مروری کامل بر MyEtherWallet : راهنمای کامل و تفصیلی

چنان‌چه شما مقداری ارز رمز‌نگاری ‌شده دارید یا قصد دارید تا به زودی مقداری از آن‌ها را خریداری نمایید، لازم است تا کیف پولی داشته باشید که ارزهای رمزنگاری ‌شده‌ی خود را به صورت امن، نگهداری و در این کیف پول، ذخیره نمایید. شما می‌توانید بسته به نیازهای خود، کیف‌پول مورد نظر خود را از میان بسیاری از کیف‌های پول موجود در بازار انتخاب نمایید. MyEtherWallet، که تحت عنوان کیف‌پول MEW نیز شناخته می‌شود، یکی از مشهورترین کیف‌ پول‌های ارز اتریوم است. کیف‌پول MEW، یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای ذخیره‌سازی، و ارسال و دریافت اتر و توکن‌های وابسته به بلاکچین اتریوم است. بنابراین، لازم است تا به شما راهنمایی‌هایی جامع و کامل در خصوص MyEtherWallet ارائه شود.

0 228

این راهنما، تمامی حوزه‌های مربوط به MyEtherWallet را پوشش می‌دهد. در این مقاله، شما ویژگی‌های مختلف این کیف‌پول را یاد خواهید گرفت و درخواهید یافت که چگونه این ویژگی‌ها با ویژگی‌های سایر کیف‌ پول‌ها، مقایسه خواهند شد. همچنین به تفصیل و با جزئیات، با کوین‌هایی که MyEtherWallet از آن‌ها پشتیبانی می‌نماید، آشنا خواهید شد. همچنین راهنمایی گام به گام ارائه می‌شود تا شما بتوانید  MyEtherWallet خود را تنظیم و راه اندازی نمایید.

در پایان این راهنما، شما قادر خواهید بود تا تصمیم بگیرید که آیا MyEtherWallet ، کیف‌پولی مناسب برای شما هست یا خیر. همچنین درکی شفاف پیدا خواهید نمود تا بتوانید کیف‌پول MEW خود را تنظیم نموده و استفاده از آن را آغاز نمایید.

پیش از آن‌که به تفصیل به مرور MyEtherWallet بپردازیم، بیایید چند موضوع مبنا و پایه‌ای در خصوص این کیف‌پول را با هم مرور کنیم.

فهرست مطالب

 • MyEtherWallet (کیف‌پول MEW)
  • MyEtherWallet چه کاری انجام می‌دهد؟
 • مروری بر MyEtherWallet: دلایلی بر محبوبیت آن
 • مروری بر MyEtherWallet –آیا MyEtherWallet امن است؟
  • دسترسی به MEW‌ با استفاده از MetaMask
  • دسترسی به MEW با استفاده از Ledger Nano S. یا TREZOR
  • دسترسی به MEW با استفاده از فایل KeyStore (.JSON)
  • دسترسی به MEW با استفاده از کلید خصوصی شما·
 • مروری بر MyEtherWallet: کاربردها
  • ذخیره‌ی اتر و توکن‌های ERC-20
  • اضافه‌نمودن توکن‌های سفارشی دلخواه
  • استفاده برای سرمایه‌گذاری درICO ها
 • مروری بر MyEtherWallet: مزایا و معایب سایر کیف‌پول‌های اتریوم
  • MyEtherWallet در مقایسه با کیف‌پول‌های آنلاین
  •  MyEtherWallet در مقایسه با کیف‌پول‌های سخت‌افزاری (ذخیره به صورت آفلاین)
 •  مروری بر MyEtherWallet _ راه اندازی در 5 گام
 •  کلام آخر

MyEtherWallet (کیف‌پول MEW)

پیش از MEW، گزینه‌های زیادی برای ذخیره‌سازی و ارسال یا دریافت اتر وجود نداشت، بنابراین، تیلور موناهان، MyEtherWallet را خلق کرد! این موضوع در سال 2015 یعنی با فاصله‌ی زمانی نه چندان زیاد از ظهور اتریوم اتفاق افتاد.

MyEtherWallet رشد نمود و به یکی از پرکاربردترین کیف‌پول‌های مورد استفاده برای تعاملات اتر تبدیل شد. همچنین در طول زمان، ویژگی‌هایی به آن اضافه شد تا بتواند نیازمندی‌های بلاکچین اتریوم را برآورده نماید.

MyEtherWallet چه کاری انجام می‌دهد؟

اجازه دهید مرور بر MyEtherWallet را با این موضوع آغاز کنیم که این کیف‌پول، چه کاری انجام می‌دهد. ساده بگوییم، کیف‌پول MEW، یک وب‌سایت است که به شما اجازه می‌دهد تا در عرض چند ثانیه، یک کیف‌پول اتریوم برای خود ایجاد نمایید. شما می‌توانید از این کیف‌پول برای ذخیره، ارسال و دریافت اتر استفاده نمایید.

کیف‌پول MEW، از نظر فنی، کوین‌های شما را به صورت مستقیم، ذخیره نمی‌کند. MyEtherWallet آدرسی را در اختیار شما قرار می‌دهد که شما می‌توانید به وسیله آن آدرس سکه‌ها را از هر فرد دیگری دریافت نمایید. این آدرس، به عنوان آدرس کیف‌پول شما شناخته می‌شود که در اختیار عموم قرار می‌گیرد. این آدرس را به عنوان شماره حساب بانکی خود در نظر بگیرید که می‌توانید از طریق این شماره حساب، از افراد دیگر پول دریافت نمایید.

اگر بخواهید سکه‌های خود را از درون کیف‌پول MEW برای فرد دیگری ارسال کنید، چه باید بکنید؟

برای این کار، شما نیاز به یک کلمه‌ی عبور دارید که کلید خصوصی نامیده می‌شود. این کلید خصوصی، یک عدد منحصربفرد است که به صورت تصادفی تولید می‌شود. شما هرگز نباید کلید خصوصی خود را در اختیار دیگران قرار دهید. با استفاده از این کلید خصوصی به همراه آدرس عمومی خود، می‌توانید توکن‌ها و توکن‌های خود را برای سایر آدرس‌ها ارسال نمایید.

به نظر ساده می‌رسد، این‌طور نیست؟ خب، همین‌طور است! اگر کلید خصوصی خود را گم کنید، تمامی سکه‌های خود را از دست خواهید داد. به همین سادگی است.

این‌جا جایی است که MyEtherWallet حتی سودمندتر نیز به نظر می‌رسد. MyEtherWallet کلید خصوصی را برای شما تولید خواهد نمود، آن را در اختیار شما قرار می‌دهد و راه‌هایی را برای شما پیشنهاد می نماید تا بتوانید آن را ایمن نگهداری نمایید.

حال که شما می‌دانید MyEtherWallet چه کاری انجام می‌دهد، بیایید ببینیم چه چیزی تا این حد باعث شهرت آن شده است.

مروری بر MyEtherWallet: دلایلی بر محبوبیت و شهرت آن

MyEtherWallet یکی از کیف‌پول‌های محبوب در جامعه‌ی اتریوم است. این واقعیت که این کیف‌پول، واقعاً امن است، یکی از دلایل محبوبیت آن است و بعداً در این نوشته، به تفصیل در این خصوص صحبت خواهیم کرد. دیگر دلایل این محبوبیت به شرح زیر است:

راه اندازی سریع

ایجاد و تنظیم MyEtherWallet می‌تواند در کمتر از چند دقیقه انجام شود. شما می‌توانید از مرورگر وب خود برای ایجاد کیف‌پول MEW مخصوص به خود استفاده نمایید. ما بعداً در این راهنما، فرآیند گام به گام ایجاد و تنظیم یک کیف‌پول MEW را به شما نشان خواهیم داد.

سهولت استفاده

وقتی شما کیف‌پولتان را تنظیم کردید، انجام پرداخت‌ها با استفاده از کوین‌ها بسیار ساده خواهد بود. اخبار خوب این‌جا است؛ این کیف‌پول را به آسانی می‌توان با کیف‌پول‌های سخت‌افزاری مانند ترزور و لجر نانو اس مورد استفاده قرار داد.

استفاده به صورت رایگان

استفاده از این کیف‌پول برای هر کسی، رایگان است. این ویژگی‌های MyEtherWallet آن را بسیار محبوب ساخته است، اما آیا این کیف‌پول به اندازه‌ی کافی امن هست تا به آن اعتماد کرده و سکه‌های خود را در آن قرار دهیم؟ اجازه دهید در بخش بعدی در این خصوص صحبت کنیم.

مروری بر MyEtherWallet- آیا MyEtherWallet امن است؟

اگرچه شما کیف‌پول خود را از طریق وب‌سایت MyEtherWallet ایجاد نموده‌اید، اما کل فرایند در داخل کامپیوتر شما انجام شده است.

داده‌هایی مانند کلید خصوصی و کلمات عبور، بر روی سرورهای MyEtherWallet ذخیره نمی‌شوند. شما می‌توانید کلید خصوصی را بر روی کامپیوتر خود یا بر روی یک کیف‌پول سخت‌افزاری دیگر مانند Leger Nano S ذخیره نمایید.

این همان چیزی است که باعث می‌شود MEW بسیار امن شود. بنابراین این مسأله، یک جنبه‌‌ی مثبت بزرگ است. از آن‌جا که کلید خصوصی با هیچ فرد دیگری، حتی با خود MyEtherWallet هم به اشتراک گذاشته نمی‌شود، شما کنترلی کامل بر روی ارز رمزهای خود خواهید داشت.

چندین روش وجود دارند که شما می‌توانید از آ‌ن‌ها برای ذخیره‌ی کلید خصوصی خود استفاده نمایید و از آن برای دسترسی به MyEtherWallet خود بهره جویید. برخی از این روش‌ها در زیر توضیح داده شده‌اند:

دسترسی به MEW با استفاده از MetaMask

MetaMask یک افزونه برای مرورگر است که به شما امکان می‌دهد تا تعاملات خود در اتریوم را با استفاده از مرورگر معمولی خود انجام دهید. با ورود به وب‌سایت MetaMask، یک افزونه برای گوگل کروم ساخته می‌شود. از آن‌جا، یک حساب کاربری می‌سازید. این کار به سادگی شمارش تا سه است. هنگامی که شما حساب خود را در MetaMask ایجاد کردید، به سادگی به سکه‌های خود دسترسی خواهید داشت.

شما می‌توانید به سایت MyEtherWallet.com بروید، بر روی گزینه‌ی “MetaMask/Mist” کلیک نموده و سپس دکمه‌ی “Connect to MetaMask” را بزنید. با این روش، شما می‌توانید بلافاصله، کیف‌پول خود را از حالت قفل درآورید.

دسترسی به کیف‌پول MEW با استفاده از Leger Nano S یا TREZOR

لجر نانو اس و ترزور، کیف‌های پول سخت‌افزاری بسیار محبوبی هستند. این کیف‌پول‌ها، دستگاه‌های USB هستند که برای ذخیره‌ی امن کلیدهای خصوصی به صورت آفلاین مورد استفاده قرار می‌گیرند. برخلاف کیف‌پول‌های وبی، کیف‌پول‌های سخت‌افزاری، همیشه به اینترنت وصل نمی‌شوند. این امر باعث می‌شود تا روشی امن برای ذخیره‌ی کلیدهای خصوصی در اختیار شما قرار گیرد!

MyEtherWallet می‌تواند هم با Leger  و هم با TREZOR همگام‌سازی شود. شما در ابتدا کلید خصوصی خود را در سخت‌افزار ذخیره می‌نمایید اما از MyEtherWallet برای ارسال یا دریافت سکه‌ها استفاده می‌کنید.

بدین ترتیب، شما از ویژگی کاربرپسندی MyEtherWallet بهره‌مند می‌شوید و این در حالی است که کلیدهای خصوصی شما، امن باقی می‌مانند.

دسترسی به کیف‌پول MEW با استفاده از فایل KeyStore) JSON)

هنگامی که شما کیف‌پولی را با استفاده از MEW ایجاد می‌کنید، گزینه‌ای را در اختیار خواهید داشت تا یک فایل KeyStore را با فرمت فایلی json دانلود کنید. این فایل شامل نسخه‌ی رمزشده‌ی کلید خصوصی شما است. MyEtherWallet از شما کلمه‌ی عبوری را می‌خواهد که از آن برای تولید فایل KeyStore استفاده خواهد شد و بعداً برای قفل‌گشایی کلید خصوصی شما مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

این گزینه نسبت به Paste مستقیم کلید خصوصی شما در MEW امن‌تر است، اما با این حال، همواره توصیه می‌شود تا از یک کیف‌پول سخت‌افزاری به جای فایل KeyStore استفاده نمایید.

دسترسی به MEW با استفاده از کلید خصوصی شما

هنگامی که یک کیف‌پول را با استفاده از MEW ‌ایجاد می‌کنید، یک کلید خصوصی به شما اختصاص داده می‌شود. شما می‌توانید از این کلید خصوصی برای دسترسی به کیف‌پولتان بدون نیاز به هرگونه کلمه‌ی عبور دیگری استفاده نمایید.

توصیه نمی‌شود که کلید خصوصی خود را بر روی کامپیوتر خود نگه دارید. حتی اگر می‌خواهید با کلید خصوصی خود، مستقیماً به کیف‌پولتان دسترسی پیدا کنید، باید آن را بر روی تکه‌ای کاغذ پرینت بگیرید و این کاغذ را در مکانی امن نگهداری نمایید.

MyEtherWallet راه‌های امن بسیاری را برای دسترسی به کیف‌پول در اختیار شما قرار می‌دهد که این موضوع نیز یکی از مزایای این مرور بر MyEtherWallet است. بهترین مزیت MyEtherWallet این است که این کیف‌پول، فقط امن نیست، بلکه استفاده از آن بسیار مفید است.

بیایید نگاهی داشته باشیم به برخی از کارهایی که شما می‌توانید با MEW‌ انجام دهید.

مرور بر MyEtherWallet  : کاربردها

MyEtherWallet یکی از ساده‌ترین کیف‌پول‌های اتریوم است. آن‌چه این کیف‌پول را این‌چنین محبوب و مردم‌پسند نموده است، این است که شما می‌توانید از این کیف‌پول، استفاده‌هایی بیش از نگهداری اتر، ببرید. ادامه‌ی این مطلب را بخوانید تا دریابید که چه کارهایی می‌توانید با MEW انجام دهید و ببینید که سکه‌های مورد پشتیبانی MyEtherWallet کدام‌ها هستند.

ذخیره‌ی اتر و توکن‌های ERC-20

همه می‌دانیم که می‌توانیم از MyEtherWallet برای ذخیره‌ی اتریوم استفاده نماییم، اما این توکن‌های ERC-20 که درباره‌ی آن‌ها صحبت می‌کنیم، چه هستند؟

در بلاکچین اتریوم، توسعه‌دهندگان می‌توانند اپلیکیشن‌های خودشان را بسازند. توکن ERC-20، همانند کوین هستند، اما به اپلیکیشن‌هایی تعلق دارند که بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده‌اند.

به عنوان مثال،‌ سیویک (Civic) یک اپ احراز هویت است که در بلاک‌چین اتریوم ساخته شده است. ارز سیویک، CVC‌ نام دارد که یک توکن ERC-20 است. از آن‌جا که این توکن‌ها در اتریوم ساخته شده‌اند، شما می‌توانید آن‌ها را در کیف‌پول MEW  ذخیره نمایید. تمام کیف‌پول‌های اتریوم، ERC-20 را قبول نمی‌نمایند، اما MEW‌ این قابلیت را دارد. و این موضوع، مزیت دیگری است که در MyEtherWallet به شما ارائه شده است.

اضافه‌نمودن توکن‌های سفارشی‌شده و دلخواه

MyEtherWallet پیش از این نیز توکن‌های ERC-20 بسیاری داشته که به فهرست خود اضافه نموده است.

با این حال، اگر شما نتوانستید توکن مورد نظر خود را پیدا کنید، به راحتی می‌توانید هرگونه توکن دلخواه خود را به شبکه‌ی آن اضافه نمایید. شما فقط باید آدرس آن توکن، نماد آن و یک عدد اعشاری را وارد نمایید.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید توکن سیویک را به کیف‌پول MEW خود اضافه کنید، باید در گوگل، عبارت “توکن سیویک” را جستجو نمایید. معمولاً، وب‌سایت آن توکن، جزئیات را در اختیار شما قرار داده و همچنین اگر به کمک بیشتری نیاز داشته باشید، به شما نشان خواهد داد که چگونه می‌توانید آن را کیف‌پول خود اضافه نمایید.

و به همین شکل، می‌توانید توکن دلخواه و سفارشی‌شده برای خود را به فهرست سکه‌های مورد پشتیبانی MyEtherWallet اضافه نمایید. با استفاده از MEW، شما می‌توانید به تمامی ERC-20 های خود در یک محل، دسترسی داشته باشید!

استفاده برای سرمایه‌گذاری در ICO ها

از آن‌جا که امروزه، بسیاری از عرضه‌های اولیه سکه ( ICO ها ) ، از توکن ERC-20 استفاده می‌کنند، شما می‌توانید از کیف‌پول MEW برای مشارکت با ICOها بهره برید.

ابتدا باید از وب‌سایتی که ICO در آن عرضه شده است، بازدید نمایید. در آن وب‌سایت، شما خواهید توانست تا آدرس کیف‌پولی که می‌خواهید اتر خود را به آن ارسال کنید، بیابید.

هنگامی که آدرس کیف‌پول ICO‌ را به دست آوردید، ارسال اتریوم از حساب MEW شما به آن‌ها بسیار بسیار آسان خواهد بود. آن‌ها در پاسخ، توکن‌های خود را برای شما ارسال خواهند کرد و آن‌ها، به راحتی در MEW شما ذخیره خواهند شد.

MyEtherWallet یکی از ساده‌ترین روش‌هایی است که شما می‌توانید از طریق آن، در ICOهایی که مرتبط با بلاک‌چین اتریوم هستند، سرمایه‌گذاری نمایید.

MyEtherWallet ساده است، همچنین اثربخش و مؤثر بوده و بسیاری از ویژگی‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد. حال که شما می‌دانید از کیف‌پول MEW خود چه استفاده‌هایی می‌توانید ببرید، زمان آن رسیده که ببینیم، این کیف‌پول در مقایسه با سایر انواع کیف‌پول‌ها چگونه است.

مرور بر MyEtherWallet – مزایا و معایب در مقایسه با سایر کیف‌پول‌های اتریوم

این مرور بر MyEtherWallet بدون مقایسه‌ی آن با برخی از سایر گزینه‌های موجود در بازار، کامل نخواهد بود.

بنابراین در این بخش از این راهنما، خواهیم دید که این کیف‌پول، چگونه با دو نوع دیگر از مرسوم‌ترین کیف‌پول‌ها یعنی کیف‌پول‌های آنلاین و کیف‌پول‌های سخت‌افزاری مقایسه می‌شود.

مقایسه MyEtherWallet با کیف‌پول‌های آنلاین

همان‌طور که می‌توانید از اسم آن حدس بزنید، کیف‌پول‌های آنلاین، کلیدهای خصوصی شما را به صورت آنلاین (بر روی ابر) ذخیره می‌نماید. شما می‌توانید در هر جا و از طریق هر دستگاهی که به اینترنت متصل باشد، به این کیف‌پول‌ها دسترسی داشته باشید.

از آن‌جا که این کیف‌پول آنلاین است، ریسک زیادی برای هک‌شدن آن وجود دارد. و زمانی که کلید خصوصی شما به سرقت رود، تمام سکه‌های شما بر باد رفته است!

دو مورد از کیف‌پول‌های آنلاین عبارتد از Coinbase و Blockchain.info هستند.

مزایای MEW در مقایسه با کیف‌پول‌های آنلاین

 • بزرگ‌ترین مزیت MEW‌ در مقایسه با کیف‌پول‌های آنلاین، دارابودن امنیت بسیار بالاتر در آن است.
 • کنترل بیشتر، چون شما می‌توانید خودتان، کیف‌پول خودتان را ایجاد نموده و کنترل کاملی بر روی کلید خصوصی خود داشته باشید. این در حالی است که بیشتر کیف‌پول‌های آنلاین، توسط شرکت‌های شخص ثالث، کنترل می‌شوند.
 • MEW از ERC-20 پشتیبانی می‌نماید، در حالی که بیشتر کیف‌پول‌های آنلاین دیگر، چنین قابلیتی را دارا نیستند.

معایب MyEtherWallet  در مقایسه با سایر کیف‌پول‌های آنلاین

 • کیف‌پول‌های آنلاین، غالباً امکان دسترسی شما به صرافی‌های مربوط به ارزهای رمزنگاری‌ شده را فراهم می‌نمایند، که این امکان، در کیف‌پول MEW فراهم نیست.
 • امکان دسترسی به کیف‌پول MEW‌ از طریق تمامی دستگاه‌ها وجود ندارد، در حالی که این امکان در کیف‌پول‌های آنلاین، فراهم است.
 • از MEW‌ نمی‌توان برای بیت‌کوین و سایر آلتکوین‌ها استفاده نمود

مقایسه MyEtherWallet با کیف‌پول‌های سخت‌افزاری (نگهداری آفلاین)

کیف‌پول‌های سخت‌افزاری از یک دستگاه (مانند یک USB) برای ذخیره‌ی کلید خصوصی شما استفاده می‌نمایند. شما می‌توانید از این دستگاه، در هر جایی که مایل هستید، استفاده نمایید، فقط اطمینان یابید که به صورت امن، نگهداری می‌شود . شما می‌توانید کیف‌‌پول‌های سخت‌افزاری را به اینترنت متصل نمایید، تراکنش خود را انجام داده و سپس دوباره آن‌ها را جدا ساخته و به صورت آفلاین درآورید.

دو مورد از مشهورترین کیف‌پول‌های سخت‌افزاری عبارت از ledger Nano S. و TREZOR هستند.

چنان‌که پیش از این نیز شرح دادیم، MyEtherWallet با هر دوی این کیف‌پول‌های سخت‌افزاری، به خوبی کار می‌کند. پیشنهاد می‌شود که از MyEtherWallet همراه با این کیف‌پول‌های سخت‌افزاری استفاده نمایید. به هر حال، اگر می‌خواهید از هر یک از این کیف‌پول‌ها به تنهایی استفاده نمایید، آن‌گاه با مزایا و معایب مربوط به هریک از آن‌ها مواجه خواهید بود.

مزایای MyEtherWallet در مقایسه با کیف‌پول‌های سخت‌افزاری

 • استفاده از MyEtherWallet رایگان است، در حالی که استفاده از کیف‌پول‌های سخت‌افزاری، هزینه‌ای بین 90-100 دلار را در بر خواهد داشت.
 • MyEtherWallet دارای رابط کاربری عالی و آسان است و امکانات بسیاری را در اختیار شما قرار می‌دهد که در کیف‌پول‌های سخت‌افزاری وجود ندارند.
 • از توکن ERC-20 پشتیبانی می‌نماید.

 معایب MyEtherWallet در مقایسه با کیف‌پول‌های سخت‌افزاری

 • کیف‌پول‌های سخت‌افزاری، نسبت به کیف‌پول MEW امن‌تر بوده و گزینه‌های پشتیبان‌گیری بیشتری را در اختیار شما قرار می‌دهند تا از کلید خصوصی شما محافظت شود.
 • بر خلاف کیف‌پول MEW، کیف‌پول‌های سخت‌افزاری، از بسیاری از ارزهای رمزنگاری ‌‌شده مانند بیت‌کوین، اتریوم و لایت‌کوین، پشتیبانی می‌نمایند.

مروری بر MyEtherWallet – راه اندازی و تنظیم کیف پول در 5 گام

گام 1

به وب‌سایت https://www.myetherwallet.com مراجعه نمایید و مطمئن شوید که سایتی که به آن وارد شده‌اید، سایت واقعی است. اگر سایتی که به آن وارد شده‌اید، سایت واقعی MyEtherWallet باشد، در آدرس‌بار آن، عبارت “MYETHERWAL:ET LLC )US)” به رنگ سبز و به صورت هایلایت‌شده نمایش داده می‌شود. این موضوع دارای اهمیت بسیار است،‌ چون حوادث بسیاری اتفاق افتاده است که در آن‌ها هکرها، سایت‌هایی با شکل مشابه ایجاد کرده و سعی کرده‌اند تا کلیدهای خصوصی کاربران را به سرقت ببرند.

هنگامی که یک بار، وب‌سایت واقعی MyEtherwallet.com‌ را یافتید، حتماً آن را بوک‌مارک کنید. این امر تضمین می‌نماید که در آینده نیز سایت غیر واقعی MyEtherWallet را باز نخواهید نمود. برای انجام این کار، باید بر روی علامت ستاره در آدرس‌بار وب‌سایت کلیک نمایید.

مروری کامل بر MyEtherWallet
مروری کامل بر MyEtherWallet

گام 2

شما گزینه‌ی ‘Create New Wallet’ را در صفحه‌ی اصلی کیف‌پول MEW‌ می‌بینید. یا، شما می‌توانید بر روی گزینه‌ی “New Wallet” در منو، کلیک کنید تا به این صفحه، دسترسی پیدا کنید.

وقتی که در این صفحه قرار گرفتید، تمام کاری که باید انجام دهید، این است که یک کلمه‌ی عبوری را که می‌توانید آن را در خاطر خود نگه دارید، وارد نمایید. سپس، به سادگی، بر روی دکمه‌ی “Create New Wallet” کلیک نمایید.

مروری کامل بر MyEtherWallet
مروری کامل بر MyEtherWallet

گام 3

هنگامی که بر روی دکمه‌ی “Create New Wallet” کلیک نمایید، MyEtherWallet.com، یک کلید خصوصی که توسط کلمه‌ی عبور شما محافظت می‌شود را تولید می‌نماید. در فرمت UTC/JSON، فایل “KeyStore”، نیز نامیده می‌شود.

شما همچنین می‌توانید از فایل KeyStore برای دسترسی به کیف‌پول خود استفاده نمایید، بنابراین نگهداری آن به صورت امن، نیز بسیار حائز اهمیت است. آن را در محلی در کامپیوتر خود که می‌توانید آن را به خاطر بسپارید، نگهداری نمایید.

به صورتی که در شکل زیر نشان داده شده است، با کلیک بر روی دکمه‌ی “Download KeyStore File)UTC/JSOM)” ، فایل KeyStore را دانلود نمایید. پس از دانلود، بر روی دکمه‌ی “I understand. Continue”، کلیک کنید.

مروری کامل بر MyEtherWallet
مروری کامل بر MyEtherWallet

گام 4

هنگامی که این کار را انجام دادید، به کیف‌پول جدید MEW شما در صفحه‌ی بعدی، یک کلید خصوصی تخصیص می‌یابد. از این کلید خصوصی نیز می‌توانید برای دسترسی به کیف‌پول خود استفاده نمایید.

به همین دلیل، لازم است تا شما این کلید را به صورتی فوق‌العاده امن نگهداری نمایید. به خاطر داشته باشید که هر فردی می‌تواند با استفاده از کلید خصوصی شما، کیف‌پول شما را گشوده و سکه‌های شما را به غارت ببرد.

پیشنهاد می‌شود که کلید خصوصی خود را بر روی تکه‌ای کاغذ پرینت بگیرید (در زیر نشان داده شده است). این پرینت، شامل جزئیات کلید خصوصی شما و همچنین یک بارکد است که می‌تواند برای دسترسی به کیف‌پول MEW‌ شما مورد استفاده قرار گیرد.

پس از آن‌که کلید خصوصی خود را به صورتی امن، ذخیره نمودید، خواهید توانست تا آدرس عمومی کیف‌پول خود را با کلیک بر روی دکمه‌ی “Save Your Address” چک نمایید.

مروری کامل بر MyEtherWallet
مروری کامل بر MyEtherWallet
مروری کامل بر MyEtherWallet
مروری کامل بر MyEtherWallet

گام 5

در نهایت، پس از آن‌که بر روی دکمه‌ی “Save your address” کلیک نمودید، می‌توانید آدرس عمومی کیف‌پول خود را مشاهده نمایید. پس از آن از شما سؤال خواهد شد که  “تمایل دارید چگونه به کیف‌پول خود دسترسی پیدا نمایید؟”

همان‌گونه که در شکل زیر مشاهده می‌نمایید، MyEtherWallet.com روش‌های مختلفی را برای دسترسی شما به کیف‌پولتان، در اختیار شما قرار می‌دهد. ما پیش از این، در این راهنما بیشتر این گزینه‌ها را تشریح نمودیم.

در این مثال، ما با استفاده از فایل Keystore به کیف‌پول دسترسی پیدا می‌کنیم.

پس از انتخاب ‘Keystore/JSON file’ از شما خواسته می‌شود تا فایل کیف‌پول خود را انتخاب کنید (“Select wallet file…). هنگامی که بر روی دکمه‌ی “Select wallet file…” کلیک کنید، پنجره‌ای باز می‌شود که به شما اجازه می‌دهد تا فایل KeyStore خود را از محلی که در کامپیوتر خود، آن را ذخیره نموده‌اید، انتخاب نمایید.

مروری کامل بر MyEtherWallet
مروری کامل بر MyEtherWallet

از آن‌جا که فایل KeyStore چیزی به جز یک کلید خصوصی محافظت‌شده به وسیله‌ی یک کلمه‌ی عبور نیست، پس در مرحله‌ی بعدی، کلمه‌عبوری که در گام 2 برای بازگشایی فایل KeyStore از آن استفاده کرده‌اید، از شما پرسیده می‌شود. شکل زیر را ببینید.

مروری کامل بر MyEtherWallet
مروری کامل بر MyEtherWallet78

پس از دنبال‌نمودن تمامی گام‌های اشاره‌شده در بالا، دسترسی به کیف‌پول شما، به شما اعطا خواهد شد.

و مشاهده می‌کنید که چقدر راه‌اندازی و تنظیم کیف‌پول MyEtherWallet آسان است.

کلام آخر

با خواندن این مطلب اکنون می‌توانید درک کنید که به چه دلیل، MyEtherWallet یکی از محبوب‌ترین کیف‌پول‌های اتریوم است. استفاده از آن، فوق‌العاده آسان است و این امکان را برای شما فراهم می‌نماید که بتوانید اتریوم و همچنین توکن ERC-20 که برای سرمایه‌گذاری در ICO اهمیت دارند، را نگهداری نمایید.

شما باید درکی شفاف و روشن در خصوص مزایا و معایب MyEtherWallet در مقایسه با سایر کیف‌پول‌ها داشته باشید. و اکنون می‌توانید در خصوص کیف‌پول مناسب خود، تصمیم بگیرید.

اگر تصمیم گرفتید تا از MyEtherWallet استفاده نمایید، آن‌گاه می‌توانید کیف‌پول مختص خود را با استفاده از فرایند گام به گام تشریح‌شده در این راهنما، ایجاد نمایید.

فارغ از اینکه از چه کیف‌پولی استفاده می‌کنید، آن‌چه حائز اهمیت بسیار است، آن است که باید همیشه کلید خصوصی خود را به صورت امن نگهداری نمایید. اگر کلید خصوصی شما به سرقت برود یا آن را گم کنید، در معرض این خطر خواهید بود که تمام رمزنگاری‌های خود را از دست خواهید داد!

بنابراین، آیا MyEtherWallet امن است؟ این کیف‌پول و سایر کیف‌های پول، به همان اندازه امن است که شما انتظار آن را دارید. MEW، امنیت بالایی را ارائه می‌نماید، اما امن ماندن کلید خصوصی شما، به خود شما ارتباط خواهد داشت.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.