معامله‌‌گر اتریوم می‌‌گوید بازار خرسی (نزولی) کریپتو به سر می‌‌رسد

یک معامله‌‌گر مرموز که در پی سود ۲۰۰ میلیون دلاری‌‌اش از معامله اتریوم در یک ماه به تیتر خبرها تبدیل شد، درباره آخرین سرمایه گذاری‌‌ و دیدگاه کلی‌‌اش درباره بازار کریپتو با CNN گفتگو کرده است. در ادامه گزارش CNN را درمورد این گفتگو می‌خوانید.

0 171

این معامله‌‌گر که هویتش از مسئولان مخفی مانده است، با نام کاربری ۲۰۰m_trader فعالیت می‌‌کند. او یکی از اولین سرمایه‌‌گذاران عرصه کریپتوست که خرید بیت کوین را از سال ۲۰۱۱ شروع کرده است و در زمان شروع معامله اتریوم حدود ۵۵ میلیون دلار خرید کرد و توانست آن را در ۳۰ روز به ۲۳۸ میلیون دلار تبدیل کند. CNN با او تماس گرفت تا بپرسد که این زمستان کریپتو برای او چطور گذشته است، سرمایه گذاری ۴.۵ میلیون دلاری اخیرش در پلتفرم روبی را مورد سوال قرار دهد و انتظارش از آینده این بازار خرسی را بداند.

کریپتو و بازار خرسی

ما از این مرد ۲۰۰ میلیون دلاری پرسیدیم که اصلا چطور وارد عرصه کریپتو شد:

بیت کوین‌‌. همه چیز در پایان سال ۲۰۱۱ شروع شد. من به این تکنولوژی و اینکه می‌‌تواند روابط اقتصادی در جهان را دگرگون کند باور داشتم. در آن زمان خرید بیت کوین‌‌ باپول فیات بسیار دشوار بود. می‌‌بایست کارت‌‌های گرافیک زیادی می‌‌خریدم و استخراجش می‌‌کردم. مقداری را هم به طور خصوصی از طریق تبلیغات در سایت Bitcointalk خریدم.

وقتی از او درباره بازار خرسی کنونی پرسیده شد عنوان کرد که مقداری را برای امرار معاش در این دوره به فروش رسانده است و در بیت کوین‌‌ سودهای ۱۰ تا ۱۲ هزار دلاری و در اتریوم هم سودهای ۴۵۰۰ تا ۱۲۰۰ دلاری داشته است و ادعا می‌‌کند که شرایط کنونی بازار تاثیری بر او نگذاشته است.

من پیشتر در سال‌‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ تجربه سقوط بازار را داشته‌‌ام، زمانی که قیمت بیت کوین‌‌ به سرعت تا ۱۲۰۰ دلار کاهش یافت. در آن زمان من هیچ چیزی نفروختم. این بار هم مرتکب چنین اشتباهی نشدم. با این حال در سقوط همیشه امکان خرید بیشتر وجود دارد و این همان کاری است که من دارم می‌‌کنم. بازار چرخه‌‌هایی دارد و باید این چرخه‌‌ها را هم در زمان رشد سریع و هم در زمان سقوط‌‌های بزرگ به یاد داشت. وقتی بازیگران بزرگ و قوی به این بازار وارد می‌‌شوند تنها مسئله زمان است.

تفکرات او درباره جدول زمانی روندهای بازار خرسی متقاعد‌‌کننده بود و پایان خوش و حتی قابل سنجشی برای این زمستان کریپتو پیش‌‌بینی می‌‌کرد.

نصف شدن بعدی پاداش بلوک بیت کوین‌‌ به عنوان یک محرک مازاد برای رشد عمل می‌‌کند؛ شاید انفجاری نباشد اما رشد دارد. هرچه به این نقطه نزدیک‌‌تر شویم به پایان زمستان هم نزدیک خواهیم شد. توصیه می‌‌کنم روزهای منتهی به نصف شدن را شمارش معکوس کنید نه روزهایی که این بازار خرسی ادامه یافته است چون این عدد هر روز خوش‌‌بینی‌‌تان را بیشتر می‌‌کند.

نصف شدن بعدی بیت کوین‌‌ در ماه مه سال ۲۰۲۰ رخ می‌‌دهد.

گزینه‌‌های دیگر سرمایه گذاری

این معامله‌‌گر تصریح کرده است که او در اتریوم، EOS و TON (شبکه باز تلگرام) و دیگر پروژه‌‌های موفق سرمایه گذاری کرده است، اما این مسئله که همه‌‌اش برای کسب سود بوده است را رد کرد.

من کاملا حامی این جنبش هستم. ما دیگر نقطه عدم بازگشت را پشت سر گذاشته‌‌ایم. این تکنولوژی به طور کامل جایگزین ابزارهای سنتی نخواهد شد اما آنان را از بیخ و بن متحول کرده و دسترسی به ابزارهای مالی را برای طیف گسترده‌‌تری از مردم جهان فراهم خواهد کرد.

او می‌‌گوید که این هدف پلتفرم روبی است که ۴.۵ میلیون دلار در آن سرمایه‌‌گذاری کرده است. روبی یک پلتفرم سرمایه گذاری برای سرمایه‌‌گذاران خُرد در بلاکچین است و این معامله‌‌گر به CNN گفته است که او به سمت روبی گرایش پیدا کرده تا مسائلی مانند تنوع سریع، امنیت تراکنش و ویژگی‌‌های دیگر را حل کند. او در ادامه به چیزی اشاره کرد که هر چه بیشتر در بلاکچین در حال ظهور است و آن هم این است که شرکت‌‌ها دیگر از عدم موفقیت در تحویل محصولات فرار نمی‌‌کنند.

من تنها در پروژه‌‌هایی سرمایه گذاری می‌‌کنم که بتواند در بازه زمانی ۵ ساله به سرمایه ۱ میلیارد دلار برسد. من این پتانسیل را در پروژه روبی می‌‌بینم، به همین دلیل است که ۴.۵ میلیون دلار در این پلتفرم سرمایه‌‌گذاری مبتنی بر بلاک‌‌چین سرمایه‌‌گذاری کرده‌‌ام. من همین رویه سرمایه‌‌گذاری را در اتریوم، EOS و دیگر پروژه‌‌ها دنبال کرده‌‌ام. این راهبرد در سال ۲۰۱۷ به من اجازه داد تا ظرف یک ماه ۵۵ میلیون دلارم را به ۲۳۸ میلیون دلار تبدیل کنم. علاوه بر این، در طی چند سال گذشته چیزهای زیادی در بازار رمز ارز دیده‌‌ام و در سال ۲۰۱۹ تنها محصولات دارای مدل تجاری آزمایش شده که مسائل پیش روی ما در دنیای واقعی را حل می‌‌کنند از بقیه پیشی خواهند گرفت.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.