معرفی رمز ارز‌‌ها در 3 دقیقه – Siacoin

Sia سرویس ذخیره سازی برای تجارت‌‌هایی است که حریم خصوصی کامل را با قیمت‌‌های بسیار پایین تضمین می‌‌کنند. قراردادهای هوشمند Sia، و یا به بیان گسترده‌‌تر بلاکچین و تمام پلتفرم آن، تنها با ارز رمزنگاری شده Sia انجام می‌‌شود که با نام SiaCoin شناخته می‌‌شود. استفاده از SiaCoin برای برقراری ارتباط در شبکه Sia تضمین می‌‌کند که شبکه Sia، و بنابراین داده‌‌های شما، هرگز تخریب نمی‌‌شوند و یا در دسترس افراد ثالث قرار نمی‌‌گیرند.

0 84

AWS S3، تجارت دراپ‌‌باکس (Dropbox) ، ذخیره سازی ایژور (Azure) ، باکس (Box) ، و گوگل درایو (Google Drive) – همه ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی برای شرکت‌‌هایی هستند که در نبرد تنگاتنگ برای حفظ اطلاعات شرکت‌‌ها قفل شده‌‌اند. حتی با داشتن دانش فنی صفر، احتمالا درباره حداقل یکی از خدمات فوق شنیده‌‌اید، که منطقی است. شرکت‌‌هایی نظیر آمازون، مایکروسافت و گوگل توانسته‌‌اند خود را به صورت افقی و عمودی رشد دهند و تلاش کنند تا هرگونه مشکل بشری را با هزینه‌ای که تقریبا رایگان به نظر می‌‌رسد، یعنی اطلاعات، به صورت اتوماتیک درآورند.

در حال حاضر، بحث اینجا در مورد راحتی و حریم خصوصی نیست (چرا که در پایان، طرفدار همه این شرکت‌‌ها هستم)؛ با این حال، این یک واقعیت ساده است که شما در واقع، تا حدی حریم خصوصی خود را نسبت به آن داده‌‌ها فراموش می‌‌کنید. به بیان ساده، شما به عنوان یک فرد یا مجموعه افراد (شرکت‌‌ها) در بدترین حالت ممکن می‌‌خواهید کنترل کامل حریم خصوصی بر روی حساس ترین اطلاعات شما وجود داشته باشد.

Sia وارد می‌شود

در بالاترین سطح، Sia سرویس ذخیره سازی برای تجارت‌‌هایی است که حریم خصوصی کامل را با قیمت‌‌های بسیار پایین تضمین می‌‌کنند.

اما این چه ارتباطی با ارز رمزنگاری شده دارد؟

صبر داشته باشید، به آنجا هم می‌‌رسیم. Siaکوین این کار را با ترکیب یکپارچه دو مورد از هیجان‌‌انگیزترین کاربردهای فناوری در سال‌‌های اخیر انجام می‌‌دهد:

اقتصاد اشتراکی

AirBNB را در نظر بگیرید، با این تفاوت که تنها نام پلتفرم آن Sia است. شما یک میزبان هستید هتل‌‌ها مزارع سرور آمازون / مایکروسافت / گوگل هستند. اتاق اضافی در خانه شما فضای ذخیره‌‌سازی اضافی در هارد دیسک(های) شما است. هرگاه که فردی داده‌‌ها را از راه دور ذخیره می‌‌کند، به شما پاداش داده می‌‌شود، بنابراین فضای اضافی خود را “اجاره می‌‌دهید”. این زیرساخت اقتصاد به اشتراک گذاشته شده است که به Sia اجازه می‌‌دهد تا قیمت‌‌های رقابت طلبانه‌‌ای را ارائه دهد.

رمزنگاری، بلاکچین و قراردادهای هوشمند

شاید شما سوالی در رابطه با اینکه “چرا من باید بخواهم که اطلاعات من در رایانه‌‌های شخصی دیگران ذخیره شود؟” بپرسید، و این جایی است که دنیای ارزهای رمزنگاری شده به صحنه می‌‌آیند.

خب، اکنون معکوس سناریویی که ما در بالا ذکر کردیم را تصور کنید. این بار، شما فضای اجاره می‌‌خواهید تا اطلاعات خود را ذخیره کنید – در اینجا کمی پیچیده‌‌تر می‌‌شود. علاوه بر قیمت رقابتی، Sia مزایای قابل توجهی دارد، مانند رمزنگاری تمام داده‌‌ها، تقسیم کردن آن‌‌ها، توزیع آن در شبکه خود و حل خودکار مسائل میان میزبان‌‌ها و اجاره‌‌کنندگان. تمامی این مزایا در کد منبع Sia در قالب “قوانین” وجود دارند که از لحاظ برنامه نویسی قراردادهای هوشمند Sia را تشکیل می‌‌دهند. قراردادهای جدید هوشمند با ورود میزبان و اجاره دهنده به یک توافق جدید ایجاد می‌‌شوند. تمام این قراردادهای هوشمند بر روی بلاکچین Sia و برای همیشه اجرا و ثبت می‌شوند.

قراردادهای هوشمند Sia، و یا به بیان گسترده‌‌تر بلاکچین و تمام پلتفرم آن، تنها با ارز رمزنگاری شده Sia انجام می‌‌شود که با نام SiaCoin شناخته می‌‌شود. استفاده از SiaCoin برای برقراری ارتباط در شبکه Sia تضمین می‌‌کند که شبکه Sia، و بنابراین داده‌‌های شما، هرگز تخریب نمی‌‌شوند و یا در دسترس افراد ثالث قرار نمی‌‌گیرند.

به عنوان یک شرکت که به دنبال راه حل‌‌های مشکل ذخیره‌‌سازی است، آیا Sia آماده خدمت به تمام نیازهای شما می‌‌باشد؟ قطعا نه. از لحاظ راحتی، سادگی، یکپارچگی، پهنای باند و بسیاری از عوامل دیگر، از لحاظ رقابتی با شرکت‌‌های برتر ذخیره سازی جهان فاصله بسیار زیادی دارد. اما آیا Sia آماده است که حساس‌‌ترین و آسیب پذیر‌‌ترین اطلاعات شرکت شما را ذخیره کند؟ اگر داده‌‌ها ثابت است، یعنی اینکه شما بیش از حد به دسترسی به اطلاعات خود نیاز ندارید، بله، احتمالا Sia همان است که به دنبال آن هستید. آزمایشگاه‌‌های نبیولوس (Nebulous)، شرکتی که SiaCoin را در هاکاتون ام آی تی (Hackathon MIT) در 2013 تاسیس کرد، هنوز در مراحل اولیه قرار دارد. اما مسیرهایی که آن‌ها برای دیگران در نظر می‌‌گیرند، در حال حاضر هم واقعا چشمگیر هستند.

وبسایت Sia :  http://sia.tech

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.