مصرف انرژی استخراج بیت کوین بیشتر از چراغ‌های کریسمس است؟

فکر می‌کنید که استخراج بیت کوین اتلاف نیروست؟ پس بهتر است که مصرف نیروی چراغ‌های کریسمس ایالات متحده را هرساله نادیده بگیرید، زیرا از بعضی کشورها بیشتر برق مصرف می‌کنند.

0 392

مصرف انرژی استخراج بیت کوین

مصرف انرژی چراغ های کریسمس ایالات متحده

“این همون فصلیه که باید سرخوش باشیم”. زمانی از سال که خانواده و دوستان دور هم جمع می‌شوند، کودکان بازی می‌کنند، چلچله‌ها نغمه سرایی می‌کنند، مصرف به بالاترین نقطه خود می رسد. بسیاری از مردم بابت چیزهایی پول خرج می‌کنند که مورد نیازشان نیست، به طور میانگین هر آمریکایی تقریبا ۱.۰۰۰ دلار در طول تعطیلات خرج می‌کند. اوه، نیروی مصرفی چراغ های کریسمس ایالات متحده بیش از کل کشورهاست.

درست است. چراغ‌های درخشنده‌ای که مصرف کنندگان آمریکایی مشتاقانه بر پشت بام و حیاط هایشان می‌آویزند تا هرساله بهتر از همسایگانشان ۶.۶۳ بیلیون کیلووات بر ساعت برق مصرف کنند.

بیایید چند مثال بزنیم. این میزان بیش از کل نیروی مصرفی ملی سالیانه بسیاری از کشورهای در حال توسعه است. ال سالوادور با جمعیت ۶.۳ میلیون نفری هرساله ۵.۳۵ بیلیون کیلووات برساعت مصرف دارد و اتوپیا با جمعیت ۱۰۵ میلیون نفری بیش از ۵.۳۰ بیلیون کیلووات بر ساعت نیرو مصرف می‌کند.

بیت کوین و دیگر ارزهای رمزنگاری شده به دلیل ویژگی بلعیدن نیرو مورد انتقاد قرار گرفته‌اند. استخراج رمز ارزها انرژی حدودی ۲۱۵ کیلووات بر ساعت به ازای هر بیت کوین مصرف دارد (یا ۵۶ میلیون کیلووات برساعت روزانه بر اساس میانگین ۲۶۲.۲۰۲ تراکنش.)

بسیار زیاد است، هیچ اشتباهی در کار نیست. اما زمانی که استخراج ارزهای رمزنگاری شده به دنبال راه حل مناسب، کاهنده مصرف انرژی و تراکنش ممکنی برای اثبات گذاشتن پول می گشت هیچ کاری در خصوص آن چراغ های زیبای درخشنده انجام نشد.

پول سالم یا چراغ‌های کریسمس: یکی را انتخاب کنید

آلخاندرو دلاتوره، (Alejandro de la Torre) نائب رئیس اداره کسب و کار سایت بی تی سی، بزرگ ترین بانک استخراج شرکت بیت مین (Bitmain) ( و بزرگ ترین بانک استخراج بیت کوین در دنیا) به بیت کوینی‌ها در مصاحبه‌ای در تارنمای سامیت (Web Summit) گفته است که شما باید زمینه‌ای برای مصرف نیرو داشته باشید.

او می‌گوید:

اولا، بانک های استخراج کارآفرینی هستند و دوما ما در مورد یک فناوری بسیار مهم صحبت می‌کنیم که به مردم کمک می‌کند تا پیشرفت کنند و از نظر مالی در امنیت قرار گیرند.

بنابراین، این بهانه بیت کوین است. مصرف نیروی چراغ‌های کریسمس ایالات متحده چه می‌شود؟ شما نمی‌بینید که طرفداران محیط زیست اشاره کوچکی به این موضوع کنند.

این موضوع در لیست رفتارهای افراطی دولت‌ها، تا حدودی بی اهمیت است. چراغ‌های کریسمس نیز تنها ۰.۲ درصد از تمامی نیروی مصرفی توسط این ملت تشنه انرژی را صرف می‎کند.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.