مرورگرهای موبایل موج جدیدی از پذیرش رمز ارز‌‌ها را به راه انداخته‌اند

شاید توجه نکرده باشید، ولی اولین اپلیکیشن برتر کریپتو را در دست دارید. نام این اپلیکیشن مرورگر موبایل است. تاکنون، مرورگرهای اینترنت موبایل یک ابزار برای اتصال آنی به وب بوده‌اند. سپس، توسعه‌‌دهندگان شروع به ساخت عملکردهای مطابق با رمز ارزها، مانند کیف پول، فروشگاه اپلیکیشن‌‌ها و VPNهای غیر متمرکز کردند و با کاربردهای وسیع خود، مرورگرهای موبایل را به یک کیت ابزار قوی تبدیل کردند.

0 99

استفاده آنی از رمز ارزها بسیار آسان می‌‌شود

مرورگرهای وب موبایل به ابزارهایی فراگیر برای کاربران رمز ارز‌‌ تبدیل شده اند. در این فرایند، ورود تازه‌‌کارها به این فضا آسان‌‌تر شده و آن‌‌ها خیلی راحت می‌‌توانند مالک و کاربر رمز ارز‌‌ شوند. تعدادی از توسعه‌‌دهندگان نرم‌‌افزار و سخت‌‌افزار، از طریق تعبیه‌‌ی ابزارهای مورد نیاز برای مرور وب 3/0، عملکردهای جدیدی را به گوشی‌‌های هوشمند اضافه کرده اند. هنوز در ابتدای این راه هستیم ولی پیشرفتی که در ورود دارایی‌‌های کریپتویی در زندگی روزمره‌‌ی افراد ایجاد شده است، می‌‌تواند منجر به پذیرش گسترده‌‌تر شود.

Dream Team، توکنی برای ورزش الکترونیک است که برای پرداخت، اسپانسری و جوایز مسابقات در این صنعت 750 میلیون دلاری طراحی شده است. با اینکه ایجاد موارد کاربرد برای توکن پروژه کار نسبتا ساده‌‌ای است، ولی رساندن آن به دست مخاطبان مورد نظرش، یعنی بازیکنان حرفه‌‌ای و میلیون‌‌ها هوادار که بازی‌‌هایشان را به طور زنده تماشا می‌‌کنند، دشوار است. اکنون، به لطف حضور کیف پول‌‌های کریپتوی درون مرورگرها، مخاطبان موبایل‌‌محور می‌‌تواند در حین تماشای مسابقه‌‌ی ورزش‌‌های محبوبشان، توکن‌‌های Dream Team را مبادله کنند. مرورگر اندرویدی Opera که هماهنگ با فناوری رمز ارزها است، و به دنبال آن مرورگر Brave نقش اساسی در رایج شدن این روند داشته اند.

How Mobile Browsers Are Driving the Next Wave of Cryptocurrency Adoption

ویژگی‌‌های جدید، کاربران جدید، گزینه‌‌های جدید

قبل از اینکه اپرا شروع به کار کند، استفاده از رمز ارزها‌‌ در مرورگرها به دستگاه‌‌های دسکتاپ محدود شده بود؛ مثل Metamask که ETH و ERC20، و Badger که BCH را به کار می‌‌گیرد. با معرفی کیف پول ETH که در اپرا توسعه یافته، کاربران می‌‌توانند به راحتی بررسی، خرید، ارسال و دریافت کرپیتو را در این مرورگر وب انجام دهند. در بیستم مارس، اپرا یک قدم جلوتر رفت و یک VPN درون مرورگر برای کاربران موبایل معرفی کرد. در همین حال، به‌‌روزرسانی جدید اندروید اپرا، pairing کریپتوکارنسی را معرفی کرده است که در آن، کاربران موبایل می‌‌توانند با مرورگر دسکتاپ خود به کیف پول اپرایشان متصل شوند.

“با پیشرفت‌‌های جدید در حوزه‌‌ کیف پول کریپتو، که شامل تلاش برای ساده‌‌سازی در کسب درآمد می‌‌شود، ما اهداف خود را در پیوستن مرورگر اپرا به فناوری بلاک چین و وب 0/3 را برای اولین بار، محقق می‌‌کنیم.”

How Mobile Browsers Are Driving the Next Wave of Cryptocurrency Adoption

پیوند سخت‌‌افزار و نرم‌‌افزار گوشی هوشمند

بزرگترین پیشرفتی که در تعبیه‌‌ی رمز ارز‌‌ در موبایل اتفاق افتاده، همکاری HTC و سامسونگ با شرکت‌‌هایی نظیر اپرا است. گوشی هوشمند Exudos که ساخته‌‌ی شرکت HTC است یک کیف پول سخت‌‌افزاری توسعه‌‌یافته در اپرا دارد. کاربران از امن نگه داشتن سرمایه‌‌هایشان در کیف پول Zion که در این گوشی‌‌ها تعبیه شده، لذت می‌‌برند و همزمان می‌‌توانند در مرورگر اپرای خود با کریپتو خرید کنند. این کار همچنین دسترسی به اپلیکیشن‌‌های غیر متمرکز را از طریق Dapp Store امکان‌‌پذیر می‌‌کند.

این هفته، به‌‌روزرسانی جدیدی در گوشی‌‌های Exodus انجام شد و کیف پول Zion تحت پشتیبانی Stellar قرار گرفت. این کیف پول قبلا از Bitcoin Core، لایت کوین، و اتریوم پشتیبانی می‌‌کرد. علاوه بر این، با استفاده از Zion و Simplex، می‌‌توان به طور مستقیم و از طریق کارت اعتباری، رمز ارز خریداری کرد. کارمزد این کار 5% و حداقل 10 دلار است ولی هنوز هم یک گام کوچک رو به جلو به حساب می‌‌آید. در سه هفته‌‌ی اخیر، Brave Rewards Beta توسط Brave در اندروید راه‌‌اندازی شده و به کاربران اجازه می‌‌دهد که با کمک توکن بومی خود به نام BAT به تولیدکنندگان محتوا پاداش دهند.

How Mobile Browsers Are Driving the Next Wave of Cryptocurrency Adoption

هنوز راه زیادی مانده است؛ مانند پیشبرد UX و افزایش تعداد رمز ارز‌‌هایی که این مرورگرها قبول می‌‌کنند. با این وجود، پیشرفت‌‌های چشمگیر در ساده‌‌سازی ارسال و دریافت رمز ارز‌‌ در موبایل ایجاد شده است. مرورگرهای موبایل ناگهان به منابع ارزشمندی برای پذیرش عمده‌‌ رمز ارز‌‌ها تبدیل شده اند.

منبع

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.