مقایسه جی داکس و جمینی

در این مقایسه جی‌داکس و جمینی، ما به شما تفاوت‌های بین این دو بورس را نشان خواهیم داد تا شما بتوانید تصمیمی‌آگاهانه در انتخاب بهترین پلتفرم برای خود بگیرید.

اگر به دنبال سرمایه‌گذاری در ارزهای رمزنگاری‌ شده هستید، حتما باید یک صرافی آنلاین را انتخاب کنید و معاملات خود را از طریق آن‌ها انجام دهید. صرافی‌های بسیار زیادی برای این کار وجود دارد و آن‌ها در گزینه‌های مختلفی با یکدیگر تفاوت دارند. ما در این مطلب به مقایسه دو صرافی بزرگ و شناخته‌شده جی‌داکس و جمینی می‌پردازیم و پس از خواندن این مطلب می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام یک از این دو صرافی برای انجام کارهای معاملاتی شما مناسب‌تر خواهد بود.

0 147

GDAX VS Gemini !! اگر شما درک متوسطی از سرمایه گذاری دارید، جی‌ داکس (GDAX) و جمینی (Gemini) پلتفرم‌های خوبی برای شروع معامله ارزهای دیجیتال هستند. این پلتفرم‌ها تجربه‌ای آسان در خرید و فروش را فراهم می‌کنند تا کاربران معمولی را راضی و خوشحال نگه دارند. همچنین اگر به دنبال حرکت کمی‌پیچیده‌تر و آزادتر نسبت به بورس‌هایی همانند کوین‌بیس (Coinbase) هستید، هر دو پلتفرم برای قدم بعدی شما بسیار خوب هستند.

در این مقایسه GDAX و Gemini، ما به شما تفاوت‌های بین این دو بورس را نشان خواهیم داد تا شما بتوانید تصمیمی‌ آگاهانه در انتخاب بهترین پلتفرم برای خود بگیرید. ما این موارد را بررسی خواهیم کرد:

  • روش‌های سرمایه‌ گذاری
  • رابط کاربری
  • کارمزدهای معامله
  • ارزهای دیجیتال در دسترس
  • محدودیت‌های نقل و انتقال
  • اعتماد شرکت
  • امنیت سرمایه‌ گذاری
  • پشتیبانی از مشتری

مقایسه جی‌ داکس و جمینی: اطلاعات کلیدی

بورس

مقایسه جی‌داکس و جمینی
مقایسه GDAX و Gemini

مقایسه جی‌داکس و جمینی
مقایسه GDAX و Gemini
بررسی ها GDAX

Gemini

روش های سپرده‌گذاری

انتقالات بانکی (ACH)

سپرده رمزنگاری‌شده

انتقالات بانکی (ACH)

سپرده رمزنگاری‌شده

رمز ارزهای تحت پشتیبانی

BTC, ETH, LTC BTC, ETH

آغاز کار شرکت

2012

2015

مکان

کالیفرنیا، آمریکا

نیویورک، آمریکا

اعتبار اجتماع

عالی

عالی

امنیت

عالی عالی
حمایت از مشتری خوب

خوب

کارمزدها

بسیار پایین

بسیار پایین

وبسایت جی‌ داکس

 جمینی

روش‌های سرمایه‌ گذاری

هر دوی جی‌ داکس و جمینی به شما اجازه می‌دهد تا سرمایه را به سه روش نقل و انتقالات بانکی (ACH)، نقل و انتقالات سیمی‌و سپرده‌های ارزی رمزنگاری‌ شده وارد حساب خود کنید:

به علاوه، GDAX نقل و انتقالات سرمایه از حساب‌های کوین‌بیس را به صورت فوری و بدون هیچ کارمزدی قبول می‌کند. این موضوع زمانی انتقال را راحت می‌کند که شما قبلا از کوین‌بیس استفاده می‌کرده‌اید و می‌خواهید به یک بورس با ویژگی‌های قوی‌تر نقل مکان کنید.

از سوی دیگر، اگر می‌خواهید خیلی سریع و فوری سرمایه‌ گذاری کنید، Gemini گزینه‌ خوبی محسوب می‌شود. جمینی به شما اجازه می‌دهد تا قبل از اینکه سرمایه‌های درون حساب شما تایید شوند، خرید و فروش انجام دهید. اگرچه شما نمی‌توانید تا زمان تایید سرمایه اولیه خود، پولی برداشت کنید ولی می‌توانید سکه‌های خود را در قیمت مشخصی و بدون نگرانی از افزایش قیمت آن‌ها معامله کنید.

رابط کاربری

جی‌ داکس با گزینه‌هایی همانند معامله حاشیه‌ای (margin trading) و توقف سفارش‌ها (stop orders)، به شما تجربه معامله نسبتا پیشرفته‌تری نسبت به Gemini ارائه می‌دهد. در نگاه اول، ممکن است این بورس به خاطر حرکات سریع خرید و فروش در صفحه، برای سرمایه‌ گذاران جدید کمی‌ترسناک به نظر بیاید.

مقایسه جی‌داکس و جمینی
مقایسه جی‌ داکس و جمینی

از نظر ظاهری، پلتفرم جمینی بسیار زیبا و دل انگیز است اما برای تحلیل کمی‌سخت به نظر می‌رسد. جدول دفتر پیشنهادات پشت یک دکمه کوچک مخفی شده و نمودار دفتر پیشنهادات با یک طراحی نامتعارف، پیشنهادهای خرید را زیر محور ایکس قرار می‌دهد. یک ویژگی منحصر به فرد در جمینی، قابلیت سفارش سکه در قالب یک حراجی است.

مقایسه جی‌داکس و جمینی
مقایسه جی‌ داکس و جمینی

برای معامله‌گران حرفه‌ای، جی‌ داکس پلتفرم بهتری برای تحلیل و گزینه‌های پیشرفته معامله است، ولی اگر هدف شما فقط یک خرید ساده و نگه داشتن آن برای مدتی کوتاه است، جمینی انتخابی بسیار خوب است.

کارمزدهای معاملات

Gemini و GDAX از نظر ساختارهای هزینه‌ای شبیه به هم هستند و هر دو، کارمزد معاملاتی حداکثری 0.25 درصد برای معاملات بیت‌کوین دارند.

هر چند اگر شما به دنبال معامله ETH هستید، جمینی می‌تواند گزینه بهتری برایتان باشد. در جمینی، حداکثر کارمزد معامله برای اتر  0.25 درصد است و کمی‌ پایین‌تر از کامزد معامله همین کوین در جی‌ داکس می‌باشد، که 0.3 درصد است.

هر دو بورس از یک سیستم نسبتا پیچیده برای محاسبه کارمزدهای معاملاتی شما استفاده می‌کنند. این محاسبات در درجه اول به وسیله میزان معاملات 30 روزه شما مشخص می‌شوند. اما اینجا مهمترین نکته این است که GDAX هیچ کارمزد معاملاتی برای سازندگان (maker) ندارد (کسانی که قیمتی در سیستم پیشنهاد می‌کنند که قبلا در دفتر پیشنهادات ثبت نشده است).

به خاطر اینکه این کارمزدها بر اساس میزان و حجم معامله تغییر می‌کنند، توصیه می‌شود که از سایت این دو صرافی استفاده کنید و کارمزدهای چند معامله‌ای که به فکر انجام آن هستید، تخمین بزنید. از اینجا شما می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا تفاوت کارمزدها برای انتخاب یک پلتفرم از نظر شما کافی هستند یا خیر.

این صرافی ها از چه رمز ارزهایی پشتیبانی می‌کنند؟

جی‌ داکس از بیت کوین، اتریوم و لایت کوین پشتیبانی می‌کند. در حالی که شایعات پیرامون اضافه کردن سکه‌های متنوع به این لیست به گوش می‌رسد، ولی شرکت هنوز هیچ بیانیه رسمی ‌درباره این موضوع منتشر نکرده است.

جمینی فقط از بیت‌کوین و اتریوم پشتیبانی می‌کند و هنوز هیچ برنامه ای برای اضافه کردن موارد بیشتر اعلام نکرده است.

صرف نظر از مشکلات فنی اضافه کردن سکه‌های جدید به بورس، مقررات و هزینه‌های پروسه اضافه کردن سکه‌های جدید به لیست ممکن است در حال حاضر ارزش اضافه کردن آن‌ها را نداشته باشد.

محدودیت‌های نقل و انتقال

جمینی مقداری را که در هر روز از طریق ACH می‌توانید ذخیره کنید  به 500 دلار در روز محدود می‌کند. هرچند چنین محدودیتی برای هیچکدام از دیگر روش‌های سپرده‌گذاری دیگر همانند نقل و انتقالات سیمی ‌و سپرده‌های ارز رمز وجود ندارد. Gemini همچنین به ازای هر روز محدودیت برداشت 10 هزار دلاری قرار داده است.

سپرده‌های ACH جمینی معمولا 4 تا 5 روز کاری برای تایید شدن زمان می‌برند، ولی همانطور که قبلا اشاره شد، شما می‌توانید از سرمایه آن برای معاملات فوری استفاده کنید.

GDAX درباره محدودیت سپرده روزانه خود این اندازه رک و بی پرده نیست. محدودیت سپرده ACH روزانه آن‌ها با سن حساب شما، تاریخچه خرید و تایید اعتبار حساب شما مشخص می‌شوند. این سپرده‌ها معمولا 3 تا 5 روز کاری زمان می‌برند. سپرده‌های سیمی‌تا 250 هزار دلار محدودیت دارند اما محدودیتی در سپرده‌های ارز دیجیتالی وجود ندارد. همانند جمینی، محدودیت برداشت روزانه جی‌داکس، 10 هزار دلار است.

اعتماد شرکت

با فعالیت در آمریکا، هر دو بورس به خوبی و با موفقیت قوانین و مقررات سختگیرانه آمریکا را رعایت کرده‌اند.

جی‌ داکس یک شعبه از کوین‌بیس است که در سال 2012 تاسیس شد و مرکز اصلی آن در Silicon Valley می‌باشد. بیش از 8 میلیون نفر از این پلتفرم استفاده کرده‌اند و با موفقیت 20 میلیارد دلار ارز رمز را جابه‌جا کرده‌اند. آن‌ها همچنین حمایت سرمایه‌ گذاران قابل توجه زیادی همچون Andreessen Horowitz، Union Square Ventures و New York Stock Exchange  را پشت خود دارند.

سه ماه پیش، یک فروش چند میلیون دلاری باعث شد قیمت اتریوم در GDAX فورا از قیمت 300 دلار به 10 سنت برسد. این فروش، فروش‌های خودکار دیگری را در یک حالت دومینووار در بورس ایجاد کرد. حتی با این که بازار خیلی زود به حالت عادی بازگشت، بسیاری از کاربران به خاطر این اتفاق عجیب، پول‌های عظیمی‌از دست دادند. برای کسب دوباره اعتماد، جی‌داکس پول از دست رفته افرادی را که از این حادثه تاثیر منفی پذیرفته بودند باز گرداند.

جمینی در سال 2015 در نیویورک‌سیتی توسط تایلر و کمرون وینکلواس (Tyler and Cameron Winklevoss) راه‌اندازی شد. اگرچه که آن‌ها بابت پیش زمینه معروفشان در فیسبوک شناخته شده بودند، ولی این دو برادر از اوایل سال 2013 به طرز فعالی در جامعه بیت‌کوین هم فعالیت داشته‌اند. آن‌ها پروژه‌های مرتبط با بیت‌کوین بسیار زیادی را سرمایه گذاری کردند و شایعه شده که یک درصد از تمام این بیت‌کوین‌های در گردش را برای خود دارند. جمینی همچنین اولین بورس آمریکایی دارای مجوز برای بیت‌کوین و باقی معاملات بوده است.

امنیت سرمایه‌ گذاری

هر دوی جی‌ داکس و جمینی تمام سرمایه‌های دلار آمریکایی خود را در بانک‌هایی نگه می‌دارند که از نظر FDIC به ازای هر سپرده‌گذار تا سقف 250 هزار دلار امن هستند.

پیشنهاد می‌شود که دارایی‌های خود را در خارج از صرافی‌ها نگهداری کنید، زیرا که احتمال پایینی از هک شدن حساب شما وجود دارد. اما اگر تصمیم گرفتید سکه‌های خود را در بورس نگه دارید، جی‌ داکس و Gemini تمهیدات فوق‌العاده‌ای برای اطمینان از امنیت این دارایی‌های رمزنگاری‌شده به وجود آورده‌اند.

کمتر از 2 درصد دارایی‌های دیجیتالی در کیف پول آنلاین جی‌ داکس نگهداری می‌شوند. باقی سرمایه‌ها در کیف پول‌های آفلاینی نگهداری می‌شوند که با استفاده از تلفیق درایو‌های یو اس بی رمزگذاری‌شده و کیف پول‌های کاغذی در صندوق‌های امانات سراسر دنیا پخش شده‌اند . به علاوه این‌ها، GDAX به طور کامل دارایی‌های دیجیتالی را که به صورت آنلاین نگهداری می‌شوند بیمه می‌کند.

جمینی میزان دارایی‌هایی آنلاین خود را مشخص نمی‌کند اما می‌گوید که دارایی‌های دیجیتال، در کیف پول‌های سردشان نگهداری می‌شوند. سیستم آن‌ها از واحدهای امنیتی سخت افزاری ایمن (HSMها) همراه با تکنولوژی چند امضایی استفاده می‌کند تا احتمال اختلال را به صفر برساند.

پشتیبانی از مشتری

در حالیکه پشتیبانی از مشتری می‌تواند برای برخی از بورسهای کمتر شناخته شده مشکل باشد، GDAX و Gemini به شما منابعی ارائه می‌کنند تا بتوانید از پلتفرمشان به خوبی استفاده کنید.

هر دو بورس شامل کتابچه ای از FAQها هستند که نه تنها مشکلات پشتیبانی معمولی را پوشش می‌دهد، بلکه توصیف و توضیح لغات سرمایه‌ گذاری را هم در بر دارد. آن ها منابعی کامل برای سرمایه‌ گذاران ابتدایی هستند.

هر دو شرکت همچنین از تیکت‌های پشتیبانی از طریق ایمیل به خوبی استفاده می‌کنند و زمان پاسخ 2 یا 3 روز اداری را دارند.

نتیجه‌گیری

به خاطر ساختار مشابه کارمزد، گزینه‌های سرمایه‌ گذاری و عملکردشان، شما با انتخاب هر کدام از جی‌ داکس یا جمینی اشتباه نخواهید کرد. تصمیمی‌که می‌گیرید فقط نمایانگر ترجیح و سلیقه شخصی شما خواهد بود.

آیا به دنبال معامله لایت‌کوین یا انتقال از حساب کوین بیس خود هستید؟ GDAX برای شما انتخاب مناسبی خواهد بود و اگر می‌خواهید فورا معاملات خود را آغاز کنید، جمینی برای شما بهترین گزینه خواهد بود.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.