مقایسه‌‌ی صرافی‌‌های Kraken و Bittrex

کراکن و بیت‌رکس محبوب‌‌ترین پلتفرم‌‌ها در بین معامله‌گران کوین‌های دیجیتالی هستند که هر یک روش کار خود را دارند. در این مقاله به مقایسه‎ی این دو صرافی پرداخته شده است و مواردی همچون روش‎های سپرده گذاری، رابط کاربری، کارمزدهای تبادل ارز، ارزهای موجود برای خرید و فروش، محدودیت‎های واریز و انتقال، اعتماد عمومی، امنیت و پشتیبانی مشتریان را مورد بررسی قرار‎ گرفته است.

0 124
 • کراکن چیست؟
 • تفاوت بیت کراکن و بیت‌‌رکس در چیست؟
 • امنیت سرمایه در صرافی کراکن چقدر است؟

کراکن (Karken) و بیت‌‌رکس (Bittrex) محبوب‌‌ترین پلتفرم‌‌ها در بین‌‌ سرمایه‌‌گذاران جهت تبادل سکه‎های دیجیتال هستند. هر دوی آن‌‌ها گزینه‌‌های خوبی برای کسانی هستند که کار با صرافی ساده‌‌تر مانند جمینی (Gemini) و کوین‌بیس (Coinbase) را دوست دارند و قصد توسعه‌‌ی سبد سرمایه‌‌ای خود را دارند.

در این مقاله‌‌، نقاط مثبت و منفی هر دو پلتفرم و آن‌‌چه که آن‌‌ها را متمایز می‌‌کند، آورده شده است. به این طریق می‌‌توانید بین یکی از این دو صرافی انتخاب کنید.

در این مقاله موضوعات زیر را پوشش خواهیم داد:

 • روش‌‌های سپرده‌گذاری
 • رابط کاربری
 • کارمزدهای معامله
 • ارزهای موجود
 • محدودیت انتقال
 • اعتماد شرکت
 • امنیت سرمایه
 • پشتیبانی مشتریان
 • نتیجه‌‌ی بحث

مقایسه کراکن و بیت‌رکس: اطلاعات کلیدی

مقایسه‌‌ی صرافی‌‌های  Kraken و Bittrex
مقایسه‌‌ی صرافی‌‌های  Kraken و Bittrex

مقایسه‌‌ی صرافی‌‌های  Kraken و Bittrex
مقایسه‌‌ی صرافی‌‌های  Kraken و Bittrex
بررسی‌‌ها بررسی کراکن بررسی بیت‌رکس
نوع سایت صرافی ارز رمز صرافی ارز رمز
آسان بودن برای مبتدیان مقایسه صرافی Coinbase با Changelly مقایسه صرافی Coinbase با Changelly
اپلیکیشن موبایل مقایسه صرافی Coinbase با Changelly مقایسه صرافی Coinbase با Changelly
روش‌‌های خرید و افزایش موجودی تراکنش بانکی/ارز رمز ارز رمز
روش‌‌های فروش و برداشت از حساب تراکنش بانکی/ارز رمز ارزرمز
ارزهای موجود بیت‌‌کوین، اتریوم، لایت‌کوین و ۱۴ ارز دیگر بیت‌‌کوین، اتریوم، لایت کوین و ۱۹۰ ارز دیگر
شروع کار شرکت ۲۰۱۱ ۲۰۱۴
مکان شرکت سان‌‌فرانسیسکو، ایالات متحده سیاتل، ایالات متحده
اعتماد به شرکت خوب خوب
امنیت خوب خوب
پشتیبانی مشتریان خوب خوب
نیاز به تایید هویت بله بله
کارمزد پایین پایین
سایت کراکن بیت‌رکس

 

روش‌‌های سپرده‌‌گذاری

روش پرداخت و سپرده‌‌گذاری شما در کراکن، طبق سطح کاربریتان مشخص می‌‌شود.

شما به عنوان کاربر سطح ۱، می‌‌توانید ارز رمز را واریز یا برداشت کنید و همچنین می‌‌توانید پول نقد (مثلا دلار) را به طور سنتی در کنار ارز دیجیتال تبادل کنید. برای تبدیل شدن به کاربر سطح ۱ باید نام کامل، تاریخ تولد، کشور و شماره تلفتان را وارد کنید.

برای ورود به سطح کاربری ۲ باید آدرستان را هم وارد کنید. رسیدن به سطح ۳ هم نیازمند وارد کردن کارت شناسایی رسمی و تایید مدارک شهروندی شماست. شما بسته به کشورتان می‌‌توانید دارایی‌‌هایتان را از طریق تراکنش بانکی در سطح‌‌های ۲ یا ۳ واریز یا برداشت کنید. شهروندان ایالات متحده آمریکا باید برای دسترسی به این روش پرداخت به سطح ۳ کاربری برسند.

بر خلاف کراکن، در سایت بیت‌‌رکس نمی‌‌توانید حساب‌‌تان را با پول‌‌هایی مثل دلار پر کنید. بیت‌‌رکس تنها اجازه‌‌ی تبادل ارزدیجیتال به ویژه بیت‌‌کوین، اتریوم و معادل‌‌های تتر را می‌‌دهد. اگر قصد دارید از بیت‌‌رکس استفاده کنید پیشنهاد می‌‌کنیم، ارزهای رمزنگاری شده را در صرافی دیگری بخرید و برای شروع تبادل آن‌‌ها را به بیت‌‌رکس بفرستید.

رابط کاربری

کراکن برای خرید و فروش ارز سه شیوه ساده، متوسط و پیشرفته را ارائه می‌‌کند. با استفاه از بخش ساده   (Simple) می‌‌توانید از گزینه معاملاتیMarket  و Limit استفاده کنید.

مقایسه‌‌ی صرافی‌‌های  Kraken و Bittrex
مقایسه‌‌ی صرافی‌‌های  Kraken و Bittrex

در بخش متوسط و  پیشرفته می‌‌توانید از گزینه‌های معاملاتی expirations، stop-losses، Leverage و expirations  استفاده کنید.

مقایسه‌‌ی صرافی‌‌های  Kraken و Bittrex
مقایسه‌‌ی صرافی‌‌های  Kraken و Bittrex

رابط کاربری بیت‌‌رکس در اولین استفاده‌‌، به اندازه‌‌ی کراکن سر راست و ساده نیست. برای خرید یا فروش یک سکه‌‌ی مشخص می‌‌توانید بر روی نام بازار آن (مثلا BTC, XMR) کلیک کنید.

بیت‌‌رکس در صفحه‌‌ی بازار، چارت‌‌های مشخص و مناسب را قرار داده است. این به شما کمک می‌‌کند به راحتی تحلیل فنی بکنید و سپس سفارش خود را ارائه دهید.

مقایسه‌‌ی صرافی‌‌های  Kraken و Bittrexدر اینجا مثل کراکن می‌‌توانید سفارشات Limit ایجاد کنید و برای سفارشاتتان شرط بگذارید. این میزان گزینه‌‌های پیشرفته‌‌ای است که بیت‌‌رکس ارائه می‌‌کند.

مقایسه‌‌ی صرافی‌‌های  Kraken و Bittrex
مقایسه‌‌ی صرافی‌‌های  Kraken و Bittrex

سرمایه‌‌گذاران باتجربه که به دنبال گزینه‌‌های پیشرفته‌‌ی تبادل می‌‌گردند باید به کراکن چشم داشته باشند و سرمایه‌‌گذاران تحلیلی هم باید بیت‌‌رکس را در نظر داشته باشند.

کارمزدهای تبادل

کراکن از جدول کارمزد تبادل با تمرکز بر حجم تبادلات ۳۰ روز گذشته‌‌ی شما و اینکه آیا سفارشی انجام داده‌‌اید (سازنده) و سفارشی را پر کرده‌‌اید (گیرنده) استفاده می‌‌کند.

کارمزد سازنده برای اکثر تبادلات در محدوده‎ی ۰.۰۰ درصد تا ۰.۱۶ درصد است و کارمزد گیرنده هم به طور معمول بین ۰.۱۰ تا ۰.۲۶ درصد قرار دارد.

بیت‌‌رکس هم ۰.۲۵ درصد کمیسیون برای همه‌‌ی تبادلات می‌‌گیرد.

کراکن در کارمزدها قطعا برتری دارد. با این حال اگر یک سرمایه‌‌گذار خرد هستید که از این صرافی‌‌ها برای خرید سریع سکه استفاده می‌‌کنید، کارمزد ۰.۲۵ درصدی بیت‌‌رکس و ۰.۲۶ درصدی کراکن فرقی برای شما نخواهد داشت.

ارزهای موجود

احتمال اینکه ارز دلخواهتان را در این دو صرافی پیدا نکنید خیلی کم است.

کراکن سکه‌‌های زیادی دارد:

بیت‌‌رکس هم بیش از ۲۵۰ جفت معاملاتی دارد. همانطور که قبلا هم گفتیم همه‌‌ی این سکه‌‌ها را می‌‌توان با بیت‌‌کوین، اتریوم و تتر مبادله کرد، پس حتما قبل از شروع تبادل این سکه‌‌ها را خریدارای کنید.

محدودیت‌‌های تبادل

در کراکن می‌‌توانید با تایید منبع سرمایه‌‌ی خود روزانه تا ۲۵۰۰۰ دلار سپرده گذاری کنید. واریز پول به حسابتان معمولا ۱ تا ۵ روز کاری طول می‌‌کشد. محدودیت برداشت کراکن هم ۲۵۰۰۰ دلار در روز است.

در بیت‌‌رکس محدودیت واریز ندارید. با افزیش سطح تاییدتان، میزان برداشت مجاز شما هم بالا می‌‌رود.

اگر تایید هویت دومرحله‌‌ای را انجام دهید می‌‌توانید با حساب اولیه روزانه تا ۳ بیت‌‌کوین برداشت کنید. برای ایجاد یک حساب اولیه باید نام، آدرس و تاریخ تولدتان را در سایت وارد کنید.

حساب‌‌های پیشرفته‌‌ هم با تایید دومرحله‌‌ای می‌‌توانند روزانه ۱۰۰ بیت‌‌کوین برداشت کنند. برای داشتن حساب پیشرفته باید کارت شناسایی و یک عکس سلفی آپلود کنید.

اعتماد

بیت‌‌رکس و کراکن که به عنوان دو شرکت آمریکایی کار می‌‌کنند استانداردها و قوانین سطح بالای کمیسیون دارایی و دولت آمریکا را اتخاذ می‌‌کنند.

کراکن در سان‌‌ فرانسیسکو مستقر است و به همراه شرکت پی‌‌وارد (Payward) کار می‌‌کند. سرمایه‌‌ گذاران مشهور زیادی از جمله شرکت بلاکچین کاپیتال، حدود ۶ میلیون سرمایه‌‌ به این شرکت وارد کرده‌‌اند. پایگاه کاربری صرافی هم از زمان شروع به کار آن در سال ۲۰۱۳ افزایش چشم‌‌گیری داشته است و تقریبا هر ۵ ماه دوبرابر شده است.

بیت‌‌رکس در سال ۲۰۱۴ توسط تیم متخصص و قوی در زمینه‌‌ی امنیت و توسعه‌‌ی محصول شروع به کار کرد. تیم تامین مالی هم پیش‌‌تر در شرکت‌‌های مطرحی مثل آمازون، بلک‌‌بری، مایکروسافت و کوالیس کار کرده بودند. بیت‌‌رکس که اکنون در سیاتل مستقر است بارها و بارها به عنوان بهترین صرافی موجود برای تبادل سکه معرفی شده است.

امنیت سرمایه

کراکن ادعا می‌‌کند که اکثر دارایی‌‌های رمزنگاری ‌‌شده‌‌ی خود را در کیف پول‌‌های سخت‌‌افزاری نگه می‌‌دارد که البته مبلغ دقیق آن مشخص نیست. تنها سکه‌‌هایی که به صورت آنلاین نگه‌‌داری می‌‌شوند آن‌هایی‌‌ هستند که برای حفظ نقدینگی صرافی مورد استفاده قرار می‌‌گیرند. شرکت برای پیش‌‌گیری از خطر بحران‌‌های بانکی، وثیقه نگه می‌‌دارد.

بیت‌‌رکس ۸۰ تا ۹۰ درصد از دارایی‌‌های خود را با استفاده از راهبرد کیف پول چند امضایی، به صورت آفلاین نگه‌‌ می‌‌دارد. این پلتفرم برای محافظت بیشتر از حسابتان در زمان ورود به حساب، دارای تایید دومرحله‌‌ای، هشدار ایمیلی و تشخیص آی‌‌پی می‌‌باشد.

هشدار: هکرها همیشه برای به دست آوردن اطلاعات ورود به حساب کاربران، بر بیت‌‌رکس متمرکز هستند. همیشه در قسمت آدرس مرورگرتان “Bittrex.com” را تایپ کنید. هیچوقت در گوگل سرچ نکنید و بر روی نتایج کلیک نکنید. هکرها اغلب تبلیغاتی را که URL مشابهی با سایت رسمی بیت‌‌رکس دارند، برای گول زدن کاربران و گرفتن اطلاعات ورود به حساب آنان خریداری می‌‌کنند.

پشتیبانی مشتریان

هم کراکن و هم بیت‌‌رکس پشتیبانی خوبی دارند و در زمان بروز مشکلات رایج به سرمایه‌‌گذاران کمک می‌‌کنند.

کراکن در سایت خود بخش پرسش‌‌های متداول را دارد که شامل آموزش برای تازه واردها و کسانی است که به دنبال اطلاعات بیشتر هستند.

اخیرا انتقادهایی از کراکن برای مدت زمان طولانی پاسخ به سوالات وارد شده است که به نظر می‌رسد برای شرکتی با این رشد سریع طبیعی است.

بیت‌‌رکس هم بخش پشتیبانی قوی شامل پرسش‌‌های متداول، اعلامیه‌‌ها، اخبار و مشکلات گزارش شده دارد.

در هفته‌‌ی گذشته بسیاری گزارش کرده‌‌اند که نمی‌‌توانسته‌‌اند به دلیل مشکلات تایید هویت، به بیت‌‌رکس وارد شوند و یا برداشت کنند. بیت‌‌رکس پس از چند روز سکوت بیانیه‌‌ای منتشر کرد که مشکل ورود به حساب به دلایل تطابق بوده که تنها ۰.۰۱ درصد از حساب‌‌ها را درگیر کرده است.

نتیجه‌‌‌‌ی بحث

اینکه کراکن و بیت‌‌رکس صرافی‌‌های محبوبی در دنیای امروز هستند دلایل خاص خود را دارد  و می‌توانید یکی از آن‌ها را برای انجام معاملات خود انتخاب کنید.

اگر به دنبال بستری برای واریز پول (مثلا دلار) و تبادل سکه‌‌های دیجیتال هستید، کراکن گزینه‌‌ی خوبی است.

اگر هم به تبادل سکه‌‌های بیشتر با جامعه‌‌ی کاربری بزرگ‌‌تر هستید، بیت‌‌رکس را انتخاب کنید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.