مسدود شدن صرافی غیرمتمرکز بایننس برای کاربران 29 کشور

با وجود اینکه بایننس پلتفرم جدید خود را به عنوان یک صرافی غیر متمرکز معرفی کرده بود، اما باز هم محدودیت‌‌های بسیار زیادی را اعمال کرده و دسترسی کاربران از 29 کشور جهان به پلتفرم خود را مسدود نموده است. بسیاری از کاربران بر این باورند که این صرافی از ابتدا نیز غیرمتمرکز نبوده است و تنها هدفش فروش توکن‌‌های BNB است.

0 107

صرافی غیر متمرکز توسعه یافته توسط شرکت بایننس (Binance)، دسترسی کاربران از 20 کشور دنیا را به صورت خودکار مسدود می‌‌کند. این صرافی غیر متمرکز از طریق ارسال پیامی مخصوص در زمان دسترسی کاربران این کشورها به پلتفرم به آنها هشدار می‌‌دهد.

پیامی که برای کاربران نشان داده می‌‌شود بدین صورت است:

“به نظر می‌‌رسد که آدرس IP شما متعلق به یکی از کشورهای زیر است:

ایالات متحده، آلبانی، بلاروس، بوسنی، برمه، جمهوری آفریقای مرکزی، جمهوری دموکراتیک کنگو، جمهوری دموکراتیک خلق کره، ساحل عاج، منطقه کریمه اوکراین، کرواسی، کوبا، هرزگوین، ایران، عراق، کوزوو، لبنان، لیبریا، لیبی، مقدونیه، مولداوی، صربستان، سومالی، سودان، سودان جنوبی، سوریه، ونزوئلا، یمن و زیمبابوه.”

مسدود شدن صرافی غیرمتمرکز بایننس برای کاربران 29 کشور

این پیام هشدار می‌‌دهد که مبادله و دسترسی به رابط کیف پول از طریق وب‌‌سایت برای کاربران دارای آدرس IP یکی از کشورهای مذکور مسدود خواهد شد.

این پیام در نهایت لینک‌‌های مربوط به لیستی از کیف پول‌‌ها را فراهم می‌‌آورد که از شبکه اصلی  Binance Chain  پشتیبانی می‌‌کنند و آنها را به عنوان گزینه‌‌هایی جایگزین برای نگهداری و مدیریت دارایی‌‌ها پیشنهاد می‌‌دهد.

بایننس تا زمان نوشتن این گزارش به درخواست‌‌های کوین‌‌تلگراف برای ارائه اطلاعات بیشتر در این مورد پاسخی نداده است.

بسیاری از اعضاء جامعه رمز ارزها، دلیل این اقدام را این حقیقت می‌دانند که صرافی غیر متمرکز بایننس به هیچ عنوان غیرمتمرکز نیست. Whale Panda، یکی از کاربران توییتر که در میان اعضاء دیگر شناخته شده است، در این مورد اذعان داشت:

اکنون مشخص است که این صرافی از ابتدا نیز غیر متمرکز نبوده است. آنها تنها از این واژه برای فروش توکن‌‌های BNB خود استفاده کردند و هرگز در نظر نداشتند پلتفرم خود را به صورت غیر متمرکز درآورند.

یکی از پست‌‌های منتشر شده در Steemit نیز لیستی از کیف پول‌‌های رمز ارزی را پیشنهاد می‌‌دهد که کاربران را ملزم به انجام فرآیندهای تایید هویت مشتریان نمی‌‌کنند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.