معرفی کیف پول Abra : کیف پولی امن و خلاقانه برای فیات و کریپتو

Abra یک اپلیکیشن کیف پول کریپتویی برای iOS و اندروید است که این امکان را به کاربران می‌‌دهد که با استفاده از فناوری همتا به همتا بتوانند ۵۴ ارز فیات و ۲۰ ارز رمزنگاری شده را معامله و ذخیره سازی کنند. Abra رویکرد غیر متمرکزی دارد و مسئول نگهداری از دارایی‌‌های مشتریانش نیست و Abra را از بسیاری از قوانین انتقال پول معاف می‌‌کند.

1 626

بر خلاف بسیاری از صرافی‌های کریپتوکارنسی، Abra کاملا با سیستم‌‌های بانکی ایالات متحده و همچنین بانک‌‌های فیلیپینی که گسترش Abra اولین بار از آنها شروع شد، یکپارچه می‌‌شود. امریکن اکسپرس ( American Express ) حتی به صاحبان کارت‌‌های آمریکایی اجازه می‌‌دهد که برای سپرده‌‌ گذاری‌‌های خود در اپلیکیشن Abra هزینه پرداخت کنند.

با این حال، ممکن است روش Abra برای ” ذخیره ” ارز در یک کیف پول لایت‌‌کوین و کسب درآمد در معاملات ارزی برای مردمی که با مفاهیم مالی مانند صندوق قابل معامله در بورس و یا سپرده های فارکس آشنایی ندارند منطقی به نظر نیاید.

مزایا

 • انتقال مستقیم بانکی ( فقط ایالات متحده و فیلیپین ).
 • سپرده ‌‌های صندوق با امریکن اکسپرس (American Express) (فقط ایالات متحده).
 • امکان انتخاب گسترده از بین ارزهای فیات و رمز ارزها
 • سهولت استفاده از اپلیکیشن‌‌های تلفن همراه
 • کاهش هزینه های ارسال پول

معایب

 • یک دستگاه، یک سیستم حساب قابلیت دسترسی به پلتفرم را فراهم نمی‌‌کند
 • هیچ ابزار پیشرفته‌‌ای برای معاملات مکرر و فراوان وجود ندارد.
 • درک سیستمش کمی دشوار است
 • سیستم پرداخت تنها در فیلیپین کاملا در دسترس است

Abra چیست؟

تاریخچه

Abra آخرین تجسم مأموریت اصلی مدیر عامل، بیل بارهید ( Bill Brahydt ) برای پیشبرد تضمن مالی است. بارهید، در میان مبتکران دیگری که پیش از او وجود داشتند، بنیانگذار اپلیکیشن بانکداری تلفن همراه m-Via (اکنون Boom Financial نامیده می‌‌شود) بود و به وزارت امور خارجه آمریکا کمک کرد که اتحادیه بین‌‌المللی اشتغال یهودیان ( Internationa Diasporsa Engagement Alliance ) را ایجاد کند؛ این اتحادیه به مهاجران مقیم امریکا کمک می‌‌کرد ارتباط خود را با خانواده‌‌هایشان که در وطنشان زندگی می‌‌کردند حفظ کنند.

پس از یک سال توسعه، بارهید و بنیانگذار دیگر به نام جیم رابینسون، در فستیوال لانچ ( Launch Festival ) 2015 Abra را معرفی کردند و Abra در این فستیوال جایزه Best Overall را به دست آورد. چشم انداز اصلی( Abra (ABRA که مخفف عبارت انگلیسی A Better Remittance App (یک اپلیکیشن بهتر برای انتقال وجه) است، استفاده از بلا‌کچین برای کاهش هزینه و افزایش کارایی ارسال پول بود.

ارسال وجوه، نقل و انتقالات پول توسط مهاجرین برای خانوده‌‌های ساکن وطنشان است. بانک جهانی تخمین می‌‌زند که در سال ۲۰۱۷، مهاجران ۵۸۵ میلیارد دلار وجه ارسال کردند. با این حال، هزینه این انتقال‌‌ها به طور متوسط ۳۲/۷٪ بود- یعنی تقریبا معادل ۴۳ میلیارد دلار که به جای اینکه به دست خانواده‌‌های کارگران برسد به جیب واسطه‌‌ها رفت.

همانطور که بارهید به برگزارکنندگان جشنواره راه اندازی ۲۰۱۵ توضیح داد:

به عنوان مثال مورد هائیتی را در نظر بگیرید. هائیتی به نقل و انتقالات پول برای ۳۵ درصد از تولید ناخالص داخلی خود متکی است، اما پس از زلزله مردم نمی توانند پول دریافت کنند .... پول نقد باید با هلیکوپتر به آنجا برده می‌‌شد و هنوز هم نمی‌‌توانند این پول را به دست افراد درست برسانند. اگر Abra در آن زمان وجود داشت باشد، تمام این مشکلات را حل می‌‌کرد. چطور؟ از آنجا که می‌‌توانی از طریق هر گوشی هوشمندی از Abra استفاده کرد، هر کسی در هائیتی می‌‌توانست به عنوان یک ATM مجازی برای دریافت پول عمل کند.

کیف پول ‌‌ها و تلر‌‌‌‌ها

روش عملکرد Abra در اولین تجسم خود، اتصال دنیای دیجیتال کیف پول‌‌های بیت‌‌کوین با دنیای واقعی ارزهای فیات بود. اپلیکیشن Abra یک کیف پول دیجیتالی است که سپرده های فیات را ذخیره می‌‌کند و امکان انتقال بین کاربران را فراهم می‌‌کند. از آنجا که همه این وجوه متعلق به کاربران است و توسط Abra نگهداری نمی‌‌شود، این انتقالات توسط مقررات انتقال پول کنترل نمی‌‌شوند.

قطعه دوم این پازل، شبکه “تلرها” است که Abra در ایالات متحده و فیلیپین ایجاد کرد. تلرها به کاربران Abra کمک می‌‌کنند که پول نقد را از طریق جلسات حضوری سپرده‌‌گذاری و برداشت کنند.

مثال زیر را در نظر بگیرید. باب می خواهد ۱۰۰ دلار برای آلیس که در کشور دیگری زندگی می کند، ارسال کند. باب با یک تلر محلی Abra به نام کارول آشنا می شود و ۱۰۰ دلار به اضافه ۵/۱ درصد کارمزد خدمات او به او می‌‌دهد. سپس کارول ۱۰۰ دلار به صورت بیت کوین مستقیما به اپلیکیشن Abra باب انتقال می‌‌دهد.

باب ۱۰۰ دلار بیت‌کوین را به اپلیکیشن Abra آلیس انتقال می دهد. سرانجام، آلیس با تلر محلی Abra خود، دیوید، ملاقات می‌‌کند. دیوید در عوض ۱۰۰ دلار بیت‌‌کوین و ۵/۱ درصد کارمزد خدمات ۱۰۰ دلار پول نقد به آلیس می‌‌دهد.

کارمزدهای خدمات در این مثال انتقال وجه به جای صرف ۳۲/۷ دلار که تخمین بانک جهانی براورد می‌‌کند، با هزینه ۳ دلار انجام می‌‌شود. اگر این پس انداز را درمیلیاردها دلار پولی که هر ساله از طریق مرزها گردش دارند ضرب کنید می‌‌توانید به راحتی ببینید که تاثیر Abra تا چه حد زیاد بوده است.

 

از انتقال وجه تا کریپتوبانک

Abra پیش از انتشار عمومیش در اواسط سال ۲۰۱۶، در اواخر سال ۲۰۱۵ به آهستگی به مشتریان عرضه شد. با این حال، در سال ۲۰۱۷، Abra شروع به چرخش کرد. همانطور که بارهید در پادکست اخیرش با عنوان این هفته با استارت‌‌آپ‌‌ها به جیسون کالاکانیس ( Jason Calacanis ) توضیح داد، سیستم تلر-مبنا به خوبی اجرا می‌شد، اما مقیاس پذیر نبود.

چیزی که متوجه شدیم این بود که برای اینکه Abra در مقیاس منطقی کار کند، مقدار پولی که قرار بود برای گسترش این تلرها صرف شود برابر مقدار پولی است که اوبر (Uber) برای گسترش یکباره رانندگان در سرتاسر دنیا هزینه می‌‌کند.

بارهید متوجه شد که اساس کاربری Abra فراتر از گروه هدف اصلی یعنی انتقال وجه توسعه یافته است. این مشتریان جدید کسانی بودند که به کریپتوکارنسی علاقه داشتند و جذب سهولت Abra شدند و اصلا به سیستم تلر نیاز نداشتند.

Abra در اوایل سال ۲۰۱۷ که برای اولین بار به مشتریانش اجازه داد تا بیت‌‌کوین خرید و فروش کنند، شروع به تکامل خود نسبت به انتقال وجه‌‌ها کرد. در طول سال، Abra قابلیت انتقال دلار به کیف پول و انتقال دلار از کیف پول را با استفاده از انتقال بانک‌‌های ACH و ایجاد سپرده‌‌ها با استفاده از یک کارت امریکن اکسپرس اضافه کرد. در اواخر سال ۲۰۱۷، Abra سیستم تلر را در همه جا به جز در فیلیپین تعطیل کرد.

تبدیل Abra به یک بانک رمزنگاری بزرگترین گام Abra در مارس ۲۰۱۸ بود، هنگامی که ارتقا پیدا کرد، قادر بود تا معاملات بین ۲۰ ارز رمز و بیش از ۵۰ ارز فیات را با فشار یک دکمه پشتیبانی کند.

Abra چگونه کار می‌‌کند؟

قبل از هر چیز دیگر باید به نحوه کارکرد Abra نگاه کنیم و بفهمیم که تفاوت اساسی Abra با صرافی های رمزنگاری مانند کوین‌‌ بیس در چیست. تمام مانده حساب شما، فیات و یا رمزنگاری، در واقع ارزهای “مصنوعی” هستند.

هنگامی که در Abra سپرده‌‌گذاری می‌‌کنید، سیستم در واقع مبلغ معادل لایت‌‌کوین را خریداری می‌‌کند. هرچند اپلیکیشن دارایی‌‌های شما را به عنوان مانده حساب‌‌ها در ارز اصلی نشان می‌‌دهد. هنگامی که معامله‌‌ای را انجام می‌‌دهید، مانده حساب شما در هر ارز نشان داده می‌‌شود. با این حال، Abra همه چیز را به صورت لایت‌کوین نگه می‌‌دارد.

بگذارید بگوییم شما $ ۱۰۰ دلار را در کیف پول Abra خود ذخیره می‌‌کنید و سپس ۵۰ دلار اتر می‌‌خرید. با توجه به نرخ ارز، اپلیکیشن Abra مانده حساب شما را ۵۰ دلار و ۰۰۰۹۸۷/۰ اتر و صفر لایت‌‌کوین نشان می‌‌دهد. با این حال اگر مانده حساب شما در بلاکچین‌ها در نظر گرفته شود، بلاک‌‌چین لایت‌‌کوین دارایی شما را ۷۷۶۴/۰ LTC ثبت کرده است.

Abra از پشتیبانی لایت‌‌کوین برای قراردادهای هوشمند چندگانه برای ایجاد یک ” دارایی دیجیتال مصنوعی ” استفاده می‌کند. هنگامی که شما سپرده گذاری می‌‌کنید، قرارداد هوشمند مانده حساب ارز مصنوعی شما را مسدود می‌‌کند. Abra مجموعه پیچیده‌‌ای از موارد حفاظتی را در صرافی های رمزنگاری به کار می‌‌گیرد تا از مشتریانش و همینطور خودش در برابر نوسانات در نرخ صرافی ها محافظت کند.

بارهید نتیجه گرفت که :

” در بازار سطح پایین موجود فعلی مصرف کنندگانی داشتیم که در مقایسه فیات و بیت‌‌کوین برای میلیون‌‌ها دلار از خطرات مصون بودند و سیستم Abra به خوبی عمل می‌‌کرد و ما یک پنی را از دست ندادیم و همچنان می‌‌توانستیم خسارات وارد شده به مصرف کننده را جبران کنیم. ”

مدیریت و سرمایه گذاران

بارهید Abra را همراه با سرمایه‌‌گذاران فرشته (گروهی از سرمایه گذاران که با اصطلاح angle investors شناخته می‌‌شوند) آرای‌‌ای ونچر (Venture RRE)، جیم رابینسون چهارم (Jim Robinson IV) تاسیس کرد. بارهید به عنوان یک کارآفرین در فضای فناوری مالی همراه با اعتبار در جامعه کریپتوکارنسی تجربیاتی به دست آورد. رابینسون این حرفه ۳۰ ساله خود را به عنوان یک VC (سرمایه گذاری خطرپذیر )صنعت فناوری به ارمغان آورده است.

 • بیل بارهید، مدیر اجرایی: بارهید قبل از رفتن به صحنه استارات‌‌آپ سیلیکون ولی (Silicon Valley)، دوران حرفه‌‌ای خود را در سیا و ناسا گذراند. بارهید به عنوان یک کارآفرین سریالی، بوم فایننشال (Boom Financial) را تاسیس کرده است.
 • جیم رابینسون چهارم، مدیر و بنیانگذار شرکت: رابینسون سرمایه گذاری های اولیه در ریپل ( Ripple ) و دیگر استارت‌‌آپ‌‌های کریپتوکارنسی را مدیریت می‌‌کرد.
 • داریل پوریر (Daryl Puryear)، کارمند ارشد فناوری: پوریر بعد از اینکه تیم‌‌های مهندسی نرم افزار مالی را در مینت (Mint)، اینتوئیت (Intuit) و و موتیف (Motif) را رهبری کرد به Abra پیوست.

مشاوران و سرمایه گذاران

فهرست مشاوران Abra از قلب شرکت سنتی آمریکا تا آخرین دستاوردهای تحقیقات رمزنگاری گسترش می‌‌یابد. در میان مشاوران Abra، می‌‌توانید افراد زیر را پیدا کنید:

 • جیم رابینسون سوم، شریک ضامن در آرای‌‌ای ونچرز: رابینسون مدیر عامل شرکت امریکن اکسپرس است.
 • هانس موریس (Hans Morris)، مالک و یکی از مدیران شرکت در نیکا پارتنرز (Nyca Partners): موریس رئیس پیشین ویزا (Visa) است.
 • وی هوپمان (Vei Hopeman)، مالک و یکی از مدیران شرکت در آربور ونچرز (Arbor Ventures)، مدیر سابق شرکت سیتی ونچرز (Citi Ventures) است.
 • دن بوونه (Dan Boneh)، استاد دانشگاه استنفورد: تحقیقات بوونه بر استفاده از کریپتوکارنسی در امنیت رایانه تمرکز دارد. بوونه رهبر گروه رمزنگاری پیشرفته استنفورد است.

در ماه سپتامبر ۲۰۱۵ Abra دورۀ تامین مالی سری آ (Series A) خود را بست. سرمایه گذاران با رهبری آربور ونچرز، آرای‌‌ای ونچرز و فرست راوند کپیتال (First Round Capital) بیش از ۱۴ میلیون دلار به استارت‌‌آپ‌‌ها دادند.

امریکن اکسپرس ونچرز در طول دوره سری آ در Abra سرمایه گذاری کرد و با تبدیل آن به عنوان اولین شرکت رمزنگاری که امریکن اکسپرس را پذیرفت از آن پشتیبانی کرد. اعلامیه Abra به نق قول از مالک و یکی از مدیران شرکت امریکن اکسپرس ونچرز، هارشول سانقی (Harshul Sanghi) به شرح زیر است:

از آنجاییکه افراد و کسب‌‌و‌‌کارها داد و ستدهای جهانی‌‌تری را انجام می‌‌دهند، روش‌‌های راحت‌‌تر و مقرون به صرفه‌‌تر برای انتقال پول نیاز است، و ما فکر می‌‌کنیم بلاکچین می‌‌تواند نقش مهمی در تکامل انتقال پول و تجارت، به خصوص در بازارهای نوظهور داشته باشد.

در اواخر سال ۲۰۱۷، Abra توسط اچ‌‌سی‌‌ام اینترنشنال (HCM International)، شعبه شرکت فوکس‌‌کان (Foxconn)، دوره سری ب (Series B) خود را با مبلغ ۱۶ میلیون دلار بست، در این بیانیه به نقل از مالک و یکی از مدیران شرکت اچ‌‌سی‌‌ام آمده است:

“چشم انداز Abra برای یک شبکه غیرمتمرکز از مردم، تجار و دستگاه‌‌های مصرف کننده که همگی از طریق فناوری بلاکچین باز اینترنت-مبنا به اینترنت متصل می‌‌شوند، می‌‌تواند در یک دوره جدید از تضمن مالی و دسترسی به سرمایه برای میلیاردها مصرف کننده موثر باشد. ”

 

محافظت از کوین مشتریان

 

مقررات قانونی و نظم دهنده

صرافی های واقع در ایالات متحده و سایر نقاط جهان به مسائل مربوط با مقررات انتقال پول درگیرند. از آنجا که این صرافی ها ارزهای فیات و دارایی‌‌های دیجیتال مشتریان خود را حفظ می‌کنند، باید با مقررات ایالتی یا ملی مطابقت داشته باشند.

این قوانین به Abra اعمال نمی‌‌شود، زیرا این شرکت هرگز مسئولیت دارایی مشتریان خود را به عهده نمی‌‌گیرد. تا زمانی که مالکیت و خرید ارز رمزها در حوزه‌‌ی زندگی مشتریان قانونی باشد، کاربران Abra برای مبادله پول آزاد خواهند بود.

Abra از طریق سیناپس فی ( Synapse Fi )، یک ارائه‌‌دهنده نرم افزار بانکی، با بانک ایوالو (Evolve bank) که با FDIC ایمن می‌‌شود ، ارتباط برقرار می‌‌کند. این اتصال امکان دسترسی به سیستم تسویه ACH را برای Abra فراهم می‌‌کند، بن آبراین می‌‌تواند تراکنش‌‌های بانکی مشتریان ایالات متحده را به عنوان سپرده‌‌گذاری‌‌ ها و برداشت‌‌های الکترونیکی تلقی کند. در میان بانک‌‌های بزرگ ایالات متحده که تراکنش‌‌های Abra در آنها امکان پذیر است بانک‌‌هایی از جمله بانک آمریکا (Bank of America)، سیتی بانک (Citibank)، کپیتال (Capital) و چیس (Chase) وجود دارند.

Abra با SEC Philippines ثبت شده است و مجاز است که به صورت محلی کار کند. اکثر بانک های عمده فیلیپین، از جمله BDO و BPI، از تراکنش‌‌های الکترونیکی Abra پشتیبانی می‌‌کنند.

 

سیاست های فهرست کردن کوین ها

Abra در مورد معیارها و ضوابطی که هنگام اضافه کردن آلتکوین‌‌ها به اپلیکیشنش در نظر می‌‌گیرد توضیحی نمی‌‌دهد. با این حال، اعلان مارس ۲۰۱۸ در مورد پشتیبانی Abra از آلتکوین‌‌ها حاکی از این بود که Abra تحلیل سختگیرانه‌‌ای در مورد نقدینگی، ساخت بازار قرارداد و سایر عوامل انجام می‌‌دهد.

بارهید در طول حضور خود در برنامه “این هفته با استارت‌‌آپ‌‌ها” گفت که مدل کسب و کار Abra به دسترسی به بازارهایی با قابلیت بالای نقدینه شوندگی بستگی دارد. “اگر [ آلتکوین ها ] قابلیت تبدیل شدن به نقدینگی را نداشته باشند نمی‌‌توانیم آنها را پشتیبانی کنیم؛ زیرا سیستم تولید بازار ما کار نخواهد کرد.”

امنیت شبکه

Abra با غیرمتمرکز کردن همه چیز، از دارایی دیجیتال مشتریان در مقابل اقدامات صورت گرفته برای هک کردن سرورهای Abra محافظت می‌‌کند. همه چیز در گوشی هوشمند مشتری در اپلیکیشن Abra ذخیره می‌‌شود.

تنها اطلاعات مشتری که Abra در سرورهای خود نگه می‌‌دارد عبارتند از:

 • نام
 • آدرس ایمیل و شماره تلفن
 • لینک بین شماره تلفن و کلید عمومی کیف پول Abra مشتری

عیب این رویکرد این است که اگر تلفن همراه مشتریان گم یا دزدیده شود، آنها می‌‌توانند همه چیز را از دست بدهند. به این ترتیب، از آنجاییکه نصب اپلیکیشن Abra در یک گوشی جدید منجر به ایجاد یک کیف پول متفاوت می‌‌شود، ارتقاء به یک گوشی جدید خودش یک مساله است.

یک راه برای بازیابی کیف پول یا انتقال کیف پول به یک دستگاه جدید وجود دارد. اپلیکیشن Abra در حین پروسه بک‌‌آپ گیری، یک عبارت بازیابی تصادفی ۱۳ کلمه ‌‌ای می‌‌سازد. وارد کردن عبارت بازیابی در اپلیکیشن این بک‌‌آپ را بازیابی می‌‌کند.

شدیدا به کاربران توصیه می‌‌شود که عبارت بازیابی خود را بنویسند و آن را در یک مکان امن ذخیره کنند تا از دسترسی به منابع مالی آنها جلوگیری شود.

پشتیبانی مشتری

Abra دارای یک وب سایت خود یاری کننده است. مشتریان می‌‌توانند جلسات گفتگو با کارمندان پشتیبانی Abra از طریق وب سایت را نیز شروع کنند.

شهرت Abra

محبوبیت رو به رشد Abra به خاطر سهولت کار با رابط کاربری اپلیکیشن گوشی هوشمند است. Abra یکی از ساده‌‌ترین روش‌‌های مورد استفاده مردم برای دریافت سریع و آسان بیت‌‌کوین یا لایت‌‌کوین است.

همین سهولت بخشی موجب بسیاری از شکایاتی می‌‌شود که در انجمن‌‌های مختلف مشاهده می‌‌کنید. اولین چیزی که در وب سایت Abra مشاهده می‌‌کنید، کلمات “خرید، ذخیره، و سرمایه‌‌ گذاری در ارزهای رمزنگاری شده. ۲۰ سکه. یک اپلیکیشن. ” است که این تصور را به وجود می‌‌آورد که اپلیکیشن Abra در واقع این کوین‌‌ها را به جای ارزش معادل آن در لایت‌‌کوین یا بیت‌‌کوین نگه می‌‌دارد. کاربران نمی‌‌فهمند چرا باید “اتریوم” خود را مثلا به “بیت‌‌کوین” تبدیل کنند تا بتوانند آن را از حساب خود برداشت کنند.

چگونه به Abra بپیوندیم

چه کسانی می‌‌توانند به Abra بپیوندد؟

Abra در سراسر جهان در دسترس است. با این حال، ویژگی های Abra بسته به کشور مورد نظر شما متفاوت است. تراکنش‌‌های مبتنی بر کارت تنها در ایالات متحده در دسترس هستند. تراکنش‌‌های مبتنی بر پول نقد تنها در فیلیپین در دسترس است. انتقالات بانکی تنها در ایالات متحده و فیلیپین قابل انجام است.

تاییدیه

Abra برای راه اندازی اپلیکیشن یا انجام تراکنش‌‌ها نیازی به تاییدیه ندارد. با این حال، ممکن است در “انتخاب موارد” Abra نیاز به تایید هویت داشته باشد.

در Abra چه چیزهایی را می‌‌توان معامله کرد؟

ارزهای رمزنگاری شده

Abra از ۲۰ رمز ارز از جمله بیت‌‌کوین، دش، اتریوم، لایت‌کوین و ریپل پشتیبانی می‌کند.

ارزهای فیات

Abra 54 ارز فیات ، از جمله دلار آمریکا، دلار کانادا، یورو، پوند انگلیس، یوان چین و روپیه هند پشتیبانی می‌‌کند.

معاملات ارزی

خرید و فروش کریپتوکارنسی‌‌های غیر بیت‌‌کوین محدود مقداری معادل ۱ بیت‌‌کوین در روز است. هیچ محدودیتی برای اندازه یا فراوانی تراکنش‌‌های بیت‌‌کوین وجود ندارد.

معامله پیشرفته

Abra هیچ ابزار معاملاتی پیشرفته‌‌ای ارائه نمی‌‌دهد، زیرا مشتری‌‌های هدفش مصرف کنندگانی با ذهنیت خرید و نگهداری هستند.

ابزار و کارمزدهای معاملاتی

بر خلاف صرافی های دیگر که اپلیکیشن‌‌های معاملاتی آنها فقط از طریق وب در دسترس است، Abra یک سرویس انحصاری تلفن همراه است. فقط از طریق اپلیکیشن‌‌های خود Abra برای iOS یا Android می‌‌توانید به Abra دسترسی پیدا کنید. این رویکرد غیرمتمرکز یک عیب دارد و شما یک حساب مرکزی Abra ندارید. یعنی با نصب مجدد اپلیکیشن Abra را روی یک دستگاه دیگر، یک کیف پول با نام تجاری جدید ایجاد می‌‌کنید.

وقتی برای اولین بار اپلیکیشن Abra را راه‌‌اندازی کنید، از شما درخواست می‌‌شود که اطلاعاتی مانند نام، آدرس ایمیل و شماره تلفن خود را وارد کنید. برای اکثر افراد، این تمام اطلاعات شناسایی است که Abra نیاز دارد. این نیز زمانی است که شما شانس این را دارید که عبارت بازیابی خود را دریافت کنید.

خود این ارتباط از طریق رابط کاربری بسیار ساده است. صفحه اصلی صفحه مانده حساب فیات و کریپتو شما را نشان می دهد. صفحه نمایش دیگر به شما اجازه می‌‌دهد ارز فیات خود را سپرده گذاری کنید و یکی دیگر از صفحه نمایش‌‌ها به شما اجازه می‌‌دهد ارزهای دیگر را معامله کنید.

 

پشتیبانی اپلیکیشن موبایل

اپلیکیشن‌‌های Abra در فروشگاه گوگل پلی (Google Play) برای اندروید و اپل اپ استور (Apple App Store) برای iOS قابل دسترسی هستند. هر دو اپلیکیشن به طور کلی نظرات مثبت دریافت می‌‌کنند. رتبه اپلیکیشن اندروید ۹/۳ ستاره است. از ۱۸۴۶ نظر، بیش از ۱۳۰۰ نفر به Abra 4 یا ۵ ستاره دادند. اپلیکیشن iOS با رتبه بندی ۴/۴ ستاره حتی از اپلیکیشن اندروید نیز بهتر است، بیشتر از ۱۷۰۰ نظر ۴ یا ۵ ستاره است.

 

سپرده گذاری ها و برداشت ها

Abra هزینه‌‌ای برای سپرده گذاری‌‌ها یا برداشت‌‌ها دریافت نمی‌‌کند. با این حال، هنوز هم کارمزدهای مربوط به تراکنش‌‌های خاص را مشاهده می‌‌کنید. یکی از صفحات پشتیبانی Abra توضیح می دهد: ” ما به طور کلی از کارمزدها سودی به دست نمی‌‌آوریم ” ما فقط به مقدار هزینه‌‌هایی که متحمل شدیم کارمزد می‌‌گیریم. ”

ممکن است برای شما جالب باشد که بدانید اگر Abra برای اپلیکیشن خود هزینه‌‌ای دریافت نمی‌‌کند، نیازی به تعهدات پرداخت ندارد و کارمزدی برای تراکنش‌‌ها در نظر نمی‌‌گیرد، پس چگونه پول درمی‌‌آورد؟

Abra هنگام مبادله ارز توسط مشتریان در بورس‌‌های خارجی پول در می‌‌آورد. Abra قیمت مشخص بازار را به دست می‌‌گیرد و نرخ ارز را طوری تنظیم می‌‌کند که برای خرید ارز کمی بالاتر و برای فروش ارز کمی پایین‌‌تر باشد.

این همان روش عملکرد یک غرفه صرافی ارز فرودگاهی است.

ارزهای فیات

Abra محدودیتی برای اندازه و فراوانی انتقال‌‌های فیات در نظر می‌‌گیرد. انتقالات بانک Direct ACH باید حداقل ۱۰۰۰ دلار و حداکثر ۲۰۰۰ دلار در روز، ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار در هفته و ۴۰۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار در ماه باشد. با تایید شناسه بر اساس شرایط موجود ممکن است محدودیت‌‌ها بالاتر بروند.

خطوط بانک آمریکا باید حداقل ۲۰۰۰ دلار و حداکثر ۳۰ هزار دلار در روز باشد. Abra کارمزدی برای سپرده‌‌گذاری و برداشت در انتقال بانکی دریافت نمی‌‌کند، اما ممکن است بانک برای تراکنش از شما کارمزد بگیرد.

امریکن اکسپرس محدودیت مبلغ ۲۰۰ دلار در روز و ۱۰۰۰ دلار در ماه را برای پرداخت به Abra اعمال می‌‌کند. توجه داشته باشید که این هزینه شامل ۴% “کارمزد تسهیلات” امریکن اکسپرس است. اگر بخواهید ۲۰۰AmEx در کیف پول Abra خود سپرده‌‌گذاری کنید، از محدودیت‌‌های در نظر گرفته شده تجاوز خواهید کرد و ممکن است تراکنش‌‌های AmEx برای شما ممنوع شود.

یکی از نکات دیگری که باید در سپرده‌‌گذاری امریکن اکسپرس بدانید این است که در صورت کار کردن با Abra نمی‌‌توانید از کارت‌‌های شرکت AmEx، کارت‌‌های هدیه یا کارت های وفاداری استفاده کنید.

Abra محدودیتی برای اندازه انتقال‌‌های تلر-مبنا در نظر نمی‌‌گیرد، اما ممکن است تلرهای حقیقی سیاست‌‌های خود را داشته باشند. کارمزد تراکنش برای سپرده‌‌گذاری‌‌ها و برداشت‌‌های تلر-مبنا در فیلیپین می‌‌تواند بسته به تلر از ۱٪ تا ۲٪ باشد.

ارزهای دیجیتال

Abra یک کیف پول بیت‌کوین و لایت‌کوین است، Abra فقط امکان سپرده گذاری و برداشت بیت‌‌کوین و لایت‌‌کوین را برای شما فراهم می‌‌کند. با گذشت زمان، Abra قصد دارد که آلت‌‌کوین‌‌های بیشتری را پشتیبانی کند.

سپرده‌‌گذاری بیت‌‌کوین و لایت‌‌کوین آزاد است، اما برداشت شامل هزینه کارمزد شبکه از بلاکچین است، که Abra آن را به مشتری منتقل می‌‌کند.

کارمزدهای افزایش سرعت انتقال وجه در بلاکچین بیت‌‌کوین یکی از دلایلی است که Abra سیستم خود را به لایت‌‌کوین منتقل می‌‌کند. هنگامی که بازار رمزنگاری مجددا رونق پیدا کند، کارمزدهای پردازش لایت‌‌کوین همواره بسیار پایین‌‌تر از بیت‌‌کوین خواهد بود.

کارمزدهای تراکنش

Abra کارمزدی برای تراکنش دریافت نمی‌‌کند، اما حداقل مقدار تراکنش را روی ۵ دلار تنظیم می‌‌کند.

سخنان نهایی

Abra یک راه آسان و مطمئن جهت خرید در بازارهای رمزنگاری برای مردم ایجاد کرده است. هرچند ساده‌‌تر و مقرون به صرفه‌‌تر کردن انتقال وجوه همچنان مأموریت بلند مدت بنیانگذار آن خواهد بود و در آینده ای نزدیک، Abra نیاز کاربران خود به یک بانک رمزنگاری غیر متمرکز را برطرف خواهد کرد.

برای معامله‌‌گران جدید

آمریکایی‌‌ها و فیلیپینی‌‌ها به صورت ویژه‌‌ای قدردان سهولت انتقال پول به کیف پول Abra خود و همچنین انتقال از کیف پول Abra خود با استفاده از انتقال سریع بانکی می‌‌باشند. علاوه بر این، استراتژی تامین امنیت خرید و فروش Abra، احتمال قرار گرفتن در معرض خطر نوسانات بازار را به حداقل رسانده است.

برای معامله‌‌گران حرفه‌‌ای

Abra با یک رویکرد خرید و نگهداری برای سرمایه گذاری‌‌ رمزنگاری به مشتریان خود خدمات ارائه می‌‌کند. هر کسی که به دنبال سود در معامله روزانه است، بهتر است با یکی از صرافی های متمرکز که ابزار پیشرفته‌‌تری ارائه می‌‌دهند کار کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
 1. حامد

  در قسمت شماره تلفن با مشکل وریفای مواجه میشیم که باید شماره بیدیم ؟
  چه کاری باید بکنیم .
  ایران رو نداره