مصوبه دولت درباره رمز ارز ها و ماینینگ تغییر خواهد کرد

بیانیه و موضع بانک مرکزی و دولت در مورد فعالیت در صنعت رمز ارزها موجب اعتراض بسیاری از فعالان در حوزه رمز ارز و بلاک چین شده است. حالا خبرها حاکی از آن است که ابلاغیه بانک مرکزی در مورد رمز ارزها باطل شده و قرار است اصلاحاتی در این ابلاغیه و مصوبه دولت صورت گیرد.

0 180

تغییر مصوبه دولت درباره رمز ارز ها و ماینینگ

بانک مرکزی در روز ۱۹ تیر ۹۸ بیانیه‌ای درباره فعالیت در زمینه رمز ارزها منتشر کرد که اعتراض و انتقادات فعالان این صنعت را در پی داشت. بانک مرکزی در این بیانیه اعلام کرده بود:

انتشار رمز ارز با پشتوانه ریال، طلا و فلزات گرانبها و انواع ارز در انحصار بانک مرکزی است و فعالیت اشخاص برای ایجاد و اداره شبکه پولی و پرداخت مبتنی بر فناوری بلاک چین، از نظر این بانک، غیرمجاز محسوب می‌شود.

حالا و با توجه به توییت جدید محمدجعفر نعناکار به نظر می‌رسد، قرار است در ابلاغیه بانک مرکزی و مصوبه دولت، تغییراتی ایجاد شود.

مدیرحقوقی سازمان فناوری اطلاعات امروز، در توییتی نوشت:

با ابرام [email protected] عزیز ابلاغیه بانک مرکزی در مورد #رمز_ارزها باطل و قرار شد با همکاری سازمان فناوری اطلاعات ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار سند توسعه‌ای برای نشر کریپتوها تدوین و ابلاغ گردد.

در ابلاغیه بانک مرکزی آمده بود که:

موضوع استخراج رمز ارزهای جهان‌روا و شرایط آن در کمیسیون اقتصادی دولت در حال بررسی است و پس از اتخاذ تصمیمات لازم، ضوابط آن مطابق با مقررات و مصوبه فوق ابلاغ می‌شود.

هیات وزیران، مردادماه آیین‌نامه استخراج فرآورده‌های پردازشی رمزنگاری‌شده یا همان رمز ارزها در کشور را تصویب کرد و مطابق آن برق مورد نیاز برای استخراج رمز ارزها باید صرفاً با دریافت انشعاب برق از شبکه سراسری یا احداث نیروگاه جدید خارج از شبکه سراسری انجام و تعرفه برق ماینینگ نیز با قیمت متوسط ریالی برق صادراتی با نرخ تسعیر سامانه نیما که توسط وزارت نیرو تعیین و اعلام، محاسبه و اعمال می‌شد.

جلسه بررسی این موضوع، روز چهارشنبه این هفته با حضور برخی از نمایندگان بخش خصوصی و نهادهای امنیتی برگزار می‌شود.

منبع

 

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.