معرفی پلتفرم بلاک چینی مبتنی بر هایپر لجر توسط شرکت Salesforce

شرکت نرم‌‌افزاری Salesforce به صورت رسمی اعلام کرد که بلاک چین‌‌ اختصاصی خود را به وجود آورده است. این پلتفرم بلاک چینی می‌‌تواند ابزارهای مختلفی را برای ایجاد قراردادهای هوشمند و همچنین اشتراک داده در میان شرکت‌‌های مختلف در اختیار کاربران قرار دهد. گفتنی است که این بلاک چین‌‌ می‌‌تواند دسته‌‌ای از تراکنش‌‌های خاص را به صورت خودکار درآورد.

0 104

بر اساس اعلامیه رسمی شرکت آمریکایی نرم‌‌افزار‌‌های ابری Salesforce در روز ۲۹ مه، این شرکت بلاک چین‌‌ اختصاصی خود ( پلتفرم بلاک چینی مبتنی بر هایپر لجر ) را معرفی کرده است.

این محصول جدید با نام Salesforce Blockchain مبتنی بر سیستم Salesforce Lightning و همچنین فناوری هایپر لجر (Hyperledger) است.

بلاک چین‌‌ Salesforce ابزار کافی را در اختیار شرکت‌‌های مختلف قرار خواهد داد تا قراردادهای هوشمند، نرم‌‌افزار و شبکه‌‌های مورد نظر خود را به وجود آورند و داده‌‌های تایید شده را از طریق فناوری لجر توزیع شده (DLT) به اشتراک بگذارند. این محصول همچنین توانایی خودکارسازی تعدادی از فرآیندها را با استفاده از الگوریتم‌‌های هوش مصنوعی فراهم خواهد آورد.

پلتفرم بلاک چینی Salesforce هم‌‌اکنون در اختیار تعدادی از شریکان این شرکت قرار گرفته است و به نظر می‌‌رسد که چندین نهاد آمریکایی مانند شرکت هوش بازاری S&P Global، شرکت تحلیلی IQVIA و دانشگاه ایالتی آریزونا آن را به کار گرفته‌‌اند. شرکت Salesforce قصد دارد بلاک چین‌‌ خود را تا سال ۲۰۲۰ در اختیار عموم قرار دهد.

پیش از این، Salesforce پتنتی را در اداره ثبت اختراع و نشان تجاری آمریکا ثبت کرده بود که ایمیل‌‌های اسپم را با استفاده از فناوری بلاک چین‌‌ تشخیص می‌‌داد.

هایپر لجر نیز اخیرا چندین ابزار را معرفی کرد که به منظور بهبود هم‌‌کنش‌‌پذیری انواع مختلف داده‌‌های مبتنی بر بلاک چین‌‌ مورد استفاده قرار می‌‌گرفتند. این مجموعه ابزاری با نام “Hyperledger Aries” امکان مبادله داده‌‌های بلاک چینی را فراهم می‌‌آورد، از پیام‌‌رسانی همتا به همتا پشتیبانی می‌‌کند و تراکنش‌‌های صورت گرفته در میان بلاک چین‌‌‌‌های مختلف و فناوری‌‌های لجر توزیع شده را تسریع می‌‌بخشد.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.