مدیر فونیکس فایننس: انقلاب فینتک چین ریسک بالقوه‌ی بسیار بزرگی به همراه دارد

به گفته‌ی مدیر پلتفرم سرمایه گذاری چینی، فونیکس فایننس (Phoenix Finance)، شرکت‌های فینتک چینی پتانسیل این را دارند که ریسک بسیار زیادی به همراه داشته باشند.

0 73

وینس ژنگ (Vince Zhang) در کنفرانس East Tech West که در منطقه‌ی ننشا (Nansha) از شهر گوانگژوی چین برگزار شد، گفت که خیلی از شرکت‌های فعال در حوزه‌های فن‌آوری‌های مالی، چه برای مصرف‌کنندگان و چه برای کلیت اقتصاد، دارای ریسک هستند.

لوئیز لوکاس (Louise Lucas) روز پنجشنبه به نشریه‌ی فایننشال تایمز گفت: «خیلی از شرکت‌ها به لحاظ طرح تجاری، سازوکار مدیریت ریسک، و مدیریت کلی خود در وضعیت مناسبی قرار ندارند. در بسیاری از این شرکت‌ها مکانیزم کنترلی به چشم نمی‌خورد.»

چین در سال‌های اخیر شاهد افزایش چشمگیر شرکت‌هایی بود که سعی داشتند با استفاده از فن‌آوری به همان چیزی برسند که ژنگ آن را «انقلاب فینتک» چین می‌نامد. این شرکت‌ها بازار خوبی متشکل از میلیون‌ها مصرف‌کننده را هدف قرار داده بودند. ژنگ می‌گوید: «برای سایر صنایع، محرک‌های فن‌آوری می‌تواند خوب باشد، ولی برای چیزهایی که با خدمات مالی در ارتباط است، این اتفاق خطر زیادی دارد.»

«بدون فراهم ساختن مکانیزم‌های مناسب برای کنترل ریسک، و بدون وجود روش‌های مناسب برای تعامل با قانون، ریسک بالقوه‌ی بسیار بزرگی پیش روی ما قرار می‌گیرد.»

ژنگ خواستار قانون‌گذاری‌های بیشتر در این حوزه، به‌خصوص در رابطه با محافظت از مصرف‌کننده و کنترل ریسک، است. او می‌گوید با توجه به اهمیت روزافزون این مقوله در سطح ملی، وقوع چنین اتفاقی را برای سال آینده پیش‌بینی می‌کند.

ژنگ می‌گوید: «پیش‌بینی می‌کنم که قوانین بیشتری برای این صنعت در سال ۲۰۱۹ وضع شده و بازیگران آن کم و کمتر شوند.»

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.