مقایسه‌ فاندامنتال Band Protocol و Chainlink

پروژه Band Protocol در هفته اخیر همچنان به روند صعودی خود ادامه داده و حجم بازار آن از مرز ۳۳۵ میلیون دلار گذشت. برای این موضوع دو دلیل عنوان می‌شود؛ اول اضافه شدن BAND به فهرست Coinbase Pro و Huobi و دیگری یکپارچه سازی اوراکل‌های این پروتکل با شبکه بلاک چین الروند (Elrond). کارشناسان معتقدند این کوین هنوز هم ظرفیت‌ زیادی برای پیشرفت دارد.

1 187

شبکه اوراکل غیر متمرکز BAND (band protocol) اخیراً به یکی از کوین‌های پرطرفدار دیفای تبدیل شده است. خبر آپدیت‌ها و یکپارچه‌سازی‌های صورت گرفته بر روی این توکن و قرار گرفتن آن در لیستCoinbase Pro ، باعث شد که در این هفته تمام قیمت‌های پیشین خود را پشت سر بگذارد. این رمز ارز توانست بخش زیادی از سود حاصل را حفظ کرده و به ارزش بازار ۳۳۵ میلیون دلاری برسد.

نمودار تغییرات قیمت و حجم معاملات ۲۴ ساعته BAND در سه ماه اخیر؛ منبع: Coinmarketcap.com

در حال حاضر یکی از رقبای اصلیBAND ، چین لینک (Chainlink) است که در روندی صعودی خود با مشکلاتی نیز دست به گریبان است.

نمودار تغییرات قیمت و حجم معاملات ۲۴ ساعته chainlink در سه ماه اخیر؛ منبع: Coinmarketcap.com

مقایسه ارزش بازار این دو دارایی نشان می‌دهد که BAND هنوز جای زیادی برای پیشرفت دارد. شبکه چین لینک برخلاف Band Protocol ، در حال حاضر کاملاً فعال و عملیاتیست و این تفاوت کلیدی باید همواره مد نظر سرمایه گذاران باشد.

علیرغم ضعف گسترده بازار، Band Protocol بخش عمده‌ای از سود خود را حفظ کرده است

بازار رمز ارز نشانه‌های از ضعف را نشان می‌دهد این در حالی است که بیت کوین و اتریوم طی هفته گذشته هر دو روند پرنوسان و غیرمطمئنی داشته‌اند.

نمودار تغییرات قیمت و حجم معاملات ۲۴ ساعته بیت کوین در سه ماه اخیر؛ منبع: Coinmarketcap.com

با این حال توکن Band Protocol توانست سهم عمده‌ای از سود اخیر خود را حفظ کند چرا که سرمایه گذاران از لیست شدن آن در کوین بیس پرو و اخبار آپدیت ها ذوق زده هستند.

در زمان نگارش این خبر، BAND با رشد ۴۷ درصدی نسبت به روز گذشته، با قیمت ۱۶،۴۵ دلار معامله ‌می‌شود. این نشان‌دهنده روند صعودی شدید این توکن است؛ چرا که پس از چند روز نزولی در قیمت ۳،۸۰ دلار، افزایش چشمگیری را در معاملات خود تجربه کرده و قیمت و حجم بازار آن طی دو روز تقریباً دو برابر شده است.

به گزارش فینمگ، اخبار فاندامنتالی که به این روند صعودی دامن زدند، اضافه شدن BAND به فهرستCoinbase Pro  و هیوبی (Huobi) و همچنین یکپارچه سازی اوراکل‌های این پروتکل با شبکه بلاک چین الروند (Elrond) است.

BAND Protocol، اکنون ۷۵ برابر ارزش خود در ابتدای سال معامله می‌شود.

چین لینک هنوز ۲۵ برابر بزرگتر از BAND است

رایان واتکینز (Ryan Watkins) تحلیلگر موسسه تحقیقاتی مساری (Messari) اخیراً دریافته است عامل دیگری که BAND را بالا می‌برد، سرمایه گذارانی هستند که از چین لینک به عنوان نقطه مرجع (Anchor) برای ارزش‌گذاری دیگر شبکه‌های اوراکل استفاده می‌کنند.

او اشاره می‌کند تفاوت کلیدی این دو شبکه آن است که چین لینک محصول خود را عرضه کرده در حالی که Band Protocol هنوز در حال ارایه مین نت (mainnet) خود است.

با این حال تفاوت ارزش توکن‌های این دو می‌تواند نشان از این باشد که BAND  جای رشد بسیاری دارد، احتمالی که واتکینز به آن اشاره می‌کند:

این تفاوت کلیدی می‌تواند شکاف عظیمی که هنوز در ارزش چین لینک و BAND وجود دارد (به علاوه ارزش غیر واقعی که به چین لینک داده شده) را بیان کند. یا این که اشاره‌ای به ظرفیت بیشتر BAND برای پیشرفت باشد

گرچه از لحاظ ارزش بازار BAND تنها ۰.۰۷ ارزش LINK را دارد؛ اما این بدین معنی نیست که ارزش توکن آن هم باید چنین ضریبی داشته باشد، بلکه صرفاً اشاره‌ای است به ظرفیت رشدی که هنوز کامل نشده است.

منبع: cryptoslate.com

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. […] مقایسه‌ فاندامنتال Band Protocol و Chainlink اولین بار در فینمگ – مجله مالی اقتصادی. پدیدار […]