مدیر فنی Verge از داستان پیدایش آن می‌‌گوید

مدیر فنی کوین Verge‌‌ از روزهای ابتدایی شکل‌‌گیری این رمز ارز می‌‌گوید و عنوان می‌‌کند که این پروژه‌‌ برای وی نویدبخش آزادی کامل در دنیای تجارت است. وی بر غیرمتمرکز بودن Verge‌‌ تاکید می‌‌کند و آن را دور از دسترس افراد دیگر می‌‌داند. سیمونز از جمله اشخاصی است که در راه رسیدن به هدف خود شکست‌‌های زیادی را متحمل شده و اکنون به آینده آن امیدی دوچندان دارد.

0 79

مدیر فنی XVG) Verge‌‌) برندون سیمونز پیشینه‌‌ این رمز ارز را بازگو کرده و در مورد مشارکت خود در توسعه اولیه و بازاریابی آن توضیح می‌‌دهد. در پستی که در صفحه خود منتشر کرد، سیمونز (که با نام مستعار CryptoRekt شناخته می‌‌شود) اذعان کرد که علاقه‌‌اش به رمز ارزها از اکتبر 2009 شروع شد، زمانی که با مفهوم بیت کوین آشنا شد و تا دو سال بعد به استخراج آن پرداخت.

بعد از شکستن هارد‌‌ دیسک سیمونز در سال 2011 که باعث از دست رفتن هزاران بیت کوین شد، وی به یکی از نویسندگان انجمن Reddit’s r/CryptoCurrency تبدیل شد، انجمنی که به عنوان گروه پشتیبان برای آن‌هایی عمل می کرد که سرگذشتی مانند سیمونز داشتند. همین ضرر باعث شد که سیمونز نام مستعار CryptoRekt را برای خود برگزیند[ترکیب کریپتو و Rekt، با تلفظ Wrecked به معنی طوفان‌‌زده]. در جریان همین انجمن بود که سیمونز وارد یکی از پروژه‌‌های کوین خصوصی با نام  DOGED) DogeCoinDark)شد، که نام آن بعدا به XVG) Verge )تغییر پیدا کرد.

DOGED با یک تیم کوچک شروع کرد و تنها 120 نفر در یکی اتاق IRC فعالیت داشتند. این پروژه چشم‌‌انداز خود مبنی بر گسترش تراکنش‌‌های خصوصی همتا به همتا را به واقعیت نزدیک‌‌تر کرد و در نهایت برای به دست آوردن حمایت بیشتر اسم خود را به Verge‌‌)Verge) تغییر داد. بر طبق گفته‌‌های سیمونز، تلاش‌‌های بازاریابی ابتدایی برای این کوین از طریق شیلینگ (Shilling) در رسانه‌‌های اجتماعی و تبلیغات در رادیو کریپتو (Radio Crypto) صورت می‌‌گرفتند. این رادیو در آن زمان از مهم‌‌ترین رسانه‌‌های دنیای کریپتو به شمار می‌‌رفت.

از ابهام تا کار در بازار

برای مدتی، Verge‌‌ در فضای کریپتو تا حدودی مبهم می‌‌نمود، تا زمانی که انتشار گزارشات جامع این پروژه در ژوئن 2017 توجهات زیادی را به خود جلب کرد. مدتی بعد از آن، سیمونز تیمی جهانی را گرد هم آورد تا بر روی پروژه Verge‌‌ کار کنند و آن را بر مبنایی رایگان ارتقاء دهند، چرا که این پروژه در مقایسه با ICO (عرضه اولیه کوین) های دیگر در آن زمان منابع خاصی در اختیار نداشت. این گروه، که اکنون به عنوان گروه مرکزی بازاریابی Verge‌‌ شناخته می‌‌شود، اکنون به 40 نفر افزایش یافته‌‌ است.

سیمونز در مورد اهمیت شخصی Verge‌‌ برای خودش این‌‌چنین می‌‌گوید:

Verge‌‌ واقعا خاص است. این کوین غیرمتمرکز است، انجمنی فوق‌‌العاده در سراسر دنیا دارد و آن‌ها برای موفقیت Verge‌‌ حاضرند هر کاری انجام دهند – تمامی چیزهای مورد نیاز برای یک پروژه موفق. Verge‌‌ برای من چه معنی دارد؟ آزادی. Verge‌‌ برای من نویدبخش آزادی مورد نیاز برای ایجاد همان روشی است که مردم با استفاده از آن می‌‌توانند زندگی خصوصی خود را سر و سامان دهند و دیگر لازم نیست نگران از دست دادن حقوق اولیه خود باشند؛ مردم می‌‌توانند در زمان تراکنش کالا یا خدمات از بیشترین حریم خصوصی ممکن بهره‌‌مند شوند

شاید از این مطالب هم خوشتان بیاید.

ارسال پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.