. با این حال، توصیه می‌کنیم که هرگز ارزهای رمزنگاری‌شده را برای طولانی‌مدت در هیچ صرافی‌ قرار ندهید. اکنون بیایید در مقایسه‌ی بین بیت‌استمپ و کوین‌بیس، به کوین‌بیس بپردازیم.

آیا کوین‌بیس امن است؟

از مشتریان کوین‌بیس پول دزدیده‌ شده‌است، اما زیرساخت هک نگردیده‌است. بیشتر زیان‌ها هنگامی اتفاق می‌افتند که رمزعبور کاربری دزدیده می‌شود یا کاربر، قربانی کلاهبرداری فیشینگ (phishing) می‌گردد.

کوین‌بیس در مقایسه با اکثر صرافی‌های دیگر، سابقه‌ی امنیتی بسیارخوبی دارد. مستقر‌بودن کوین‌بیس در ایالات متحده‌ی آمریکا به این معنی است که باید از دولت ایالات متحده و قانون فدرال پیروی کند. برخی از منتقدان این زیرساخت بیان می‌کنند که کوین‌بیس در رابطه‌ای بسیارنزدیک با دولت ایالات متحده فعالیت می‌کند. در ماه فوریه‌ی سال 2018، کوین‌بیس، اطلاعات 13.000 کاربر را به IRS ارائه کرد! IRS، سازمان مالیات آمریکاست. این اتفاق، موردخوشایند بسیاری از کاربران نبود!

حدود 98% وجوه کوین‌بیس، آفلاین نگهداری می‌شوند. 2 درصد دیگر، در برابر دزدی بیمه می‌شوند. همچنین کوین‌بیس، وجوه مشتری را مجزا از وجوه خود نگهداری می‌کند. به این معنی که اگر کوین‌بیس ورشکست گردد، مشتریان قادر به بازپس‌گیری وجوه خود خواهندبود. کوین‌بیس، قابلیت تأییدهویت دومرحله‌ای را نیز ارائه می‌کند.

این مقایسه‌ی بین کوین‌بیس و Bitstamp بود. اکنون تصمیم‌گرفتن درباره‌ی اینکه کدام صرافی برای شما بهترین است، به خود شما بستگی دارد. قبل از انجام این کار، مایلیم چند نکته‌ی دیگر را که ممکن است به انتخاب شما کمک کنند بیان کنیم…

ملاحظات پایانی

خرید و فروش ارزهای رمزنگاری‌شده، همیشه آسان نیست. این کار ممکن است پیچیده، آزاردهنده و حتی ترسناک باشد! همچنین ممکن است بسیار سرگرم‌کننده باشد! بیت‌استمپ و کوین‌بیس، هر دو فضاهای فوق‌العاده‌ای برای شروع ماجراجویی رمزنگاری شما هستند.

بیت‌استمپ، یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین صرافی‌های جهان است. این صرافی، ارزان و دارای تیم فوق‌العاده‌ای است که به مشتریان خود اهمیت می‌دهند. ممکن است کار با بیت‌استمپ برای بعضی از افراد مبتدی دشوار باشد، اما محل فوق‌العاده‌ای برای یادگیری چگونگی کارکرد یک صرافی رمزنگاری‌شده‌ی حرفه‌ای است.

کوین‌بیس، برای تازه‌واردان عالی است. این صرافی، ساده، امن و داراری کاربری آسان است. کوین‌بیس، تمام خدمات بنیادینی را که برای خرید اولین ارز رمزنگاری‌شده‌ی خود نیاز دارید ارائه می‌کند. کوین‌بیس به‌ شدت به عنوان اولین قدم به دنیای رمزنگاری توصیه می‌شود.

بنابراین، برنده‌ی مقایسه‌ی بین بیت‌استمپ و کوین‌بیس کیست؟ نمی‌توانید تصمیم بگیرید؟ چرا از هر دو زیرساخت استفاده نمی‌کنید؟ می‌توانید به‌سادگی با کوین‌بیس شروع کنید و سپس به امکانات معاملاتی پیشرفته‌تر موجود در بیت‌استمپ نقل‌مکان کنید. شما می‌توانید وجوه را به‌سادگی بین این دو جابه‌جا کنید. تنها کافی است وجوه را از کوین‌بیس به بیت‌استمپ انتقال دهید!

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.