مسئول رسمی SEC به استخدام شرکت حقوقی Jones Day درآمد

شامویل شیپچاندلر (Shamoil T. Shipchandler) مدیر سابق منطقه‌ای کمیسیون بورس و اوراق ‌بهادار ایالات متحده آمریکا که مسئول نظارت بر پرونده‌های رمز ارزی بود، با ترک کمیسیون بورس و اوراق ‌بهادار به استخدام شرکت Jones Day درآمد.

0 89

شیپچاندلر مدیر بخشی از کمیسیون بورس و اوراق ‌بهادار فورت ورث ایالت تگزاس است که ریاست حدودد ۱۴۰ نفر از وکلا، حسابداران و محققان این اداره را برعهده داشته است. در میان اقدات متعدد این تیم باید به پرونده‌ای اشاره کرد که این اداره اقدامات اجرایی علیه شرکت AriseBank صادرکننده توکن و فعال در زمینه صنعت انجام داده است.

شیپچاندلر در شرکت Jones Day قرار است وظیفه دفاع در چند پرونده حقوقی که در ماه فوریه برگزار می‌شود، به عهده بگیرد. این شرکت در فضای بلاکچین در زمینه دریافت مجوزهای لازم برای پلتفرم‌های داد و ستد توکن tZERO و ارائه مشورت‌هایی در زمینه عرضه اولیه سکه و قراردادهای هوشمند مشهور است. اگرچه هنوز مشخص نیست که شیپچاندلر‌‌ چگونه وارد این فضا شده است.

هیلدا گالوان (Hilda Galvan) کارمند شرکت Jones Day’s Dallas Office در اعلامیه استخدام شرکت گفته است که: دانش و تجربه ارزشمند شیپچاندلر به ویژه اطلاعاتی که او درباره اوراق بهادار، حریم خصوصی داده‌ها و امنیت سایبری به صورت عملی دارد، می‌تواند کمک بزرگی به شرکت حقوقی ما بکند.

کمیسیون بورس و اوراق ‌بهادار ایالات متحده در ماه ژانویه ۲۰۱۸ عرضه اولیه سکه AriseBank را متوقف کرد و مدیرعامل این پروژه به اتهام تقلب در اوراق‌ بهادار، فریب سرمایه‌گذاران و استفاده غیرمجاز از حساب‌های بانکی و کارت‌های نقدی و اعتباری با دستور مقام قضایی دستگیر کرد. پس از رسیدگی در دادگاه مدیرعامل مذکور به پرداخت ۳ میلیون دلار محکوم شد.

آژانس ۱Broker و مدیرعامل آن پاتریک برنر (Patrick Brunner) در ماه سپتامبر برای نقض قوانین مرتبط با اوراق‌بهادار تحت تعقیب قرار گرفت. در آن زمان شیپچاندلر‌‌ در مصاحبه‌ای گفت: شرکت‌های بین‌المللی که با سرمایه‌گذاران آمریکایی کار می‌کنند نمی‌توانند با استفاده از رمز ارزها قوانین اوراق‌بهادار فدرال را نقض کنند.

با این حال شرکت ۱Broker اعلام کرد که قصد دارد مجددا فعالیت‌های خود با تطبیق بر قوانین فدرال از سر بگیرد.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.