مقایسه بیت‌استمپ با کراکن: از بین بیت‌استمپ و کراکن کدامیک انتخاب بهتری است؟

در این مقاله دو صرافی ارز رمزنگاری بیت‌استمپ و کراکن با یکدیگر مقایسه شده‌اند و نقاط قوت و صعف هریک بیان شده است. خواندن این مطلب می تواند جهت انتخاب یکی از این گزینه‌ها به شما بسیار کمک کرده و تصمیم‌گیری را برایتان آسان‌تر کند.

0 111

آموختن در مورد ارزهای رمزنگاری شده مثل خوردن یک همبرگر بزرگ است. قطعا شما تلاش نمی‌کنید تا تمامی یک همبرگر بزرگ را یکجا وارد دهان خود کنید، درست است؟ در عوض گازهای کوچکتری می‌زنید و به سرعت همه‌ی همبرگر را میل می‌کنید.

گازهای کوچکی که امروز خواهید زد کراکن (Kraken) و بیت‌استمپ (Bitstamp) هستند که هر دو صرافی ارزهای رمزنگاری شده می‌باشند. صرافی ارز رمزنگاری شده تجارتی است که به شما اجازه می‌دهد تا ارزهای رمزنگاری شده را خرید و فروش کنید. به عنوان یک تازه وارد، مهم است که صرافی مناسب را برای شروع انتخاب کنید. معامله در صرافی مناسب تجربه‌ی شما را در عرصه‌ی ارزهای رمزنگاری شده بسیار جذاب‌تر خواهد کرد.

پس از این اوصاف، حالا کدام یک بهتر است؟ بیت‌استمپ یا کراکن؟ پس از مطالعه‌ی این مقاله، شما می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام صرافی برای شما مناسب‌تر است. در این مقاله، در مورد تفاوت‌ها و شباهت‌های این دو صحبت خواهم کرد و حتی برایتان خواهم گفت که کدام یک به یاد یک هیولای بزرگ دریایی نامگذاری شده است!

مقایسه بیت‌استمپ با کراکن: تاریخچه

سال ۲۰۱۱ سال جذابی برای ارزهای رمزنگاری شده بود. خبر خوب آن بود که برای اولین بار قیمت هر بیت‌کوین برای اولین بار به یک دلار رسید. کم کم مردم متوجه شدند که ارز رمزنگاری شده تا چه حد می‌‌تواند اهمیت پیدا کند.

اما خبر بد آن بود که بزرگ‌ترین صرافی ارز رمزنگاری شده یعنی ام‌تی گاکس (Mt. Gox) هک شد. این موضوع باعث شد تا بسیاری از مردم احساس کنند که نمی‌توانند به ارز رمزنگاری شده اعتماد کنند.

سه مرد جوان شاهد موفقیت بیت‌کوین و شکست ام تی گاکس بودند. آن‌ها به این نتیجه رسیدند که ارزهای رمزنگاری شده نیازمند صرافی‌هایی هستند که مردم بتوانند به آن‌ها اعتماد کنند. یکی از این مردان کراکن، و دو نفر دیگر بیت‌استمپ را تاسیس کردند. داستان آن‌ها از این قرار بود:

تاریخچه‌ی بیت‌استمپ

مقایسه بیت‌استمپ با کراکن: از بین بیت‌استمپ و کراکن کدامیک انتخاب بهتری است؟
مقایسه بیت‌استمپ با کراکن: از بین بیت‌استمپ و کراکن کدامیک انتخاب بهتری است؟

نیِتس کودریچ (Nejc Kodric) و دیمین مرلاک (Damian Merlak) بیت‌استمپ را در وطن خود یعنی اسلوونی تاسیس کردند. هدف آن‌ها خلق بستری بود که کاربران بتوانند به اندازه بانک انگلستان و بورس نیویورک به آن اعتماد ‌کنند. به همین خاطر، آن‌ها در سال ۲۰۱۳ برخی از فعالیت‌های بیت‌استمپ را به بریتانیا منتقل کردند. آن‌ها امیدوار بودند که استقرار نسبی آن‌ها در یکی از مراکز مالی و قانونی اروپا به جلب اعتماد کاربران توسط بیت‌استمپ کمک کند. هرچند، در بریتانیا قانونی برای ارزهای رمزنگاری شده وجود نداشت و این به آن معنا بود که بیت‌استمپ باید قوانین خود را وضع می‌کرد.

مشکلی که به وجود می‌آمد این بود که مردم به کسب و کارهایی که قوانین خود را می‌سازند اعتماد زیادی نمی‌کنند. بنابراین کودریچ و مرلاک شروع به جستجو کشوری کردند که دارای قوانینی برای هدایت فروش ارزهای رمزنگاری شده باشد. رییس پیشین پی‌پال، دیوید مارکوس (David Marcus)، لوگزامبورگ را پیشنهاد کرد.

در سال ۲۰۱۶، بیت‌استمپ به لوگزامبورگ منتقل شده و به اولین صرافی ارز رمزنگاری شده تبدیل شد که به صورت ملی مجاز شمرده می‌شد. این به آن معنی بود که بیت‌استمپ باید از همان قوانینی تبعیت می‌کرد که سایر نهادهای مالی لوگزامبورگ تابع آن‌ها بودند. داشتن پروانه در لوگزامبورگ به معنی جواز حضور در تمامی ۲۸ کشور اتحادیه‌ی اروپا بود.

وزیر امور مالی لوگزامبورگ این توافق را «رویدادی مهم برای بیت‌کوین و ارزهای دیجیتال در اروپا» نامید.

تاریخچه‌ی کراکن

مقایسه بیت‌استمپ با کراکن: از بین بیت‌استمپ و کراکن کدامیک انتخاب بهتری است؟
مقایسه بیت‌استمپ با کراکن: از بین بیت‌استمپ و کراکن کدامیک انتخاب بهتری است؟

کراکن توسط جس پاول (Jesse Powel) در سانفرانسیسکوی کالیفرنیا تاسیس شد. پاول در دفاتر ام تی گاکس در ژاپن حضور داشت و چیزی که دیده بود او را شگفت‌زده کرده بود. ام تی‌گاکس ساماندهی مناسبی نداشت و در واکنش به مشکلات کاربران کند عمل می‌کرد. اون دریافت که در صورتی که صرافی‌های بهتر فعالیت نکنند، ارزهای رمزنگاری شده محکوم به شکست خواهند بود.

همانند بیت‌استمپ، کراکن خلق شده بود تا صرافی مورد اعتماد کاربران باشد. هدف پاول این بود که کاربران توانایی این را داشته باشند که نحوه‌ی کارکرد کراکن را ببینند. او همچنین می‌خواست تا کاربران بدانند که سرمایه‌ی آن‌ها در کراکن امن است.

به همین خاطر، کراکن در سال ۲۰۱۴ برای یک حسابرسی اثبات ذخایر داوطلب شد و این یعنی اجازه داد تا شخصی (استفان توماس (Stefan Thomas)) از خارج از تشکیلات کراکن دارایی‌های صرافی را بیازماید. کراکن در این آزمون موفق بود.

کراکن با نهادهای مالی عمده‌ی اروپا و آسیا ارتباط برقرار کرده و همچنین برخی از سایر کسب و کارهای مرتبط با ارزهای رمزنگاری شده مانند کریپتو واچ (CryptoWatch) و گلیدرا (Glidera) را خریداری نموده است. در سال ۲۰۱۶، کراکن سه صرافی سکه یعنی کوین‌ستر (Coinsetter)، کاویرتکس (Cavirtex) و کلورکوین (CleverCoin) را خریداری نمود. خرید کوین‌ستر و کاویرتکس کمک شایانی به رشد کراکن در آمریکای شمالی نمود و خرید کلورکوین، کراکن را در اروپا قدرتمندتر کرد.

کراکن درست مانند آن هیولای دریایی می‌باشد که به یاد آن نامگذاری شده است؛ بازوهای بلندی دارد که می‌توانند به آن سوی اقیانوس‌ها برسند!

مقایسه بیت‌استمپ با کراکن: ابعاد

بهترین روش برای پی بردن به ابعاد یک صرافی ارز رمزنگاری شده، مشاهده‌ی حجم مبادلات ۲۴ ساعته‌ آن است. حجم مبادلات یک صرافی مقدار کل ارزهای رمزنگاری شده‌ی خریداری شده و فروخته شده طی یک روز می‌باشد. این میزان معمولا بر اساس دلار آمریکا نوشته می‌شود. در زیر حجم مبادلات بیت‌استمپ و کراکن را در ۱۸ آوریل ۲۰۱۸ می‌بینید.

کراکن: ۱۸۲٬۵۰۹٬۹۱۲ دلار
بیت‌استمپ: ۱۳۴٬۷۲۴٬۷۳۷ دلار
این مقادیر در مقایسه با بقیه‌ی بازار چگونه‌اند؟

حجم مبادلات تمامی صرافی‌های فهرست شده در coinmarketcap.com در تاریخ ۱۸ آوریل ۲۰۱۸ بیش از ۱۸ میلیارد بود. بنابراین سهم کراکن حدود ۹٪ و سهم بیت‌استمپ حدود ۶٪ بوده است. کراکن به عنوان دوازدهمین صرافی بزرگ بازار و بیت‌استمپ با عنوان چهاردهم رده‌بندی شده‌اند.

بنابراین، کراکن کمی بزرگ‌تر است. اگر کراکن را مک دونالد در نظر بگیریم، در آن صورت بیت‌استمپ معادل برگر کینگ خواهد بود.

اما در حقیقت ابعاد در انتخاب صرافی ارز رمزنگاری شده اهمیت زیادی ندارد و این که هریک چه ارزی ارائه می‌دهد حائز اهمیت است. بیایید تا نگاهی بر ارزهای ارائه شده توسط بیت‌استمپ و کراکن داشته باشیم.

مقایسه بیت‌استمپ با کراکن: ارزها
هر دو صرافی تعداد زیادی از خدمات ارزی گوناگون را ارائه می‌کنند، پس این بخش به لقمه‌های کوچک قابل هضم تقسیم می‌شود:

تبادل ارزهای فیات

یکی از اولین چیزهایی که باید در مورد صرافی ارز رمزنگاری شده بدانید این است که آیا می‌توانید توسط ارزهای فیات مبادله انجام دهید یا خیر.

نکته: یک ارز فیات ارزی است که توسط یک دولت حمایت می‌شود. آن‌ها ارزهای قانونی کشورها هستند. مثلا دلار آمریکا، یوان چین و ین ژاپن ارزهای فیات هستند.

به عنوان یک تازه‌کار، بهتر است تا آن صرافی را انتخاب کنید که تبادل ارز فیات را به ارز کشوری که در آن زندگی می‌کنید ارائه می‌دهد. یعنی شما نیاز نداشته باشید که قبل از شروع مبادلات صاحب ارز رمزنگاری شده باشید یا به یک صرافی دیگر مراجعه کنید.

بیت‌استمپ و کراکن هر دو تبادل ارز فیات را انجام می‌دهند. در زیر ارزهای فیاتی که در هر یک از این دو صرافی می‌توانید استفاده کنید را می‌بینید:

کراکن: دلار آمریکا، دلار کانادا، ین ژاپن، پوند بریتانیا و یورو
بیت‌استمپ: دلار آمریکا و یورو
نکته: شما می‌توانید همچنین از پوند بریتانیا و فرانک سوییس در بیت‌استمپ استفاده کنید، اما قادر نخواهید بود که با آن‌ها مبادله انجام دهید. قبل از این که بتوانید با آن‌ها مبادله انجام دهید آن‌ها باید به دلار آمریکا یا یورو تبدیل شوند.

بنابراین، هر دو بستر امکان مبادله با ارز فیات را فراهم می‌آورند، اما کدام یک بهترین مجموعه از ارزهای رمزنگاری شده را ارائه می‌دهد؟

انتخاب ارز رمزنگاری شده
در کراکن شما می‌توانید با ۱۷ ارز رمزنگاری شده‌ی مختلف تبادل انجام دهید:

 • بیت‌کوین (Bitcoin) (BTC)
 • بیت‌کوین کش (Bitcoin Cash) (BCH)
 • دش (DASH)
 • EOS) EOS)
 • لایت‌کوین (Litecoin) (LTC)
 • آگر (Augur) (REP)
 • اتریوم کلاسیک (Ethereum Classic) (ETC)
 • اتریوم (Ethereum) (ETH)
 • گنوسیس (Gnosis) (GNO)
 • ملون (Melon) (MLN)
 • تتر (Tether) (USDT)
 • دوج‌کوین (Dogecoin) (XDG)
 • مونرو (Monero) (XMR)
 • ریپل (Ripple) (XRP)
 • زی‌کش (Zcash) (ZEC)
 • استلار لومنز (Stellar Lumens) (XLM)
 • آیکونومی (Iconomi) (ICN)
  در بیت‌استمپ می‌توانید با ۵ ارز رمزنگاری شده گوناگون مبادله انجام دهید که عبارتند از:
 • بیت‌کوین (Bitcoin) (BTC)
 • بیت‌کوین کش (Bitcoin Cash) (BCH)
 • لایت‌کوین (Litecoin) (LTC)
 • اتریوم (Ethereum) (ETH)
 • ریپل (Ripple) (XRP)

کراکن ۵۷ و بیت‌استمپ تنها ۱۱ جفت مبادله‌ای یکتا دارند.

نکته: یک جفت مبادله‌ای دو ارز هستند که می‌توانند مبادله شوند. مبادلات بر اساس نرخ‌هایی مشابه آن‌هایی که در فرودگاه‌ها می‌بینید انجام می‌شوند. یک مثال از یک جفت مبادله‌ای که بیت‌استمپ ارائه می‌دهد ۱ BTC = ۷٬۹۶۵٫۵۶ دلار می‌باشد. اما هر ترکیبی از دو ارز یک جفت مبادله‌ای نخواهد بود. به عنوان مثال، بیت‌استمپ نرخ تبدیلی برای اتریوم به لایت‌کوین ارائه نمی‌دهد.

در این بخش برتری کاملا از آن کراکن است و تعداد ارزهای مبادله‌ای و جفت‌های آن بسیار بهتر از بیت‌استمپ است.

کراکن همچنین به کاربران خبره‌تر انتخاب‌های بیشتری در خصوص انواع مبادله ارائه می‌کند. به عنوان مثال کراکن تبادل مارجین، پایان‌های مشروط و مبادله‌ی خودکار ارائه می‌کند. معنی این عبارات را نمی‌دانید؟ همین قدر کافی است که بدانید این امکانات برای تازه‌واردها نیستند! هرچند، گزینه‌های پیشرفته‌ی مبادله باعث محبوبیت کراکن نزد مبادله‌گران باتجربه گشته است.

بیت‌استمپ در برابر کراکن: نرم‌افزارهای تلفن همراه

هر دو صرافی خدمات مبادله در نرم‌افزارهای تلفن همراه را ارائه می‌کنند. شما تنها می‌توانید از کراکن در iOS استفاده نمایید ولی امکان استفاده از بیت‌استمپ در هر دو سیستم عامل iOS و اندروید وجود دارد. نرم‌افزار بیت‌استمپ از شهرت بهتری برخوردار است چرا که نرم‌افزار کراکن دارای ایرادات نرم‌افزاری و غیر قابل اعتماد است.

شما می‌دانید که با چه ارزهایی می‌توانید مبادله کنید، چه نوع مبادلاتی می‌توانید انجام دهید و از چه دستگاه‌هایی می‌توانید استفاده کنید. حال بیایید به کارمزدهای کراکن و بیت‌استمپ نگاهی بیندازیم.

مقایسه بیت‌استمپ با کراکن: کارمزدها
کارمزدهایی که کاربران می‌پردازند بسته به مکان زندگی آن‌ها تا حد زیادی متغیر است. همچنین کارمزدها ممکن است بر اساس نوع ارز فیات استفاده شده توسط مبادله‌گران و حجم تبادل متفاوت باشند.

کارمزدهای کراکن

کارمزدهای کراکن در زمره‌ی کم‌ترین‌ها در بازار هستند. در بیشتر تبادل‌ها، ٪۰٫۱۶ از خریدار و ٪۰٫۲۶ از فروشنده کسر می‌گردد. کارمزدهای کراکن نه تنها کم هستند بلکه ساده نیز هستند و این خبر خوبی برای تازه‌واردان است.

کراکن برای سپرده‌های ارز رمزنگاری شده مبلغی کسر نمی‌کند. برخی از سپرده‌های فیات رایگان بوده اما اکثرا شامل مقدار کمی کارمزد می‌گردند. برای مثال، اگر شما در حوزه‌ی پرداخت‌های یکپارچه‌ی یورو (SEPA) زندگی می‌کنید، سپرده‌های یورویی رایگان خواهد بود. هرچند، اگر در ایالات متحده هستید، کارمزدی برابر ۵ دلار برای سپرده‌های دلاری کسر می‌گردد. برداشت از فیات و ارزهای رمزنگاری شده نیز شامل میزان کمی کارمزد می‌گردد.

کارمزدهای بیت‌استمپ

کارمزدهای بیت‌استمپ مشابه کراکن می‌باشند. میزان آن‌ها کم بوده و درک آن‌ها آسان است. بیت‌استمپ ۰٫۲۵٪ برای تمامی مبادلات زیر ۲۰٬۰۰۰ دلار کسر می‌نماید.

بیت‌استمپ میزان بیشتری برای برخی از سپرده‌های فیات و برداشت‌ها کسر می‌نماید. همانند کراکن، بیت‌استمپ مبلغی برای سپرده‌های یورویی در SEPA کسر نمی‌کند. اما حداقل ۷٫۵ دلار برای سپرده‌های دلاری دریافت می‌کند. هرچند بیت‌استمپ مبلغی برای برداشت‌های ارزهای رمزنگاری شده کسر نمی‌کند.

بیت‌استمپ و کراکن هر دو کارمزد کمتری از سایر صرافی‌های ارز رمزنگاری شده دریافت می‌کنند. در مورد موضوع مقایسه بیت‌استمپ با کراکندر بخش کارمزدها، همه برنده هستند! و از آن مهم‌تر، آن‌ها ساده هستند. به عنوان یک تازه‌وارد، ساده و آسان بودن موضوعات، اهمیت زیادی دارد.

بنابراین، استفاده از کدامیک ساده‌تر است؟ بیت‌استمپ یا کراکن؟

بیت‌استمپ در برابر کراکن: سهولت برای کاربران

بیت‌استمپ و کراکن هیچ یک برای تازه‌واردان طراحی نشده‌اند. هر دو حاوی صفحه‌آرایی و ویژگی‌هایی هستند که به راحتی می‌تواند به سردرگمی تازه‌کاران منجر شود. اما کدامیک بهتر است؟

کراکن سه سطح معاملاتی ساده، متوسط و پیشرفته ارائه می‌دهد. کراکن همچنان یک بخش راهنمای بسیار کاربردی در صفحه‌ی اصلی خود دارد. پیشنهاد من این است که تازه‌واردان تنها از تنظیمات مبادله‌ی ساده استفاده کنند. شما همچنین باید پیش از استفاده از سایت بخش راهنما را مطالعه کنید. همانطور که در زیر می‌بینید، صفحه‌آرایی کراکن نیز تا حدی ساده می‌باشد.

مقایسه بیت‌استمپ با کراکن: از بین بیت‌استمپ و کراکن کدامیک انتخاب بهتری است؟
مقایسه بیت‌استمپ با کراکن: از بین بیت‌استمپ و کراکن کدامیک انتخاب بهتری است؟

خدماتی که بیت‌استمپ به کاربران خود ارائه می‌دهد بسیار از کراکن ساده‌تر است. تازه‌کاران بیت‌استمپ را ساده‌تر می‌یابند زیرا که گزینه‌های ارزی و مبادله‌ای کمتری دارد. بیت‌استمپ همچنین دارای یک صفحه‌ی راهنمای مشروح بوده که به تمامی سوالات متداول در مورد این بستر پاسخ می‌دهد.

اگرچه بیت‌استمپ بستری با طراحی مناسب می‌باشد، صفحه‌آرایی آن ممکن است برای تازه‌کاران کمی گیج‌کننده باشد. در زیر تصویری از صفحه‌ی انجام معامله (Tradeview)را ملاحظه می‌فرمایید.

مقایسه بیت‌استمپ با کراکن: از بین بیت‌استمپ و کراکن کدامیک انتخاب بهتری است؟
مقایسه بیت‌استمپ با کراکن: از بین بیت‌استمپ و کراکن کدامیک انتخاب بهتری است؟

در این بخش برنده‌ای وجود ندارد! هر دو بستر احتمالا کمی برای تازه‌کاران پیشرفته هستند. برای تازه‌واردی که چیزی نمی‌داند، جایی مانند کوین‌بیس (Coinbase) ممکن است مکان بهتری برای شروع باشد. هرچند، اگر در مبادله‌ی ارزهای رمزنگاری شده جدی هستید، بیت‌استمپ و کراکن مکان‌هایی عالی برای یادگیری هستند.

مقایسه بیت‌استمپ با کراکن: امنیت

هر دو صرافی در گذشته به مشکلاتی برخورده‌اند و هر دو برای اثبات امنیت خود به سختی تلاش کرده‌اند.

آیا کراکن امن است؟

کراکن هیچ وقت هک نشده و تقریبا همه‌ی ارز خود را آفلاین نگه می‌دارد. کراکن همچنین در حساب‌های کاربری امکان تایید هویت دو مرحله‌ای را برای کاربران فراهم می‌آورد.

نکته: تایید هویت دو مرحله‌ای یعنی زمانی که حساب کاربری دو رمز عبور داشته باشد.

کراکن برای جلوگیری از سوء استفاده و تقلب از قانون «مشتری خود را بشناس» (KYC) ایالات متحده پیروی می‌کند. هرچند کراکن مجبور بوده تا با میزان بسیار زیاد کاربران خود دست و پنجه نرم کند. بسیاری از کاربران از زمان‌های طولانی تراکنش و از دست دادن وجه شکایت داشته‌اند.

در مه ۲۰۱۷، کراکن ناچار بود تا با حمله‌ی محروم‌سازی از سرویس (DDoS) مبارزه کند. کاربران نتوانستند مبادلات خود را تکمیل کنند و متحمل خسارات مالی شدند.

نکته: یک حمله‌ی DDoS یعنی زمانی که یک سایت مورد هجمه‌ی درخواست‌های غیر واقعی قرار گیرد تا حدی که نتواند به شکلی مناسب برای کاربران واقعی خود فعالیت کند. یک حمله‌ی DDoS حتی می‌تواند منجر به از کار افتادن یک سایت شود.

کراکن در ژانویه‌ی ۲۰۱۸ برای حل مشکلاتی که با آن روبرو بود از دسترس خارج شد.

آیا بیت استمپ امن است؟

بیت‌استمپ دارای بهترین سامانه‌های امنیتی بازار است. بیت‌استمپ تمامی دارایی‌های دیجیتال خود را آفلاین نگه‌ داشته و این دارایی‌ها توسط حسابداران ارنست و یانگ (Ernst and Young) حسابرسی شده است. بیت‌استمپ نیز امکان تایید هویت دو مرحله‌ای را برای کاربرانش فراهم می‌آورد.

هرچند، بیت استمپ در گذشته هک شده است. در ژانویه‌ی ۲۰۱۵، ۱۹٬۰۰۰ BTC از بیت استمپ دزدیده شد. تیم بیت استمپ به سرعت وارد عمل شد و تمامی سامانه مجددا ساخته شد تا امنیت بستر حفظ شود. هیچ یک از مشتریان دچار خسارت مالی نگردید.

بیت استمپ در اینجا برنده است. بیت استمپ اولویت را بر سرمایه‌ی مشتریان قرار می‌دهد و هر زمان که اشکالی به وجود آید به سرعت وارد عمل می‌شود. کراکن نیز یک بستر مبادلاتی امن فراهم می‌آورد اما هنوز دارای مشکلاتی در زمینه‌ی خدمات مشتریان می‌باشد.

اکنون شما هر چیزی را که در مورد این دو غول ارزهای رمزنگاری شده ارزش یادگیری داشت، می‌دانید. چه فکر می‌کنید؟ بیایید پیش از این که تصمیم بگیرید کدام صرافی برای شما مناسب‌تر است یک جمع‌بندی سریع داشته باشیم.

مقایسه بیت‌استمپ با کراکن، نظر نهایی

کراکن و بیت استمپ رقابت سنگینی با هم دارند. هر دو صرافی‌ بسترهای جهانی مورد احترام با میلیون‌ها کاربر راضی هستند.

کراکن انتخاب‌ها و کارمزدهایی تقریبا غیر قابل رقابت ارائه می‌کند. کراکن شامل ویژگی‌های مبادله‌ی زیادی بوده و تمامی کاربران را با هر سطح از تجربه مشتاق نگاه می‌دارد. اگر شما یک تازه‌وارد هستید و سرعت یادگیری بالایی دارید، کراکن مکان مناسبی برای شروع است.

بیت‌استمپ یک بستر بسیار امن با تمرکز بر مشتری است. هدف بیت‌استمپ جلب اعتماد کاربران خود، به همان میزانی است که آن‌ها به بانک‌های خود اعتماد می‌کنند. کارمزدهای آن پایین است و در نتیجه مکان خوبی برای شروع مبادله می‌باشد (مخصوصا اگر در اتحادیه‌ی اروپا زندگی می‌کنید). برای یک تازه‌کار، احتمالا استفاده از امکانات بیت استمپ از کراکن آسان‌تر است.

دنیای صرافی‌های ارز رمزنگاری شده به سرعت در حال تغییر است. بسترها می‌آیند و می‌روند اما به نظر می‌رسد که این دو قصد ماندن داشته باشند. انتخاب با شماست.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.