معرفی استیبل کوین صرافی رمز ارز بایننس در عرض 2 ماه آینده

صرافی رمز ارز بایننس خبر داد که استیبل کوین اختصاصی خود را تا دو ماه دیگر عرضه خواهد کرد. مقامات این صرافی اعلام کرده اند که قصد دارند استیبل کوین های خود را بر اساس ارزهای مختلف راه اندازی کنند تا کاربران بیشتری تمایل و انگیزه استفاده از آن ها را داشته باشند. اولین رمز ارز این شرکت بر اساس پوند انگلیس خواهد بود.

0 96

بر اساس گزارش بلومبرگ در روز 5 ژوئن، صرافی رمز ارز بایننس (Binance) استیبل کوین اختصاصی خود را در عرض دو ماه آینده معرفی و راه اندازی خواهد کرد.

وی ژو (Wei Zhou)، مدیر ارشد مالی بایننس، در گفتگو با بلومبرگ اذعان داشت که این صرافی قصد دارد استیبل کوین خود را “در چند هفته تا دو ماه آینده” راه اندازی کند تا بکارگیری استیبل کوین ها برای تعداد بیشتری از ارزهای دنیا ممکن شود.

اولین استیبل کوین این صرافی با نام “Binance GBP” به صورت کامل بر اساس پوند انگلیس ارزیابی و محاسبه خواهد شد. ژو همچنین اذعان داشت که بایننس از سپرده گذاری های انجام شده به صورت ارز فیات سودآوری خواهد کرد، درست همانند کاری که استیبل کوین تتر (USDT) انجام میدهد.

این صرافی قصد دارد علاوه بر Binance GBP، دسته ای دیگر از استیبل کوین ها را با استفاده از ارزهای فیات دیگر به استثناء دلار آمریکا معرفی کند. ژو در مورد تصمیم این شرکت عنوان کرد که

از دیدگاه کاربران، تنها بخش های خاصی از جهان از دلار آمریکا استفاده میکنند. کاربران دیگر از ارزهای دیگر بهره میبرند و معتقدیم که این حقیقت را باید در استیبل کوین ها نیز بازتاب دهیم.

استیبل کوین های بایننس همچنین باعث کاهش سهم بازاری تتر در صرافی بایننس خواهند شد. طبق گفته های ژو، تتر در حال حاضر حدود 50% از استیبلکوین های این صرافی را به خود اختصاص داده است.

اخبار مربوط به استفاده از پوند انگلیس برای توسعه استیبل کوین توسط بایننس در تاریخ 4 ژوئن منتشر شد، زمانی که یکی از کاربران توییتر با نام CryptosBatman عنوان کرد که گزینه “$BGBP” در پلتفرم بایننس پدیدار شده است. چنگپنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل بایننس، در این توییت کامنت داد که استیبل کوین پوند در مرحله اولیه آزمایش قرار دارد و تاکنون از 200 پوند استفاده شده است.

همانطور که دیروز گزارش شد، صرافی های رمز ارز چینی حدود 60% از تمامی معاملات جهانی استیبل کوین را پردازش میکنند. صرافی های چینی در سال 2019 حدود 10 میلیارد دلار مبادله USDT داشتهاند. از سوی دیگر، ایالات متحده در سال جاری تنها 450 میلیون دلار مبادله USDT داشته است.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.