مروری کامل بر صرافی Binance

اگر قصد خرید و فروش و یا معامله ارز رمزها با یکدیگر را دارید، باینانس یکی از بهترین صرافی‌‌ها برای معامله میان ارزهای رمزگذاری شده مختلف است. این صرافی رابط کاربری ساده و کاربرپسند ارائه می‌‌دهد که برای تمامی کاربران حرفه‌ای و مبتدی مناسب است، علاوه بر این تنوع کوین‌های موجود بر روی این صرافی بسیار فراوان است و امنیت آن نیز بسیار قابل توجه است. به همین دلیل از باینانس می‌توان به عنوان یک انتخاب بسیار خوب برای معاملات ارز رمزنگاری شده یاد کرد. در این مقاله، بررسی کاملی از این صرافی به شما ارائه شده است.

0 409

با رشد شهرت ارزهای رمزگذاری شده، صرافی‌‌های متعددی برای خرید، معامله و فروش ارزهای رمزگذاری شده مختلف در حال بوجود آمدن هستند. این مساله، تصمیم شما را برای انتخاب اینکه کدام صرافی را برای استفاده انتخاب کنید، دشوار و دشوارتر می‌‌سازد.

برخی از این صرافی‌‌ها با هدف استفاده تازه‌‌کارها طراحی شده‌‌اند، درحالی که برخی دیگر برای استفاده معامله‌‌گران حرفه‌‌ای مناسب‌‌تر است. پس دانستن اینکه کدام صرافی برای شما بهتر است، ضروری است.

این بررسی یک دید کلی از صرافی Binance  به شما می دهد. پس از خواندن این متن، شما در خصوص اینکه آیا این صرافی مناسب شما خواهد بود یا خیر، به درک درستی خواهید رسید.

ابتدا، ما اطلاعاتی از پیش‌‌زمینه باینانس و اینکه چگونه این صرافی به یکی از محبوب‌‌ترین صرافی‌‌های معامله ارز رمزها تبدیل شده است، در اختیار شما می‌‌گذاریم. سپس برخی از مزایای استفاده از Binance، و همچنین معایب آن را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

همچنین راهنمای گام به گام نحوه سپرده‌‌گذاری، معامله و برداشت کوین‌‌ها را به همراه مجموعه تصاویر مفیدی در اختیار شما خواهد گرفت. در پایان این بررسی، شما تمامی اطلاعات لازم برای آغاز معامله در این صرافی را در اختیار خواهید داشت.

فهرست مطالب

 • بررسی Binance: Binance چیست؟
 • بررسی Binance: چرا Binance ؟
  • مزایای Binance
  • معایب Binance
 • بررسی Binance: چگونه از Binance استفاده کنیم؟
  • چگونه در Binance یک حساب باز کنیم؟
  • چگونه سرمایه‌‌های خود را در Binance سپرده‌‌گذاری کنیم؟
  • چگونه در Binance معامله کنیم؟
  • چگونه از حساب Binance برداشت کنیم؟
 • بررسی Binance: چه کسانی باید از Binance استفاده کنند؟
 • بررسی Binance: نتیجه گیری

بررسی Binance : Binance چیست؟

باینانس یک صرافی است که میزبانی معاملات ارز رمزنگاری شده با رمزنگاری شده را برعهده دارد و به این معنی است که آنها پول دنیای واقعی مانند دلار آمریکا (USD) یا یورو (EUR) را نمی‌‌پذیرند. این صرافی برای اولین بار در 2017 ساخته شد و ساختمان اصلی آن در چین بود، اما از آنجا که قوانین ارز رمزها در چین بسیار سخت هستند، این صرافی به یک کشور دوست با ارز دیجیتال، یعنی ژاپن انتقال داده شد.

مردی که باینانس را ساخت چانگ‌‌پنگ زاو (Changpeng Zao) نام دارد، اما وی به CZ مشهور است. جالب است بدانید که CZ قبلا به ساخت سیستمهای معاملاتی مشغول بود که هم اکنون در بازار بورس توکیو استفاده می‌‌شوند. می‌‌توان گفت که او از این تجربه در ساخت باینانس استفاده کرده است.

قبل از اینکه Binance صرافی خود را باز کند، آنها با یک عرضه اولیه سکه (ICO – initial coin offering) به جمع آوری سرمایه پرداختند. این روش بسیار شبیه به سرمایه‌‌گذاری جمعی است که در آن مردم می‌‌توانند با کمک به شروع به کار کردن یک شرکت، سرمایه‌‌ گذاری کنند.

اما یک ICO بسیار متفاوت است، به این دلیل که مردم به جای پول واقعی، بوسیله رمزارزها سرمایه گذاری می‌‌کنند. ICO باینانس معادل 15 میلیون دلار سرمایه جمع کرد و در مقابل آنها به سرمایه ‌‌گذاران خود توکن‌‌های خود را دادند که باینانس‌‌کوین (Binance Coin  – BNB) نام دارد. اگرچه نام آن باینانس”کوین” است، اما در واقع یک توکن است که در بلاکچین اتریوم ساخته شده است.

حقیقت جالب 1: نام “باینانس” ترکیب دو کلمه باینری (دوگانگی) و فاینانس (سرمایه) است = باینانس!

حقیقت جالب 2: در سال 2017، مردم بیش از 5 میلیارد دلار در ICOها سپرده‌‌ گذاری کردند!

باینانس از تاریخ آغاز به کار خود یعنی 2017، شروع بسیار موفقی داشته است. آنها هم اکنون به میانگین مبلغ 1 میلیارد دلار در معاملات روزانه خود رسیده‌‌اند که آنها را به بزرگترین صرافی معاملات آلتکوین (AltCoin) تبدیل کرده است. در واقع، سرعت رشد باینانس آنقدر زیاد بود که در بهار 2018 مجبور به معلق سازی حساب‌‌های تازه‌‌ساخت شدند زیرا تنها در یک روز، باینانس تعداد 240000 درخواست حساب جدید را دریافت کرد.

با خواندن بررسی ما، شما باید اطلاعات مناسبی را در خصوص پیش‌‌زمینه این صرافی کسب کرده باشید. حالا بیایید با هم درک کنیم که چرا شما باید از باینانس استفاده کنید!

بررسی باینانس: چرا باینانس؟

قبل از ثبت یک حساب جدید برای اولین بار در یک صرافی، لازم است که نقاط مثبت و منفی آنها را نیز در نظر بگیرید. این به منزله آن است که شما صرافی مناسب خود را انتخاب خواهید کرد.

مزایای باینانس

فهرست عظیم آلتکوین‌‌ها

یکی از دلایل اصلی محبوبیت بیش از اندازه باینانس این است که تعداد بسیار زیادی از آلتکوین‌‌‌‌‌‌ها را در فهرست خود جای داده است:

حقیقت جالب 3: هم اکنون 1500 ارز رمزگذاری شده مستقل وجود دارند، که  تقریبا هر روز به این لیست افزوده می‌‌شود.

بیش از 100 گونه مختلف از ارزهای رمزگذاری شده در باینانس وجود دارد. گستره بازه آنها از کوین‌‌های مشهور مانند اتریوم (ETH-Ethereum) و لایت‌‌کوین (LTC- Litecoin) تا کوین‌‌های کم‌‌آوازه‌‌تر مانند سایبرمایلز (CMT-Cybermiles) و زی‌‌کوین (XZC-Zcoin) ادامه دارد. صرافی کوین ‌‌بیس (Coinbase) که بیشترین میزان فروش بیت‌‌کوین را نسبت به هر صرافی دیگری دارد، تنها 4 نوع کوین را در فهرست خود دارد!

کارمزدهای بسیار کم

یکی دیگر از ویژگی‌‌های عالی این صرافی این است که به هنگام معاملات رمزنگاری شده به رمزنگاری شده، کارمزدهای باینانس یکی از کمترین‌‌ها در این صنعت است. مشتریان تنها 0.1 درصد از هر معامله را متحمل می‌‌شوند، به این معنی که اگر بخواهید 1 اتریوم را معامله کنید، تنها باید 0.001 اتریوم را بپردازید.

حقیقت جالب 4: اگر شما معامله خود را با باینانس‌‌کوین (BNB) انجام دهید، 50 درصد تخفیف می‌‌گیرید.

سپرده‌‌گذاری‌‌ها همواره رایگان هستند، اما برداشت وجه هزینه دربر خواهد داشت. اکثر صرافی‌‌ها به همین شیوه عمل می‌‌کنند. کارمزدهای برداشت برای هر ارز رمزگذاری شده‌‌ای متفاوت است و بسته به ارزش آنها تغییر می‌‌کند.

برای مثال، در زمان نوشتن این متن، به ازای هر لایت‌‌کوین (LTC) که می‌‌خواهید برداشت کنید، باید 00.1 LTC کارمزد بپردازید. اما در صورت افزایش ارزش لایت‌‌کوین، کارمزد برداشت هم افزایش خواهد یافت. دلیل این مساله این است که میزان کارمزد نسبت به لایت‌‌کوین ثابت است و با ارزش دلار آمریکا (یا ارز محلی خودتان) تغییر نمی‌‌کند.

هیچ محدودیتی برای میزان سپرده‌ گذاری وجود ندارد، اما اگر بخواهید بیشتر از ارزش 2 BTC ارز رمزگذاری شده برداشت کنید، حساب شما به احراز هویت نیاز خواهد داشت. این کار با ارائه کارت شناسایی، مانند گذرنامه شما قابل انجام است.

جوایز

معاملات معمولی در صرافی باینانس شانس برنده شدن جوایز را دارند. این جوایز همواره تغییر می‌‌کنند و تا کنون شامل ارز رمزگذاری شده رایگان مانند ویوز (Waves) و آنتالوجی (ONT-Ontology) بوده است. حتی گاها یک ماشین مازراتی را جایزه می‌‌دهند. خیلی جالب است، نه؟

ICO LaunchPad

باینانس به فهرست کردن ارزهای رمزگذاری شده جدید، آن هم به محض تمام شدن ICO آن‌ها مشهور است. این یعنی اینکه بسیاری از شرکت‌های فعال در صنعت رمزنگاری‌‌ Binance را صرافی مورد علاقه خود می‌‌نامند، اما باینانس ارزهای رمزگذاری شده جدید را به مدت زیادی در فهرست خود نگه نمی‌دارد، مگر اینکه واقعاً خود را به عنوان یک ارز رمزگذاری شده قابل اعتماد ثابت کنند، و باینانس رو متقاعد کنند که ارزش ماندن در لیست آن‌ها را دارد.

امنیت

باینانس مساله امنیت را بسیار جدی می‌‌گیرد و از مشتریان می‌‌خواهد تا هنگام ثبت یک حساب، احراز هویت دو عاملی (2FA) حساب را فعال کنند.  2FA یک لایه اضافی امنیتی است که هر بار که بخواهید وارد حساب خود شوید، معامله کنید، یا از سپرده خود برداشت کنید، یک کد مخصوص را به گوشی همراه شما می‌‌فرستد و از شما می‌خواهد آن را به منظور تایید هویت خود وارد کنید.

اگر هنوز می‌‌خواهید مطمئن شوید که “آیا باینانس امن هست یا خیر؟” وبسایت باینانس از استاندارد امنیتی ارز رمزگذاری شده (CryptoCurrency Security Standard – CCSS) که یک استاندارد صنعتی برای صرافی‌‌های بزرگ است، به منظور محافظت از حساب‌‌ها استفاده می‌‌کند.

حجم بالای معاملات

از آنجا که Binance به یکی از مشهورترین صرافی‌‌ها برای خرید، فروش و معامله ارزهای رمزنگاری شده تبدیل شده است، در آن معاملات زیادی در لحظه انجام می‌‌گیرد. این یکی از عوامل بسیار مهم است، و به این معنی است که شما هنگام فروش ارز رمزنگاری شده خود، شانس فروش بسیار بالاتری را خواهید داشت.

برعکس این موضوع نیز وجود دارد و اگر بخواهید یک ارز رمزنگاری شده بخرید که حجم معاملاتی پایینی دارد، خرید آن دشوارتر خواهد بود، چرا که فروشندگان زیادی برای آن ارز وجود نخواهند داشت. اما اگر افراد زیادی متقاضی فروش آن کوین باشند، خرید آن نیز راحت‌‌تر خواهد بود.

حقیقت جالب 5: تکنولوژی پشتیبان باینانس می‌‌تواند تا 1.4 میلیون تراکنش را در لحظه پردازش کند.

اکنون که بررسی باینانس ما برخی از ویژگی‌‌های مثبت آن را بررسی کرد، بیایید به نقاط ضعف آن نیز نگاهی بیاندازیم.

معایب باینانس

پشتیبانی از مشتری

نقدهای مثبت و منفی راجع به پشتیبانی از مشتری ارائه شده توسط صرافی باینانس وجود دارد. علیرغم اینکه شما می‌‌توانید از طریق ایمیل و یا چت آنلاین با باینانس در تماس باشید، برخی از مشتریان تاخیر‌‌های طولانی را گزارش داده‌‌اند. دلیل این مساله شاید این باشد که Binance مشتریان بسیار زیادی دارد، اما ما امیدواریم که باینانس زمان پاسخگویی خود را بهبود دهد. همچنین امکان پشتیبانی تلفنی که توسط برخی از صرافی‌های محبوب دیگر مانند کوین‌‌ بیس ارائه می‌‌شود، وجود ندارد.

عدم امکان سپرده‌‌گذاری‌‌ و برداشت فیات

یکی از برزگترین معایب صرافی Binance این است که مشتریان نمی‌‌توانند از طریق روش‌‌های پرداخت سنتی سپرده های خود را سپرده‌‌گذاری کنند. دیگر صرافی‌‌های مشهور مانند کوین‌‌ بیس، کراکن (Kraken)، لایوکوین (Livecoin)، و هیت‌‌بی‌‌تی‌‌سی‌‌ (HitBTC) اجازه استفاده از کارتهای نقدی و یا کارت‌‌های اعتباری رایج را به مشتریان می‌‌دهند.  برخی دیگر حتی انتقال بانکی و پی‌‌پال (PayPal)  را قبول می‌‌کنند.

به این دلیل که باینانس از سپرده‌‌های فیات پشتیبانی نمی‌‌کند، خرید ارز رمزنگاری شده برای تازه‌‌کارها و برای اولین بار، دشوار خواهد بود. ابتدا، شما باید بوسیله فیات، یک ارز رمزنگاری شده مانند بیت‌‌کوین یا اتریوم را خریداری کنید، سپس می‌‌توانید آن را در باینانس سپرده‌‌گذاری کنید و با سایر کوین‌‌ها معامله کنید.

این مساله به این معنی است که شما تنها می‌‌توانید دارایی‌های خود را به شکل ارزهای رمزگذاری شده از صرافی باینانس برداشت کنید.

بررسی Binance: چگونه از Binance استفاده کنیم

اگر شما این بررسی را تا اینجا کاملا خوانده باشید، باید درک بهتری را از ماهیت باینانس، شیوه کار آن، و مزایا و معایب استفاده از آن را داشته باشید. ما هم اکنون شیوه استفاده از باینانس را به شما نشان می‌‌دهیم. ابتدا، شیوه بازکردن حساب را به شما آموزش می‌‌دهیم.

چگونه در باینانس یک حساب باز کنیم

 1. صفحه اصلی باینانس را باز کنید.
 2. باید ایمیل خود و یک رمز قوی را وارد کنید، این را فراموش نکنید!
 3. در پایان، باید آدرس ایمیل خود را تایید کنید. اکنون شما یک حساب باینانس دارید!
 4. وقتی برای اولین بار وارد می‌‌شوید، یک پیام اطلاع‌‌رسانی (Notification) از شما می‌‌پرسد که آیا می‌‌خواهید احراز هویت دو عاملی را فعال کنید یا خیر؛ که ما به شما توصیه می‌کنیم که حتما این گزینه را فعال کنید.

چگونه سرمایه‌‌های خود را در باینانس سپرده‌‌گذاری کنیم؟

بررسی باینانس ما پیش‌‌تر توضیح داد که این صرافی به مشتریان اجازه سپرده‌‌گذاری به روش‌‌های معمول، مانند کارت‌‌نقدی و کارت‌‌اعتباری را نمی‌‌دهد. یعنی اینکه شما باید با یک ارز رمزنگاری شده سپرده‌‌گذاری خود را انجام دهید. آسان‌‌ترین راه برای انجام این کار، استفاده از بیت‌‌کوین یا اتریوم است، چرا که صرافی‌‌های دیگری وجود دارند که به شما اجازه خرید آنها را با پول فیات می‌‌دهند.

اگر در این مرحله شما بیت‌‌کوین (BTC) ندارید، یا نمی‌‌دانید از کجا آن را تهیه کنید، راهنمای کامل چگونگی خرید ارز رمزنگاری شده ما را ببینید. سپس می‌‌توانید به قسمت بعدی بررسی باینانس بپردازید!

 1. نشانگر ماوس خود را روی سرمایه‌‌ها (Funds) ببرید و بر روی سپرده‌‌ها (Deposits) کلیک کنید.

 

مروری کامل بر صرافی Binance
مروری کامل بر صرافی Binance
 1. بر روی انتخاب سپرده‌‌های کوین کلیک کنید و اگر می‌‌خواهید با ارز دیگری سپرده‌‌گذاری خود را انجام دهید، به سادگی کد آن را وارد نمایید. مثلا اگر می‌‌خواهید با اتریوم سپرده‌‌گذاری کنید، باید بنویسید ETH.

 

مروری کامل بر صرافی Binance
مروری کامل بر صرافی Binance
 1. شما باید آدرس اختصاصی سپرده خود را ببینید.

نکته: هر ارز رمزگذاری شده‌‌ای آدرس سپرده متفاوتی را دارد. برای مثال، گر بخواهید که به آدرس بیت‌‌کوین خود اتریوم (ETH) بفرستید، باید خطر از دست دادن اتریوم خود را بپذیرید.

 

مروری کامل بر صرافی Binance
مروری کامل بر صرافی Binance
 1. اکنون باید آدرس سپرده را کپی کنید. آسانترین راه، کلیک کردن روی “آدرس را کپی کن” (Copy Address) است.
 2. شما باید به کیف پول ارز رمزنگاری شده خود رفته و تعداد بیت‌‌کوین‌‌هایی که می‌‌خواهید را به حساب باینانس خود واریز کنید.
 3. به محض ارسال کوین‌‌ها، حساب باینانس شما باید در کمتر از 10 دقیقه آنها را دریافت کند. به منظور چک کردن اینکه آیا به مقصد رسیده‌‌اند یا خیر، به قسمت سرمایه‌‌ها (Funds) بروید و بر روی موجودی (Balance) کلیک کنید.

 

مروری کامل بر صرافی Binance
مروری کامل بر صرافی Binance
 1. به محض تایید سپرده شما توسط باینانس، موجودی کل (Total) و قابل برداشت (Available) شما بارگذاری خواهد شد.

 

مروری کامل بر صرافی Binance
مروری کامل بر صرافی Binance
 1. تبریک می‌‌گوییم! اکنون شما به حساب صرافی باینانس خود سپرده واریز کرده‌‌اید! اکنون به شما یاد می‌‌دهیم که چگونه اولین معامله خود را انجام دهید.

چگونه در Binance معامله کنیم

اکنون که به شما یاد داده‌‌ایم که چگونه ارز رمزهای خود را به حساب Binance خود بیفزایید، به شما نحوه انجام اولین معامله تان را نشان می‌‌دهیم. بیش از 100 ارز رمزنگاری شده برای انتخاب وجود دارد، اما در این مثال، ما نحوه خرید لایت‌‌کوین (LTC) را به شما یاد می‌‌دهیم. نگران نباشید، خرید هر کوین دیگری شامل همین مراحل می‌‌باشد، تنها لایت‌‌کوین را با هر ارز رمزگذاری شده دیگری که می‌‌خواهید بخرید، جایگزین کنید!

 1. ماوس خود را برروی صرافی (Exchange) برده، و بر روی اصلی (Basic) کلیک کنید.

 

مروری کامل بر صرافی Binance
مروری کامل بر صرافی Binance
 1. خب، این مرحله برای تازه‌‌کار‌‌های می‌‌تواند کمی ترسناک باشد، اما نگران نباشید، ما تنهایتان نمی‌‌گذاریم، تنها مراحل زیر را دنبال کنید.

 

مروری کامل بر صرافی Binance
مروری کامل بر صرافی Binance
 1. در سمت راست صفحه، موردعلاقه‌‌ها (Favorites) را پیدا کنید. اینجا باید ارز رمزگذاری شده‌‌ای را انتخاب کنید که آن را در حساب باینانس خود سپرده‌‌گذاری کرده‌‌اید. در این نمونه، ما بیت‌‌کوین (BTC) را انتخاب کرده‌‌ایم. اگر اتریوم را سپرده‌‌گذاری کرده‌‌اید، بر روی ETH کلیک کنید.

 

مروری کامل بر صرافی Binance
مروری کامل بر صرافی Binance
 1. حالا باید کد ارز رمزی را که می‌‌خواهید بخرید، وارد کنید. برای اینکه می‌خواهیم به شما نشان ‌‌دهیم که چگونه لایت‌‌کوین بخریم، LTC را وارد می‌‌کنیم.

 

مروری کامل بر صرافی Binance
مروری کامل بر صرافی Binance
 1. به محض کلیک بر روی یک جفت معاملاتی (مانند LTC/BTC) شما به صفحه معامله کردن (Trading) هدایت می‌‌شوید.
 2. حالا آن نمودارهای ترسناک، اطلاعات مارکت مورد انتخاب و جفت معاملاتی شما را نشان می‌‌دهند. به پایین بروید و دنبال دکمه سبز رنگ خرید (Buy) بگردید. مطمئن باشید که بر روی گزینه معاملاتی مارکت (Market) کلیک می‌‌کنید.

 

مروری کامل بر صرافی Binance
مروری کامل بر صرافی Binance

چرا گزینه معاملاتی مارکت (Market) را انتخاب کنیم و از گزینه معاملاتی Limit استفاده نکنیم؟ انتخاب گزینه مارکت به شما اجازه می‌‌دهد تا ارز رمزنگاری شده خود را با قیمت کنونی بازار خریداری کنید که به شما بهترین قیمت موجود را ارائه می‌‌دهد. اگر Limit را انتخاب کنید، شما می‌‌توانید قیمت دقیقی که می‌‌خواهید بخرید را وارد کنید. این بهترین انتخاب برای سرمایه گذاران باتجربه‌‌تر و کوتاه‌‌مدت است.

 1. به منظور تکمیل معامله خود، شما باید میزان کوین‌‌هایی که می‌‌خواهید بخرید را وارد کنید. در این نمونه، ما می‌‌خواهیم 10 لایت‌‌کوین بخریم، پس در باکس زیر آن را وارد کرده‌‌ایم.

 

مروری کامل بر صرافی Binance
مروری کامل بر صرافی Binance

انتخاب 2: شما می‌‌توانید درصدی از موجودی خود را انتخاب کنید. مثلا، اگر شما 0.05 بیت‌‌کوین را در حساب خود سپرده‌‌گذاری کرده باشید و بخواهید تمام آن را به لایت‌‌کوین تبدیل کنید، به سادگی می‌‌توانید 100% را انتخاب کنید.

 

مروری کامل بر صرافی Binance
مروری کامل بر صرافی Binance

 

 1. در پایان، به منظور تکمیل معامله خود، بر روی دکمه سبز رنگ خرید BUY LTC کلیک کنید. با انتخاب گزینه مارکت (Market) سفارش شما باید در چند دقیقه پر شود!
 2. اگر بخواهید مطمئن شوید که معامله شما موفق بوده، می‌‌توانید به قسمت Funds>Balances برگردید.
 • تبریک می‌‌گوییم، شما اولین معامله رمزنگاری ‌‌شده به رمزنگاری ‌‌شده خود را انجام دادید.

چگونه از حساب باینانس برداشت کنیم

در این مرحله از بررسی باینانس، شما می‌‌دانید که چگونه سرمایه‌‌های خود را در باینانس سپرده‌‌گذاری کرده و چگونه اولین کوین خود را خریداری کنید! اما، اگر بخواهید که از سرمایه خود برداشت کنید چه؟ خب، بیایید آن را نیز به شما نشان بدهیم.

 1. در قسمت بالای صفحه، ماوس خود را بر روی Funds برده، بر روی برداشت‌ها (Withdrawals) کلیک کنید.

 

مروری کامل بر صرافی Binance
مروری کامل بر صرافی Binance
 1. اگر احراز هویت دو عاملی را فعال نکرده‌اید، تا بعد از فعال کردن آن باینانس به شما اجازه ادامه کار را نخواهد داد.
مروری کامل بر صرافی Binance
مروری کامل بر صرافی Binance
 1. بر روی Select Withdrawal Coin کلیک کنید و ارز رمزنگاری شده مورد نظر خود را انتخاب نمایید. به یاد داشته باشید که باید کد آن را وارد کنید، مانند BTC و ETH.
مروری کامل بر صرافی Binance
مروری کامل بر صرافی Binance
 1. حالا آدرس کیف پولی که می‌‌خواهید به آن کوین‌‌هایتان را واریز کنید، وارد نمایید.

نکته: مطمئن باشید که آدرس درست را وارد می‌‌کنید، چرا که کوچکترین اشتباه می‌‌تواند خسارت سنگینی را به بار آورد.  بهترین راه انجام این کار، کپی و پیست (copy and paste) کردن آدرس است.

 1. در پایان، مقدار کوین‌‌هایی که می‌‌خواهید برداشت کنید را وارد کنید، سپس بر روی تایید (Submit) نارنجی کلیک کنید.
 2. برداشت از باینانس معمولا سریع انجام می‌‌شود و غالبا بیشتر از 30 دقیقه طول نمی‌‌کشد تا به کیف پول مقصد شما برسد. اما اگر شبکه شلوغ باشد، می‌‌تواند زمان بیشتری را صرف این کار کند.

بررسی Binance: چه کسانی باید از Binance استفاده کنند؟

ممکن است از قسمت خرید بررسی باینانس ما فهمیده باشید که دو گزینه معاملاتی معمولی و حرفه ای (Basic and Advanced) برای انتخاب وجود دارند:. دلیل محبوبیت بیش از اندازه باینانس همین است، زیرا این صرافی هم برای کاربران مبتدی و هم برای کاربران حرفه‌‌ای مناسب است.

در راهنمای معامله بالا، ما به شما عملکردهای معمولی را نشان دادیم. اما همین که حرفه‌‌ای شدید، انتخاب‌‌های بیشتری در قسمت پیشرفته (Advanced) برای شما وجود دارد!

باینانس پیشرفته

اگر شما یک معامله‌‌گر باتجربه‌‌تر هستید، قسمت پیشرفته با شما اجازه مشاهده آمارهای بیشتری را می‌‌دهد. به عنوان مثال، اگر شما مایل به مشاهده نوسانات قیمت میان بیت‌‌کوین و اتریوم باشید، نمودار‌‌های بیشتری برای مشاهده شما وجود دارد.

نمودارهای میله‌‌ای به شما اجازه مشاهده قیمت‌‌های آغاز، بالاترین، پایین‌‌ترین، و پایان ارز رمزگذاری شده در طول یک مدت مشخص را به شما می‌‌دهد.

تنها به یاد داشته‌‌باشید که اگر شما به تازگی شروع به استفاده از ارزهای رمزگذاری شده کرده‌‌اید، تا قبل از اینکه برای استفاده از قسمت Advanced احساس راحتی کامل کردید، بهترین انتخاب، استفاده از حالت Basic است.

بررسی باینانس: نتیجه گیری

اگر شما بررسی باینانس ما را از ابتدا تا انتها خوانده باشید، باید بتوانید انتخاب کنید که آیا این صرافی بهترین صرافی برای شما هست یا خیر. مزایای زیادی در استفاده از باینانس وجود دارد، اما معایب خاص خود مانند عدم توانایی سپرده‌‌گذاری با کارت‌‌نقدی یا کارت‌‌اعتباری را نیز دارد.

چه تصمیم داشته باشید از باینانس استفاده کنید یا نه، حداقل اکنون می‌‌دانید که چگونه از باینانس استفاده کنید، و باید به سادگی بتوانید سپرده‌‌گذاری، معامله، و یا برداشت سرمایه کنید.

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.